Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 444
  • 937
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 425
А басейна заплаща ли се допълнително?

# 556
  • Мнения: 161
Момичета, случайно някоя от вас да има малко повече информация по следните въпроси:
1. Как стои в момента въпросът с припознаване на детето в болницата - когато родителите нямат брак?
2. Колко дълъг е престоят след секцио... да кажем без усложнения?
3. Придружител с отрицателен pcr тест може ли да идва като посетител и след раждането или все още е забранено?
4. Колко време след операцията те радвижват и ти свалят катетъра? И респективно кога дават бебето?

Благодаря. Извинявам се, ако е вече обсъждано и съм го пропуснала.

# 557
  • Мнения: 680
Вижте, темата За и Против раждането в малка, бутикова болница е изключително субективна. Зависи как ще протече процесът, а това никой не го знае.

Ако питате за мнение мен и момичето, с което бях в стая в “Свети Лазар”, по едно и също време, при един и същи лекар - за нея беше рай, за мен - ад. Просто при мен нещата се объркаха, неонатологията не се справи и оттам отношението се промени от едната в другата крайност.

И до днес като минавам покрай Свети Лазар, всичко ми се обръща.  За жалост никой не може да каже как ще се развият нещата. При мен нямаше предпоставки за проблем, но....

Ако имате притеснения, просто изберете голяма болница, в която ще има навременно решение при всяко объркване на ситуацията.

Здраве на всички!

# 558
  • Мнения: X
Аз ще споделя каквото знам от приятелката ми и от лекарите.
Секцио се седи 5 дни, раздвижването е възможно най-бързо след операцията и е с обезболяващи.
Има индикации скоро да започнат да пускат придружители, защото при нас таткото още не е бил на преглед. Може би към края на месеца ще се отвори възможност.

На мен не ми харесва това, че понякога част от персонала е леко нацупен. Особено като ходя да оставям урина в 7.30-8. аз разбирам, че много бременни си седят у дома, но моето работно време не позволява да ходя в 9 да оставям материал за изследване и не ме кефи леко неадекватното отношение. Но пък винаги са на среща за преглед. Наскоро пак имах извънредни болки, звъннах на рецепция, казаха веднага ако искам да ида, че който е на кабинет ще ме види.

# 559
  • Мнения: 26
Здравейте, дами! Доскоро и аз следих темата с интерес, даже задавах въпроси, тъй като важното събитие предстоеше. Родих в Св. Лазар преди седмица и затова ще споделя своя опит, надявам се да е полезен за тези, които се колебаят.
Първо да уточня, че моята бременност беше без никакви показатели за отклонения или притеснения. Протече леко, бебето беше в идеално положение за естествено раждане, каквото исках и аз. Когато терминът ми наближи единственото притеснение беше, че бебето стои високо и главачката не се ангажира в таза. Част от лекарите смятат това за нормално, особено при втора бременност, когато главата може да слезе и в последния момент, както се случи при мен и при двете ми раждания. Размерът на главата обаче притесняваше моя доктор и той имаше готовност за секцио, каквото аз категорично не исках.
В Св. Лазар не съм се следила, не съм правила и изследвания, така че не знам как са нещата в това отношение. Моят лекар преглежда по здравна каса на друго място, но изражда там и затова избрах тази болница. Към края на бременността съвсем случайно попаднах на сайта на акушерката Олга Дукат. Харесаха ми нейните възгледи, прочетох книгата й и реших да се запозная с нея. Направихме една среща в болницата, обсъдихме предходната ми и настоящата бременност, моите желания и страхове, плана за раждане, видяхме положението на бебето и чухме тонове. Дамата ми допадна много и затова избрах да раждам при нея в тяхната зала за активно раждане. Това оскъпява малко престоя, но си заслужаваше всяка стотинка! ( За тези, които попитаха - раждането в тази зала включва и басейна, въпреки че аз не стигнах до него).
И така, при мен за щастие бебето си тръгна само точно на термин с леки болки като при цикъл, засилващи се контракции и изтичане на води. Рано сутринта, събуждайки се от засилващите се болки се обадих на Олга и на моя лекар, обсъдихме положението и поради изтичащите води, фактът че е второ раждане и моето притеснение, че живея далеч от болницата, след около два часа ме приеха. Разкритието беше малко и моят лекар беше скептичен дали нещата ще се случат естествено. Чухме тонове на бебето, които бяха чудесни, Олга направи първия преглед - изобщо не разбрах, че ме преглежда, толкова е внимателна и прецизна! После ме настаниха в залата за раждане, направиха ми необходимите процедури и започнахме да чакаме, като през цялото време се разхождах, движех се, ползвах фитнес топката. Олга беше с мен през цялото време, изключително успокояващо, подкрепящо и ненатрапчиво присъствие. След около два часа и половина моят лекар направи нов преглед и установи, че разкритието не е мръднало. За сметка на това контракциите ставаха доста болезнени. Доста се притесних от това и се разбрахме да изчакаме още два часа, да видим какво ще стане. Олга през цялото време ме подкрепяше и вярваше в мен,че нещата ще се случат естествено! През следващите два часа контракциите доста се засилиха и започнах да усещам напъни. Олга ме прегледа и установи, че сме напреднали с цели 4 см. И остава още съвсем малко. Това много ми даде сили да издържа до края. При всяка контракция заемах различна поза, която намаляваше болката, а Олга ме разтриваше и успокояваше. Трябва да кажа, че това страшно ме облекчи! Когато активната част започна имах възможност сама да избера позата на раждане, като след няколко различни опита и по съвет на лекаря се спрях на столчето за раждане, където гравитацията определено много помогна! С подкрепата на акушерките Олга и Галя и с напътствията на д-р Гиздов за дишане и напъни всичко се случи много бързо и с минимални разкъсвания. Имам само няколко външни шева, нямаше рязане, натискаме по корема и т.н.
Щастлива съм, че успях да издържа без упойки, без системи или каквато и да било намеса! Бебчо се роди съвсем здрав и в норма! Както бях помолила, сложиха го веднага на мен, клампираха пъпната връв след като спряха пулсациите и след това го взеха за бърз преглед, а мен ме преместиха на леглото за финалните процедури. Зашиването бе с локална упойка и бе поносимо. След като това приключи ни оставиха два часа с бебчо да се гушкаме и кърмим и само ни наглеждаха дали сме добре. После ни преместиха в стаята. Аз избрах самостоятелна стая, за да мога да съм с бебето през цялото време и да ни е максимално спокойно и с максимално малко хора. Наистина бебчо доста плачеше и се получи добре, че сме си само двамата.
Обгрижваха ни добре - чистят всеки ден ( аз съм малко педантична и за мен все не е достатъчно чисто), но все пак хигиената беше добра. Сменят нощници и чаршафи колкото често поискаш. Храната е по меню, доста разнообразно и много вкусно, не като типичната "болнична храна", а като ресторант. Всички бяха много мили, отзовават се за въпроси и за помощ. Е, има и такива с особени настроения, но не бих казала, че някой е бил груб или не се е отнесъл добре. Преглеждаха ме често, бебчо също и се съобразиха с всичките ми изисквания за кърмене, тоалет, медицински процедури и т.н.
Като цяло мога да кажа, че съм много доволна от избора си - главно заради моя лекар и Олга. Първото ми раждане беше естествено, но много тежко и копнеех това да бъде също естествено, но по-малко травмиращо. Екипът ми помогна да сбъдна тази мечта! Бяха много мили, деликатни и грижовни през цялото време. Удобствата в болницата мисля, че са маааалко прехвалени, но като цяло са на ниво - получаваш това, за което предварително си се договорил.
Единствено лошо впечатление ми направи фактът, че при изписването на рецепцията искаха на момента да им покажем платежното, тъй като мъжът ми беше наредил парите по банков път. Бяхме с багаж, две деца и ни подканваха да излезем по-бързо заради мерките за вируса, а същевременно искаха платежно. Подразни ме не самото искане, а фактът, че предишния ден бях говорила с няколко души от администрацията именно за тези неща - какво е необходимо да представим, на кого и как, за да се уточни всичко необходимо и да тръгнем спокойно. Един от лекарите обаче, който стана свидетел на тръгването ни, се отнесе с подозрение към нас, което беше обидно.

От педиатрите съм доволна като отношение, но други впечатления нямам, защото, за щастие, не се наложи да ползваме допълнителни услуги, бебчо беше съвсем здрав. Подкрепят кърменето, което ме радва много.
Иначе бебето съм го преобувала в стаята, оставят ти памперси, освен ако изрично не искаш да го вземат за тоалет регулярно. Иначе го вземат сутрин за тоалет и преглед и евентуално вечер за тоалет и за през нощта, ако желаеш.
Посетители не се допускат изобщо, а таткото на раждането само с тест.
Цялото удоволствие ни струваше 3650 лв. за раждане в Ла Вита Нова и самостоятелна стая. Не са правили никакви допълнителни процедури и не сме доплащали повече. Хубаво е да изпратите платежното на мейла им преди изписването или да го носите лично с Вас. Иначе плащането е желателно да стане в деня на постъпване, така изискват. За тези, които не знаят, в 36 седмица сключвате договор с болницата, за да резервирате избрания вид раждане и стая за настаняване, така да се каже и капарирате 1000 лв. без значение от финалната цена.

Това се сещам, надявам се да съм била полезна!

Желая леко раждане и щастливи мигове на всички Ви!

# 560
  • София
  • Мнения: 302
vesper благодаря ти много за подробния пост - много полезна информация, много адекватни и неоредубедени звуча оценката и разказът ти- би било хубаво повече такива реалистични споделяния да има посочвайки конкретно и подробно положителнини отрицателни фактори. Радвам се че ще имаш положителни спомени от раждането, надявам се и аз така живот и здраве през януари.
Пожелавам здраве и щастие на цялото ти семейство! Flowers Four Leaf Clover

# 561
  • Мнения: 161
Здравейте, дами! Доскоро и аз следих темата с интерес, даже задавах въпроси, тъй като важното събитие предстоеше. Родих в Св. Лазар преди седмица и затова ще споделя своя опит, надявам се да е полезен за тези, които се колебаят.


Честито! Бъдете здрави с бебче Simple Smile
Историята е чудесна, ето така трябва да протича едно раждане - без стрес и напрежение. Олга е страхотна и изобщо целият акушерски кабинет са супер.
Моята история, за съжаление няма да е такава тъй като в 38 седмица се появи непреодолима причина за секцио, така че се простих с мечтата за нормално раждане.
Ако мога да попитам няколко неща:
- как се извършва тоалета на майката и колко често?
- ако майката се умори или има някакъв проблем, може ли по всяко време да повика някого да вземе бебето
- ако имам нужда да изляза на въздух за 5 минути, имам предвид просто да изляза от стаята, на входа, ако ще да е, ще ми позволят ли
- трябва ли да си нося шишета с вода или осигуряват

Много благодаря и бързо възстановяване!

# 562
  • Мнения: 26
Здравейте, дами! Доскоро и аз следих темата с интерес, даже задавах въпроси, тъй като важното събитие предстоеше. Родих в Св. Лазар преди седмица и затова ще споделя своя опит, надявам се да е полезен за тези, които се колебаят.


Честито! Бъдете здрави с бебче Simple Smile
Историята е чудесна, ето така трябва да протича едно раждане - без стрес и напрежение. Олга е страхотна и изобщо целият акушерски кабинет са супер.
Моята история, за съжаление няма да е такава тъй като в 38 седмица се появи непреодолима причина за секцио, така че се простих с мечтата за нормално раждане.
Ако мога да попитам няколко неща:
- как се извършва тоалета на майката и колко често?
- ако майката се умори или има някакъв проблем, може ли по всяко време да повика някого да вземе бебето
- ако имам нужда да изляза на въздух за 5 минути, имам предвид просто да изляза от стаята, на входа, ако ще да е, ще ми позволят ли
- трябва ли да си нося шишета с вода или осигуряват

Много благодаря и бързо възстановяване!

Здравейте,
Благодаря Ви за пожеланията, желая на всички Ви леко раждане, здрава мама и бебе и много щастие!

-Тоалета поне при мен беше вечер - пръскат шевовете с един дезинфекциращ спрей. Първия ден слагаха компреси и предлагаха лед. При секцио не знам как ще е. Иначе минаваха особено първия ден на няколко часа да проверяват шевовете, кървенето и матката.

- Бебето съм го оставяла едната нощ за няколко часа, защото той просто не спеше повече от 15 мин. и след многото часове раждане и неспане ми стана лошо. Исках да е само на кърма и затова не го оставяй за по-дълго, иначе му дават АМ по график. Все пак те предлагат да го вземат, ако имаш нужда от почивка. В стаята има телефон и можеш да ги помолиш да дойдат и да се разберете кога да го върнат или ти да се обадиш да ти го донесат когато си починеш. При взимане за тоалет едната вечер ги помолих да го задържат около половин час, за да се изкъпя и да не стои сам и да плаче в стаята. Не всички са супер мили, но като цяло са отзивчиви.

-Навън не съм питала, но не знам дали биха те пуснали да се разхождаш. Срещу моята стая имаше канапенца за сядане, но аз не съм излизала. Като цяло мисля заради вируса гледат да няма много движение по коридорите. Иначе последната вечер акушерката на бебетата ме взе до детското отделение да ми покаже как го къпе и облича. Тя ме заведе, тя ме върна. Всичко ти носят в стаята, не се очаква никъде да ходиш ти - и за храна, и за бебето, и за теб. Не знам при това положение дали биха позволили да се разходиш.

- Аз си носех шише с вода, но там на място осигуряваха и големи шишета. Даже при всяко влизане ме питаха имам ли нужда от нещо и имам ли си вода.

Леко раждане и много спокойствие! Simple Smile

# 563
  • Мнения: 1
Здравейте! Когато искате да се срещнете с Олга за да говорите за евентуалното раждане с нея, дали лично и пишете или се обаждате в болницата и там уговаряте среща? И в коя седмица от бременността препоръчвате това да се направи? Благодаря предварително.
И извинете нямам кирилица на телефона.

Цитат
Zdraveite! Kogato iskate da se sreshtnete s Olga za da govorite za eventualnoto rajdane s nea, dali lichno i pishete ili se obajdate v bolnicata i tam ugovarate sreshta? I v koq sedmica od bremenosta preporachvate tva da se napravi? Blagodarq predvaritelno I izvinete nqmam kirilica na telefona.
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 10:10 от AnMary

# 564
  • Мнения: 22
Здравейте, дами! Доскоро и аз следих темата с интерес, даже задавах въпроси, тъй като важното събитие предстоеше. Родих в Св. Лазар преди седмица и затова ще споделя своя опит, надявам се да е полезен за тези, които се колебаят.

Честито, да сте живи и здрави и много да се радвате! Много ви благодаря за подробната информация!
Аз също се надявам на естествено раждане, ако всичко е наред. Правилно ли съм разбрала, че басейна влиза в цената, която сте обявила?

# 565
  • Мнения: 425
Здравейте, дами! Доскоро и аз следих темата с интерес, даже задавах въпроси, тъй като важното събитие предстоеше. Родих в Св. Лазар преди седмица и затова ще споделя своя опит, надявам се да е полезен за тези, които се колебаят.
...

А ско рела в по- късна седмица От 36-та да раждам там :О

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 08:06 от bubanka

# 566
  • Мнения: 26
Здравейте, дами! Доскоро и аз следих темата с интерес, даже задавах въпроси, тъй като важното събитие предстоеше. Родих в Св. Лазар преди седмица и затова ще споделя своя опит, надявам се да е полезен за тези, които се колебаят.

Честито, да сте живи и здрави и много да се радвате! Много ви благодаря за подробната информация!
Аз също се надявам на естествено раждане, ако всичко е наред. Правилно ли съм разбрала, че басейна влиза в цената, която сте обявила?

Да, точно така. Но няма гаранция, че реално ще е подходящо за Вас да го използвате. Акушерките ще Ви дадат повече информация, но всичко зависи от това как протича раждането. При мен не бе подходящо и аз не го използвах.

# 567
  • Мнения: 1 680
Здравейте,

в коя седмица е удачно да се обсъди раждане в Св. Лазар и каква е процедурата? При конкретния лекар, който не познавам, ли трябва да си запиша час, или имат началник на отделение, с когото се води предварителен разговор?

# 568
  • Мнения: 161
Здравейте,

в коя седмица е удачно да се обсъди раждане в Св. Лазар и каква е процедурата? При конкретния лекар, който не познавам, ли трябва да си запиша час, или имат началник на отделение, с когото се води предварителен разговор?

Възможно най-рано. За да е запознат докторът все пак с твоето състояние и това на бебето.
Иначе организационно - в 36 седмица се заплаща капаро, за да ти запазят стая - независимо от начина на раждане. И после се доплаща в деня на постъпването.
Нямат май шеф на отделение, по-скоро си избираш лекар и си говориш с него. Всеки си има различни изисквания, така че трябва да попиташ. Обаче там не мисля че можеш да отидеш в последния момент като в държавна болница и да те приемат на общо основание.

# 569
  • Мнения: 268
Привет!  Аз искам да попитам сега предвид ситуацията с коронавируса провеждат ли отворени врати? Искам да разгледам базата, ще се радвам и ако някой сподели актуални цени за раждане.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт