Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
  • Боса по асфалта вървя си ...
Не само татусите правят впечатление на работодателите. И цвета на косата и като цяло излъчването. Повечето търсят сиви мишки. Ако си шарен и не се плашиш да се себеизявяваш - не си идеалният хрисим и смачкан работник. Зависи и от сферата, де. В арт средите на никой няма да му пречи колко чалнато изглеждаш. Но като цяло сме консервативна нация. И се сещам за вица с казана с българите в Ада Whistling

П.П. Иначе се бутаме да приемаме всякакви сексуални ориентации, права да им делигираме. Но баш татусите ни пречат. ОМГ tooth

На някои места, напр. при кандидатстване в АМВР или за определена позиция след това също те събличат и не те допускат с татуси. Бельото не ти свалят, де, ама Simple Smile
Хм. Не бъди сигурна Whistling

# 16
Хм, аз принципно съм пълна консерва. Не ме кефят видими татуси, но пък си тонирам русата коса в розово. Не знам към кои се числя.

# 17
Аз говоря за по-шантави/ярки/отчетливи цветове, които рядко се срещят сред масовката. Едно е чисто розово, друго е тонирано русо.

# 18
  • Ямбол
Просто при някои професии е прието и е задължително външният вид да е точно определен. Обществено значимите професии трябва да се съобразяват с приемливите норми за външен вид.Татуировките не се вписват в добър външен вид, ако се виждат.

# 19
Моя приятелка е шеф на банка и има няколко видими татуировки - китка и ключица се сещам на първо място.
Въобще не знам защо банковия сектор се дава като пример за някакъв висок стил и поведение. Аз масово виждам банкови служители с потници през лятото и плетени (бабешки) или пухени(кифленски) елеци през зимата. Най- "модни" изцепки съм виждала в банките в Несебър и Банско.

Но пък пример и с друга моя приятелка. Изпусна невероятна и мечтана висока позиция в чужбина заради татуировка на китката. Дълъг ръкав, часовник, гривна, лепенка - нищо не я спаси. Много тежко го прие и си изживя "провала" После си намери идентична длъжност в друга държава, но получи голям урок.

Та така... то хубаво телата са си наши и можем да си правим каквото поискаме, но е добре да не забравяме, че понякога зависим от чуждото мнение и никога не сме напълно свободни.

# 20
Пречат, да. И е съвсем в реда на нещата да не се приемат, така както не се приемат в цялостната визия и определени други неща като прическа, грим и облекло. Но, ако последните можеш да промениш, то татуировката трудно можеш да скриеш.

# 21
В нашите задръстени и консервативни географски ширини пречат. В една Германия няма никакъв проблем да си с колкото татуса искаш и никой няма даже да те погледне странно.

# 22
Дайте да видим германски политик, лекар, учител с трайбъл на лицето или поне по врата? Wink

# 23
Или стюардеса.

# 24
Общоприетите норми за външен вид и модите са се променяли през вековете. А сега, в 21 в., когато всичко се е разпищолило...въпрос на време е различното да бъде прието и хората да не се кръстят, все едно са срещнали Дявола Laughing. А и вече е много модерно да се говори за дискриминация - нищо чудно да завалят дела и по отношение на дискриминация на база външен вид. При нас - след около 50г. tooth

Татуировките и въобще нетрадиционният външен вид - какво?! Правят хората по-малко интелигентни ли, по-малко чистоплътни ли? По-лоши служители? Или ви е страх да не ви нападнат, убият и разчленят? Laughing

# 25
  • на крайбрежието
Е че то и в Германия и други държави има изследвания и статии за това пречат ли татуировките при наемането на работа, имат ли хората предразсъдъци за татуираните и т.н. Ми имат. Още при предната такава тема, която не беше отдавна, си направих труда да проверя какво казва чуждестранната преса по въпроса, защото все нашите ширини били задръстени, закостенели и нетолерентни. А в Англия и в Германия ехееее..., ама статиите показват, че по всички ширини- все "зaдръстеняци".

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 13:05 от salve

# 26
Наскоро четох за Холандия или за Дания, че някои клиники са поели безплатно премахване на татута за хора, които имат проблем да си намерят работа. Тъй че не сме само ние закостенели. Особено често става дума за татуировки по лицето, бузи, чело, или примерно свастики, псувни, символи на банди и т.н.

Ето един пример, беше нашумял с оплакване, че не можел да си намери работа в Англия:

https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/20 … rk-cropp.jpg?w968

Пише Devast8. Ще го вземете ли на работа?

# 27
Приятелката, от моя пример, е с негативен опит от Дания точно.

...Или ви е страх да не ви...
Лично на мен не ми пука. Но мисля, че темата е за общите нагласи, а те в доста случаи са консервативни, дори в неконсервативни общества.
Иронично е, че май е по-лесно да си джендър, отколкото с татуси. Grin

# 28
Значи на Запад е по-лесно да те приемат, че си хомо, безполов, флуиден, транс, емигрант, мюсюлманин, с хиджаб, отколкото че си с татуировки и ярка коса?!

Иронично е, че май е по-лесно да си джендър, отколкото с татуси. Grin
Тъкмо го пишех Grinning

# 29
Ако бях работодател - елатемиповече с рисунки. Като видя тъпи татуировки - по-лесно решение.

Общи условия

Активация на акаунт