Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 341
  • 937
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 468
Относно неонаолога, и в Щерев има само един, който не е постоянно там, но в болницата не поемат раждания преди 36 г.с. и предполагам, че затова са преценили, че не е необходимо да има винаги дежурен. Там за бебетата се грижат акушерките. Но Св. Лазар, доколкото знам, имат по-високо ниво на неонатология, т.е. поемат недоносени бебета, при които е немислимо да няма лекар през цялото време. Но човек трябва да си направи сметка, че в подобни малки частни болници е идеално да се следи безпроблемна бременност и да се роди доносено бебе, но когато се касае за проблемна бременност и преждевременно раждане, трябва да се търси по-сериозна болница.

# 376
  • Мнения: 16 871
Щерев имат 4 неонатолози.

# 377
  • Мнения: 5 468
Щерев имат 4 неонатолози.

Не знаех. За две раждания съм виждала само една. Grinning

# 378
  • Мнения: 572
Линк към една тема за болницата

https://m.bg-mamma.com/?topic=1182461

И цитирам текста:

Днес прочетох статия за това как болница Свети Лазар е осъдена за заплаха да държи бебе
като заложник, докато не се плати лечение. Накратко историята е за забързано раждане през нощта, при което бебето се е родило преди родителите да могат да стигне до болницата. Отчасти вината за това е и на болницата, защото майката е посъветвана да не бърза да идва в болницата, а да остане още вкъщи. След като бебето се ражда, родителите отиват в болницата, където са посрещнати като престъпници и изнудвани от мениджърката на болницата да заплатят огромна сума иначе няма да получат бебето си !??

Ето линк към статията: https://www.mediapool.bg/bolnitsa-e-osadena-za-zaplaha-da-darzhi … e-news298291.html
Решението от делото, което е излязло в края на 2019: https://legalacts.justice.bg/Search/GetActContentByActId?actId=aS0tm5PdxFk%3D&fbclid=IwAR1YNFQsBKE-3AqCYNVNLQWpt2n1BQeRk7XsjRBAdfinkl6Auc8FRDxjIMU


Тъй като с моята съпруга обмисляхме да изберем болница Свети Лазар за раждане, тази статия ме потресе.

1. За мен не може да съществува оправдание, каквото и да било, за това да задържиш бебе като заложник. Дори родителите да са виновни и да дължат сума, има други легални методи да се изиска плащане от тях. НЕ ИЗНУДВАНЕ!

2. Съдържанието на тази статия е потвърдено от делото, което е приключило и болница Свети Лазар е осъдена за това изнудване. Защо е осъдена само да плати, а няма никой наказан със затвор??? Това е изнудване все пак, нали?

3. Коя е тази "гениална" мениджърка, която е толкова "умна" да измисли да задържи бебе като заложник? В делото тя е съкратена като Г.К. Тази мениджърка уволнена ли е, след като съдът е решил, че тя е виновна? В момента мениджърката на болницата е Габриела Георгиева. Дали това е същото лице, но Г.К. е моминското и име?

Някой има ли повече информация по случая или пресни впечатления от болницата?

Линкът към една тема за болницата е създаден вчера от потребител с внушаващите мнения (1), който търси мнение за болницата...
Верче, можеше да си направиш труда да прочетеш официалното изявление на болницата, преди да цитираш само едната страна.

https://www.facebook.com/SvetiLazarHospitalBulgaria/posts/248873748607500?__xts__
  • =68.ARD6blZiyk_QeIb6c8yLRl4Y6JHSTZZA-doVyMSYc1_CKGvTq8jQViUqNbmFyTBIQOXwl0MmPjstiGI2fk1glGoKeJSAx5c1cwylN4D_PtuxBLNNmK7UjJGWko7mMNHsU0RRQpABIqiV5R_2_HvNcrV1XZfCWp9_Nh937vT4s3QarX7CM1X6veEjZRgtE_7_7GrbANNPZPKL5FShqT0gufDgsqPZn3eFjRsBEVfP_Dcu5huLlqKPhucVZNWF7YGmib0NuitvpxhiEB4zDZTNI4-_3xEMgWHTSGdpbgZk4YrW0dMmQgMUQRYDdU9Dq_9lNGcbbN6CGjZ1xD5W0wg&__tn__=-R

# 379
  • Мнения: 63
Здравейте,  мили жени. Имам удоволствието официално  да се присъединя към групата,  освен на кръвните тестове и ехографски се потвърди едноплодна бременност. Първият преглед беше при д-р Лачев, но за цялостно следене на бременността и раждане мисля да се прехвърля към друг лекар. Вие кой бихте ми препоръчали?

# 380
  • Мнения: 572
Здравейте,  мили жени. Имам удоволствието официално  да се присъединя към групата,  освен на кръвните тестове и ехографски се потвърди едноплодна бременност. Първият преглед беше при д-р Лачев, но за цялостно следене на бременността и раждане мисля да се прехвърля към друг лекар. Вие кой бихте ми препоръчали?

Който и да си избереш, няма да сбъркаш. Скоро има отворени врати, можеш да отидеш:
https://www.facebook.com/events/185588422711963/

# 381
  • Мнения: 63
Цвете, благодаря, аз познавам добре болницата. Търся препоръки конкретно за лекар за  следене на бременност и раждане. Ти при кой си?

# 382
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен! Не съм раждала в болницата, но съм ходила на няколко прегледа там. По темата за цените и европейското ниво на болницата, не бих определила така място, където плащаш около 200лв за подробен гинекологичен преглед с изследвания и въпреки това доплащаш 1,5 лв за плащане с банкова карта и ти издават фактура изписана на ръка...

# 383
  • Мнения: 258
Здравейте и от мен! Не съм раждала в болницата, но съм ходила на няколко прегледа там. По темата за цените и европейското ниво на болницата, не бих определила така място, където плащаш около 200лв за подробен гинекологичен преглед с изследвания и въпреки това доплащаш 1,5 лв за плащане с банкова карта и ти издават фактура изписана на ръка...

Ти като ходи на преглед не се ли запозна предварително с ценоразписа?

# 384
  • Мнения: 71
Разбира се, че се запознах. За да се разбере идеята на поста ми е нужно малко по-високо ниво на интелигентност или поне средно Wink

# 385
  • Мнения: 572
Цвете, благодаря, аз познавам добре болницата. Търся препоръки конкретно за лекар за  следене на бременност и раждане. Ти при кой си?

Мога да ти препоръчам д-р Николов или д-р Димитров. Родих при Димитров. Не знам какви предпочитания имаш- мъж или жена?

# 386
  • София
  • Мнения: 378
Аз се следях и родих при Николова. Пак бих  отишла при нея.

# 387
  • Мнения: 572
Аз се следях и родих при Николова. Пак бих  отишла при нея.

Да, тя също е предпочитан и търсен специалист.

# 388
  • Мнения: 63
Аз се следях и родих при Николова. Пак бих  отишла при нея.
Благодаря, ще се консултирам, че при мен е сложно, диабетичка съм.

# 389
  • Мнения: 572
Аз се следях и родих при Николова. Пак бих  отишла при нея.
Благодаря, ще се консултирам, че при мен е сложно, диабетичка съм.

Искаш да кажеш, че си бременна с диабет? Това не е ли рисково?

Общи условия

Активация на акаунт