Февруарски бебета 2019г. Тема 1.

  • 20 912
  • 648
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 896
Здравейте момичета, направиха ми забележка, че бебето мн плаче и трябва да се вземат мерки, дали сме правели всичко възможно да я успокоим... Стана ми супер криво и неприятно и едва ли не освен че пречи ами и не ищй обръщам внимание все едно ... Малката понякога има силен рев, но не плаче често, Биба не иска, вечер около 9  часа иска на ръце, но мн  ме болят китките и я нося колкото мога, след баня реве най мн докато я обличам, което е 5 мин., с една дума плаче  или мрънка около час и половина разпокъсано за денонощие, като разбира се все гледам да я занимавам с нещо и да я разсейвам, да разбера какво не е наред и т.н. Как бихте реагирали в подобна ситуация...

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 00:46 от -Karina-

# 211
  • Мнения: 152
Ех, как хубаво се е съживила темичката ни, много се радвам! При нас храненията също са денонощно на 2-3 часа, но понякога се случва и някоя по-дълга пауза от 5-6 ч., но тогава просто изперквам, защото ще ми се пръснат гърдите! Вие как издържате при пауза от 8 часа?
И един въпрос към мамите с две деца и то с по-голяма разлика-как се държи голямото дете? Приема ли бебчето? Ако ревнува-как изразява ревността си? При моите дъщери разликата е 9 години, бяхме подготвили добре каката, тя уж се радваше...но уви...Първите седмици бяха кошмарни за мен, тя беше нервна, нацупена, ревеше за всичко, дори спря да се усмихва. После посвикна, но реално не отразява грам сестричката си, не иска да я гушка, почти не я поглежда. Понякога като е в настроение й сменяме заедно памперса, но дотам 😔 Всички в семейството се стараем да й обръщаме максимално внимание, аз често пренебрегвам бебето, за да пиша домашни с нея, постоянно к повтаряме колко я обичаме, колко се гордеем с нея и т.н. Вече стигнах до извода, че всяко по-голямо дете ТРЯБВА да премине през този период и гледам да не се самоизмъчвам излишно, но често ходя със свито сърце...

# 212
  • Мнения: 152
Karina, бас хващам, че забележката ти е била направена от хора, които никога не са гледали деца! Къде се е чуло или видяло малко бебе да не плаче, а освен това по думите ти не е нещо прекалено. Аз бих се извинила на съседите за “озвучаването” , добавяйки учтиво, че ще е така само още 1-2 години Simple Smile А ти бъди спокойна и хич не си го слагай, защото после когато на същите тези съседи им се наложи да правят ремонт и да къртят и праскат баш когато детето спи, едва ли много ще им пука. От опит говоря.

# 213
  • Мнения: 90
Karina има и такива ревливи бебета и моето е такова, но това е период, ще мине. Важното е ти да си спокойна, защото неспокойно бебе не е лесно да се гледа доста е изморително. Не обръщай внимание на коментари и забележки както е писала Gattaccio2 явно са от хора които не са гледали бебе или са имали късмет да имат спокойно бебе. При мен много ми помага да го нося в слинг през деня и когато го приспивам му давам залагалка и моя син не я искаше но аз настойчиво му я предлагах. С моето по-голямо дете имат 5 години разлика и освен, че беше много разочарована, че няма да има сестричка, а братче не сме имали проблеми, когато я помоля да свърши нещо много се радва,  може би е до дете и възраст как ще реагират.

# 214
  • Мнения: 118
Karina, кой ти прави подобни забележки? Само не се притеснявай, няма бебе което да не плаче. Виждам, че правиш всичко за бебето и това е най-важното. Аз използвам и white noise, при нас работи докато заспи.

# 215
  • Мнения: 2 109
 Представям си бебето ми да реве, да съм изнервена и недоспала, и да ми цъфне някой съсед, да ми прави забележки. Ще ме четете във вестниците Joy

# 216
  • Мнения: 845
Кари, как въобще си позволила да ти направят такава забележка?!? Щях да ги изям с парцалите! По една ... на тези и не си го слагай на сърце. Справяш се чудесно! Нашето също се дере след баня, ама качествено, както и в др моменти. А като съм сама и съм била мега изнервена, дори съм го оставяла да си поплаче малко, за да се събера аз и да мога да го успокоя. 😊

# 217
  • Мнения: 752
В началото и вашият юнак се дереше здраво, все в едни подходящи часове, между 1 и 3 през ноща Simple Smile
Даже няколко пъти казах на таткото,  че ще ни докладват на социалните Sweat Smile , извиних се на съседите,  а те казаха,  "и нашите бяха същите, не се притеснявайте" Simple Smile
Но, ако някой беше почукалу на  вратата,  щя да им го връча, да се пробват Sweat Smile , защото периода на коликите беше истински кошмарен,  даже таткото си купи тапи за уши по времето на големия рев Simple Smile
Нямайте абсолютно никакви притеснения за това, бебе-реве Simple Smile, тинейджър - силна музика Simple Smile всяко нещо с времето си Simple Smile

# 218
  • Мнения: 2 109
 При нас явно не се чува, ММ подпитва съседите. Съседката отдолу чува, когато кучето си намери топката, но се чувало съвсем слабо. Все пак гледам да не я забравям на достъпно място.
 Бебето не се чувало изобщо, а също се случва да ревне посред нощ. По едно време се събуждаше в 3-4 да си дивее и ако не му обърнем внимание, започваше да реве.

# 219
  • Мнения: 197
Моят Мин Хо си плаче и през нощта понякога, като днес.Tired FaceПреди плачеше вечер в продължение на 3-4часа заради коликите. Съседите не са ни правили проблем, но със сигурност се чува. Истината е, че когато плаче през нощта изпитвам неудобство и съжалявам, че ги притеснявам. (Освен една отснлани, дето искам да го залепя до стената, където й е леглото до не мигне цяла нощ!) Все пак не са ми длъжни да ми слушат бебето и те ходят на работа хората, но пък правя всичко по силите си да го успокоя. Ако стане така, че да ми кажат нещо просто бих обяснила, че макар да ми е син и да го обичам, когато плаче аз съм най-потърпевша.

# 220
  • Мнения: 1 326
Какви са тези глупости?! Да се прави забележка, че бебето плаче..ами как да му кажеш да спре?! Пълни идиоти. Честно казано и аз като Тес в тези моменти не стига колко ми е изнервено и напрегнато, ами само ми липсва някой безумец да ми цъфне на вратата с подобен коментар. Ще полудея! До нас живее 1 баба и тя веднъж ми каза "чувате се, бебчето често плаче май", но аз и отвърнах, че и тя се чува. Редовно и слушам телефонните разговори на мега висок глас. Ние редовно огласяваме блока ама нищо не мога да направя. Опитвам се да го успокоявам, но често никой и нищо не са в състояние. А и определено не сме единствени, които пречат на съседите. Над нас живеят 2 малки момченца (+1 диво куче) - е, няма такава лудница! Ама няма как, така ще е, деца са.

# 221
  • Мнения: 896
Здравейте отново, значи установих, че всъщност нашето бебе дори не е кой знае колко ревливо, например вчера и днес плаче по 15 мин за 24 часа!, разбира се има и дни в които е крива, ваксини и т.н., но пак не е кой знае какво. Спи от 00 часа до 9 непробудно, и режима си го е направила сама, не съм й налагала нищо. Ако я оставя естествено ще плаче, но гледаме постоянно да й измисляме разни забавления/книжки четем, песни пеем, на активната гимнастика играе, носим се на ръце, тя признава само една поза , да гледа напред; с играчки и дрънкалки играе, говорим, разходки навън, разнасяме се с кенгуруто отделно, абе всякакви неща. Относно белия шум, при нас мноого действа сешоара от ютуб за заспиване вечер/заспива за 5 мин макс/.Та значи като направих разбор, плаче, когато я обличам и ако вече ръцете ми са капнали вечер и я оставя за някоя минута/ако е сърдита/.С една дума става въпрос за съвсем нормален плач на малко бебе. Та за това същото бебе трябва да се "вземат мерки" и да "правя всичко възможно", все едно аз нищо не правя..много мога да пиша, ама няма смисъл..всеки знае себе си, ..хората просто си нямат работа. Иначе изказването беше от една съседка, навън(досега е била мила с бебето).
 И да се похваля, че засега поне повръщането е овладяно Simple Smile Новото мляко и мотилиума дадоха резултат, надявам се да се задържи ефекта, засега нито кърма, нито ам връща, само понякога мааалко водичка повръща. Simple Smile пропуснах да кажа, че от няколко дни се смее с глас и много сладко пищи от радост Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 22:28 от -Karina-

# 222
  • Мнения: 2 109
  Що не вземеш мерки, като пуснеш белия шум през уредба и да надуеш на макс. Гледай да е в стая по-близка до въпросната съседка. Joy

# 223
  • Мнения: 753
Карина кое АМ взехте за повръщането?

# 224
  • Мнения: 197
Аз пък да ти кажа, Карина, бебето ти нищо не плаче!:hugs: И ти завиждам за режима на спане. Моят син е решил да спи от 18:30~19:00 до 5:00~6;00 сутрин. А как плачеше от колики до преди седмица:всяка вечер от около 19:00 до полунощ без да спре и сутрин от към 7до към 9, беше ад! И сега си покрещява ако хем му се спи многооо, хем иска да играе още, или иска на ръце в поза "Супермен". Не ги вземай навътре думите на съседката, тя сигурно цял ден седи със залепено до стената ухо да ви дебне.Ти полагаш много усилия и явно се справяш прекрасно.
Мен пък вчера една съседка, която ни беше побъркала с ММ и аз се поскарах (аз НЕ се карам по принцип, смятай колко ми е дошло) ми заяви "Как роди и не каза?", ММ я гледаше тъпо, аз-още повече. Не им обръщай внимание, угодия няма.Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт