Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • София
Добър външен вид е каквото реши работодателят. А той често решава в зависимост от клиентите си - дали са консервативни, широкоскроени, богати, бедни, млади или стари.

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
Много надценявате масовия бг работодател...

# 47
    [list[/list]
    Пречат , поне при мен.

# 48
      [list[/list]
      Пречат , поне при мен.

Може ли по-подробно, ако е удобно, разбира се... Simple Smile
      Скоро гледах едно предаване по руската, разбирам езика и често заглеждам техни предавания. Темата беше подобна, бяха поканили 3 момчета, ама сериозно татуирани - лица, очи... Единият се беше изрисувал като скелет, сещате се, много грозно... Е, той съжаляваше най-много, а иначе възпитано момче, обясни, че нещо като тийнски бунт било. Другият (с очите) не съжаляваше особено, но призна, че по-скоро му пречи. Но пък работи в сферата. Третият беше откровено прост и нагъл, въпреки че искаше да убеди аудиторията, че е напредничав и неразбран! Stuck Out Tongue Closed Eyes Та, така - хора разни, и татуирани и не.
      А пък в банковия сектор на какво се нагледах, вярно бек офис, но пък там се предполага, че контактуваме със "сериозните" клиенти...

# 49
        [list[/list]
        Пречат , поне при мен.

Може ли по-подробно, ако е удобно, разбира се... Simple Smile
        Скоро гледах едно предаване по руската, разбирам езика и често заглеждам техни предавания. Темата беше подобна, бяха поканили 3 момчета, ама сериозно татуирани - лица, очи... Единият се беше изрисувал като скелет, сещате се, много грозно... Е, той съжаляваше най-много, а иначе възпитано момче, обясни, че нещо като тийнски бунт било. Другият (с очите) не съжаляваше особено, но призна, че по-скоро му пречи. Но пък работи в сферата. Третият беше откровено прост и нагъл, въпреки че искаше да убеди аудиторията, че е напредничав и неразбран! Stuck Out Tongue Closed Eyes Та, така - хора разни, и татуирани и не.
        А пък в банковия сектор на какво се нагледах, вярно бек офис, но пък там се предполага, че контактуваме със "сериозните" клиенти...
        Когато съм избирал работници тези които нямат татуировки са с предимство.
        Имам остарели възгледи.

# 50
        • където ми харесва
        Много ми хареса мнението на Джулая. Истината е, че се търсят сиви хора, както в банковия сектор, така и като цяло в офис средите. Познавам няколко учителки, които са татуирани. Това не им пречи да преподават добре, децата да ги обичат и да имат добър външен вид. Познавам и татуирани лекари-страхотни професионалисти.
        Честно казано, предпочитам децата ми да бъдат учени от млади, разчупени хора с татуси, отколкото с миришещи, некъпани, разпуснати и кисели лелки. Предпочитам да ме лекува човек с татуси, но с професионално поведение, отколкото миришещ на алкохол, нетатуиран и нагъл "лекар".
        Не ме интересува банковата служителка дали има, или няма татуси, стига да е любезна и да си свърши работата.
        И между човек с татуси по тялото, и някой с изрисувано лице, флешове, раздвоен език, изострени зъби и прочее, има цяла бездна разлика.

# 51
        • Майничка
        Специално за работещите в сфери, свързани със здравеопазването и храната, много повече би ме притеснил двусантиметров цветен маникюр (знам ли какво се отглежда под него), отколкото татуировка.

Преди около 10-на години бях попаднала на една забавна френска статия, за наемането на служители с татуси, която подхождаше по много нетрадиционен начин.
        Хора (особено жени) с малки, дискретни татуси на видими места, се препоръчваха за служители в масовите сфери на обществения и частен сектор, за позиции докъм средно управленско ниво, тъй като били по-скоро конформисти, амбициозни, но без да стигат до етап "набиване на очи".
        Хора с големи, открояващи се, но стандартизирани татуси, били подходящи за натоварени професии с "гръмко" название и не толкова гръмко заплащане, защото били лесно манипулируеми на основа наличие на относително голямо его, но относителна липса на фантазия.
        За секторите, свързани с масова мода и млади хора (включително държавните колежи и гимназии), се препоръчваха хора докъм 30-35г., с ярки, оригинални и добре изпълнени татуировки.
        За висши мениджърски позиции обаче се препоръчваха хора без видими татуси, с които всеки би могъл да се отъждестви.

# 52
        Принципно служители на високи позиции с татуировки изглеждат фалшиво и нелепо спрямо сериозното впечатление, което трябва да създават в събеседника си. Като видя татуировки и веднага се пренасям в дискотеката с въпросния човек и си го представям как пуши, пие, дрогира се, татуира се.... И в същото време очаквам сериозна и адекватна услуга от този човек.... Иначе на улицата се заглеждам в мъже с "ръкави" и ме кефят, но не вярвам да са банкери....

# 53
        • Боса по асфалта вървя си ...
        А какво пречи служителят на висока позиция, който трябва да прави сериозно впечатление и няма татуси, също да ходи на дискотека, да фирка, да го раздава к*рв@р, да шофира с превишена скорост и т.н. Или им издават удостоверение от църквата, че са праведни tooth

# 54
        Нищо не пречи, разбира се. Но тези нашарените изглеждат несериозно и с тях човек има "едно на ум", че може да са по- непредсказуеми. Simple Smile Говорим за високите постове, нали. Щото аз нямам нищо против татуирани хора. Интересни са ми. Simple Smile

# 55
        Разбира се ,че пречат особено видимите.Може да съм старомодна,но хора с големи ,видими татуировки не ми вдъхват доверие.

# 56
        Като видя татуировки и веднага се пренасям в дискотеката с въпросния човек и си го представям как пуши, пие, дрогира се, татуира се....
        Ехааа.. Аз имам 5 татуса, като и двете ми бедра са плътно нарисувани, а пък през живота ми не съм пробвала наркотик, не пия (изключае чаша вино по поводи), на дискотеки не ходя..а и съм на висок пост в международна, търговска фирма. Добре, че поне цигари пуша, барем се впиша в представите ви Wink.

# 57
        • София
        Да бе,повярвахме ти.Щом си татуирана не вдъхваш доверие.

# 58
        Да бе,повярвахме ти.Щом си татуирана не вдъхваш доверие.

Ох, добре де, добре. Отивам да си купя наркотици в такъв случай Confused

# 59
        • Най-красивия град
        Ако ходиш на работа с панталон или с не много къса пола,татуираните ти бедра не се виждат.

Общи условия

Активация на акаунт