Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 026
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 133
Ние започнахме със забелването, от както стана на месец бебо, но много труд ни чака, че много стегнат пръстена.
Нашето момче за около месец е качило към 1400гр. Горкото ми е хремаво и с лека кашлица, но в тоя сезон като че ли всеки е вирусоносител... Да питам мъжките майчета, захванахте ли процедурата по "забелването"?

# 271
  • Мнения: 68
aya_2012, щом педиатърката  ти е препоръчала бебето да суче по 10 мин, каза ли ти с колко мл. АМ трябва да дохранваш. Моето бебе много плачеше,  реших да пробвам да дохраня и се оказа, че наистина е била гладна. И тя не беше акала 3 дни. Проблема ми е, че всеки път съм в чуденка колко е изсукала и колко да дохраня. Ако някоя мама дохранва също може да сподели опит ♡

# 272
  • Мнения: 1 410
Banitchka каза ми първо да направя 30мл и после пак, докато бебето само не откаже млякото, Т.е. Винаги трябвало да остане в шишето мляко, което означавало че се наяло. Ти пробва ли с помпа, колко ти излиза. Аз не мога да си обясня при предположение че е гладно защо наддава. Иначе да съгласна съм че нямам достатъчно кърма, при предположение че иска да суче през 20-30мин. Че все е гладно. Пия и ям какви ли не неща само и само да имам достатъчно кърма. От няколко дена си мисля даже дали да не ходя на ендокринолог да ми пусне изследвания че нямам достатъчно кърма. Толкова много желая да успея да го кърмя дълго време, готова съм на всичко

# 273
  • Мнения: 68
Моята наддаде 900 гр за 1 месец. Но си мисля, че като расте бебето и нуждите му от повече мляко растат, а явно при мен вече не стига. Аз имам чувство, че е лакомичка и не би оставила нищо в шишето 😀 и все се притеснявам да не я прехраня.

# 274
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Ние започнахме със забелването, от както стана на месец бебо, но много труд ни чака, че много стегнат пръстена.
Нашето момче за около месец е качило към 1400гр. Горкото ми е хремаво и с лека кашлица, но в тоя сезон като че ли всеки е вирусоносител... Да питам мъжките майчета, захванахте ли процедурата по "забелването"?
Аз започнах от около 15тия ден така да се каже да проверявам как са нещата, а и да го измивам там и от тогава до сега (на месец и половина е вече) падат едни белички неща и сме почти готови. Не съм насилвала нещата, само почиствне там до където е стигнала кожичката и така малко по малко вече сме почти със забелено пишле. Може да ме сметнете за луда, но така при нас има ефект. Имам една позната, която до 6тия месец нищо не беше правила на сина си по препоръка на педиатърката си. Свекърва и, която е медицинска сестра, докато го види беше вече късно и се наложи да го цепнат мъничко за да тръгне. Няма да ви кажа какъв рев беше седмица след това, чр му щипеше на детето.
А за лохиите момичета аз съм вече на почти 50 дни след секцио и все още понякога имам жълтеникава слуз, но определено си намашяваше прогресивно, до сегашното състояние.

# 275
  • Мнения: 948
А девойките как ги почиствате? Казаха ми, че не се пипали срамните устни. При ако леко забърсвам с тямпон с вода, но докъде...?

# 276
  • Мнения: 3 267
Малее, добре, че съм с две момичета. Много сложно и страшно ми се вижда това с пишлетата. Ами аз ги бърша и мия срамниите устни. Леко разтварям и почиствам. И на каката го правех. Все пак бебето пишка.

# 277
  • Мнения: 469
Аз я почиствам. Разтварям леко и почиствам много внимателно с клечка за уши напоена с физиологичен разтвор. Като се роди там имаше много верникс и нямаше вариант да го оставя така. Личната и тя ми каза с тампонче с преварена водичка. Там се задържа от акито и ме е страх да не стане беля. Говоря за мястото между големите и малките срамни устни. Нищо повече.

# 278
  • Мнения: 948
Малее, добре, че съм с две момичета. Много сложно и страшно ми се вижда това с пишлетата. Ами аз ги бърша и мия срамниите устни. Леко разтварям и почиствам. И на каката го правех. Все пак бебето пишка.

Миенето ясно, но не винаги почиства водата хубаво. Въпросът е доколко с тампон навътре.
S and M, има леко беличко, но ми казаха, че толкова навътре не трябва и този секрет не се пипал. Чудя се и аз. И мен ме е страх от инфеции, още повече, че страшно държа на хигиената, та да го изчистя, може би.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 20:31 от Maria_Mia

# 279
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Ние май сме с млечница момичета, което е странни, защото само се кърмим. Едни бели петънца от вътрешната страна на устенцата и на бузките. Правя му разтвор на сода с преварена водичка и с една напоена марличка успявам да  почистя устничките и бузките отвътре и се махат, но временно. Чистя и гърдите и биберони, но все временно. Ако наистина е млечница, какви са симптомите момичета и отразява ли се някак на бебко? Нещо много неспокоен е пследните дни преди обед, голям рев, голямо напъване, давам му Био Гая и Коликинд на Мама Натура предписано от педиатърката, ама ако наистина това са колики изобщо не му помагат. Сега е и с подсечено дупе,  въпреки че по-често го мия, отколкото да ползвам кърпички и изобщо, много му се насъбра на веднъж на малкото ми човече. Ще съм ви благодарна който има опит или знания за млечницата да сподели.

# 280
  • Мнения: 469
Малее, добре, че съм с две момичета. Много сложно и страшно ми се вижда това с пишлетата. Ами аз ги бърша и мия срамниите устни. Леко разтварям и почиствам. И на каката го правех. Все пак бебето пишка.

Миенето ясно, но не винаги почиства водата хубаво. Въпросът е доколко с тампон навътре.
S and M, има леко беличко, но ми казаха, че толкова навътре не трябва и този секрет не се пипал. Чудя се и аз. И мен ме е страх от инфеции, още повече, че страшно държа на хигиената, та да го изчистя, може би.
Не се тревожи, не махай всичко веднага. На мен ми отне няколко дни. По малко. Веднъж минавам от едната страна и веднъж от другата. На другата вечер пак и така се изчисти. И само по веднъж на ден го правя. Вътре не пипаш. Само между големите и малки срамни устни. Чисто памуче и преварена водичка или физиологичен разтвор. Да не е много напоен памука. Аз го правя с клечка за уши, но си е рисковано ако много шава.
Ние май сме с млечница момичета, което е странни, защото само се кърмим. Едни бели петънца от вътрешната страна на устенцата и на бузките. Правя му разтвор на сода с преварена водичка и с една напоена марличка успявам да  почистя устничките и бузките отвътре и се махат, но временно. Чистя и гърдите и биберони, но все временно. Ако наистина е млечница, какви са симптомите момичета и отразява ли се някак на бебко? Нещо много неспокоен е пследните дни преди обед, голям рев, голямо напъване, давам му Био Гая и Коликинд на Мама Натура предписано от педиатърката, ама ако наистина това са колики изобщо не му помагат. Сега е и с подсечено дупе,  въпреки че по-често го мия, отколкото да ползвам кърпички и изобщо, много му се насъбра на веднъж на малкото ми човече. Ще съм ви благодарна който има опит или знания за млечницата да сподели.
Имам опит, но преди почти 20 години!!! И не го препоръчвам. Тогава ми изписаха нистатин. Мажех я, но временно помагаше. То май и зърната трябва да се третират. Накрая всичко приключи след като една позната ми каза марля с кислородна вода. Но това е абсурдно! Е, тогава го направих. Но не препоръчвам. Идете на лекар. Трябва и за бебето лечение, и за на мама гърдите. Ще мине, но нервността нищо чудно да е от това.

# 281
  • Мнения: 948
S and M, благодаря ти!

# 282
  • Мнения: 86
Доколокото знам млечницата създава дискомфорт на бебчо,изпитва болка по време на хранене,а и не само. С баткото сме я карали,при навременно започване на лечението минава за няколко дни. Мажех му биберона с едно гелче и за 3-4 дена нямаше и помен от петънцата. Май дактарин се казваше,но доктора ще ти каже,да не би да се бъркам.

# 283
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, момичета!
Моята Лилия се роди на 30.01, 3620г, 51см, терминът ми беше на 06.02.2019г. и от началото на бременността пиша във февруарската тема, но ще се радвам да ме приемете и при вас Blush
Имам едно по-голямо момиченце (голямо, голямо, колко да е голямо Grinning на 3), раждането беше с планово секцио по медицински причини, кърмим се, гледаме се, коремче я мъчи, мен недоспиване - стандартно Simple Smile

# 284
  • Мнения: 68
Мами как засичане времето между храненията - от започване или при приключването им?

Общи условия

Активация на акаунт