Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
  • София
Според мен трябва да се упомене... Иначе коя сила го задължава да довърши до акт. 16?

Също така в деня на подписване с банката ли става това или да си настоявам както е по предварителен?

# 16
  • Варна
Винаги в един ден се прави прехвърляне при нотариус и подписване на ипотека с банката.Сделките се изповядват една след друга при един нотариус. Там,докато ви четат нот.акт ще искате да добавят тази клауза.
А вие защо се притеснявате толкова,че няма да довърши апартамента? Нали няма да получи пълната сума до Акт.16.

# 17
  • София
Така е, но все пак в договора са вписали 90 дни след акт.14, а сега на практика ще е покрай акт.15 ... Реално не ме бърка особено кога точно, но започваме да излизаме от хипотезата на оригиналния договор и в една банка малко с половин уста, казаха, че не е окей.

А притеснението ни е никакво друго освен, че все още сме на база предварителен договор и 50% платена сума Simple Smile

# 18
Предварителният договор е валиден, нищо не го е отменило. Не пишете, след като не знаете нещо със сигурност. НА прехвърля собствеността, за срокове и неустойки си важи ПД в облигационната му част.

# 19
Здравейте, искаме да купим апартамент на зелено в квартал Връбница 1.Фирмата която ще го строи е Делар .Може ли някой да каже мнение за фирмата и квартала, не сме в България и всяко мнение ще ни бъде от полза.
А също така видях че и Бългериан Пропъртиес строят в Нодежда 3, но като се обадих на брокера ми се стори много разсеян и незаинтересован. Може ли да ми кажете нещо и за тях

# 20
  • София
Може ли да попитам за коя сграда конкретно?

Че се строят едни до Ломското точно.... Всеки ден минаваме там в района и имаме наблюдение 😀

Здравейте, искаме да купим апартамент на зелено в квартал Връбница 1.Фирмата която ще го строи е Делар .Може ли някой да каже мнение за фирмата и квартала, не сме в България и всяко мнение ще ни бъде от полза.
А също така видях че и Бългериан Пропъртиес строят в Нодежда 3, но като се обадих на брокера ми се стори много разсеян и незаинтересован. Може ли да ми кажете нещо и за тях

# 21
Делар ще строят точно зад Била, а днес говорех с Брокер от Бългериан Пропъртиес който ми каза че това е втора препродажба и неможе да се свърже със собственика. Така че ще чакаме Делар, малко се притеснявам че ще бъде шумно от Ломско шосе но....

# 22
Делар ще строят точно зад Била, а днес говорех с Брокер от Бългериан Пропъртиес който ми каза че това е втора препродажба и неможе да се свърже със собственика. Така че ще чакаме Делар, малко се притеснявам че ще бъде шумно от Ломско шосе но....
Ако смятате да живеете там, точно това кръстовище е доста шумно.

# 23
  • Варна
wbgenetic, някакво развитие има ли?

# 24
  • София
wbgenetic, някакво развитие има ли?

Привет, ами чух се с единия адвокат и той каза, че било стандартна практика в деня с банката да се прехвърли пред нотариус и имотът. Та в този ред на мисли няма повод за притеснение. Единствено като оформяхме договора защо тогава сложихме клаузата за 90 дни след акт 14....ама карай...
Та сега избираме оферта от банка и живот и здраве Април действаме.

Общи условия

Активация на акаунт