Фигурно пързаляне - 9

  • 49 651
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • MJF
  • Мнения: 8 584
И сега каква се оказа нашата ситуация тук?! На всички ни Юзу любимец Laughing.
Тогава предлагам да си припомним наш Ханю с  Шопен и Сеймей от PyeongChang 2018

Прочетох интервюто на Хан Ян. Какво да кажа?! Сетих се какви небивалици имаше и от Бо миналия м/усезон че и по -миналия. То всичко се чете м/уредовете и е ясно какъв батак е на китайския фронт. Не че само при тях, не са уникални. Но е пълно безобразие когато така или иначе имаш шепа спортисти а не бол. Ето сега, Бо и спортните дуети в Канада а Ян в Китай с 2 седмици карантина с пазене на дома и никакви тренировки заради COVID-19. И Бо и Ян преди олипмиадата добре помня на какви експерименти ги подложиха и относно треньори и относно лед и относно въобще трениране. А да не се сещам пък за времето на Пън-Тун. Китайска пародия. По-големи глупости вършат дори от корейците преди тяхната олимпиада тез китайци. Да ги видя какви пилци ще броят накрая Peace. Но за сметка на състезателите и кратките им и без това  кариери на леда.

На българския фронт добри новини.   https://www.beautyinsport.com/golyam-uspyah-mina-zdravkova-i-kri … at-na-svetovnoto/
Ето таблицата като доказателство за покрития техминимум за световното от танцовия дует http://hunskate.hu/external/mukorcsolya/2019_2020/Jegvirag/ISU/CAT097RS.HTM
Така че вълнително ще гледаме СП в Монреал , нямаме друг избор Wink , с цели 2 сингъл и един дует състезатели.

Въобще тези  и идните дни много турнири и турнирчета, където фигуристите масово решават свои проблеми.

Не забравяме конгреса:
«Что видим? Нечто...»: Об одном очень важном инструменте судей в видах спорта ISU
Ние зрителите едно си баем, ясни са ни реалните проблеми на този спорт , а ISU едно си знае и така .....дето се казва вече над 125 години.
А някои под шапката на ISU и с финансите от фигурното .......си спортуват в 21 век.

Текущ разказ от очевидец на място :
Чемпионат четырех континентов 2020. День 1, ..........

# 346
  • MJF
  • Мнения: 8 584
За любителите на снимки - Photo-stories from Graz (Part One): the men’s event  .....
Интервюта :
Виктория Сафонова
Ангелина Кучвальская
Evan Lysacek

От спортните минах на момичетата на юношеското руско национално. "Страшна работа" и в двете дисциплини. Колко можещи и колко квоти Disappointed Rolling Eyes . Няма как спокойно да се гледа тази ситуация. Пречи ми на кефа от гледката. Мисля след това да се жертвам с танците , да видим до къде, но момчетата ще пропусна. Бавария и Egna също чакат внимание.
В състава на този старт има фигуристки които виждам за първи път. И всички до една ме впечатляват.
Ситуацията при момичетата и юношеските спортни дуети за мен е трагедия а не .......на руския фронт. Worried

# 347
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Stéphane Lambiel
Young You

Чемпионат Четырех Континентов 2020: Операция Ниндзя Браво и на автора и на "треньора". Голямо браво. Отново смях до сълзи. То още с танците, които действително имаха доста светли моменти Laughing  и се стигне до висотите при мъжете. Понеже гледах не малко от ЕП и 4К без звук, та установих и си сега си пропомних гледайки гифовете, че това е полезно дело. Хваща се безотказно качеството и нивото и на хореографията и на изпълнителя на тази хорео. И съответните оценки при някои "компонентни" се оказват мит. "Хванах" няколко такива изявлени "компонентни" Simple Smile, намерих не малък плюс в такова гледане.

Свърших с руските момичета и следват танците, там имам няколко дуета да прегледам целенасочено и после Бавария следва.
Владислав Жовнирский
CHALLENGE CUP 2020

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 09:24 от Шошулчо

# 348
  • MJF
  • Мнения: 8 584
В светлината на вирусната пандемия да видим какви и дали ще се получат предстоящите 3 световните първенства.

Интервюта:
Зои Джонс
Анна Верников — Евгений Краснопольский
Интересно ми бе да прочета повече факти за Зои от първа ръка. Нейната активна сингъл кариера попада във времето ми без картина от фигурното- 90-те. Човек-спортист във вените си така да се каже.
Meryl Davis
Lubov Ilyushechkina and Charlie Bilodeau
За любителите на Шома Уно един клип сравнение на кратктото му изпълнение на японското национално и този уикенд на Челиндж кап.  

Гледам Саранск и Оберстдорф паралелно. А видях че качиха на един от туб каналите с архив записи от ФГП 2001. Гледам картината и си мисля за колко относително кратко време се промениха технологиите. 2020 покритието с картина е такова на календара на ISU че може да се види почти всеки старт. https://www.youtube.com/channel/UC2cPal5m6DM0HJvGR46xR6A/videos

Юзуру "дезертира" към момента от Otonal но ето го Джони - филм
Екатерина Куракова

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 19:34 от Шошулчо

# 349
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Хм, какви новини! ISU публикува заявката за СП. Хан Ян го няма там.
Спортния дует Александровская-Уиндзор спират състезателната кариера като дует.
Спортния дует Забяко-Енберт спират състезателната кариера.
Спортния дует Алекса -Крис Книрим спират състезателната кариера като дует.
В заявката за СП броя спортни дуети е направо колкото трябва така да се каже. Но танците ме дивят . 33 мъже и 34 танци. Да се смея ли или ?! Smile
Севернокорейския спортен дует така и не е заявен. След началото на сезона повече не се появиха никъде.

За Крис-Алекса имам какво да изкоментирам но не сега. А и нека мине време и видим какво следва за тях.
Keegan Messing
Кратък архивен клип с интересни кадри   Элементы фигурного катания (1986)

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 20:11 от Шошулчо

# 350
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Daša Grm
Федор Климов
Михаил Коляда /2


Обзора  на ISU
Хайде и таблицата е готова. Местим се барбар с всички вируси в Талин.

Таблица
Картина https://www.youtube.com/SkatingISU?sub_confirmation=1
Начало утре /сряда 12,45 ч с кратките момчета и т.н.

Моя коментар по състава:
Скрит текст:
Момчета. На теория тази дисциплина трябва да се получи най-оспорвана за призовите позиции. Но пък от друга страна момчетата са по-непредсказуеми дори от момичетата. Та не се знае тяхната. Да видим. Тук са и Кагияма , Сато и Грасл и Фа и Гоголев, Фан и Торгашев и Мозальов и Гуменник и ....Това на теория трябва да са призьорите. А иначе така като ми се спусна погледа по списъка от горе надолу логично има и нови имена/лица за юньорския кръг, ето напрамиер Lauri LANKILA и т.н.
Кратката програма на момичетата ще бъде тежка -цели 48 кратки. Тук, по списъка за да не пропусна някой , Рябова, Урушадзе, Торнаги, Кавабата, Кавабе, Haein LEE, Seoyeong WI, Валиева, Усачева, Хромых и Лю би трябвало да решат призовите места. Да видим кой как ще се справи.
Спортните дуети е дисциплината която ще седна да гледам с най-голямо желание. За разлика от синглите с адекватен брой. Би трябвало пиедестала да е руски а и като голям фен на руските юньори в тази дисциплина, не искам изненади тук. Всички останали ще проследя с интерес а и предимно познати лица, да видим кой до къде е стигнал. Изненадах се в състава от брат и сестра Crafoord. Тези близнаци се появиха по-минаия сезон в юньорския кръг на няколко старта и после зачезнаха за дълго време.  
Юньорските танци Тук главните съперници са повече от ясни, хем и първия ешалон-потенциалните медалисти и втория ешалон -топ 10. А дори очаквам и няколко поне неприятни за мен гледки, изпълнения от страна на съдиите Tired . Встрани от всичко това искам чисти и силни изпълнения от дуетите към които имам по-голяма симпатия, а те не са никак малко Smile.
Българските участници са двама - Мария Левушкина и Александър Златков. За Левушкина това е дебют на такъв ранг турнир а за Златков това е второ ЮСП. Пожелавам им да се стегнат/мобилизират и се  покажат в най-добрата си светлина. А дано , стискам им палци ясно.

Brian Orser

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 15:59 от Шошулчо

# 351
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Коментара ми по първия кратък ден. Не ми хареса днес съдийството. Доста "тъпизми" в реално време на екрана, не ми харесаха съотношения техника-компоненти и разлики в крайните оценки "на дивана". А протоколите още повече. Днес слабо съдийство и в двете дисциплини. Извън това момчетата се постараха, а при спортните може да се каже че нещата се получиха като хората само у обичайно заподозрените.
Кратките момчета точно без нашия Златков се оказаха, пък каква хубава група му се бе паднала по жребий. Първи за цялостно похвала бе Яблоков на леда днес. И го последваха Наумов и Малинин в тази група. Тези двамата този сезон такива добри изпълнения не са правили на моя екран. В четръртата група се откроиха Сато и Sihyeong LEE. Шмуратко себе си със своите силни и слаби страни едновременно. Комшията Октар почна много добре и тъкмо да го похваля остана без каскада, но той до тук в сезона не се е показвал в толкова добра светлина целия сезон до тук на моя екран, така че ме изненада дори без каскадата. В 5 -тата група се проявиха Мозальов, Фан и Франджипани всеки за себе си и относително. Финалната шестица на леда се получи прилична-Фа, Кагияма, Грасл, Селевко и Торгашев. Гуменник, Гоголев, Городницки, Майоров и Шмуратко ми се искаше определено по -добре да направят кратките си. Но се получи каквото се получи. Ярко изпълнение от моя приятел Торгашев, този път го хваля без ни най-малка задръжка. Мозальов с уговорката за програма се пребори със себе си. Кагияма това което може добре го показа на 100%, заслужено пръв. М/у Мозальов, Торгашев и Селевко разликите не трябва да са толкова големи колкото са в днешната таблица. И т.н. и т.н., много слабо съдийство за разлика от добрата кратка на момчетата като цяло. Честно казано тя се получи над очакванията ми общо. Сега на контраст да видя какви ще ги сътворят на волната ooooh!   Mr. Green
Кратките спортни странна гледка както и да си кривя душата. Имаме трите руски дуета на един полюс. Някъде под тях френския и немския дует- гледаеми. Оценките на Kate FINSTER / Balazs NAGY не разбрах, за мен те са към голямата трета група на всички останали Peace. Тези в така посочената трета група да не ми се сърдят Peace, просто реална картина.
Трите руски дуета се справиха днес добре, някак си старта им преди 10-ина дни явно е способствал да претръпнат за този старт, поне днес нямаше излишна нервност у тях, дано и утре на волната се настроят така. И поне спортните да се получат като пиедестал по мой вкус на това ЮСП.

# 352
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Ритъма
Някои танци се получиха днес добре. Малко sb изпълнения като цяло, вкл. и на моя екран имаше доста по-добри изпълнения назад в сезона. Ако почна да изреждам ще пропусна някой. Гледам дуетите и пак мисли за рокади, на всичко отгоре и неконвенционални. От сорта дует Некрасов-Колесник, Перон -Нишияма да речем. Доволна съм че по-симпатичните ми дуети се представиха добре. Увеличиха се бившите състезаващи се фигуристи до бортика. Мозгов зачислен в тях.
Спортните дуети на магия завършиха с желания от мен пиедестал.
В първата група започнаха добре и тъкмо си помислих, че съм изненадана какво съумяват "да вържат" предвид валидолната гледка на кратката, почнаха да се влошават. Китайските дуети могат повече но не показват. И днес не разбрах оценките на Финстер-Неги. Не се получи този старт добре за Бутаева -Берулава, назад в сезона не веднъж показаха че могат повече.  Последата група направо нееднозначно впечатление остави. Само последното изпълнение бе на висота, макар и там да имаше "случки" на скоковете. Въобще днес масово не бе скоков ден. Хьоке-Кункел с бронз на волната на фона на срива на два от руските дуети. Сили на немците до края не им стигнаха но иначе първите 2/3 добре. За Ахантева-Колесов и Артемьева-Назарычев това е дебютно ЮСП, прегоряха днес от желание да се покажат на 6, добър опит натрупаха и дано се поучат от него. Де факто наситен и тежък сезон за спортните руски юньори в тази силна конкуренция при тях. Прегарят докато стигнат до м/ународния старт от "вътрешните битки". Факт. Честита първа титла на Аполинария-Дмитрий. Устискаха и я заслужиха. Дълго вървяха към нея а този сезон те са пълни отличници при юньорите. Но голямото но е пред тях.
Не харесвам старт с такава програма- изцяло дуетен ден днес а утре изцяло сингъл ден.
Утре е ред на момчетата волно да се препотят.

# 353
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Третия ден на ЮСП бе изцяло сингъл.

Кратките момичета като цяло се стараха. Бяха гледаеми. Помня че започнаха много добре и завършиха почти добре.  За да не настане хаос впечатленията ми  по реда на излизане на леда вчера:
Скрит текст:
I  - Началото постави повече от добре за себе си Наргиз, макар че не получи изцяло това което заслужи с този стартов номер, жалко направо. След нея Емили и Мая продължиха в същия тон за себе си. Групата завърши с лебеда Виктория, много добра програма и въпреки че изпълението не бе "за спорта" на мен ми хареса и я запомних. В тази група ново лице - Шаботова. Тя, Емили и Нергиз с право получиха заветното Q.
II -  Групата започна слабо до проявата на Регина която съумя да покаже sb. Нея и запомних от тази група.
III - В тази група никой не ме впечатли да надскочи себе си.
IV - Начало с Aldis Kara. Не само според Тед но и според мен за първи път на ЮСП виждам исландка на леда. И тайната е в треньорите. Браво, хем висока фигуристка, поне относно треньорката си Simple Smile . Възходящата продължи Lindsay и се стигна до доброто изпълнения от малката Милана. Мариян също много добро изпълнение относно себе си. Въобще получиха се анблок 4 заслужаващи да се видят изпълнения. И след тях до края на групата регрес. Така бе преполовена тайфата момичета Simple Smile
V - Начало с надскочилата себе си Стефание, браво. Вера прилично. Мана с първото топ изпълнение за състезанието. И след нея за финал Левушкина -не в най-добрата си форма но ще видим Мария и на волната.
VI -Усачева и  Хромых не с най-добрите си изпълнения на екрана ми, измъчени направо. Не бих казала приятна гледка Peace. Домакините вчера нямаха много радост. Първо Петрокина а после и Селевко не успяха да се мобилизират както трябва пред родна публика, жалко. Групата завърши с миньоните - И  по-слабо от на 4К а от Нели ми се искаше повече а и тя може. На Жу и стигна за заветното последно Q.  
VII - На Seoyeong  не зачетоха един пирует а иначе силно изпълнение, браво. И все пак ако можеше да се разкрепостят в презентация тези корейки, цена нямаше да имат, ехх. Възходящата продължи Камила, получи sb а аз и по-одухотворено изпълнение гледах през сезона на тази програма, да речем преди 10-ина дни. Но то и затова са като изстискан лимон тук трите руски момичета. Браво. Синята Томое продължи в същия дух, имаше лек  проблем с каскадата и пируета след нея. Алисън този път реши че ще е като хората. Алиса себе си в тази програма с комбинацията 3A+3T. Мазара не с най-доброто си изпълнение от ЮОИ но прилично като на ЕП а и в каква група попадна тук, харесва ми у нея амбицията. Така че в тази група направо устроиха празник. Като изключа Haein, Стар и Куракова от последната група, тази група бе и пика /кулминацията на състезанието.
VIII - Добре че групата мина без големи сривове. Торнаги, Рябова и Урушадзе съм ги виждала на екрана ми и с по-добри кратки този сезон. Стар този път се събра и напомни за себе си като изпълнение от самото начало на сезона. Куракова се стара също за себе си. А Haein технически герой но в това изцяло сиво ноктюрно тотален интроверт, поне на кратката може да мине покрай музиката. На Riverdance - Firedance прикритието ѝ го няма.
Гледам ги двете корейки и мърморя те и околните им нямат ли огледала, не гледат ли сериалите си, ако трябва леко да близнат соджу и т.н. Това в рамките на полушегата, но да полираш такава спортна форма и да не печелиш заради едната презентация и интерпретация го намирам за доста тъпо Peace
Волните момчета и крайното класиране. След 47 момичета , "само" 24 волни момчета, направо майтап работа Mr. Green. Първо две неща имам като коментар.
1.Скоро не е имало/не помня такава можеща компания при момчетата на ЮСП.
2. Получи се стандарта- кратките се получиха, волните негледаеми/трудно гледаеми. И няма как да е по друг начин към момента с тези параметри на волната и техническата сложност към момента.
С какъв хъс бих "изхвърлила" един пирует от кратката и един скоков елемент от волната, поне , че ......
Така че 24 волни момчета е тежък зрителски труд , както и да го погледна. Съответно не всичко съм видяла на 100%.
И тук по реда на излизане:
Скрит текст:
I - в тази група другите петима да не ми се сърдят, но само комшията ме "дърпа" към коментар.  Башар този сезон до тук меко казано на екрана ми нито веднъж не се показа в прилична форма. Тук се събра на кратката относително а на волната това което се получаваше бе много добро. Не знам причината- мотивация, борба с природата, травми и пр. но той може повече.
II - Вчера при момчетата не се мина без рев. Колко е мъчна е борбата с природата! Особено за тези който са сега в разгара ѝ. И това на фона на всички други перманентни проблеми у фигуристите - здраве, инвентар, треньори. Гоголев ярък пример в момента. Не се получи като на Бавария този старт. Sihyeong определено блесна на това състезание. Направи за себе си 2 добри изпълнения. И не за първи път той е на висота този сезон на екрана ми, хем и висок, голямо браво. Майоров празник на леда. И той герой за себе си на това състезание. Хем той от тези с пълен двоен сезон, предстои му и СП. А показва че може да набира и поддържа добре форма, въобще браво на семейство Майорови, както се шегува и наш Тед. Шмуратко продължи добрия тон, за себе си добре, макар че може и повече. Групата завърши Малинин и този миньон направи най-добрия си старт на моя екран като цяло, браво. Въобще като изключа сълзите тази група бе предимно приятна за гледане.
III - В тази група блеснаха трима. Наумов силно надскочи себе си. Фа прилично за себе си. Гуменник се реабилитира за кратката, макар че можеше и по-добре. Браво и на тримата. Допълнителни фактори за похвала са : Фа е с пълен двоен сезон, макар че самото начало пропусна заради травми. Пьотър от тези в борба с природата. Останалите трима по различни причини не се показаха в най-добрата си светлина. Но могат със сигурност повече, просто това не им бе период за такъв старт.
IV Започна се със срив. Не се получи този старт на Шун, замахна се на максималната за себе си техническа сложност но явно към момента невъзможна. Даниел се измъчи със своите четворни, тежко му е с тях. И тук като на ЕП първенство остана четвърти и има мегдан да се поспори. Но факта е факт. В м/усезона е нужно разумно да поработи над себе си, над техниката. От Кагияма получих нещо което очаквах на волната.Въобще дружен японски срив . Добър опит натрупаха така тези два миньона. Състезанието завърши минорно с Тоската на Торгашев но поне може да се каже че Ендрю бе себе си, не ме изненада въобще този мой приятел.
Големия победител на това състезание бе Мозальов. Печели ме целия сезон с тази комбинация от мощ и относително спокойствие. Програмите му са беда. Да внимава с тях следващия сезон, защото това го намирам също за толкоз тъпо , колкото и споменатото при момичетата за презентация и интерпретация. С друго имат да се борят фигуристите , а не с тези "подробности". И именно тук е ролята на близките им и треньорите.  Честита титла на Андрей, напълно заслужена.


Волните танци
За разлика от на кратката на волната се получиха не едно и две изпълнения. Най ми допаднаха програмите и изпълненията им във втората група на леда . Преди това Кипър и Испания, пиша ги така  само за по -бързо , иначе въобще не обичам този род съкращаване Peace. След това Катарина-Джефри и Loicia -  Theo . Останалите стандарт и не ме впечатлиха с танците си и /или изпълнението им.
 
Волните момичета и крайното класиране. Крайния резултат се получи добре. Съгласна с подиума.

Аполлинария Панфилова – Дмитрий Рылов
Петр Гуменник
Започнаха видеоинтервютата на руските състезатели.
Цитати :
https://www.isu.org/figure-skating/news/news-fsk
https://www.goldenskate.com/

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 08:27 от Шошулчо

# 354
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Явно само аз гледам/следя юньорите от близо. Не знаете какво пропускате.
За тях сезон 2019/2020 може да се каже че приключи. Почват най-рано и приключват най-рано. Пускаме ги да се занимават с другите си задачи. Завършиха на висока нота. Като зрител на няколко поредни ЮСП впечатлението ми е че този като общо ниво бе много добър, силен.
Алиса Лю
Малко постфактум но тъй като са и с цитати и елемент на интервюта:
Oona Brown and Gage Brown - симпатизирам на този дует и след големите неразбории с триньорите им се радвам че набраха тази форма и ниво което показаха на ЮСП.
Andrew Torgashev - Eндрю за негова жалост въобще не ме изненада на този старт. Но е факт че той в предишния м/усезон бе работил много сериозно над себе си и го показа и на националното и на още един старт назад в сезона на моя екран. На това състезание бе чууудесен на кратката-заслужаваше си гледката. Но с Пулкинен са голяма партия и трябва да учат как се правят сносно 2 програми в едно състезание.
Starr Andrews
За жалост в Торгашев и Ендрюс виждам прословутия манталитет на американските фигуристи, готвим са за националното а останалото както дойде/се получи. С този подход до никъде на м/ународния лед.
Kate Finster and Balazs Nagy- този дует така и остана загадка за мен на това състезание като оценяване, а дори и на галата май ги видях, за разлика от четвъртите - немския дует. Някъде се крие тайната за това и ще се разбере, лъсне.

Ice Talk Is Back After Our Winter Hibernation! Featuring Alexa and Chris Knierim, Andrew Torgashev, and Ted Barton.
- още не съм го изслушала

На японския гала фронт тв запис от ICE-EXPLOSION 2020 с не малко любими муцуни  .Още не е изтрит Wink

# 355
  • София
  • Мнения: 27 157
Шоши, чета те, ама ми падна настроението покрай този коронавирус. Отиде целия спорт тази година... Sad
Но световното за сеньорите ще гледам все пак, спокич. Всички дисциплини и състезания.

# 356
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Diavolo, пази се от вирусите Hug . Спорта ще преживее.

Ако бях аз и Талин щях да отменя. Какво остава за Монреал. Изчаква ISU решението на властите на провинция Квебек. С тази пандемия лъсна колко неадеквати и не можещи да приемат решения има по мениждърски позиици- ей това е реалната пандемия за мен Peace


Piper Gilles | My #UpAgain Story
Тед по едно време го чух да рекламира нещо от новите инициативи на ISU -база образователно инфо, която е достъпна включително и за редовите зрители, след регистрация, но още събирам желание да се "развихря" в сайта на ISU, понеже не ми е от най-приятните за "ровене".
Чух вчера подкаста Ice Talk. За Алекса-Крис :
Каква дълга кариера гледахме от тях на фона на американския фронт от последните декади. И какви сривове имаше при тях през това време. Не веднъж , особено по време на тях, мърморех че или трябва до променят сериозно тренирането/ треньори най-вече или да потърсят друг партньор за Алекса. Загубиха точки при мен те в последния олимпийски сезон, някак си "като отвързани" бяха през целия 2017-2018 , направо неадеквати на ОИ. Явно прекалих с медиите по това време щом забелязах и това покрай леда, за тяхна жалост. После еуфорията продължи с кампанията "Оберстдорф/Савченко", после рокадата на американски терен, ....И през цялото време на леда гледахме очевидно измъчения и демотивиран Крис. И тук пример добър за липса на организация/ мениджмънт и липса на взимане на решение. И това дълго време на нашия фиг-пързален екран Peace . След Столбова-Климов те са следващия спортен дует който изчезна "от екрана" безславно. Крайно безславно за нивото и на двата дуета. Уви. За Алекса не очаквам по-различно продължение на леда от Столбова. Но да видим.

Adam Siao Him Fa

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 07:45 от Шошулчо

# 357
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Нейсе някой друг взе решението вместо неадекватите ISU.
ISU Statement - ISU World Figure Skating Championships 2020, Montreal
Но ЮСП все пак проведоха и последиците от него тепърва ще "цъфнат".
На спортистите , треньорите и близките им желая с мъдрост да приемат ситуацията и да продължат напред.
ISU с поредния пълен червен картон от мен. Сърбяха се където не ги сърби.......а м/увременно, не демокрация и глобоализация а пълна нефункционалност.
Честно казано ме напушва сарказъм като се сетя какво готвеха за това СП. Добре че ми го спестиха макар и по такъв неочакван начин. Има си формат WTT. Там ако искат червени килими да опъват , ако искат не през а всяка година да го правят и пр.  "закаряновщини". Peace Когато в началото на сезона обявиха тази за мен пълна простотия толкоз неприятно ми стана , че сериозно си помислих че направо няма да гледам СП този сезон. Взе че така и стана Mr. Green
Нищо не виждам още за синхронното пързаляне . И то следва по график.

# 358
  • София
  • Мнения: 27 157
футбола и тениса умреха, а сега и фигурното Sad
таман влизах да те питам какво става със световното. на 90% бях сигурен, че няма да се състои. Жалко, много ме е яд, но мъдро решение и го подкрепям.
Шоши, според теб ще има ли СП, октомври живот и здраве? Поне така пише в статията.

# 359
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Мда, спортовете отпадат като сезон един по един. Сега и за американския баскетбол видях, има заболели състезатели.
Мнооого закъсняха и се мотаха все пак по всички тези сфери. А СЗО след дъжд качулка говори за пандемия ooooh!. Ако не бяха умрелите хора щях да кажа че с малки изключения гледката е пълна пародия. От момента в който света се глобализира е ясно че ще има и такива глобални инфекции- въздушно-капкови и контактни особено. И както винаги почти никой не подготвен. Да не подхващам темата за здравееопазването глобално пък въобще. Сума народ продължи последните месеци да щъка само по повода "гъз път да види". А да не говоря за сумати неща които могат да се правят в онлайн режим от години, поне от както има интеренет, вкл. почти цялата работа с управление и политика. Всички тез конгреси и конгресчета насам натам за щяло и не щяло от кога мърморя че може да се правят онлайн а не час по чак да харчат природни ресурси , които не са неограничени хич, за щяло и не щяло. Peace Отплеснах се със сутрешното кафе.
В реда на полумайтапа , ей на, този сезон видяхме как действа онлайн обучение във фигурното, тренировки по скайп. Според мен и хорео може да се направи така.

А иначе ще изчакаме да видим какво следва във фигурното.  Това за октомври което са написали считат повечето фенове ,  че просто е копирано от изявление направено преди дни за друг спорт под шапката на ISU- шорт-трека май. То виж какъв ферман е написан по простото заявление " СП е отменен. Детайли и подробности тепърва."
От както плътно гледам сезоните във фигурното календара е строен. Но в същото време се държи на тънко. Дори някой по-малък срив нарушава видимо "цялата работа". Последно помня отмяната на френския етап гран-при. Това обърка нещата не на един от заявените и готови там състезатели. Помня да речем че сезона на  Лиза Туктамышева пострада от това. 2011 "срива" до колкото помня се случи в самия край на сезона а и касаеше само СП заради локацията му. Всички останалите стартове март и април си бяха в норма.

ISU сега ще трябва реално да поработят а и те по график имат "конгресче" този м/усезон Mr. Green
Или трябва да обърнат календара с краката нагоре или трябва просто да се откажат и да приемат че сезона е без СП и да си впрегнат з..... да сглобят следващия, молейки се до тогава пандемията да е отминала. Всичките там сложности по рейтинг, състав и пр. за  ГП, челинджъри, юньорите с тяхното по-ранно начало.
Но извънредната ситуация пак показва колко на тънко се държи тоз техния календар. ЕП и 4К да речем отдавна трябваше да ги направят анолигични стартове. Северноамериканците да речем и до сега след националните им не щат друг голям старт до СП. В олимпийска година пък настава перебор с календара. В същото време знаейки колко кратки взеха да стават кариерите на фигуристите, поне на тези с голяма техническа сложност, ако вземат и разредят големите стартове, да речем СП през година и не когато има ОИ... и от този род не знам дали дълго ще намират такива мазохисти точно в този сложен, скъп , зависещ от 1001 неща спорт.
Ако почнем по предварителния състав за отмененото СП ще видим толкоз лични казуси колкото са и участниците. Ето да вземе да речем "3-те А". Те до другия сезон как ще оцелеят или ще си останат с подиума на ЕП и ГПФ 2019-2020. И т.н и т.н.
Да изчакаме , да видим.

Общи условия

Активация на акаунт