Цялостно мнение за електроуреди gorenje?

  • 12 443
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 050
Индукционен котлон и вградена фурна, купени преди 3 години - изключително доволна. Ползват се активно, нямам забележки.

# 16
  • Мнения: 580
Имам свободно стояща фурна, купена преди близо 2 години. Много съм доволна, нищо не е дало дефект. Използвам я всеки ден. В апартамента на майка ми са малко по-стари уредите. Има пералня и хладилник на 5-6 години. Също не са дали дефект и е много доволна.
П. С. Дези, ако фурната ти е със сензор като моята, заключването не позволява да се натисне старт бутона. Редовно я заключва, защото дъщеря ми(2г.) обожава да си играе там. 😁😁😁

# 17
  • Перник
  • Мнения: 300
Хладилник, готварска печка и пералня - доволна съм.
Печката, след 7-8 години редовна употреба започна да се разпада лека-полека. Засега имам 2-3 дупки по дъното (това май от глупост - търках с някакъв незнаен препарат)
ама като цяло добра работа ми вършеше и още върши.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 547
След 12 години употреба на микровълнова Елит( без никакви проблеми) я сменихме с Горение. Само 2 месеца след като изтече гаранцията и се повреди някакъв датчик. Пратихме я на село при родителите, те още ползваха Елита. След година Елита вече издъхна и те си ремонтираха Горението. Мина половин година и ѝ изгоря друга част хайде пак ремонт.

Бях си харесала тяхна фурна, ММ каза НЕ, повече уреди на тая марка не купувам.

# 19
  • Мнения: 544

Това е нашата фурна Gorenje, която беше заменена  за втори път и проблемът продължава и на новата. Ходи на поправка и смениха цялата горна част, та нещата са малко по-добре.

# 20
  • Мнения: 11 574
Какво искате да кажете с този клип, от който почти нищо не е ясно?! Може би, че водата не се изпарява правилно или, че има лоши уплътнения....

# 21
  • Мнения: 5 900
А съдомиялна от марката? Отзиви някакви?

# 22
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Преди около 2 години си купихме почти всички уреди за кухнята Горение - фурна, керамичен плот, аспиратор, микровълнова и миялна, всички вградени. Всичко до този момент работи без никакви проблеми и сервизно обслужване. Звънялка съм в сервиза за монтаж на уредите, който да си заплатим, и бяха доста груби - не ми направиха добро впечатление и намерихме други хора за монтаж.


Имам дребни забележки по уредите, които са по-скоро мой пропуск при закупуването, че не съм се информирала достатъно и не съм търсила дадена екстра.

Мияната машина има звукова индикация - 3 пъти изпищява след приключване, но няма светлинна. Ако ме няма в момента на приключване на програмата в стаята и се върна след 5 минтуи, трябва да отворя вратата на миялната, за да видя дали е готова.

Фурната е с 2 стъкла, други марки имат с повече (може и Горение да имат) - не е гореща отвън, но е топла. Приятелка има фурна с 4 стъкла на друга марка и твърди, че е ледено стъклото отвън. Не взехме пиролиза, за което също леко съжалявам. Не разгледах добре програмите - липсва ми да имам долен реотан БЕЗ вентилатор, примерно.

Наскоро поради невнимание счупихме плота и решихме да си купим нов индукционен на друга марка - значително по-чувствителни са бутоните и се борави много по-лесно с новия плот. Технология и нагряване няма как да сравня.

Микровълновата като цяло е ок, има даже твърде много програми, които не ми трябват. Това, което много ѝ харесахме тогава е, че е големичка. Повечето вградени на други марки бяха по-малки като вътрешен обем.

Аспираторът също си върши работата без грешки. Ако сега избирам - бих взела за пълно вграждане, не телескопичен, малко по-тих на 1ва степен и по възможност с по-удобно разположени бутони.

# 23
  • Мнения: X
А телескопичен и за пълно вграждане не е ли едно и също? Да не би да имаш предвид коминен тип?

# 24
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
За името не съм напълно сигурна дали съм права наистина. Това, което имам предвид е, че нашият трябва да се издърпа едно панелче отпред , за да започне да работи - това визирам под телескопичен. Този дори е на различно ниво от шкафовете монтиран, но предполагам става ясно.

Има модели, които са напълно скрити в шкаф и само натискаш бутоните, за да се включат - на това казвам пълно вграждане Laughing


На вторият вид вратичката на шкафа не трябва да се изрязва по-къса, което стои и по-красиво според мен - но .. късно го осъзнах.

# 25
  • Мнения: X
И двата типа се водят за вграждане.

# 26
  • Мнения: 5 900
Интересно. Моят е телескопичен,  вграден и шкафът ми не е изрязан.

# 27
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
И двата типа се водят за вграждане.
Да, за вграждане са. Очаквах, че има някакво разграничение в имената, защото все пак са различни.


Интересно. Моят е телескопичен,  вграден и шкафът ми не е изрязан.
Възможно е. Когато търсих снимки да кача, намерих много подобен на издърпващия се, но с шкафове на едно ниво и той някак под тях монтиран. Има аспиратори с издърпване, на които предното панелче може да се смени и да не е иконс, а да е като материала на шкафовете. Има и други, които имат нещо като стъкло, което се издърпва или отваря. Никой от тези типове не съм имала обаче и не съм съвсем наясно с принципа им на работа.


Защо споменах издърпването - доста често си удрям главата в аспиратора, когато е пуснат. При тези без издърпване очаквам да не ми се случва това.
Също понякога искам да си пусна само осветлението на аспиратора без вентилацията - за целта трябва да издърпам напред подвижната част, за да достъпя бутоните, и тогава да си светна. Лампите поне не изгасват при прибирането на въпросната част, но вентилацията спира - трябва поне на 30% да е изтеглена, за да работи.

# 28
  • Мнения: 40 748
В старата си кухня имах телескопичен, а в новата с пълно вграждане. Вторият е по-красив, защото не му се вижда лайсната на предния капак и като се погледнат шкафовете всичко е еднакво и нищо не разваля линията. Първоначално мислех, че изтеглящите се са по-добри заради издаването напред, но след проучване се оказа, че и двата вида засмукват еднакво. След като установих това за втората ми кухня нямах никакви колебания и взех такъв с пълно вграждане.

Общи условия

Активация на акаунт