Работа, CV-та, HR-и, съвети - 65

  • 35 859
  • 732
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 973
Нарочно не написах, но Didi smile е права...девойката излгеждала много добре. И вижте момичето не си е сложило снимката в автобиографията ( явно нарочно ) , но шефовете също "проучват" и са намерили профила й...просто без коментар.
Иначе има примерно една фирма, за която колкото коментара видях всички бяха добри. Сега кандидатствеам за там пък ще видим Simple Smile

# 166
  • София
  • Мнения: 11 699
зависи, понякога се случва някой да те очарова на интервюто. При нас така преди доста години бяха взели едно чаровно момиче за позиция на обработка на данни което знаеше само SUM да прави на ексел и никакъв опит, управител на салон била преди това. След години, това момиче стана Директор на отдела и пишеше 10 метрови формули, просто колежката която я беше избрала тогава беше решила че ще се научи и че е супер позитивна и мила.

# 167
  • Мнения: 19 686
Добре де, а като изглежда добре и я викнат на интервю, обаче няма да я вземат на работа, какво печелят? newsm78 Разтуха в обедната почивка, да си полафят и да си ходи? Така де, даже и телефонният номер го имат вече... не виждам никаква практическа полза от упражнението Joy

# 168
  • Мнения: 7 987
Не "проверявам" фирмите. Фирмата или вече я знам или съм харесала обявата и. Това което правя, е да прочета колкото се може повече за фирмата, за да съм по-адекватна на интервюто за нейната дейност.

# 169
  • Мнения: 28 857
Търся в интернет най-вече, за да се информирам за местонахождението ѝ. Ако е на другия край на София, няма смисъл да кандидатствам изобщо. Ако ме викнат на интервю, чета и се ровя повече, за да се подготвя, доколкото е възможно. Най-съмнителни са фирми без сайт или такива, чиито обяви стоят с месеци/години в джобса.

# 170
  • Мнения: X
Не "проверявам" фирмите. Фирмата или вече я знам или съм харесала обявата и. Това което правя, е да прочета колкото се може повече за фирмата, за да съм по-адекватна на интервюто за нейната дейност.
Така е, всеки кандидатства при тези условия. Под проверка имах предвид научаване повече за дейността на фирмата и четене на отзиви из нет-а. Но последното, както казах, не е много надеждно, защото там пишат недоволни, уволнени и като цяло се излива анонимен хейт.
Те, добрите работодатели са известни общо взето, та не е нужно кой знае какво проучване. Но и започване на работа при тях не е лесно.

Мен пък ме дразнеха поверителните обяви. Гледам, че изчезнаха, но до миналата година ги имаше.
Само веднъж направих грешката да кандидатствам така преди години.
Сега ако започнат и всички да слагат някакъв диапазон на възнаграждение, ще е чудесно.

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 16:11 от Анонимен

# 171
  • Варна
  • Мнения: 769
Чета мнения и проучвам като си имам едно наум,че обикновено недоволните са по-склонни да пишат в интернет пространството от доволните служители.

# 172
  • Мнения: X
Чета в БГработодател и търся мнения от клиенти в нета.
Вярно е, че оценките от работещите са предимно ниски, обаче при 10 страници почти изключително негативни коментари за мен е очевидно, че фирмата в голяма степен не става. От друга страна, общо 2 или 3 мнения за мен са критерий, че става, дори всички да са негативни.

# 173
  • Мнения: 7 987
Аз съм работила в една от най-критикуваните компании в бг работодател и за мен мненията там изобщо не са критерий. Всичко зависи от позиция, тийм..

# 174
  • Мнения: X
И от сфера зависи. Под всичките негативни мнения за мой бивш работодател от търговията ще се подпиша с две ръце.

# 175
  • Мнения: 1 831
Здравейте. Може ли да ми обясни някой какво е точно ex van дистрибутор. Търговец директни продажби ?

# 176
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Точно това е.

# 177
  • Мнения: 1 831
Може ли малко повече инфо за длъжността

# 178
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
В интернет има достатъчно инфо.

# 179
  • Мнения: X
Дават ти натоварено МПС/колело, списък клиенти и разнасяш стока.

Общи условия

Активация на акаунт