Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 фев. 2019, 13:42 ч.

Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 22

• 9 721
  • 185
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
Бубoлина,
на моята(siemens se65m352) като натисна отбелязания бутон(с такъв знак)
 ми намалява времетраенето на програмата.
Скрит текст:
1. 70°C:137/94 мин,
2. 55°C-65°C(Auto):152/78мин
3. 50°C:149/77мин
3. 45°C:36/30мин
5. плакнене:21/18мин
Ползвам само "Auto" и 70°C.
При кратките програми няма предварително измиване(плакнене).
Ето каква е последователността на процесите при различните програми:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 08:27 от PAV1

# 166
Да, намаляват с бутона, но най-кратки стават "Еко" и "Кратка 60С" и двете с продължителност 1.05 часа. Няма по-кратка. Тази вечер ще пробвам "Ауто", да видим как ще се справи.

А, това са програмите без и с намаляване:
1.Интензивна  70°C:  2.15/1.40 ч.
2.Auto 55°C-65°C:     2.30/1.35 ч.
3.Еко 50°C:               3.15/1.05 ч.
4.Тиха 50°C:             3.55
5.Кратка 60°C:          1.29/1.05 ч.
6.Чаши 40°C:            1.35/1.10 ч.

# 167
Имам странен въпрос,моля за мнение?Миялната ми е Канди за 6 компл.ползвам я от есента без проблеми за сега с табл.Финиш класик.Днес за първи път ми се случи да са измити всички прибори и съдове,а таблетката не се е разтворила напълно,беше останала върху "пода" близо до филтъра.

Каква може да е причината?Някакъв проблем?Благодаря!

# 168
  • София
Имам странен въпрос,моля за мнение?Миялната ми е Канди за 6 компл.ползвам я от есента без проблеми за сега с табл.Финиш класик.Днес за първи път ми се случи да са измити всички прибори и съдове,а таблетката не се е разтворила напълно,беше останала върху "пода" близо до филтъра.
Скрит текст:
Темата е само 12 странички /за сега/, ако я прочетеш много неща ще ти станат ясни. Този проблем е обсъждан.

# 169
Може ли да споделите мнение за ELECTROLUX ESF4513LOW? И като цяло за марката, за да знам дали изобщо да се ориентирам към нея.
Този модел, който гледах в един сайт (не пускам линк да не правя реклама, но ако се налага, ще дам), ми се струва, че има всичко необходимо, а и цената е сравнително изгодна.
Предпочитам да има кратка програма, както и сензор за разход на вода и енергия. 
Търся уред за 9-10 комплекта, гледам, че повечето са 45 см. Бюджет до около 600 лева.

# 170
Денил, таблетката от нова опаковка ли е?  Ако е от нова опаковка, може да е лоша партида!

Ако ли не, то причините са няколко:
а/Кратка програма
б/Ниска температура
в/Проблем с машинката
за друго не се сещам

Машинките, които са за 6 комплекта са малки и цяла таблетка им идва много.  Помисли за таблетки, които могат да се делят или да ползваш гел или прах за миенето, които да дозираш по-лесно.

# 171
  • София
Може ли да споделите мнение за ELECTROLUX ESF4513LOW? И като цяло за марката, за да знам дали изобщо да се ориентирам към нея.
Този модел, който гледах в един сайт (не пускам линк да не правя реклама, но ако се налага, ще дам), ми се струва, че има всичко необходимо, а и цената е сравнително изгодна.
Търся уред за 9-10 комплекта, гледам, че повечето са 45 см. Бюджет до около 600 лева.
Elektrolux са хубави машинки, те са ниския клас на АЕГ, но за мен марката е качествена /имам други техни уреди/. Сензор за разход на вода и енергия не съм чувала да има която и да е машина. Имат сензор за сол и гланц, вкл. и показания модел. Simple Smile  Показания модел е 45см. Ако имаш място си сложи 60см. Като й гледам програмите ми харесват. Недостатък - не е много тиха - 47 dB, но и не е много шумна, между средно и много шумна е, но е  и свободностояща все пак.

# 172
Много благодаря за отговорите,но:
Afrodita,темата я чета непрекъснато от юли мин.год.и винаги ми е била полезна,за което благодаря!До момента нямам обяснение за този еднократен случай и затова попитах за насоки.Озадачих се,защото всичко беше измито добре,а таблетката си стоеше.(и за сухото отделение за препарат наблюдавам...)
Буболина,таблетката е предпоследна от кутията(100),т.е.не е нова.
1)ползвам всеки ден една и съща програма-ежедневна се води,около час и 40 мин.
2)температурата не знам дали е към ниските-65°
3)ще наблюдавам следващите дни за проблем
Благодаря!

# 173
Денил, може опаковката на таблетката да е била нарушена и поради това да се е получило иначе Т си е висока, времетраенето е нормално. Отвори я следващия път, за да видиш дали е загряла водата.
Аз бих изплакнала съдовете нищо, че изглеждат чисти, защото и в последната водя е имало от препарата, а те хич не са безвредни!

# 174
Elektrolux са хубави машинки, те са ниския клас на АЕГ, но за мен марката е качествена /имам други техни уреди/. Сензор за разход на вода и енергия не съм чувала да има която и да е машина. Имат сензор за сол и гланц, вкл. и показания модел. Simple Smile  Показания модел е 45см. Ако имаш място си сложи 60см. Като й гледам програмите ми харесват. Недостатък - не е много тиха - 47 dB, но и не е много шумна, между средно и много шумна е, но е  и свободностояща все пак.

Ако ще е само шумът, здраве да е. Не ме притеснява толкова. Simple Smile
А относно сензора, вероятно е моя грешката, но като чета това в описанието, такъв извод си правя:

SENSORCONTROL съдомиялна: SENSORCONTROL отчита нивото на замърсеност на съдовете и регулира потреблението на вода и енергия

# 175
Това е сензор, които в зависимост от замърсеността на съдовете/водата, определя с каква продължителност да е програмата, на какви градуси да се изпълни измиването и какъв да е разхода вода/ток.  Това на програма "Аuto"

# 176
  • Варна
ELECTROLUX ESF4513LOW?
Всяка съдомиялна, която има програма "Auto" има сензор за мътност на водата.
След това по алгоритмичен път, заложен в софтуера се преизчислява к-во вода и температура.
Скрит текст:
Други неща са важни:
1.  Колко и какви фази съдържа дадена програма.
2. С каква температура на водата се извършва плакненето.
(Само уреди с топлообменник плакнат с топла вода.)

Ето данни за съдомиялната, за която питате:
Скрит текст:

Можете да ги сравните с данните, които съм постнала на 13 апр 2019, 21:46.
Има съществени разлики, касаещи качеството на измиване!
ПП Писали сме заедно за едно и също с Бубoлина

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 19:01 от PAV1

# 177

Нещо е попречило да се отвори изцяло капачето на отделението за таблетки.

# 178
Това е сензор, които в зависимост от замърсеността на съдовете/водата, определя с каква продължителност да е програмата, на какви градуси да се изпълни измиването и какъв да е разхода вода/ток.  Това на програма "Аuto"
Да, нещо такова си представях и аз.

Благодаря на всички за коментарите!
Сега ще прочета обстойно поста на PAV1, за да го осмисля по-добре. Но не разбрах всъщност, дали е удачен моделът според вас или не. Тоест не й е достатъчно добро качеството на измиване?

# 179
  • Варна
relight,
ето разликите, за които писах:
ELECTROLUX

Общи условия

Активация на акаунт