Приятелите му са на първо място

  • 10 554
  • 174
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте! Извинявам се ако има такава тема вече, но не успях да открия, или ако темата не е на подходящото място, но съм нова.
Имам приятел от 5 години, с когото вече почти 4години и половина живеем заедно. Напоследък се караме доста по- често от преди и темата винаги е неговите приятели. Преди прекарвахме доста време заедно, но от може би година това се промени. Виждаме се само вечер, когато се прибере, чрез останалото време е постоянно с приятелите си. Почивни дни, празници, делници, всеки ден е с тях възможно най- много време. Ако случайно му остане свободно такова, то е за родителите му. Аз просото не се вписвам в графика му. Само вечер той се прибира, хапване и ляга.
Не мога да кажа, че вината е в мен, защото аз много се старая. Винаги съм се старала да изглеждам безупречно, винаги съм с прическа, грим, хубави дрехи. Не се занемарявам дори и да съм болна на легло пак се оправям задължително. Научих се да готвя много добре, винаги гледам всичко да е перфектно у дома, чисто, изпрано. Пари негови не харча, разполагам само със свои собствени. Постоянно се усъвършенствам във всичко, за което ми се отдава възможност.
Той от своя страна се е разпуснал доста. Вече не си спомням кога за последно си е бръснал брадата, че и други частни на тялото. Ходи с анцузи и пропуска фитнеса, отгледал си е коремче. Това ме навява на мисълта, че едва ли изневерява, въпреки, че всичко е възможно.
Чудих се къде греша, изчетох всички възможни книги и статии и не разбирам.
Аз смятам, че те му влияят, защото постоянно като се прибере му пишат, че е чехъл и затова се е прибрал и т. Н.
Дал ми е всичките си пароли, не е съмнителен, не се крие. Но е с тях, винаги когато може.
Вече се замислям дали да създавам семейство с този човек. Искам да му помогна и да му отворя очите, че тези хора му влияят зле, но той не дава и дума да се каже за тях. Има едно свястно момче, останалите са наркомани и комарджии и женкари.
Вие как бихте ме посъветвал да постъпя?
Налагало ли ви се е и на вас с се справяте с такива приятели, и как успяхте?

# 1
  • Мнения: X
Влияе се. Има приятели наркомани и комарджии. Поддържането на стандарт му тежи. Въпрос на време е да се пусне по течението като своите приятели. Това не е човек, на когото можеш да се опреш в трудности. Ама ти си решавай - ако искаш раждай, после пиши теми, че те е зарязал или е безотговорен.

# 2
  • София
  • Мнения: 24 839

Вие как бихте ме посъветвал да постъпя?
Налагало ли ви се е и на вас с се справяте с такива приятели, и как успяхте?

Не са ти проблема приятелите му, а че ти си се превърнала в безинтереден придатък на занемарения юнак.
Не си му интересна, защото нямаш собствен живот и собствени интереси.
Защото си обърнала дома ви в хотел с всички екстри, само че без дори да ти се плаща.

Че и мислиш дали да създаваш семейство с него!? newsm78
Ами, що да не ти врътне и някое дете, че да ти създаде интереси и занимания?

Защо хубавите ябълки свинете ги ядат, интересувала ли си се? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 17 773
Това не е човек, на когото ще си му приоритет някога и ще ти бъде опора.
Колкото и да се стараеш. Много грешна представа, впрочем. Simple Smile
И не се осланяй на мисълта, че вината е в приятелите му и ако ги остави, ще е коренно различен. Няма, той в момента е в неравновесното си състояние и постоянно го дърпа към равновесното : )

П.П. И не взимай насериозно коментарите, които ще се изсипят, да ти кажат колко си скучна и безинтересна. Той е празният. На такива безотговорни хора, които вятър ги вее на бял кон, все някой им е скучен и виновен. Не прави деца с него.

# 4
  • Мнения: X


Не са ти проблема приятелите му, а че ти си се превърнала в безинтереден придатък на занемарения юнак.
Не си му интересна, защото нямаш собствен живот и собствени интереси.

Това откъде го реши?
И какво общо имат нейните интереси с неговите кривици?

# 5
  • Мнения: 33
В компанията им е от 1 година и от тогава сме така. Преди това бяха почивки, изненади, помагаше ми, отделяхме си достатъчно време, можех да разчитам на него за всичко и после всичко се промени.
Не се смятам за скучна и безинтересна, каквото и да ми се каже не се засягам, работя си, имам си приятели, имам си семейство, което посвещавам, почти не си стоя вкъщи да рева и да чакам, но ситуацията би изнервила всеки.

# 6
  • Мнения: X
В компанията им е от 1 година и от тогава сме така. Преди това бяха почивки, изненади, помагаше ми, отделяхме си достатъчно време, можех да разчитам на него за всичко и после всичко се промени.
Не се смятам за скучна и безинтересна, каквото и да ми се каже не се засягам, работя си, имам си приятели, имам си семейство, което посвещавам, почти не си стоя вкъщи да рева и да чакам, но ситуацията би изнервила всеки.
Приел те е за даденост. Преди това те е свалял, сега си му в кърпа вързана. Почакай да родиш - ти ще си вкъщи с бебето, той ще митка по компании. Щом има толерантност да общува с наркомани и комарджии, значи тези неща не ги смята за нещо лошо. Въпрос на време е да пробва и да се закачи за нещо. Изневерите ще са ти най-малкият проблем. Такива инфантилни мъже никога не порастват, само стават по-зле.

# 7
  • Мнения: X
Човек, който предпочита приятелите си НЕ държи на теб! И не, приятелите му не са виновни, виновен си е само той! Всеки има глава на раменете и сам може да оцени кой е по-важен
 - този, с който ще създаде или вече е създал семейство или човек/хора, които утре ще създадат такова /ще спре да  им е удобен, приятен или друго и ще го забравят, защото ще ценят какво имат за разлика от него.

# 8
  • Мнения: 3 114
Ако наистина го обичаш и искаш да си с него - нека да избере - ти или приятелите си. Ако избере тях, не губи време и си събирай багажа. Ако избере теб седнете да си говорите, защо така се държи и че това не ти харесва. Може да си потърси по добра компания, а не пропаднали.

На колко години сте? Как се намъкнал в тази компания? Ти излизала ли си с него и тях?

# 9
  • Мнения: 14 829
Приел те е за даденост.Убеден е че какъвто и да стане, където и да ходи като се прибере ти ще си там- изчистила, изпрала и сготвила.
Сигурен че вече се е уредил с хубава и сръчна жена, що да не прави каквото си иска, да ходи където и с който си иска и да се занемари.

# 10
  • Мнения: 33
Аз съм на 23 той е на 25, старата му компания (която обожавах), бяха съвсем мнормални млади хора, които също имаха приятелки и нормални интереси. За съжаление те се преместиха в други градове и той се събра с въпросните. Когато е бил на 14 15 е излизал с тях и започна отново. Излизала съм с тях, те открито не ме харесват, усещам злоба и ревност към мен, всякаш той им принадлежи и аз съм тази зла вещица, която ще им го отмъкне. Всеки ден получава съобщения, че е чехъл, щом се прибира вкъщи. Имам чувството, че те го подтикват да ме остави, за да е с тях 24/7. Искам да му помогна да си е какъвто си беше, ще говоря с него много сериозно, но ако това продължи просто ще си взема нещата и ще си тръгна. Колкото и да го обичам, не смятам да прекарам живота си така.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Приятелите му биле на първо място... после биле родителите му ... А ти какво правиш на последно място до него?
Ако ти се занимава: обясни му ситуацията, как се чувстваш и го питай какво мисли за вашето бъдеще и как я вижда тая работа да си му подвижа мебел у вас? Лично аз не виждам смисъл, т.к. той е направил своя избор и го поддържа вече година. Може би просто не иска той да скъса с теб и чака ти да свършиш тая работа, а междувременно си има сготвено, изчистено, изпрано и безплатен секс, без да се мори да сваля някоя и да се охарчва за целта. Спри да готвиш и като попита какво има за ядене му кажи "каквото ти си направил". Спри да переш неговите дрехи и като му свършат чистите и попита защо не са изпрани, му кажи "ти колко пъти пусна пералнята, че да са изпрани" ... и т.н.

# 12
  • Мнения: X
Всъщност по каква причина ти обслужваш битово един мъж, след като работиш наравно с него и той не те издържа?

# 13
  • Мнения: 33
Ами по мое собствено желание, искам да съм перфектна във всяко едно отношение. Живеем заедно и ако очаквам той да се грижи за тези неща, ще живеем в кочина. 4 години подред много ми помагаше и даже той готвеше почти винаги, пускаше пералнята, аз само чистех, но сега няма желание за тези неща. Просто все едно е друг човек. Само срещите със семейството му помагат, но за ден два, после пак се започва с компанията и така.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 773
Както казах, човек винаги отива към същността си. Като ластик е. Може няколко годинки под влияението на свестни хора и грижовна женичка (за чий по дяволите си се впрегнала на 23 да бъдеш като дърта съпруга) да бъде по- нормален, но после си отскача до есенцията.

Общи условия

Активация на акаунт