Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 165
  • Ямбол
Бихте ли опитали нещо, сготвено от Петър Михалчев?
Да. Но ако не знам кой е Петър Михалчев и се яви като желаещ да работи, ще предпочета друг кандидат.

# 166
По кулинарните шоута всеки втори е с татуировка. Рядко знаем кой е приготвил храната ни във всеки ресторант.
За определени професии със сигурност пречи, за други няма особено голямо значение. но пък и има много хора с татуировки, които не са на видно място.

# 167
Бихте ли опитали нещо, сготвено от Петър Михалчев?
Да. Но ако не знам кой е Петър Михалчев и се яви като желаещ да работи, ще предпочета друг кандидат.
Извинявай, не се заяждам, но защо такъв двоен стандарт ? С отговорът, че би яла нещо приготвено от него, казваш, че един вид имаш признателност и доверие към него като готвач, но със следващото изречение, казваш че не би му дала шанс на работното място, като непознат. А защо ?

# 168
  • Ямбол
Не е двоен. Просто приоритетите ми като консуматор и евентуално като работодател са различни. Освен това и един познат на хората готвач е много по-различно от непознат и татуиран.

# 169
Аз лично имам познати и приятели психолози и такова нещо не съм чувала като заключение. Татусите са изкуство 🎨 и да, начин на себеизразяване чрез изкуството. Същото като с картините вкъщи, но са на телата. Обикновено и значат нещо съкровено.
Това е нелогично  - значи работодателите не смятат, че да си напълниш гърдите, устните, дупето със силикон, да си сложиш екстеншъни, тясна блузка и прилечнала пола, за "гледайте съответните неща", ама, видиш ли, татусите и крещящите цветове са вик за внимание? Стииига бе!
Не е нелогично, а невярно. На тези екстри се гледа по същия начин, като на татуировките.

# 170
Да оценя хубаво направена татуировка - да ама да се наклепсам- няма начин. Картините си ги курдисвам на стената

# 171
  • Монреал
Не бих поверил отговорна работа на човек, направил си татуировка, която не може да се крие при нужда. За мен той има склюнност да взима грешни решения.

# 172
Най- накрая да прочета едно логично мнение по темата.

# 173
Лично аз не виждам проблем в татуировките. Това не те прави по-малко човек. Или по-малко професионалист. Да не би като имаш татуировка да си изрод или какво? Все едно като си рус/а или чернокос/а и да не те вземат на работа.

# 174
Лично аз не виждам проблем в татуировките. Това не те прави по-малко човек. Или по-малко професионалист. Да не би като имаш татуировка да си изрод или какво? Все едно като си рус/а или чернокос/а и да не те вземат на работа.

Ей затова на татуираните не се гледа сериозно.....   Laughing
Не вярвам да ме разбереш, ама изпитах необходимост да уточня.   Smiley

# 175
  • Монреал
Не мисля, че някой има нещо против в ТАТУИРОВКИТЕ КАТО ЦЯЛО. Всяко нещо с мярката си.

То обаче не говориш за дискретни/крещящи татуировки, а за ТАТУИРОВКИТЕ, грубо обобщаване, което не говори добре.

# 176
Не бих поверил отговорна работа на човек, направил си татуировка, която не може да се крие при нужда. За мен той има склюнност да взима грешни решения.

Значи някакъв човек е взел решение относно собственото си тяло и ние определяме това решение като грешно (да напомня: решение относно неговото собствено тяло), ерго този човек е склонен да взема грешни решения в професионален план? Наистина ли?

# 177
Май не си разбрал, какво точно е имала предвид авторката на поста. Ясно се казва, че щом не може да покрие татуировката при нужда е грешен избор. Нормално е да имаш подобно мнение за такъв човек. Друго е, когато преди да си направиш татус, да помислиш къде и какво.

# 178
Съжалявам, но няма как да се съглася с твърдение, което не е базирано на никаква логика и елементарно причинно-следствени връзки. Пак: моето тяло и моята работна етика нямат нищо общо.

# 179
  • Монреал

Значи някакъв човек е взел решение относно собственото си тяло и ние определяме това решение като грешно (да напомня: решение относно неговото собствено тяло), ерго този човек е склонен да взема грешни решения в професионален план? Наистина ли?
Абсолютно!
Потенциалният работодател не може да се разпорежда с тялото ти, но може да вади заключения за качествата ти на базата на това как ти се разпореждаш с него.

И пак - става дума за татуировки, които не могат да бъдат покрити с дреха при нужда. На никой не му дреме какво имаш под ризата.

Общи условия

Активация на акаунт