Рим - 21 тема

  • 40 350
  • 734
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 020
Скрит текст:
Здравейте, ще помоля за съвет по няколко въпроса:
Ще ходим в Рим в периода 1 – 6 април вкл. Първо мислехме да вземем Рома пас, но нещо взех да се разколебавам. Идеята ми е да се види по една основна забележителност на ден, след това да обикаляме, основно пеша. Заради това ми се струва, че е по-добре да направя предварителни резервации, а да не вземаме Рома пас. Права ли съм?
Ако минем на вариант "резервации", доколкото разбрах от първи пост, за Колизеума може да се избегне резервацията и опашката, като се мине първо през Палатин, и смятам да направим точно това. Вече не стоят точно така нещата, от март месец се влиза в Колизеума с час. След като си купите билета от Палатин ще Ви дадат и час за Колизеума, но все още не е ясно дали винаги има свободни часове, особено в натоварен сезон. А защо не си купите направо билети?
За Боргезе при всички случаи трябва резервация, отворих сайта от първи пост, предлага директно да се купят билети, но видях някакви места. Какви са те?  Няма места, дори и да са означени нищо не значат.
За Ватикана се чудя? Много ли рискуваме, ако не резервираме предварително билети? Да, рискувате да чакате часове на опашка, освен ако не отидете сутринта рано и пак не е сигурно.
Май засега това се сещам. Още си изчиствам плана в главата.
Благодаря Simple Smile

Не ми се искаше да се ангажираме предварително с дати и часове (освен за Боргезе, де), защото предпочитам да решавам на момента какво да посещаваме, но явно няма да е удачно в случая.
За Колизеума може да се пробвате, все пак сте 6 дни, ако планирате 1-2 ден да отидете, не вярвам да няма часове за останалите дни. Също така сутринта, ако отидете 15-20 минути преди отваряне опашката е малка и става бързо.

# 241
  • София
  • Мнения: 28 109
Хотелът ни е до Ватикана, ранното отиване имам съмнения, че ще се окаже проблем. Май и за там ще запазя, за по-сигурно.

# 242
  • Мнения: 181
Колко по-рано е редно да се запазят билети за Ватикана ,Колизеум и Вила Боргезе-ние пътуваме 4 май-за 3дни..даже нямам представа в какъв ред да ги посетим..

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 10:43 от veronika.e

# 243
  • София
  • Мнения: 433
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте, ще помоля за съвет по няколко въпроса:
Ще ходим в Рим в периода 1 – 6 април вкл. Първо мислехме да вземем Рома пас, но нещо взех да се разколебавам. Идеята ми е да се види по една основна забележителност на ден, след това да обикаляме, основно пеша. Заради това ми се струва, че е по-добре да направя предварителни резервации, а да не вземаме Рома пас. Права ли съм?
Ако минем на вариант "резервации", доколкото разбрах от първи пост, за Колизеума може да се избегне резервацията и опашката, като се мине първо през Палатин, и смятам да направим точно това. Вече не стоят точно така нещата, от март месец се влиза в Колизеума с час. След като си купите билета от Палатин ще Ви дадат и час за Колизеума, но все още не е ясно дали винаги има свободни часове, особено в натоварен сезон. А защо не си купите направо билети?
За Боргезе при всички случаи трябва резервация, отворих сайта от първи пост, предлага директно да се купят билети, но видях някакви места. Какви са те?  Няма места, дори и да са означени нищо не значат.
За Ватикана се чудя? Много ли рискуваме, ако не резервираме предварително билети? Да, рискувате да чакате часове на опашка, освен ако не отидете сутринта рано и пак не е сигурно.
Май засега това се сещам. Още си изчиствам плана в главата.
Благодаря Simple Smile
Не ми се искаше да се ангажираме предварително с дати и часове (освен за Боргезе, де), защото предпочитам да решавам на момента какво да посещаваме, но явно няма да е удачно в случая.
[/quote]
За Ватикана според мен е задължително да си букнете билети, опашката е огромна и върви бавно. Нашите билети бяха с час 10.30, но бяхме там в 09.30 ч. и нямаше никакви проблеми да влезем. Така че букнете си в малко по- късен час, пък ако успеете по-рано добре дошло за вас.
За Колизеума- бяхме в безплатните дни, опашката беше доста голяма и естесвено т. нар. гидове отвън ни убеждаваха, че ще чакаме минимум два часа и ни предлагаха да си платим и да ни вкарат бързо, но ние се наредихме на опашката и буквално за 15 мин. влязохме. Опашката върви много бързо, за разлика от тази на Ватикана.
За Боргезе-изчакахме да наближи пътуването, за да разервираме билети и естествено нямаше, така че действайте по- рано.
Приятно пътуване и хубаво време:high_brightness:

# 244
  • София
  • Мнения: 28 109
Благодаря, ще запазим Simple Smile

# 245
  • Мнения: 181
каква е цената на билетите за Ватикана и Сикст.капела?

# 246
  • София
  • Мнения: 28 109
В първи пост има линкове.

# 247
  • София
  • Мнения: 3 742
Хора,купувайте си билети онлайн за Ватикана!Днес опашката за билети беше километрична,а ние с билетите направо влезнахме.Няма и 5 минути.

# 248
  • Мнения: 129
Здравейте!
На 21 март летим за Рим. Ще ми бъде полезно да следвам темата. Слънчеви дни!

# 249
  • Мнения: 181
Магика  ,Дете на 7г влиза с билет или не,искат ли документ за него?

# 250
  • София
  • Мнения: 3 742
Какво е работното време на метрото,някой дали знае?Интересува ме сутрин в колко тръгва първото влакче?

# 251
  • Мнения: 1 139
Какво е работното време на метрото,някой дали знае?Интересува ме сутрин в колко тръгва първото влакче?
В официалния им сайт пише, че работи от 05,30 до 23,30, в петък и събота - до 01,30.
https://www.rome.net/metro

# 252
  • IT
  • Мнения: 3 704
Толкова е да 5 и 30 първи влак.Ако Ви интересува бихте ли могли да стигнете за полета навреме-бихте могли, но живеейки в този град и познавайки непостоянния градски транспорт, бих ви препоръчала да си ползвате шатъла. Не се знае дали ще си спазят разписанията автобусите, по принцип от скоро уж са по-добре, но знае ли човек.

# 253
  • Мнения: 62
Здравейте, моля за малко помощ за Колизеума. Искам да купя билети предварително, дава ми да избера цена 14 евро или 4 евро намален, но не виждам детски. Този от 4 евро мисля е за хора от 18 до 25 год. или греша.

# 254
  • Мнения: 16
Здравейте, предстои ни първо пътуване до Рим през Август. Вчера резервирах самолетни билети от Райън за 13ти Август, днес запазих и апартамент в района на гара Термини. Ще пътуваме 4 човека, надявам се да се оправим с трансферите от летището до гарата и най вече на тръгване от Рим. Ще следя темата и ще съм благодарна за съвети относно предвижването в града и разглеждането на забележителностите.

Общи условия

Активация на акаунт