Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 34

  • 44 501
  • 770
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 4 192
Румката ти се извини, че няма ясни спомени. Недей между памарите и ти сега  Mr. Green

# 151
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Спорът е безсмислен, съветите са добри, просто не пасват на всеки апартамент и за всеки продавач или купувач, това е.

Аз както щях да ходя на оглед в ЕПК-то от 2003 много бързо се отказах. Оказа се, че е на самата граница с Факултета, та.... да. Иначе супер апартаментче за моите нужди, даже се запалих да търся други мансарди. Помня, че бях чела някъде, че там където има скосяване квадратурата не се смята до определени сантиметри, но дали е така, някой има ли познания?

# 152
  • Мнения: 147
Здравейте ! Един въпрос.Дано не намерите за неуместно ...
Искам да  продам скромно жилището в Сф.Кои са местата,където да го обявя без посредник?
Благодаря

# 153
  • Мнения: 5 639
Купи си сим карта и го пусни със снимки в имот.бг. Пиши, че си частно лице. Искай много пари.

# 154
  • Мнения: 147
Купи си сим карта и го пусни със снимки в имот.бг. Пиши, че си частно лице. Искай много пари.
хахха...Благодаря !
Малкото пари навреме дадени са много пари!

# 155
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
2109beforeGDPR е дала много правилни съвети, този подход помага и на продавачи и на купувачи. И като всеки съвет се отнася за общия случай, за масата купувачи и продавачи, а не само за 2-3 човека във форума, на които може и да не им паснат, а пък може и да им паснат, но защо пък някой ще им им дава тон в живота.
Един добре аранжиран апартамент привлича много повече внимание, съответно много по-голям интерес, което е равно на повече купувачи, които желаят да го купят, което е равно на по-добра цена за продавача.
Миналата година, едни купувачи поставиха условие за един имот, че задължително искат продавачите да оставят пердетата и възглавниците на дивана... , за което бяха готови да платят офертната цена. Продавачите пък не искаха, защото били си ги донесли от Италия. Цяла седмица преговорите се въртяха, около тия пердета и възглавници.
 Освен по много други признаци купувачите се разделят на: такива, които гледат на имотите с презумпцията да търсят кусури, негативи и минуси и такива, които са с настройката да търсят първо плюсовете и положителните страни, естествено без да си затварят очите за минуси, но са отворени за намиране  на решение.
Това се вижда и в темата за Обсъждане на имотни обяви. Какъвто и имот да сподели някой, коментират се само минусите, а ако са малко, намират се още... Да, всеки пише и изказва мнение, което е според неговата призма, но не разбирам толкова ли е трудно да прецениш и да кажеш: На мен, като купувач този подход не ми е по-вкуса и ме дразни, но да, звучи логично един подреден и добре аранжиран имот да привлече повече внимание и да се продаде при по-добри условия.

# 156
  • Мнения: 107
Към теб е, разбира се. Поназнайваме това онова. Себестойност без стойността на парцела няма под 350 евро. И то при бетон от Враня, тухли Форати и трикамерна Рехау. И квото и да ти кажа няма да повярваш, защото си кон с капаци, така че по-добре търси някоя КСС да се поограмотиш как седят нещата.
На нас къщата ни излезна над 500евро/м2 без стойността на мястото, но със обзавеждането. Т.е. за малко над 150к евро се нанесохме. И за да имаш представа колко струва една част от строежа ти давам допълнителни примери:
Бетон 200м3 - около 25к лева
Дограма троен стъклопакет Саламандър, кафява, К стъкло и още не знам какво си - над 200лвм2, а имаме 100м2 прозорци. ОВИ инсталация с термопомпа близо 40к.
Тепърва правим соларната инсталация, и там досега сме на 10к лева, а има още работа.
Пак те съветвам, почни да се занимаваш със строителство, ще станеш милионер. Тъкмо пак се навъдиха такива измислени биснесмени  Peace
Ако трябва да сме точни, цените на бетон са около 140-150 м3, арматура 1.75-1.80, а дограмата е наистина около 200м2, но 5 камерна, цветна, със всички отваряемости

# 157
  • Мнения: 9 772
Аз не съм казала, че всички съвети са ненужни, не съм съгласна само с тези, които коментирах.
От останалите съвети имаше 2-3 много интересни, които ги запомних.
Това, което коментирах - надписите Home Sweet Home, аранжирани фруктиери и сладкишите, ми звучи като прекопиран опит от спонсорирани рекламни филми на западни агенции за недвижими имоти. Затова и реагирах така. Все пак се предполага, че темите са за обсъждания, а не всеки да си каже рецитацията и дотам.

# 158
  • Мнения: 107
Смея да твърдя, че програмистите от тези сгради купуват предимно в Младост, ако толкова не им се пътува. Един познат имам само, който купи в Дружба. Но да видим, може в бъдеще да се променят нещата.
Така е да, но за мое лично съжаление цените в Дружба скочиха доста и тепърва ще гонят цените в Младост

# 159
  • Мнения: 268
Здравейте! Колко е обичайния размер на стопкапарото?
Брокерката на продавача говори за 1500евро, но на нас ни се струва много. Ще теглим ипотечен кредит и ако не ни одобрят от банката, тези пари ги губим. Апартаментът е 90К евро.

Още нещо се сетих и ще съм благодарна за мнение. Собственикът е получил апартамента чрез обезщетение за земя или къща. Той вече е бил женен, когато са построили блока върху мястото му. Брокерката твърди, че жена му не е съсобственик. Вярно ли е това?

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 11:00 от stray cat

# 160
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Смея да твърдя, че програмистите от тези сгради купуват предимно в Младост, ако толкова не им се пътува. Един познат имам само, който купи в Дружба. Но да видим, може в бъдеще да се променят нещата.
Така е да, но за мое лично съжаление цените в Дружба скочиха доста и тепърва ще гонят цените в Младост
Така е защото Дружбите от гето, станаха доста удобно място за живеене и непрекъснато се модернизират , според мен е по-удобно от Младостите даже , защото Дружбите имат 3 изхода към Цариградското , а Младостите - само 1, имат хубави широки булеварди, нов модерен парк с езеро (Дружба 1), много магазини и вериги от магазини , разнообразен транспорт - трамвай, тролей, автобуси, маршрутки, метро, свободно място. Паркът "Врана" е в съседство.



Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 11:54 от RichiRich

# 161
  • Мнения: 6 288
stray cat, ако земята е била негова лична собственост (придобита преди брака от него чрез покупка или имат предбрачен договор)  или е наследство (в което тя не е посочена), жена му няма дял от имота (апартамента). Ние сме давали стоп капаро 5000  за цена 80000... Ако сте се консултирали с кредитен инспектор вече няма повод за притеснение дали ще Ви отпуснат кредит, ако обаче не сте - то по-добре първо го направете, а после давайте капаро. Ние даже на две места бяхме пуснали документи и добре, че го направихме, защото заради ДСК замалко щяхме да си провалим сделката - супер мудно действаха  (според нас умишлено) и накрая в последния момент намалиха много оценката и самата сума, която щяха да отпуснат. Добре, че се застраховахме и веднага прибягнахме към вариант Б, само дето си загубихме 1 мес напразно...

# 162
  • Мнения: 1 711
СГРАДА АВИГЕЯ, "ДРУЖБА 2"
https://www.arteks.net/AVIGEA_#choose-building
"Артекс" продават "на зелено" само от 10 до 17 етаж, явно долните етажи ще се продават, чак след като се постои и то на много по-висока цена на квадрат.
Прави впечатление, че до 10-ти етаж всичко са ателиета. Някой има ли идея защо? Заради паркоместата ли? На такива проекти въобще не трябва да им дават разрешение за ползване. Ще ме извиняват Артекс, ама заради такива тъпотии градът ни е заприличал на нищо...

# 163
  • Мнения: 2 313
Артекс са царете на ателиетата. Пълни мизерници.

# 164
  • Мнения: 25 736
Прочетох как съветвате Free agent да слага вазички и цветенца.    hahahaЧукча е писател. Жената е писала, че жилището е подготвено за поставяне на настилки или т нар по БДС. Изчистено е. Аз лично съм виждала и снимки, защото имам познати които търсят подобен имот и в помолих за линк. Цената също е доста привлекателна. Сега преди да ме нападнете с камъни, ще кажа че според ОК не е толкова зле колкото си мислите и ще продаде. Въпрос на време.

Как са цените в това нове Хоумс, и на мен ми допадна като локация (доколкото познавам София, че аз нали съм от провинцията).

Общи условия

Активация на акаунт