Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 34

  • 44 482
  • 770
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 940
Мислите ли, че е нужен адвокат за сделка при покупка на имот? Нали банката проверява за тежести и др. неща свързани с имота и собствениците?

# 511
  • Мнения: 5 848
Баба ми е още жива и нейна връстничка на 90 години изгоря. Продала апартамента на някакъв измамник с обещанието да я гледа, който първо й платил само половината, после изтеглили парите от банката и й ги отмъкнал и тях. Седмица по-късно я изгонил от апартамента. Жената реве, обаче всичко е законно

Този е за трепане...

# 512
  • Мнения: 4 393
Баба ми е още жива и нейна връстничка на 90 години изгоря. Продала апартамента на някакъв измамник с обещанието да я гледа, който първо й платил само половината, после изтеглили парите от банката и й ги отмъкнал и тях. Седмица по-късно я изгонил от апартамента. Жената реве, обаче всичко е законно

Този е за трепане...
Абе тези бабички нямат ли близки?

# 513
  • Мнения: 9 754
Някои нямат деца/внуци, а само племенници, други имат деца/внуци, но от един момент натам възрастните стават инат, мислят си, че могат да се справят с всичко, не слушат съвети, а близките какво да направят - да ги заключат и да им вземат документите - лична карта, документи за собственост, всичко....??? И моля без съвети да ги настанят в хоспис/дом, че там също им искат личната карта да стои в дома, и не се знае дали и там не се целят в подобни имотни далавери...

# 514
  • София
  • Мнения: 4 192
Точно в тези домове е най-лесно да ги измамят. Дори имаше репортажи за подписани пълномощни като нотариуса е ходил на място...

# 515
  • Мнения: 9 853
Хора, сестрата убеди брат си да си продаде апартамента и да й даде парите, а той да иде в старчески дом. За по-малко от година и умря. Як човек, копае по незнам колко декара на ден, но умря.
Това от близките ти. А от непознати какво по-хубаво да очакваш??

# 516
# 517
  • Мнения: 1 206
за съжаление, на моя приятелка съседката така беше леко умствено изостанала и също изгоря с апартамент преди години Sad

# 518
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Канализации, инсталации и водопроводи се сменят, но локацията, изложението и разпределението не.
Градският водопровод с ръждивите тръби и канализацията с хлебарките не можеш да ги смениш - те са едни и същи и за ново, и за старо строителство
Това не е така. В колкото НС съм бил, никога не е имало хлебарки. В колкото СС съм бил, винаги е имало такива. Вероятно е поради факта, че съм бил в НС в квартали, където сигурно канализационната и водопроводната мрежа е по-нова.
няма защото още не са допълзяли

# 519
  • Мнения: 2 313
Хлебарки има предимно в сградите с парно, а не защото в новото стрителство има нещо специално...

# 520
  • Мнения: 5 634
Естествено, че с чисти, с оригинални подписи и прочие. Най-много с менте завещание да се пробва някой, но нотариусите искат почеркова експертиза, ако е съмнително или не е за близък роднина.

# 521
  • Мнения: 9 754
Фалшиво завещание, фалшиво пълномощно, дарение/продажба за прекарване на останалите наследници - варианти всякакви, естествено е с участието на нотариус, но той/тя е винаги чист като сълза...Един ако не иска, друг ще изповяда, сигурно има и такива, и агенциите ги знаят.
Купувала съм имот с проблеми - но всичките ни бяха казани, преценихме, че участниците нямат особена изгода да ни измамят.

# 522
  • Мнения: 4 577
Спомням си, че миналата година имаше репортаж за семейство купило имот от тази схема с кредит. Нотариус, банка и накрая хората духат супата. Честно казано, за мен има и морална страна въпросът. Ако е подмамен да се подпише възрастен човек, неук, с лека степен на умствена изостаналост, дори и законово всичко да е "бетон", аз не желая да участвам. Естествено, че има повече рискове, ако в историята на имота има дарение, завещание, пълномощник и т.н.
https://btvnovinite.bg/kriminalno/gdbop-i-specprokuraturata-razb … motni-izmami.html

# 523
  • Мнения: 5 634
Фалшиви пълномощни и лични карти вече не може да има, защото се вписват в регистър и нотариусът гори на мига, за завещанията се прави експертиза. Те са си лист хартия, ако са писани от здрав психически човек, са си законен документ за собственост, ако не - балъците, купили евтино без агенция, ги дават по телевизията. Тези не са направили никакви проверки.

# 524
  • Мнения: 888
Днес сутринта показваха случай по НТВ за имотна измама с фалшиво завещание. https://novini.bg/bylgariya/kriminalno/526055
Апартамент в Хаджи Димитър, препродаден в последствие няколко пъти за по 35 000 лв , вероятно всички купувачи са в схемата.
Едва ли някой е толкова наивен да си мисли, че е направил сделката на живота си... Все пак панел в мизерен квартал, ама 35 000 при това лева, не евро през 2018 да ти продадат не е реалистично.
Според репортажа всички сделки по Закон трябва да се обявят за нищожни, дали ще се случи на практика, не се знае....

Общи условия

Активация на акаунт