Фигурно пързаляне - 9

  • 49 092
  • 741
  •   1
Отговори
  • MJF
  • Мнения: 8 528
                                         Тема за любителите на фигурното пързаляне като спорт и изкуство
                                                                
                                                                      

Предишни теми:1,2,
3,  4 ,
5, 6,7,8


Профилирани източници на информация:
Скрит текст:
Сайт на ISU  http://www.isu.org/en/home
Красивата страна на спорта -информация  на български
https://goldenskate.com/
http://absoluteskating.com/index.php?cat=1&id=interviews
http://www.insideskating.net/
http://fyeahchinesepairs.tumblr.com/
https://europeonice.com/?eid=394#sequel
https://www.ice-dance.com/site/category/articles-interviews/
http://fsrussia.ru/
https://www.sports.ru/figure-skating/ - има и няколко интересни блога
http://figureskatersonline.com/news/articles/
https://icetalk.libsyn.com/
https://usfigureskatingfanzone.com/
.........

Реално нет съобществото на фигурното пързаляне циркулира из няколко големи най-вече като географска ширина на участниците форуми- според зависи кой какви езици има в запаса си. Там постъпват и новините и статии, интервюта, подкасти , видеоинтервюта и пр. форми на информация от всевъзможните инфо-ресурси. Голямо нет съобщество е като цяло  Laughing. Мога да дам само по-големите  форуми на руски и английски списвани.
http://fso.forum.cool/
https://tulup.ru/index.html
https://www.fsuniverse.net/
https://www.goldenskate.com/forum/index.php

Календара на сезон 2018 - 2019  
     2

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 17:48 от Шошулчо

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 27 021
Честита ни нова тема! Simple Smile
Поздравления за вездесъщата Шоши  bouquet


Много сълзи и драми. Това видях аз във волната... Жал ми е за момичетата.  Sad
Вероник прекрасна, много и се радвам. Надскочи се отвсякъде. Браво. Една от малкото надградили с много. Кайлани Крейн се сгромоляса, а я гласях за сигурен топ 10, хах. Жалко. Ким започна прекрасно, но се умори и загуби скорост и ритъм, но като цяло едно добро за нея изпълнение. Можеше и повече, но доволно. Чистокръвната американка (то друго на американците не им остана освен да американизират всичко японско, корейско и китайско пък все някъде да случат като с Нейтън) Чуи с много слаба за мен волна в която не видях абсолютно нищо. Михара не можеше да повярва, че изигра такава волна. Аз също нямам думи. По-силно нейно изпълнение не помня да съм виждал. Ех колко жалко, че кратката вчера изобщо не сработи. Турсинбаева щеше да пробие дупка в леда падайки като свредел след четворния салхов, но след това се събра и се бори до край със себе си, а не както често се случва при нея да последва тотален срив. Поздравления за нея. Юн Су Лим, охх болна тема. Много ми е тежко като я гледам как се мъчи. Тя си е за отделна тема направо... Да, Рафаел и аз знам, че се опитва и дава всичко от себе си, но не се получава и не се получава. Тези пусти скокове. И този лудз. Ами да я научи по-добре. Може го, уф. Не мога да разсъждавам трезво като я гледам, особено с тази визия и с това костюмче. Тя е създадена просто да носи красота и наслада. Прекрасно го играе това Чикаго, всеки жест, поглед, всичко е точно спрямо музиката, всяка една интонация. Аз друга такава не виждам толкова добре да пресъздава хореото, не ме интересува, че според съдиите не е така. Но от две години насам компонентите не са това което бяха едно време и сега ако скачаш добре и компонентите ти са добри и обратното. В общи линии... Лим трябваше да се състезава поне 5 г. по-рано за да има успехи. Майтапя се разбира се, но аз не виждам как Рафаел ще я извади от това живуркане в златната среда. А на нея и тежи много това. В Корея всички я сравняват с абсолютната прима на женското фигурно пързаляне Ю На Ким, т.е. голямо бреме носи на плещите си. А и много хора и се прехласват и специалисти, не съм само аз. И тя не може и не може да оправдае високата летва, която сама си е задала и това я съсипва. Като и обявиха оценката много внимателно гледах лицето и. Там всичко е описано. Както и онова леко поклащане на главата след края на волната. Тежко е.
Рика отново ги уби с изключителната си волна. Втория троен аксел и е излишен за момента, може би го пази за световното (ако се наложи и според ситуацията), макар че така като гледам може да победи и без него... В момента ако е без грешка на практика е непобедима. Както бе първо с Медведева, а после със Загитова. Догодина вече ще и е много по-тежко, знаем защо, но дотогава има много време. Скоковете са ясни. Който си го може си го може. Но аз виждам не едно момиче а една зряла жена да се пързаля. Не е истина просто колко много е израснала в хореото. На практика аз не виждам слабо място в бронята. Не виждам пукнатини. Всичко има в арсенала си. Има още изпълнения до края, но е ясно вече, че това е поредно злато за нея. На световното при два успешни тройни аксела ще ги докара до 160 точки за волна, пфф. Марая с най-тежката задача в този спорт. Да се пързаляш веднага след като голям шампион е направил своя удар. Много лош жребий и това което последва изобщо не бе изненада. Пропиля много голям шанс, който и се предостави, но цялостно погледнато мисля, че това е едно повече от добро нейно състезание. Брейди в борба за среброто загря с един двоен аксел (хаха да измитирам Найден Боричев, който много обича подобни откриващи изречения, абе много ми липсва като има голямо състезание и да го няма неговия глас и за пореден път голяма излагация от страна на Евроспорт, които се превърнаха в частна снукър телевизия). Честно казано съм изненадан. Аз лично очаквах този път да се пребори и да закове медала, но уви. Голямо рязане е паднало явно при повторните преглеждания на скоковете. Ами да много бяха нечисти и на ръба на градусите. Пропиля едната комбинация. Общо взето пропиля всичко което натрупа в кратката. Жалко. Тя е една от много малкото американски фигуристки, които истински харесвам. Сълзите в очите и казват всичко. Каори, Каори, ехх. И там драми на скамейката. Хем ми е тъжно за нея, хем се радвам, за Маи. Какво да правиш, това е спорта. Как може да направи тази глупост с аксела. Да оставим настрана всичко друго. Един двоен аксел в по-малко я лиши от среброто. Все пак на този етап медала бе по-полезен за Михара по ред причини и най-вече ситуацията около нейното бъдеще...

# 3
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Още малко за волните дами и крайното класиране.
За Вероник Мале помня добре когато стана трета на националното им първенство назад във времето. След това още един сезон я виждах и настана дългата принудителна пауза след това. След нея за първи път я виждам да събере толкова неща в 2 програми, радвам се за нея. Винаги ми е била приятна на леда в нейните си технически възможности.
Килани е далече от добрата си миналогодишна форма. Да видим какво ще събере на СП. Съотборничката ѝ Брукли жалко че се получи да не завърши състезанието. Не знаех за нея че участва на някакви състезания с коне, поне така чух от дикторката. И като я споменах, чакам с нетърпение да свърши 4К за да се отърва от нея  Mr. Green.
Мда,Diavolo, така е на корейския фронт и да добавя към пресинга и родителския манаталитет и тази федерация, която има повече от една шепа състезатели и то на никак не ниско ниво и в същото време няма аналог като мениджмънт. Малко подсилено казано но какви са тези национални турнири едва ли не за определянето на всеки ISU  по -голям старт и без грам компормис- каквото се получи , такова се праща на състезание. Дори американската взе и плю смело на приниципите си в това отношение. Но корейската федерация не. И това не са състезатели в спортни училища, ами учащи в таз тяхната система, дето учат по цял ден и те не знаят какво. Ерим и Ън Су за разлика от Ча подозирам че са по-скоро на нещо като на периодични сборове при Рафаел, Закрайчек и сие.
Рика пред журналистите сподели, че преди волната не е тренирала на състезателния лед а само на тренировъчния там. И преди волната са преценили, че предвид всичко което ѝ се струпа на главата на това състезание , да оставят един аксел във волната. А иначе за ръката е добре, че е имала опит с подобен казус и бързо е адаптирала заходите на скоковете. Въобще тя е голям герой за мен. Харесвам и уважавам когато се мисли и действа адекватно според конкретна ситуация. А те не са рядкост хич на състезание такива чрезвичайни неща. А не другия подход- правим каквото сме планирали преди да дойдем пък да става каквото ще  ooooh!. До световното има време да реши по някакъв начин проблемите си.
И аз така с Каори и Маи  Simple Smile. Честно казано исках и очаквах японски пиедестал. Но тогава къде да е шанса на Марая, Брейди , Ън Су....Въобще сложно е за нашето фенско сърце  Whistling. Направо непосилно  Confused.
Още малко но по групи, че иначе забравям по нещо което искам да споделя  Embarassed.

Скрит текст:
I Joanna SO явно нещо се получи, заболя, травмира по време на изпълнението. Не мога да критикувам нито една от състезателките в тази група, защото бе явно че каквото можеха тук и сега го показаха.
II Ханъл се събра на волната след срива на кратката , баш както направиха днес съотборниците ѝ June Hyoung LEE и Sihyeong LEE. И Кристи ми хареса в тази група, не чисто изпълнение но дори и с грешки на мен тя ми е интересна като фигурист.
III Канадското начало в тази група се стара, програми гледах, пързаляне гледах, а скоковото им ниво си го знам и там нито изненади,нито съм  Whistling. Браво за настроението и на двете. За Ерим този старт е опит и не беше никак зле. Отделно за нещо малко странично да я похваля. Понеже не я гледам от вчера, в юньорския кръг тя винаги ме е  Confused със слабостта си и за капак все едни рокли плътно по нея. На това състезание и двете ѝ рокли чудесни, разкроени, плохички и т.н, някак си оценявам за да не се стресирам иначе от гледката. За Тин това също бе опит, че и пред родна публика, ами не е лесно хич. Губи ми се сега кой е американския състав за ЮСП. Ето те и за юньорите направиха след националното сбор и не строго по резултатите от националното решиха местата за там. И пак сме с Пулкинен , без него не може  Laughing, но това е друга тема.
Гледайки Маи на волната направо се насълзих. Защо? Ами защото се сетих за самото начало на сезона и Небелхорн. Там такава готина състезателна гледка направиха Маи-Бел-Луна-Алина. И до тук в сезона какво им се случи и получи. Маи в люта битка на националното за първите 3 места и не успя. Бел все още не е събрала това което искам да направи, Луна пропусна второто си гран-при, пропусна ЕП и под въпрос за СП, Алина след обнадеждаващото там начало с големи проблеми в прогрес.
IV Елизабет и според протокола 4S върнах се да го видя повторно дори. Какво ще видим от дамите на световното се питам риторично. Това че пробва и че после програмата нататък чиста и с всички елементи , плюс трите каскади шампова последни, свалям шапка, даже 2. И пак да кажа че е жалко че не видяхме мама в този момент. Елизабет заслужава а тя и неусетно за нас порасна ... на години.
Ън Су и Марая днес по един и също начин проведоха волната. След срив в началото не можаха веднага да се отърсят и продължиха борейки се с разпада до края. Много ми стана жал за тях. Винаги този сценарии ме  Sad. Днес и при Уолш-Мишо се случи точно така.  Но трябва да се преборят със себе си. Иначе как ще се състезават?!
Брейди не я пожалиха въобще. Както и Винсънт днес. Съдийството на това състезание въобще остана непонятно за мен. То на кратката едно, то на волната едва ли не диеметрално друго. От къде ги намериха тез се питам? Този път не съм поглеждала състава но за тяхно добро няма и да го правя. На  ""старанието"" им се нагледах на това състезание.Дано на СП ISU  събере състав който се е разбрал за тона на песен, че така всеки ден различна е .... Rolling Eyes Twisted Evil
Каори видях че е споделила за неправилния си настрой за това изпълнение и наистина бе така. Не беше себе си. А много жалко.
Триото от кратката програма и на крайното класиране съвсем друго.  Rolling Eyes такива големи елеватори а хич не обичам такива състезания. С поголовен срив на една от програмите.
Хайде малко почивка и да се заемат за СП.
За волните спортни и крайното класиране. Цитати
Присъединявам се напълно за думите и пожелания на Суй за здраве.
Скрит текст:
Обикновено не знам защо пропускам да похваля партньорите за поддръжките.Хваля и тримата в американските дуети! Подсети ме за това Маринаро но ще стигна и до него  Mr. Green. Но наистина Дени, Брендън и Тимъти са герои и отгоре в този елемент хем по различни причини. Дени стабилен въпреки сложните заходи и отходи. Брендън стабилен и внимателен допълнително за човека горе. Тимъти с параметрите на човека горе и най-вече с това как той психологически се справя с този елемент след случката декември, голямо браво, защото можеше да тръгнат нещата и в друга посока. Ей на, не ги забравих този път.
Руест-Уолф са си в такава състезателна кондиция почти все като ги помня, мъчат се. Дени-Фрейзър с реално SB на волната. Имам вяра в тях, Дени да дерзае по формата си, на прав път е. Тара-Дени-лебед поне завършиха изпълнението на висока нота и след сривовете в началото или по -точно въпреки тях аз се загледах с интерес в програмата. Не знам как но мерки за Тара ако не вземат не виждам как ще се върнат в добра форма- имам предвид споделеното от нея какво представлява преди излизането на леда тя всеки път, туй си е мъчение и за двамата  Confused. Уолш -Мишо с чудесно начало 3-2-2 и след това веднага грешка на туиста Евелин без време да се оттърси, много на гъсто са елементите им в първата третина. Това забележка от мен към треньора. То в случай на грешка м/у първити 5 елемента,та то нямат направо и 3 секунди разлика. Така е ясно че като сбъркат един и всички след тях. Сега се загледах в този факт при тях. Треньора се учи на тях  ooooh! Confused  Ашли-Тимъти и според мен направиха sb състезанието си.И двата дни получиха забележки за ритберга  Thinking. Много им се радвам този сезон на тези двамцата.
Доволна съм от Пън-Дзин, това си е усложнение за тях и почти се справиха, почти. Салхова е лобно място на китайския спортен отбор и това е . За салхова на олимпиадата на Суй-Хан да не се и сещам.Чудесна волна програма, към края се и насълзих. Силно се надявам на фона на проблемите им със здравето да оставят тези си 2 програми за следващия сезон. Имат достатъчно други неща за решаване. Кирстен и Маринаро в първата част на програмата ме впечатли изхвърлянето от страна и на двамата, много зрелищно се получи както бе заснето. Но този Маринаро  newsm66 как ме  newsm43 на втория им лифт. В първата част мислех че Кирстен ще излети като хеликоптерна перка, а после след като г-н Маринаро взе завоя имах чувството че Кирстен ще се приземи на леда в хоризонтална позиция. Не Маринаро в поддръжките си остава за любители на силни усещания а Кирстен е краен мазохист за мен.  ooooh!
Както и да е . Заслужен медал за тях -първи за тях като дует от този ранг и да им е честит, радвам се за тях. Като изключа Майкъл-поддръжките и туиста им обаче  Peace.
Дзин и Хан като партньори ако почна да ги хваля няма да стигне времето но за да не се чувстват неспоменати. Те са голяма работа по мнооого причини.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 18:46 от Шошулчо

# 4
  • София
  • Мнения: 27 021
Танци/волна
Кейтлин/Жан-Люк ми харесаха много. От всички изпълнения, които им гледах през сезона тук някак си бяха най-убедителни. Вървим им на този турнир явно. Лоренс и Николай след година пауза сега просто в съвсем друга светлина. Изключителна наслада за окото, прекрасни. Слагам ги пред Кейтлин и Жан-Люк. Кейтлин и Ендрю какво състезание, какво завръщане. Както обичам да казвам на един дъх. Не отместих поглед от-до. Страхотно изпълниха леда. Браво. Винаги нестандартните Пайпър и Пол с изключителна волна. Леле какво състезание до тук, уф уф. То не знам вече как да ги класирам, хаха. Много са оригинални с елементите с които подхождат към основните точкови сегменти. Меди и Евън отново прекрасни. Ох, обичам ги.  Heart Eyes Бих казал с тотален рестарт на своите кариери. Няма я тази досада, това напрежение което ги изяждаше. Сега свежи, с настроение, с размах, уфф само палци високо горе. Класирането за момента не го гледам и не ме интересува, просто им се радвам. И ако продължават така, резултатите ще дойдат сами. Упсс, хах ами те дойдоха още сега. Дядо Коледа подрани. Груба грешка на ‘’непобедимите’’ Хъбъл и Донахю им коства подиума. И напълно заслужено бих добавил. Изобщо нямаха място там, а всъщност щяха да грабнат златото ако не беше тази груба грешка в стационарната поддръжка. Ето че съдбата си знае работата. Каква драма само, леле. Отдавна не бях виждал такова нещо. Всички бяха шокирани и не знаеха какво се случва. Физиономията на Озон е един път.  hahaha
 
 
Спортни двойки/волна
Ашли и Тимъти хванаха зелената светлина и изкараха една фантастична волна на един дъх. Изненадан съм много приятно. Браво. Повече очаквах от Пънг/Дзин. Отново не сработи тройния салхов, а явно за тях е много важен. За съжаление този троен салхов е заразителен и хвана и Суй/Хан. Абе както писахме с Шоши още на кратката ще ги мъчи яко този скок и ако минат този ребус ще ги видим отново като претенденти за най-големите места на големите форуми. Но засега само здраве им желая. Това бе един встъпителен турнир на който опипаха почвата както се казва. Стискам силно палци и успех. Това 1 място в крайна сметка не им бе толкова от значение, те имат да решават не малко ребуси, защото европейците са много силни. Кирстен и Майкъл останаха на 6 десети от златото. Бяха един път реакциите им при обявяването на оценките. И на двамата. Смях се на глас. Естествено, че ще са втори. По компоненти тази разлика с китайците трябва да е много по-голяма, но не искам да отварям тема за компоненти на програмата защото след като Загитова и Чен имат най-високите компоненти за мен тази оценка вече няма никаква тежест и престиж и трябва една здрава сеч и в правилата и сред съдиите и техните шефове. Но реално ако изхождаме от самите оценки, то ласо лифта им изяде главата, за което цялата вина е на Майкъл. Аз не знам горката Кирстен как е оцеляла досега по тренировките, но гледам е цяла, хаха.
 
 
Мъже/волна
Шома ме изненада много приятно. Бях го отписал след кратката, но стисна зъби и се пребори. Дали са ‘’отписали’’ световното и дойдоха за злато на всяка цена тук (първо за Шома от голямо състезание) ще видим, но Уно бе пределно мобилизиран. Пустата комбинация от троен аксел/ойлер/троен флип отново не сработи, но този път поне не падна. Да отбележим новия световен рекорд за волна според новите правила на Шома. Голяма борба със себе си и формата си през този сезон беше цялото изпълнение на вечния Чаплин. Трудни скокове, не особено чисти, но без грешки с едно изключение. Пребори се с всичко както се казва. Специални поздравления за него. Да, почиваше си повече отколкото трябва, хореото не бе забележимо, но всичко бе насочено към големите точки от скоковете и там успя с много борба и хъс. Джейсън в борба със скоковете... За съжаление тази борба със скоковете взима и от останалото и страда цялостното му изпълнение. Но само адмирации, че на тези години опитва четворен и съм сигурен, че от следващия сезон ще го скача успешно на състезание. Това е за пример, че на всичко се заучава в ранните детски години. Винсент с много слаба като съдържание волна програма. Нищо не видях в нея освен едно безцелно ръкомахане и скок-подскок. То и скоковете му много съмнителни. Перфектни бяха само четворния лудз и единия аксел. Още много работа има Жу ако иска да е конкурентен на Нейтън, Шома и останалите. Но ми стана жал за него. Знае се тук, че не съм му фен, но пък на първо място съм фен на спорта и когато така страда даден фигурист, то и на мен ми е тежко. Направо го обезглавиха съдиите. Ех как ми е жал и яд за корейчето. Нарисуван медал изтърва, просто не издържа на напрежението. Много грешки, много нещо. Но нищо, само здраве. Бъдещето е пред него, а Орсър си знае работата. Сега понеже Винсент и Ча бяха един след друг и видяхме и при двамата едно страшно рязане на оценки. Та искам да подхвана тази тема. Защо съдиите избирателно вадят гумичката? За определени състезатели и състезания. В смисъл не винаги го виждаме и не за всеки. А като тръгнат да режат глави, режат до край. Нищо не остава. Това много ми напомня за акциите на полицията, които всяка година хваща по няколко стотин кила кока на границата с което се хвали по медиите, но разбира се това е хвърляне на прах в очите, защото знаем много добре, че са преминали хиляди други... Както и да е. Наш Боян се пребори и направи своето подобаващо завръщане след сериозните проблеми този сезон. Страхотно второ място за него. Браво. На този турнир му спори. Във всеки един спорт има подобни турнири на които за даден състезател нещата се получават или не се получават.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
какво точно направиха Хъбъл и Донахю, че така им се срина резултатът

# 6
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Diavolo, какви ти компоненти?! Аз "заседнах" на техническите оценки на това състезание. Разпертушиниха ми и беглите познания дето си мислех че имам  hahaha bowuu и то и в трите дисциплини. В танците дори не коментирам. Но не мога да преглътна да се слагат компоненти на изкуство равни с компененти на "просто за спорта". Визирам разликите и разбивката  в компонентите на Суй-Хан и Кирстен-Маринаро. Що за послания, що за паралелни реалности....

В танците ме грее ей тази таблица на това състезание http://www.isuresults.com/results/season1819/fc2019/SEG008.HTM. Отчасти де. Да не вземе да ме разбере някой погрешно  Naughty Stop и да си помисли и за миг че не съм наясно с цялото шоу/фиаско. По -късно повече ще попиша. Но след Ван-Гог  Embarassed признавам че следващите 2 танца гледах по следния начин, иначе трябваше да спра картината/гледането. Меди-Евън първата третина със звук но това ми бе предела и след това до края на Меди-Зак така. Първия танц без звук е чиста акробатика, а втория на моменти е забавно карате. Ако някой иска може да си направи този експеримент.  Но добре че не спрях картината  защото какво щях да пропусна  Joy hahaha Mr. Green- цялото съдийско шоу. Честно казано работата им на този турнир вървеше постъпателно именно към нещо такова-апогей на хвърлянето на пясък в очите ни. Ама и ние пък трева не пасем  Wink Popcorn
Смеха на страна, но се оказа че на мен Пайпър-Пол трябва да ми ги пускат последни. От тях искам такова изпълнение на волната и на СП а на кратката просто трябва да се мобилизират и нейсе 2 изпълнения на 6 в сезона да направят. Искам такава радост на СП   Praynig
Diavolo, поздравления за златния медал на Меди-Евън. friendship

bur02, най-накратко стационарната поддръжка стана подвижна. Това още в самото начало на волната, първата поддръжка/елемнт. Погледни на запис, сега не виждам в тубата такъв  Crossing Arms. Зак се върти принципно но трябва да задържи на място въртенето 3 секунди, един вид на аналог на добре центритан пирует при синглите. Ей така съвестно ако караха винаги, при всеки и за всичко цена нямаше да имат съдиите Mr. Green
http://www.isuresults.com/results/season1819/fc2019/SEG008OF.HTM Halina просто ме накара да извадя пуканките. Не е за приказване.
bur02, ако нещо е неясно казвай  Hug. Ето протокола http://www.isuresults.com/results/season1819/fc2019/fc2019_IceDance_FD_Scores.pdf този лифт е оценен с базовата си стойност 1.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 11:42 от Шошулчо

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
благодаря, не съм чак толкова наясно с техническите детайли, но не видях видима грешка, а и те очевидно не се бяха усетили, защото бяха в шок при обявяване на оценките

# 8
  • MJF
  • Мнения: 8 528
bur02, то кой ли е наясно?! Ей на, фигуристи и тренер не са както се видя.  Wink Eто го проблема https://youtu.be/HcsaoOXs1gc?t=50
И на мен ми стана разбира се интересно та проверих знаещите.
На теб какво ти хареса в танците, кои?

За волния танц. Цитатите.
Скрит текст:
Волния танц седнах да го гледам като изкуство, никакъв спорт  Stop и ми се получи много добре. Само че до последната група. Там настана сбой в настроя  Blush. До степен че след оценките на Пайпър-Пол не знам какво ме спря да загася картината. Подсъзнанието ме е очаквало че ще пропусна шоу  Sick Mr. Green
В първата и втората група нямаше танц , който да ме отегчи и гледах с интерес. Танците на Комацубаро-Колето по традиция харесвам и те в тях, така че началото ми бе напълно приятно. Австралийските дуети явно със sb изпълнения, още повече че не бях ги виждала досега в сезона но в сравнение с миналата година по-това време напредък имат. От трите китайски дуета най ми хареса изпълнението на най-новия , крастих си го "танцувалния" Hong CHEN / Zhuoming SUN да дерзаят. Кейтлин-Жан-Люк и Лорънс-Николай един след друг на леда. Гледайки ги реших че само при гледане на живо мога да реша кой дует бе по-добър вчера. Танца на новия канадски дует ме подсети за сезона на фламенкото, носталгия, там какви хубави кратки танци имаше. Полата бе трети субект направо в танца.
И до там бе идилията ми. Още на загрявката усетих че настроя ми даде фира. На Кейтли-Ендрю също не внимавах, не само на последните 2 дуета, защото се сетих за туизлите на кратката и съдиите та ....не ми се получи гледане на нищо друго в тази група освен на  Ван Гог и това е.
За съдийската акция имам няколко теории  Mr. Green. Коя-кои са верни ще разбера на СП.
Но за Меди-Зак се надявам това да е позитивен момент. Този червен картон да ги отрезви,събуди, мотивира. От имат нужда доста явно видимо още след началото на този сезон  Peace
За мен тима на Мари-Франс става все по-голяма загадка. Тренд няма. Всеки дует едва ли не на самотек. Иначе големите разлики в техниката м-у дуетите не мога да си я обясня  Peace. Забили на презентация и GOE. А техниката?!Айде дано се стегнат малко и те , че хептен са се разплули  Peace

За разтоварване - Связки, связки, связки: часть вторая. Парное катание
И малко сарказъм - Танцующие леди и джентльмены
Чемпионат Неевропы (танцы)

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 10:40 от Шошулчо

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
най-много ми харесаха Пайпър и Пол  и  Меди и Евън, страшно се изкефих на техните медали, особено на късмета на Пайпър и Пол, с помощта на нещастието на фаворитите разбира се, но именно такива неща правят танцовото пързаляне една идея по-интересно за мен като обикновен зрител, че иначе като е ясна подредбата на медалистите, малко се обезмисля да гледам
много се радвам и за Шома Уно,  поне веднъж ще е № 1

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 12:17 от bur02

# 10
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Мда,  наш Шома напоследък "вечния втори" бе. Смениха си този път местата с Бо. Шома има 5 поредни участия на този турнир и класирания в този ред -5,4,3,2,1  Simple Smile

Аз имам дупки в гледането на волните мъже. Самото гледане бе епично- на 3 ресурса последователно, та докато се преместя .......Уикенда ще наваксам. Но гледайки състезанието - състезатели-оценяване и аз като Diavolo  за допълнителни неща се размислях. Цели 3 ако помня добре.
Гледайки ,по ред на излизине, Micah Kai LYNETTE, Julian Zhi Jie YEE, Andrew DODDS, Donovan CARRILLO, Nicolas NADEAU, Jason BROWN, се сетих за приказките за артистична програма. Допълнително и другите високи конструкций откъм крайници -Sihyeong LEE, Nam NGUYEN, .... несъвместимо с техническия състезателен конкурентен контент към момента.
Сетих се и за приказките на Майоров и други от този род. Да се оценява позитивното, получилото се, правилното. Останалото няма нужда въобще да се степенува по лошост, грешност и т.н., то е 0 и точка.
Скала от 5 степени и нагоре, нещо повече от 3 за мен е нон-сенс. Дори в дрехите масово сме на 3 степени-s,m,l. Когато преценявам нещо средностатистически също ми са достатъчни 3 категории- лошо/зле, добре/става, чудесно/отлично/много добре. А не всичко е "супер/ амейзинг" и ръсим +5, както до миналата година изръсихме де що има че е +3  Rolling Eyes Close Sick.
И за мен е крайно време да се направи нещо с пунктовете Performance, Composition и Interpretation of the Music. Там такива неща виждам, че просто е крайно несериозна цялата работа. Да вземат да ги обединят в една точка и да се приключи с туй фиаско. Нека е един пункт, така по -лесно ще го преглъщам.
За четене:
Four Continents Reporter’s Notebook Day 1: ,  2,   3,   4
Тамара Москвина
Stanislava Konstantinova
Sofia Samodurova

# 11
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Галата на 4К още не съм гледала, нека свърша с волните мъже, но много се радвам че са поканили Донован на нея. А и Адам Рипън мярнах на снимка с микрофон. Кийгън, Джейсън, китайските спортни .....
Донован Карило
Мисля си за Карило дали по испаноезична страна и подобни направления Хави и сие  не може да подаде едно рамо. Потенциал и нужда от помощ явно Донован има.
Нейтън Чен

# 12
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Догледах си волните мъже на 4К. Последните 2 групи бяха като на СП драматични и мобилизиращи вниманието на зрителя.
От галата нямах никакви големи очаквания , но дори и така не ми хареса. А Кийгън получава наказателна точка , от къде му хрумна да импровизира с тоалета така, щото малко ми е "стриптиза" на галите като тренд в този сезон  Whistling.  Crossing Arms мне, не ми хареса Кийгънарзан така. Хареса ми препратката на Маи Михара с тази ѝ гала -Пепеляшка към шампионската ѝ титла на този шампионат...... Водещия е непоносим но то се знае та мишока/дистанционното се преработи докато превъртя до края.
Vanessa James and Morgan Cipres
В тубата вече има не лоши записи от изпълнения на текущия Art on Ice. Хваля Стеф от видяното до тук.
Kihira, Miyahara

Много шум на руския фронт с Финал Кубка России

Ханю Юзуру – Начинаете с его лица, Влюбляетесь в его талант, Остаетесь из-за его характера. Часть 3
В ожидании Весны

Чемпионат четырех континентов 2019: О бедных Джульеттах замолвите слово

Bavarian Open-2019. О новичках и старожилах - часть 2

Видях новина че и за Донован Карило са се сетили на мексиканския фронт и ще получи помощ. Туй добре.

Open Ice Mall Cup 2019
Sara Hurtado and Kirill Khaliavin - а за мен музикалната комбинация на волната е една от музикалните находки на сезона.

Mariah Bell
Ким Ю На

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 19:02 от Шошулчо

# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт