Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 фев. 2019, 02:08 ч.

Руската църква в София

• 472
  • 2
  •   1
Отговори
Другата тема е заключена. Нека дискутираме тук. Дали с писане и молене до Св. Серафим може да се премахне магия?

Руската църква се намира на пресечките на ул. Раковска и бул. Цар Освободител. В криптата й са мощите на Св. Серафим, където много хора пишат желания с молби до светеца.

# 1
Абе за товане знам ама преди години, когато хич не бях набожен, съприводих бившата си там да се помоли. На тръгване видях една малка иконка с образа на Свети Серафим и си я купих. Интересно как ми се завъртяха нещата, но днес съм много вярващ човек. Живея сам и като се прибера от работа поздравявам иконата, и понякога й говоря. И то за всичко - говоря му дори като готвя - обсъждам рецептата. Знам, че е странно, но имам чувството, че светеца ме вижда, чува и разбира през иконата.

# 2
Само че отново пред църквата ме спря просяк и ми поиска отбележете 5 лева! Нямам работа от почти 9 месеца... Е дадох, но по-малко защото ме е страх от клетви. Дразни ме че все отнякъде изскачат и от мен искат, а от тези с мерцедесите не искат.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 11:22 от Jasper8

Общи условия

Активация на акаунт