Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Тест за бременност

• 9 441
  • 100
  •   1
Отговори
Здравейте! Искам да попитам дали тест за бременност би отчел правилно например 15-16 дни след секс? Споделете вашите мнения и опит! Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 22:27 от Magi222

# 1
Magi, въпросът ти ми е малко объркващ, но ще се опитам да отговоря “по нюх”. Simple Smile
Бременност настъпва когато се прави секс в дните около овулацията. При нормален, 28 дневен цикъл, се смята, че тя настъпва на 14ти ден.
Та ако приемем, че си правила секс на 13,14,15 ден от цикъла си, то тогава ДА, тестът за бременност би трябвало да покаже коректен резултат 15-16 дена след секс.
Ако дадеш малко повече информация за цикъла си, може и по-конкретен отговор. Simple Smile

# 2
Magi, въпросът ти ми е малко объркващ, но ще се опитам да отговоря “по нюх”. Simple Smile
Бременност настъпва когато се прави секс в дните около овулацията. При нормален, 28 дневен цикъл, се смята, че тя настъпва на 14ти ден.
Та ако приемем, че си правила секс на 13,14,15 ден от цикъла си, то тогава ДА, тестът за бременност би трябвало да покаже коректен резултат 15-16 дена след секс.
Ако дадеш малко повече информация за цикъла си, може и по-конкретен отговор. Simple Smile

Ами по принцип цикълът ми е около 34-35 дена. Случва се да закъснява понякога. Не съм правила тест за овулация и не съм мерила температура, за да знам кога точно е. Имам специално приложение, което смята вместо мен и според него овулацията ми е 14 дни преди мензиса.

# 3
Маги, ако правите опити за бебе, можеш да прочетеш за различните фази на цикъла- фоликулярна, овулаторна, лутеална. Само с приложения ще ти е трудно да се ориентираш, особено ако дължината на цикъла варира.
Ако не знаеш кога ти е била овулацията горе-долу, няма как да се отговори точно на въпроса за теста. Simple Smile

# 4
Ще задам въпроса по друг начин. Sweat Smile Колко дни след овулация може да се засече бременност? Simple Smile

# 5
С тестове за ранно засичане, може още 11-12 дена след овулация да има бледа черта. 14 дена е стандарта мисля. Simple Smile

# 6
  • Varna
Ще задам въпроса по друг начин. Sweat Smile Колко дни след овулация може да се засече бременност? Simple Smile
Зависи от дължината на цикъла. Нормално цикъла е 28 дни. Ову настъпва по средата, около 14 ден. Тест може да се направи след още 14 дни. Най точен е след закъснение на менструацията ви.

# 7
  • София
най -рано с кръвен тест - 10 дни след овулация.
тестове с висока чувствителност - 12 дни след овуалция.
тестове като шуърчек и други по- малко чувствителни 14 дни след овулация.
Но тези с по- високата чувствителност не са много надеждни , защото можеш да видиш втора черта , но бременоста да приключи - и тогава ще се натъжиш.
Затова - брой 14 дни и Шуърчек Simple Smile

# 8
Най- добре е с кръвен тест.
Аз на 12. ден след овулацията си направих тест Шуър чек и Престо вкъщи- при Шуър чек имаше много, ама много бледа втора черта, при Престо абсолютно нищо.
На следващата сутрин (13. ден след овулация) бях на кръвен тест- ЧХГ при норма до 1 при небременни, беше 80.

Така че най- добре си направи кръвен- около 11-12 дена след овулация.

# 9
Здравейте, вижте и моите резултати от тестовете Presto I Shurechek,какво ви е мнението?Знам,че Presto лъже с тези изпарителни черти,но пък  ми и закъснява с 10дни и имам симптоми на цикъл.Единият тест е от днес а другите 2 от 10.02

# 10
  • Varna
Здравейте, вижте и моите резултати от тестовете Presto I Shurechek,какво ви е мнението?Знам,че Presto лъже с тези изпарителни черти,но пък  ми и закъснява с 10дни и имам симптоми на цикъл.Единият тест е от днес а другите 2 от 10.02

На 10 дни закъснение, трябва и 2та теста да са категорични.

# 11

Момичета според вас отрицателен ли е резултата?

# 12
Според мен тестът е невалиден. Направи нов.

# 13
Според мен тестът е невалиден. Направи нов.
Аз го гледам и само се чудя, ще видиме със следващия дано няма изненада

# 14
  • Varna

Е как да е отрицателен като теста е невалиден?

# 15

Е как да е отрицателен като теста е невалиден?
Когато го направих първата черта излезна веднага, след 5-тата минута се появи червеното петно след нея

# 16
Здравейте, моля за мнение Simple Smile Не съм била бременна досега, последният ми цикъл започна на 10.08, бебеправихме три дни преди и ден след овулацията ( засечена с тест), която беше на 15 ти ден, а ми идва между 28-30 дни. Очаквам цикъл на 6- ти септемри най- рано. Въпроса е следният: пет дни преди очакваната дата на цикъл правих Престо тест със следобедна урина. Според мен беше отрицателен, но само когато стой на права повърхност. Като го поразходете под наклон и как ли не го въртях, точно там където трябва да е лентата над Т, прозираше дебела черта, колкото контролната, само че някак изглеждаше като сянка на цвят( не розова, не бяла) , не мога да определя. Появи се до десетата минута, но само под наклон я виждам и то трудно, даже телефона не я улавя да я снимам, но определено не си въобразявам. Възможно ли е да съм бременна или просто виждам указаното място за черта, а не че реално има такава? Случвало ли ви се е? В допълнение някъде седмица след овулация започнах да имам предменструални болки ниско в корема, периодични, а от вчера и диария. Не ме болят гърдите, нито имам други симптоми.

# 17
  • София
Ако сметките ти са верни и чакаш цикъл на 6-ти си купи 1 тест и го направи утре сутрин с първа урина, би следвало да даде резултат, макар и с много бледа черта. След първата сутрешна урина хормонът се разрежда и теста може да не го отчете отлкова рано. Така и да гадаеш по вече направения файда няма, а и е било много рано. За симптоми също ти е рано. И имай предвид, че 6-ти ти е най-ранна дата, може и да е по-късно, затова, ако утре е теста отр. си купи още 1, който да направиш към 8-10-ти евентуално.

# 18
Момичета, според вас дали има бременност. Днес ми е 19 ден а овулацията ми беше на 8-9 ден. Имам леко зацапване и се притеснявам Sad

# 19
Момичета, според вас дали има бременност. Днес ми е 19 ден а овулацията ми беше на 8-9 ден. Имам леко зацапване и се притеснявам Sad

Аз съм по същия начин, само, че моя е 3 дни преди цикъл.

# 20
  • София
В колко часА е правен и с първа урина ли е? Вижда ми се една мнооого бледа чертичка.

# 21
В колко часА е правен и с първа урина ли е? Вижда ми се една мнооого бледа чертичка.

С първа урина е тази сутрин. Но както казах имам 3 дни до менструацията.
Камерата ми на тел. не е много добра, но наживо маааалко по-ясно се виждаше.
Дано не си въобразявам 🤫

# 22
  • София
С първа урина е тази сутрин. Но както казах имам 3 дни до менструацията.
Камерата ми на тел. не е много добра, но наживо маааалко по-ясно се виждаше.
Дано не си въобразявам 🤫
Ами аз през екрана я виждам, 3 преди закъснение е раничко, затова е толкова бледа, нормално е. Честито Simple Smile

# 23
Охх, благодаря, но не смея още да се зарадвам. Четох, че все давали изпарителни черти... на 4та минута се появи, почти не се виждаше, а снимката е от около 7мата минута 🤗 ще изчакам 2 дни и ще направя пак, и пак ще пиша тук 🤗

# 24
Между другото, забравих да спомена, нямам никакви симптоми на ПМС. По принцип имам ужасен ПМС, главоболие, гадене, световъртеж и болки в гърба... а сега - нищо 🤷‍♀️ Едва ще дочакам още 2 дни до следващия тест 🤗

# 25
Здравейте, извинявам се за  въпроса ми но за пръв път ще си правя тест за бременност на Шуър чек. След като минат определените минути ли се отмества капачето за да се види резултата  или може веднага щом го направя.

# 26
Капачето няма отношение към резултата. То е за съспенс Wink

# 27
Отрицателен или невалиден... 12 дни след овулация. Появи се веднага тази бяла черта.

# 28
  • София
Отрицателен или невалиден... 12 дни след овулация. Появи се веднага тази бяла черта.
Валиден и отрицателен. Бялата черта е мястото напоено с реактив.

# 29

Според вас положителен ли е

# 30
Според мен да Blush

Според вас положителен ли е

# 31
Здравейте, направих си тест и не знам как да разбирам резултата...А ми закъснява с няколко дни. Какво мислите вие

# 32
Аз виждам само 1 черта, така че според мен е отрицателен. Направи пак след няколко дена.
Здравейте, направих си тест и не знам как да разбирам резултата...А ми закъснява с няколко дни. Какво мислите вие

# 33
  • Varna
Орицателен.

# 34
Здр момичета днеска правих тест заштото ме болят гърдите според вас имали 2 черта нямам закъснение от цикъла .

# 35
Аз я виждам.

Здр момичета днеска правих тест заштото ме болят гърдите според вас имали 2 черта нямам закъснение от цикъла .

# 36
Здравейте,
Нова съм тук, искам да ви споделя и аз. От 7 месеца правим опити за бебе но за сега все неуспешни..та, този месец цикъла ми закъснява 4 ден, а ми е редовен винаги на 28 ден ми идва. Само един път ми беше закъснял с 2 дена и то бях настинала. Правих си на 2рия ден и 4тия тест, но все отрицателни..Въпроса ми към вас е дали е възможно тестовете да грешат? През цялото време чуствам леко напрежение долу ниско все едно ще ми идва но нищо... Така вече почти 5ти ден. Но нямам никакви симптоми. Даже преди МЦ гърдите ме болят и се подуват а този месец нищо подобно.. Благодаря за вниманието но незнам какво да правя, само го мисля а тея отрицателни тестове...

# 37
Здравейте момичета,
Моля за малко помощ.
Вчера си направих първия тест за бременност и излезе отчетлива втора черта. Закъснява ми втори ден, днес направих още един тест, но розовото тръгна след няколко секунди, за разлика от вчера. Ето теста от днес,  дали има проблем, че не е толкова плътна като вчерашната?

# 38
Здр момичета ето и моят тест, преди МЦ 6 дена преди цикъл според вас имали вероятност за бременност вкъщи имах престо .

# 39
На мен ми изглежда положителен.

# 40
Здравейте, вчера си направих вечерта тест, тъй като днес трябва да ми дойде но все още не е, прикачам снимка на теста, нямам симтоми,че ще ми дойде освен гърдите, корема не ме боли както преди цикъл.

# 41
  • София
Днес щеше нов тест да правиш ? Това е от вчера нали?

# 42
Ще изчакам да видя дали ще ми дойде днес и ще ви направя още един, тъй като днес трябва да ми дойде нищо че нямам симнтоми че ще дойде

# 43
  • София
Ще изчакам да видя дали ще ми дойде днес и ще ви направя още един, тъй като днес трябва да ми дойде нищо че нямам симнтоми че ще дойде
На нас няма нужда да правиш тестове.

# 44
  • Varna
На нас няма нужда да правиш тестове.
Тези са по 8 лв парчето. Бая ще се охарчи, да ни направи на всичките по тест. Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

# 45
Привет, дами Simple Smile

Какво мислите за ранните тестове за бременност? Дали са надеждни?

# 46
  • Varna
Привет, дами Simple Smile

Какво мислите за ранните тестове за бременност? Дали са надеждни?
Всички тестове с ден закъснение отчитат. Ако имате недоверие към уриналните, пуснете си кръвен. Струва 18лв и е 100% точен. Успех.

# 47
Здравейте. Правехме опити на 17ти и 18ти този месец. Закъснява ми с 4 дена, правих си тест днес на четвъртия ден и показа една чертичка, но интересното е, че имах леко кафеникаво (или тъмно, не съм мн сигурна) зацапване. Според Вас дали е възможно теста да е отчел грешно и нормално ли е това зацапване? Благодаря предварително 🙂

# 48
Зацапването не е симптом на бременност .

# 49
Здравейте
Бих искала да попитам седмица преди МЦ теста за бременност ми показа отрицателен възможно ли е да е отчел грешно понеже имам странни симптоми които не съм усещала до сега и трябва ли да изчакам МЦ тогава пак да повторя

# 50
Възможно е. На мен кръвен тест ми показа отрицателен резултат, а какво остава за тези от аптеката.
Колкото и да сте нетърпелива изчакайте си очакваната дата на цикъла.
Здравейте
Бих искала да попитам седмица преди МЦ теста за бременност ми показа отрицателен възможно ли е да е отчел грешно понеже имам странни симптоми които не съм усещала до сега и трябва ли да изчакам МЦ тогава пак да повторя

# 51
Седмица преди датата на менструацията, няма как да имате каквито и да било симптоми. Изчакайте си датата и си направете тест.

# 52
Здравейте

Не гледайте симптоми . Най-добре изчакайте закъснение и тогава си направете тест .

# 53
  • София
Седмица след О няма още имплантация , камо ли ЧХГ , камо ли  симтоми. Първите симптоми които може да са свързани с бременност, като повдигане ...не повръщане , а просто гадене,  може да се усети най-рано в 8г.с. Тест за бременност би отчел ден преди М и в самия ден на очаквана М. Кръвен тест показва най-рано 11 дни след  О.

# 54
Здравейте ,
с приятеля ми правим опити за бебче , и двамата сме напълно готови , добре подсигурени.
Въпроса ми към Вас, с молба за съвет.
Имах овулация вчера по изчисления сравнение с цикъла , правихме опити , но дори и преди нея.
Кога ще е добре да си направя тест ?
Дайте ми съвет Sad вярвам че сте по-опитни от мен, и знаете какво да ми обясните.

# 55
Аз моя тест го направих 3 дни след закъснение на цикъла. Успех,дано видиш мечтаните две чертички Heart Eyes

# 56
Ох , благодаряяяяя Simple Smile дано , защото нямам търпение Simple Smile
Успех и на тебббб ❤

# 57
Стискам палци и пращам прегръдки!! Моята принцеса сега на 12ти ще направи 6 месеца! Само бъди спокойна и всичко ще се получи! Hug

# 58
Здравейте, нова съм в сайта. Простете, ако въпросът вече е зададен..
Та, хванах кандида от басейн, в момента с мъжа ми се лекуваме, но преди да разберем, правехме опити за бебче. Изписаха ми Флажил, Фунгокап и Макмирор глобулки. Изпих дозите.
Понеже ми закъснява с 5 дни, възможно ли е да е от лекарствата ? Или има шанс този път опита да е успешен? Не искам да купувам (поне за момента) тест и да се филмирам заради тъпата една чертичка...

# 59
  • Agen,France
Здравейте! Искам да попитам дали тест за бременност би отчел правилно например 15-16 дни след секс? Споделете вашите мнения и опит! Simple Smile

Не даже дори мисля че нито кръвните изследвания биха отчели хормона казват че хормона в кръвта по време на бремеността започва да се покачва едва след 10 ден така че мисля че тест за бременостт не би отчел в същото положение съм имам подозрения че съм бременнна още нямам закъснял цикъл и направих два теста от който излязоха отрицателни

# 60
Здравейте ,
извинявам се , ако не е за тук въпроса.
Очаквам МЦ утре , но днес си правих тест и беше отрицателен.
Резултата дали е достоверен или е рано?

# 61
Вече са ти казали да изчакаш датата на която трябва да ти дойде и тогава да направиш тест. Няма как да знаем дали ще ти дойде или не.

# 62
Здравейте ,

Пусни си кръвен, за да приключиш с въпросите си, щом не искаш да чакаш. Нещата не стават от сега за след малко, вземи прочети малко какво, как и защо отчита теста и ще си отговориш сама.

# 63
Здравейте ,

Ама ти сериозно си критичен случай ... 100 пъти едно и също ти се повтаря и пак ...

# 64
Явно момичето се надява силно да е бременна. Не бъдете толкова критични Simple Smile
Успех ти желая, дано си бременна.

# 65
То коя ли не се надява Simple Smile.

# 66
вие как ги виждате
личната ги вижда отрицателни 🤔

# 67
  • Varna
вие как ги виждате
Това е шега, нали?

# 68
Майко мила!
Сигурно се майтапиш!?!?!
вие как ги виждате

# 69
  • Varna
8 теста и още не е ясно...
а един кръвен би скъсил агонията за минутки.

# 70
  • София
Е кое му е неясното?

# 71
не, не е шега... каза ми да дойда отново др седмица...
Скрит текст:
вие как ги виждате
Това е шега, нали?
кръвен се правил само след като разчете уринния тест като положителен...

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 13:52 от AnMary

# 72

Не е така , кръвния показва преди уринен . Колко ти е закъснението? За мен са си положителни

# 73
  • Varna
Явно не си в България.
Тук можеш да си пуснеш кръвен тест. Срещу 18 лв резултата е 100% сигурен.

Имаш ли закъснение?

# 74
Явно не си в България.
Тук можеш да си пуснеш кръвен тест. Срещу 18 лв резултата е 100% сигурен.

Имаш ли закъснение?
да, не съм в България..
имам закъснение 6 дни Wink
само това което ме притеснява най-много е че нямам болки (много леки) в гърдите.. 🤷♀

# 75
  • София
Бременността не е болест за да очакваш нещо да те боли

# 76
Зависи кой от всичките тестове е видяла личната.Аз съм в чужбина и чак след 10 дневно закъснение направих тест,и след това при личната ,тя ми даде направление за тест но с урина ,и чак след резултата,ми даде направление за гинеколог.Но всички твои тестове са положителни.Защо не отидеш директно на гинеколог,ще се види нещо ако имаш около 10 дни закъснение.

# 77
Бременността не е болест за да очакваш нещо да те боли
просто миналата година като забременях ( спонтанен аборт 6 седмица ) имах адските болки в гърдите .. за това си мислех, че пак трябва да имам болки в гърдите , но сега чета и по други форуми, че всяка бременност е различна и определено не е задължително Wink

# 78
  • София
Щом тези тестове не може да разчете, не се надявай и кръвния да разчете! А ако лекарката е видяла всички тестове и се е изкакзала, че са "-", то аз лично не бих отишла птори път при нея.

kristina899 - не очаквай всяка бременност да е еднаква с предната, може и да е, ама може и да не е и това е нормално. Пожелавам ти този път до финал!

# 79
Щом тези тестове не може да разчете, не се надявай и кръвния да разчете! А ако лекарката е видяла всички тестове и се е изкакзала, че са "-", то аз лично не бих отишла птори път при нея.

kristina899 - не очаквай всяка бременност да е еднаква с предната, може и да е, ама може и да не е и това е нормално. Пожелавам ти този път до финал!
Благодаря от сърце !!! ♥
мисля да сменя лекаря и да отида отново в петък... просто шока аз да имам 8 положителни теста и тя да ми каже не си бременна ми дойде малко в повече...
Ще пиша отново другата седмица Wink
Лека седмица ♥♥♥

Последна редакция: нд, 26 юли 2020, 14:16 от kristina899

# 80
  • София
...мисля да сменя шекаря и да отида отново в петък... просто шока аз да имам 8 положителни теста и тя да ми каже не си преченна ми дойде малко в повече...
Ще пиша отново другата седмица Wink
Лека седмица ♥♥♥
Ако искаш да се види "нещо" на околко 10-15 дена от закъснението иди, преди това има вероятност да кажат, че не се вижда нищо или се вижда нещо, ама не са сигурни какво (много е рано). Това за в БГ, при теб не знам как е, до колкото разбрах си в чужбина. До тогава - пий фолиева киселина (някои я пият до 3я месец, други без цялото време).

# 81

Момичета мнение за този тест 😳😳

# 82

за мен е положителен, просто повтори след 3-4 дни Wink
лека бременност 😁

# 83
  • Varna
Положителен.

# 84

Моят такъв тест е на 8 месеца вече почти Yum Честито и лека бременност

# 85
Благодаря на всички!
Ще отида на кръвен в сряда и се надявам да сте прави! 🍀🥰

# 86
  • София
А за какво ти е кръвен?

# 87
  • Varna
А за какво ти е кръвен?
Лекарката казала, че пикливите са отрицателни. И 8-те.

# 88
  • София
А за какво ти е кръвен?
Лекарката казала, че пикливите са отрицателни. И 8-те.
Това същата потребителка ли е?
И същата да е, за какво ѝ е кръвен, така или иначе е рано да бъде регистрирана като бременна, още повече в чужбина...

# 89
  • Varna
Nadin, права си, дамата е друга. Само 1 шуър чек има показан. Не и трябва кръвен, а по скоро да мине през АГ след 2 седмици.

# 90
Nadin, права си, дамата е друга. Само 1 шуър чек има показан. Не и трябва кръвен, а по скоро да мине през АГ след 2 седмици.

Привет дами! Имам два положителни Шуър Чек и днес положителен кръвен! Благодаря ви 🥰

# 91
  • Varna
Лека бременност и честито!

# 92
Здравейте! Искам да попитам според вас този тест положителен ли е ? Правен е 7 дни преди цикъл.Втората черта излезна на 3мин.Благодаря! Ще направя и след евентуално закъснение Шуър чек.

# 93
Надежда, за мен е положителен! Стискам палци!!! Blush

Във форума като цяло има лошо мнение за тестовете на Престо, но на мен и двата пъти те ми хващаха бременностите 4-5 дена преди закъснението. Така че, аз им имам доверие. Simple Smile

# 94
Здравейте! 2 дни преди МЦ Какво е вашето мнение

# 95
  • Varna
Направи нов.

# 96
Мариета, на колко места пускаш един и същ пост? На всякъде пишат едни и същи хора!

# 97
Мариета, на колко места пускаш един и същ пост? На всякъде пишат едни и същи хора!
А на вас какво ви пречи немога да разбера мога да пускам колкото си искам постове на каквито си искам теми вие да не сте админ на сайта та да решавате

# 98
Здравейте, според вас как да го тълкувам? Правен е на първи ден от закъснението Simple Smile

# 99
  • София
Не се доверявай на Престо ! Вземи  Шуърчек и ти желая успех !;)

# 100
  • Varna
Прилича на +

Общи условия

Активация на акаунт