Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
Ако бях работодател - елатемиповече с рисунки. Като видя тъпи татуировки - по-лесно решение.

# 31
  • Vienna
https://www.neue.at/lokal/2017/08/22/dem-leid-begegnen-lernen.neue

Това е мой колега - лекар радиоонколог в Австрия. Има и на ръцете и на краката големи татуировки. Не е проблем нито за работодател, нито за пациéнти.

# 32

По- добре, че се обозначават хората по този начин.

Директно сменям канала и не гледам татуирани готвачи . Лесно ми е. 

Не , не искам да ме обслужват хора с татуировки! 

По повод - лекари и стоматолози...
Те са обикновени хора. Стреса си лекува човека, като го изобразява върху себе си.
Жалко, че и ние пациентите трябва да го понесем   барабар със зъбобола  ...     

# 33
В Германия имаше забрана за полицаи да имат татуировки на места извън униформата , но го отмениха ... ако татуировките са дискретни и необиждащи никого ... т.е. неутрални.

# 34
То и тук си я има, но системата е опорочена и може да се мине между капките. А основанието е, че не трябва да бъдат разпознаваеми.

# 35
  • Боса по асфалта вървя си ...
Аз не знам на днешно време дали нещо може да бъде наречено неутрално. Всеки може да писка, че се чувства накърнен/дискриминиран от нещо у другия. Ще си татуирам кръст и някое мюсли ще се разкряка, че му натрисвам моята вяра. Те името на "Коледен базар" смениха със "Зимен", за да угодят на новите и да са политкоректни...Само пример.

# 36

По повод - лекари и стоматолози...
Те са обикновени хора. Стреса си лекува човека, като го изобразява върху себе си.
Жалко, че и ние пациентите трябва да го понесем   барабар със зъбобола  ...     

Не е лично към теб поста м,и,не се засягай Simple Smile

..Но питате ли ги горките зъболекари приятно ли им е да ровят из нечия уста с убийствено лош дъх и някакви остатъци от храна из зъбите (за кариеси и гангрени и всякави такива-те са си избрли професията, но за сума ти мърляви пациенти...

Иначе татуировки не ми пречат.
Бига ми пречили разни раздвоени езици,дупки по бузите и извратени пиърсинги,но някаква татуировка нна ръката-не.
Виж невероятната смрад пот (или хора,които просто си миришат) или разни екземи,гъбички и темподобни по-биха ме погнусили. Да-човек няма вина че има оргомна космата брадавица,но ми е по-неприятна от нечия татуировка.

# 37
  • София
N!A,
Зъболекарят сам си е избрал да работи с хора с лош дъх и лоши зъби, затова е учил. Хората на зъболекар ходят да се лекуват. Като не иска такива гледки, работи друго.

В моя немски град Коледният базар си е коледен, никой не му е сменил името.
Дискриминация има навсякъде, просто не ти казват, че не те искат на работа заради татуировката, цвета на кожата, името и т.н. Измислят си друга по-приемлива причина и толкова, за да не ги съдиш.

# 38
N!A,
Зъболекарят сам си е избрал да работи с хора с лош дъх и лоши зъби, затова е учил. Хората на зъболекар ходят да се лекуват. Като не иска такива гледки, работи друго.

Дискриминация има навсякъде, просто не ти казват, че не те искат на работа заради татуировката, цвета на кожата, името и т.н. Измислят си друга по-приемлива причина и толкова, за да не ги съдиш.

Той е учил,да но пациентите би трябвало да си измият зъбите преди посещение,а не да лъхат на чесън и шкембе чорба примерно.Даже на много места иа табели да се ходи с измити зъби (при моя зъболекар има четки за еднократна употреба сложени в една кошница за хора с шини).
 Така е и за някоя неутрална татуировка на зъболекар- аз отивам на зъболекар да ми оправи зъбите,не да се снимам с него.Ако ме е гнус от татуировките му-това си е лично мой проблем и никой не ме кара да посещавам този зъболекар (особено пък зъболекарите,както са си с частни кабинети ако са кадърни и с татуировки и без ще си имат пациенти).

А това с Коледния Базар е просто нямам думи....

# 39
N!A,

Той е учил,да но пациентите би трябвало да си измият зъбите преди посещение,а не да лъхат на чесън и шкембе чорба примерно.Даже на много места иа табели да се ходи с измити зъби (при моя зъболекар има четки за еднократна употреба сложени в една кошница за хора с шини).
 Така е и за някоя неутрална татуировка на зъболекар- аз отивам на зъболекар да ми оправи зъбите,не да се снимам с него.Ако ме е гнус от татуировките му-това си е лично мой проблем и никой не ме кара да посещавам този зъболекар (особено пък зъболекарите,както са си с частни кабинети ако са кадърни и с татуировки и без ще си имат пациенти).

А това с Коледния Базар е просто нямам думи....

Никой не е длъжен да си мие зъбите, като ходи на зъболекар. Аз лично съм възпитана и си ги мия, но ако някой не е и не си ги е измил е проблем на зъболекаря.
Относно базара, може ли да сте толкова ограничени??? По-далеч от носа си не виждате.

И какво стана в този форум? Останаха биготите, които мразят всичко що е по-различно от WASP и сега си пишат без да имат коректив. Случаено? Не мисла.

# 40
Зависи от сферата, зависи от татуировката, зависи от мястото, зависи от работодателя. 4 от моите татуси не се виждат, освен ако не се юрна по къси панталонки, което съм правила де и пак не съм срещала проблем, но моята сфера си е по-неглеже. За видната ми, която е на рамото/гърба не са ми правили проблеми. Обаааче, моят приятел има и на врата и на пръстите, абе..рисунка ми е той, та го гледат, обсъждат, възмущават се и със сигурност на някои места (финансови институции напр.) няма да го вземат. В IT сферата или криейтив/арт областите
- няма проблем. Аз смятам, че татусите не определят какъв човек и професионалист си - те са изкуство и себеизразяване, стига да не се минава в крайности, разбира се. Крайностите биха създали проблеми, както във всички останали отношения. Обаче, мога да кажа от опит, че чуждестранните фирми приемат една идея по-широкоскроено татусите и пиърсингите от българските. Мааалко по-затворено общество сме все още. Не обичаме нови и различни, от общоприетите неща.

# 41
  • Ямбол
В нашите задръстени и консервативни географски ширини пречат. В една Германия няма никакъв проблем да си с колкото татуса искаш и никой няма даже да те погледне странно.
Хаха, на фона на всичките цигани и прости хора, с които се напълни Германия, влезли от къде ли не, едни татуировки - да, няма да направят впечатление.
Тук обаче все още се държи на добрия външен вид, който да те отличава от простолюдието.
Иначе, ей ги в махалата, ходят си с шалвари, с нощници, мръсни, скъсани, но и никой няма да ги вземе в такъв вид на работа, защото видът им е неприятен, отблъскващ. Същото е и с татуираните.

# 42
  • София
Ми не,не е същото.

# 43
Хаха, на фона на всичките цигани и прости хора, с които се напълни Германия, влезли от къде ли не, едни татуировки - да, няма да направят впечатление.
Тук обаче все още се държи на добрия външен вид, който да те отличава от простолюдието.
Head Band
Даже татуираните учители могат по-добре от това, Лиляна.

# 44
Не мога да повярвам , колко найтина прости хора има. Как може да сравниш татуиран човек с такъв от гетата ?И какво е хубав външен вид за нашите стандарти ? Всичко на показ, 6 реда мигли, 12 кубика джуки , еднотипни перчеми при младежите. Кое точно от това е естетическо и е мерило за "добър външен вид"?

Общи условия

Активация на акаунт