Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 311
  • 937
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 378
Поръчваш си от меню на ресторант. Вода дават колкото поискаш. Лигнин а е доста по удобен от превръзка. Вземи си еднократни гащи но препоръчвам разтегателните на Чико те да меки и удобно. Хавлии, чехли всичко дават. За бебо има абсолютно всичко от дрехи до биберон.

# 121
  • Мнения: 572
Използват лигнин, защото е доста по-стерилен от всичко останало. Моят доктор ми каза, че задължително ще ми дадат веднага щом проплаче бебето за допир с мен. Между другото искам да повдигна въпроса за отложеното клампиране на пъпната връв. Бихте ли го направили за детето си?
glimse, доктора Славкова не ти ли е казала, че можеш да посетиш ден на отворени врати? Там подробно можеш да разпиташ за всичко, което те интересува. От хавлията до водата и т.н.

# 122
  • Мнения: 411
Използват лигнин, защото е доста по-стерилен от всичко останало. Моят доктор ми каза, че задължително ще ми дадат веднага щом проплаче бебето за допир с мен. Между другото искам да повдигна въпроса за отложеното клампиране на пъпната връв. Бихте ли го направили за детето си?
glimse, доктора Славкова не ти ли е казала, че можеш да посетиш ден на отворени врати? Там подробно можеш да разпиташ за всичко, което те интересува. От хавлията до водата и т.н.

Благодаря за отговора.
Принципно знам, че почти навсякъде има дни на отворени врати, но някак нямам желание да посещавам такова събитие. Ще поразпитам и докторката, предния път всичко ми каза, но исках да разбера и гледната точка на родилките тук Simple Smile

# 123
  • Мнения: 422
Аз раждах края на януари, нямаше поръчване на храна, каквото ти донесат, единствено имаше вариант да е вегетарианско.
За контакта кожа до кожа с бебето и дали ще остане с теб веднага след раждането да го закърмиш зависи от лекаря, при мен го имаше, при съквартирантката, която ражда точно със Славкова - не.
На мен лигнина не ми беше удобен и си ползвах превръзки, нямаше проблем, никой не мина да ни прегледа, освен мен акушерката ми неофициално.
Нямаше много родилки в болницата, мисля че бяхме само аз, съквартирантката и една майка с близнаци.

# 124
  • Мнения: 422
Направихме и отложено клампиране, предварително бях уговорила всичко с лекарката и акушерката ми

# 125
  • Мнения: 423
Glimps, това с мутро-барока беше забавно Simple Smile. Не изглежда точно така. Обстановката е приятна. На мен ми харесва това, че не прилична на типичната болница, което придава по-различна енергия. Също така и това, че е спокойно като цяло, че не е нужно да чакам за часа си както се е случвало на други места.
В болницата ти дават всичко необходимо - нощница, хавлии, даже има шампоан и душ гел от тези хотелските (аз лично си ползвам мои)-общо взето казаха само да си вземем личните неща. Цената на раждането включва всичко, което е необходимо за престоя - раждане, упойка, грижи за бебето и т.н. Плаща се допълнително само ако трябва някаква допълнителна терапия и/или престой.
За храната, не съм си избирала от ресторант (не знам, може би за родилките да има такава опция), а ядеш това което носят. Храната беше хубава. Вода ти осигуряват. От разговорът ми с неонатолога останах с впечатление, че първо полагат необходимите грижи за бебето, но няма проблем майката да си го гушне. За бебето също осигуряват всичко и се съобразяват с това, което иска майката. Ако искаш е при теб, ако не - го взимат.
Като цяло не е много натоварено, което е добре, защото колкото по-малко хора, толкова повече персонално внимание и грижи, разбира се имат случаи, когато е по-натоварено.
Имат хубава техника и модерни кувьози, ако евентуално нещо стане по-рано (мен лично този въпрос ми беше много важен заради намалели води) и се следя по-често. Имах среща с неонатолог и уверението й, че са на високо ниво в това отношение.  

# 126
  • София
  • Мнения: 378
Не че има мн голямо значение но това с храната ми стана странно.
На мен с изключение на първото хранене след секциото и закуските, ми носеха всеки ден меню от някакъв ресторант и можех да си избера две неща- салата и основно или нещо и десерт.
Възможно ли е да се е променило или може би има значение в каква стая си..

# 127
  • Мнения: 423
Dornrose, ти в каква стая си била?
И колко време след секциото ти дадоха вода и храна?

# 128
  • София
  • Мнения: 378
Бях в единична нормална. Вода ми дадоха веднага след като се събудих, защото след секциото съм заспала, доколкото си спомням на сутринта чай и препечено филийки на обяд супа, вечерята не си спомням поръчах ли или как точно беше, но другите дни със сигурност ми носеха меню и си избирах от него.

# 129
  • Мнения: 16 871
Болницата е с втора ниво на неонатологията, има 1 неонатолог (според сайта им).Може да се ражда там от определена седмица нагоре иначе задължително трябва да преместят детето в болница с най-високо ниво.

# 130
  • Мнения: 423
Dornrose, и аз съм се насочила към самостоятелна стая.
ver4eto_sv, с второ ниво е да. Затова се срещнах с неонатолог заради риска от преждевременно раждане при мен и да ми каже от коя седмица могат да поемат новородени. Обясни ми с какво разполагат. При тях са се раждали бебета в 27-ма - 750 гр, 29-та и нататък. Мен това ме интересуваше, да знам, че седмицата в която съм, могат да ме поемат и ако се наложи да се транспортира бебето, имат с какво.
Неонатолозите са двама в момента. Но и все пак и бебетата не са толкова много, че да са неободими толкова неонатолози колкото са в Токуда, Надежда или Майчин дом.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 01:35 от shakri

# 131
  • Мнения: 572
След секцио май не ти дават веднага да ядеш. Или поне доста по-лека храна. Знаете ли кога раздвижват? Аз ще раждам естествено, но все пак да попитам. Защото една приятелка я раздвижиха 24 часа след секцио, а друга 8 часа след това. ?
Иначе и аз ще повдигна въпроса за отложеното клампиране на пъпната връв. Имам много малко време, но ще трябва да реша и за стволовите клетки. Вие съхранихте ли?

# 132
  • София
  • Мнения: 378
Секциото ми беше спешно на обяд а ме раздвижиха към 22:00 някъде демек около осем часа по късно. Вода може и както казах лека храна на следващия ден

# 133
  • Мнения: 13

Момичета, ето ценоразпис и от мен. Дадоха ни го на 15.02, когато бях на Отворените врати с д-р Славкова.
Аз също се следя при нея, но във Фемина. С нея и ще раждам, но по-скоро в Софиямед. Мен доста неща ме притесняват в Св. Лазар....
cvete_p Относно раздвижването, Славкова на мен ми обясни, че е на 6-тия час.
glimpse За мутро-барока подкрепям. Не ми е болнично там и това още повече ми действа на психиката.
Проблемът е, че аз имам колежка раждала там и случаят с нейното бебе е покъртителен, затова никак не ми се рискува Sad

# 134
  • Мнения: 411
Момичета, ето ценоразпис и от мен. Дадоха ни го на 15.02, когато бях на Отворените врати с д-р Славкова.
Аз също се следя при нея, но във Фемина. С нея и ще раждам, но по-скоро в Софиямед. Мен доста неща ме притесняват в Св. Лазар....
cvete_p Относно раздвижването, Славкова на мен ми обясни, че е на 6-тия час.
glimpse За мутро-барока подкрепям. Не ми е болнично там и това още повече ми действа на психиката.
Проблемът е, че аз имам колежка раждала там и случаят с нейното бебе е покъртителен, затова никак не ми се рискува Sad
Аз също се следя във Фемина, но някак Софиямед никак не ми допада като опция, дори мъжът ми е твърдо против. Там ходила ли си? По-добре ли е? Мъжът ми работи в близост до Софиямед и ги обслужват с медицинските профилактики, а и когато някой се почувства зле ходи на преглед - обратната връзка е, че цари изключителна некомпетентност и мърлявщина. Освен това нали се случи и инцидента с онази акушерка Sad
За св. Лазар и аз съм чувала не много ласкави отзиви, но за момента ми е нещо като по-малкото зло Sad

Общи условия

Активация на акаунт