Фигурно пързаляне - 9

  • 50 637
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Аз още не мога да преживея отмененото СП. Cry

# 376
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Интервюта:
Старр Эндрюс
Екатерина Рябова
Мария Казакова и Георгий Ревия
Новина:
Спортния дует  Haven Denney- Brandon Frazier спира състезателната си кариера като такъв. Като дует можеше да имат повече късмет с възможностите за локация, треньори  за 2011-2020 си съвместна кариера. Но когато успяваха да натаманят нещата в тази сфера и да са относително здрави, нещата им се получаваха добре. Приятно е че и толкова дълго се задържаха именно на американския фронт, макар и с паузи заради травми. Радвам се че в последния им сезон - настоящия се показаха в добра светлина на гран-при, заслужаваха такова нещо. Да видим какво следва за тях. Линка горе не е към ISU - профила им , защото там най-малко е без картинки а и си е "стерилно" както и да го погледна Peace  

Хм, надпревара в архивни записи ли ще си устройват олимпийския канал и ISU в съответните туб канали. Мерси ама искам да гледам така свободно/общодостъпно когато е самото състезание а не .....
Figure Skating - Ice Dancing - Free Dance | PyeongChang 2018 Replays  https://www.youtube.com/watch?v=OTCNVNfjdus
Pairs Short Program | 2018 ISU World Figure Skating Championships Milan  https://www.youtube.com/watch?v=-XCSG0NOGTQ
Особено пък последната олимпиада да не се сещам как се мъчихме с  гледането, помня как ни спасяваха руските фенове с транслация в https://ok.ru/ Така че ......туй сега си е направо лицемерие Peace

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 12:01 от Шошулчо

# 377
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Гледам бавно и славно СП 2018 на ISU туб-канала. Спечели ме най-вече транслацията като хората-без коментатор. Мързи ме тук в архива да видя това състезание как съм го гледала но със сигурност не е било на ISU-канала на евровижън. Вероятно съм гледала ретранслация от евроспорт-плеъра  Thinking.
 Минах спортните дуети -кратки и волни. И даже напирам към коментар Satisfied. Някак си под друг ъгъл гледам записа и се любувам на изпълненията. Но установих че залисани в дългите сезони/това най-вече заради наличната картина от много повече стартове през сезона последните няколко години в сравнение с преди, не съм усетила колко много спортни дуети са  изчезнали от хоризонта за има няма 2 години. Направо се  Crazy . Добре че има нови попълнения и явно улисана по тях не съм забелязала количеството на липсващите. А и тук така много на яве го забелязах , направо "право куме в очи".
Ето таблицата на СП 2018
Смятам да карам по реда на ISU и да продължа с дамите.

Както се и очакваше но ето и официално Alexa Knierim and Brandon Frazier
Ice Talk Season Wrap Up
Photography and Figure Skating (feat. Interview with Joosep Martison - това още не съм го чела/чула.

 Марина Зуева

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 11:26 от Шошулчо

# 378
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Може да си го гледала при руснаците на Первый канал. На мен ми резнаха достъпа много бързо.

# 379
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Smile, мне, по-скоро няма да гледам въобще фигурно от колкото да гледам с Гришин, ТАТ и ....цялото останало там сие. Абсурд. Самата мисъл да ми се случи такова нещо ме Mr. Green
А и този сезон си взех дозата за гледане на фигурно без звук на ЕП и 4К заради това диване британския коментатор-литератор на isu-туб канала за поне 2 сезона напред Peace и моята любов към този спорт има граници. Именно на терена как се излъчва за зрителите извън залата.Blush всеки луд с номера си.
Поне в това отношение завърших сезон 2019-2020 на висока нота- ЮСП с Тед а ЮСП на сихронистите бе с поносим дует коментатори та завърших доволна.

# 380
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Аз редовно ги гледам на изключен звук, но си пускам любима музика по ютюб.
ТАТ я търпях само в присъствието на Алексей Ягудин, иначе - не. Joy

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 16:20 от Zi.

# 381
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Ей на, гледаш ли какви жертви правим само и само да гледаме. Hug
Smile

Охх, ще изкоментирам все пак спортните дуети  на СП 2018 но от гледна точка на 2020.
Ще карам по ред на крайното класиране отдолу нагоре.
В олисезона още действаше предишното правило - за 16 спортни дуета на волна на големите ISU- стартове. Сега са 20. В олисезона направо рекорден брой спортни дуети на СП и цели 12 сме видяли само на кратката , вкл. такива като Джулиан-Чарли да речем . В светлината на днешните реалии , чак невероятно. От дуетите не стигнали до волната 2018, 2020 съществуват само  Петранович- Антонио, Руест-Волф и ветераните Zoe-Christopher. Нататък по таблицата следват дуети които "загубихме" този сезон Александровская-Уиндзор и Алекса-Крис Книрим. Циглер-Кийфър които явно и до края ще си останат добри фигуристи и много слаби състезатели. Аника Хьоке този сезон бе ударник, нов партньор  с който почна от А и Б , за начало юньорското гран -при, ЮФГП  , ЕП и т.н. Tae Ok RYOM-Ju Sik KIM  миналия сезон ги видяхме на СП а тази година в първата част на сезона показаха 2 нови програми, след като 3 поредни години ги гледахме с едни и същи. Дали ще ги видим пак някога е крайно неясно. Те така или иначе не бяха и в превдарителната заявка на СП 2020. Душкова -Бидар даже ме изненадаха като се появиха на записа, защото имах чувството че по-отдавна "напуснаха терена" като дует. Нататък "загубите "  са  Валентина-Ондре, Астахова-Рогонов, Ю- Джан, Забияко-Енберт, Альона -Бруно. Ванеса-Морган са ми нещо като севернокорейците, крайно несигурно дали ще ги видим отново на състезателния лед.
И така по-лесно ще преброя оцелелите до сезон 2019-2020 отколкото липсавщите. Бая са.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 20:27 от Шошулчо

# 382
  • София
  • Мнения: 27 161
Шоши, какви са тези ''скандали'' около Трусова?
За някаква безотговорност я обвиняват в родината? По време на карантина ходила на екскурзия в Египет и т.н. жълтини.
Кое е истина и кое плява? Simple Smile

# 383
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Diavolo, какви са тези първоаприлски шеги Smile. Нищо не виждам за Трусова по ресурсите ми на руския фронт. Те там съвсем до скоро май си се тренираха в тази школа дето е Александра.
Руснаците  тези дни чак взеха по-масово да се изолират.
Денис Васильев

# 384
  • София
  • Мнения: 27 161
Случайно попаднах на инфото, докато четях други неща Simple Smile И понеже на тази медия не вярвам много, много те питах теб.

ето:
https://www.sportal.bg/news.php?news=835315

# 385
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Прочетох. Възникна въпрос у мен. Трусова пълнолетна ли е? То кой по - напред да обявим за неадекватен в решенията да се хукне на почивка в условия на пандемия. Тъпо поведене отвсякъде, спор няма. Направо е в  унисон с ISU-поведението и това на СЗО. И едните и другите се сърбяха не дни а седмици където не ги сърби преди  ISU да не вземе решение а други да го вземат вместо тях. А за СЗО да не започвам. Там бая народ е за уволнение.

# 386
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Нещо ми се обърка гледането на СП 2018 . Щях да карам след спортните с дамите, танците , мъжете , гала- както си излъчват на канала. Но у дома се намериха допълнителни желаещи да гледат и по тяхно искане след спортните веднага на мъжете минахме вчера и онзи ден. Обаче след СП 2018 следва СП 2019 Сайтама https://www.youtube.com/user/SkatingISU/videos . Въобще грижи се за нас ISU Wink
Гледам на обичано заподознрените туб канали също че не спира  активността  с архива:
https://www.youtube.com/channel/UCCwFqndSbX4Mjo3Q1Nmkv8Q/videos
https://www.youtube.com/user/TheSkatingLesson/videos
https://www.youtube.com/channel/UC4cBg8HnfFuHGXgv4rBAOPw/videos

# 387
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
На мен ми се гледат Жубер и Ламбиел, докато се състезаваха. Както и Каролина Костнер.

# 388
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Те и тримата са поне от по-близкото минало та техните изпълнения ги има в не малко обем във видеоархива. И слава богу.
Малко да ги "захапя" Жу и Стеф. Ако не може да немерим някое тяхно изпълнение може да погледнем учениците им дето едва ли не по калъп копия на тях правят  Naughty  Crossing Arms
Wink

# 389
  • MJF
  • Мнения: 8 586
Охх, прочетох нещо но неофициално та мърморя.Чета че аха , аха ритмичния танц от този  остава и за следващия сезон. Отворих сайта на ISU за всеки случай. Но там "ново" само :
Best Moment: Russian “Triple A” sweep the podiums
   Best Moment: Alysa Liu (USA) jumps into skating history

Drobiazko & Vanagas

А ето я и нашата Трусова . То не че е за четене но м/у тъпите въпроси има малко от Александра а и нали я порицахме тези дни та Wink

Покрай доманите ми любимци се обърка плана и след мъжете СП 2018 продължихме с волните мъже на ОИ 2014. Интересни гледки. Останала ми е последната група.

Тамара Москвина

When the Student Becomes the Master: Coaching in the Time of COVID

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 11:53 от Шошулчо

Общи условия

Активация на акаунт