Бета таласемия при бременност

  • 698
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами и бъдещи такива! Въпросът ми е има ли някоя жена като мен, която има бета таласемия и какво пиете за да се вдигне хемоглобина. Аз съм в началото на 5 месец и хемоглобина ми е 87. Пия 800 микрограма фолиева киселина и 1000 микрограма б12, но не се вдига. Днес се консултирах с втори хематолог, който ми изписа Центрум, но в него има желязо и не съм сигурна дали да го пия. Ако някой има същия проблем, моля да сподели как го е овладял!

# 1
  • Мнения: X
Две бременности, с таласемия минор съм. Пих само фолиева (то аз си я пия перманентно). Не съм имала много ниски стойности. Май най-нисък ми е бил около 83. Нищо повече не са ми давали да пия, почивка, повече сън.

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 362
Желязо дефицитната анемия се оказа че ми е вродена, имам две бременности, здрави деца, едва след това като почнах работа и ми направиха допълнителни изследвания се оказа че съм с таласемия минор.
Както са ти писали повече почивка, хапваш коприва, спанак и това с което в момента си повишавам хемоглобина е че хапвам всеки ден по една връзка магданоз. Може да си го правиш на смути, аз си правя салата с малко сирене и кисело мляко. Пробвай и съм сигурна че ще е по добре от всяка химия.

Общи условия

Активация на акаунт