Четвъртокласници 2020/2021

  • 34 320
  • 776
  •   1
Отговори
# 180
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ние сме готови със всичко. Напазарувах за двама ученика още преди две седмици. Учебниците са подвързани, само трябва да им сложим по един етикет и да ги надпишем.
Всъщност остана ми да купя подложка за чин и кутия за материалите в училище, защото старите вече не стават за ползване.
В понеделник ще имаме РС.
Въртележката започва с пълна сила...

# 181
  • Мнения: 11 558
Кога ви дадоха учебниците, Мария? Нашите мисля на РС ще ги раздават.

# 182
  • Мнения: 2 558
Нашите ги дадоха още в края на учебната година, в смисъл през последния учебен ден. Върнахме тези за втори клас и ни дадоха за трети клас. Явно на различните места организацията е различна.

# 183
  • Мнения: 11 558
Аха, ясно. Те и нашите може да са ги дали, бнд ги връща и да е пропуснал да каже. Ще видим. Мерси!

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
И на нашите деца ги дадоха в края на учбната година - връщат едните и взимат другите.
Много ми харесва така, готови сме от рано с всичко.
Покрай баткото ще имам повече занимавка и се радвам, че третокласника вече е подготвен. Simple Smile

# 185
  • София
  • Мнения: 2 277
Мнооого ги глезите тези внучета. Grinning Това в кръга на шегата, да не се обидиш. Hug
Ще ги глезим, я, нали затова сте ги раждали Laughing
Сега картофи му пържа, но за училището малко цербер си падам.
Не се засягам, нося на майтап.
Редактирах, че пържене на картофи и писане едновременно не върви

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 14:26 от sali

# 186
  • София
  • Мнения: 6 968
Моята дъщеря е прочела единствено писмата на дакела Simple Smile. Сбрника й по БЕЛ е решен, но не е оцветен. От сборника по математика има още 20 страници - планира да ги напише до 16-ти. И от диктовките й остават още 80, като не е правила поправки, а госпожата й изискваше всяка от стоте диктовки да е с поправка към нея, независимо дали е грешна Frowning1, изобщо мисля, че госпожата ще ме критикува и мен... Излишно е да казвам, че хич не й се ходи на училище. В тази връзка да попитам  - в задължителната й литература влизат Лукчо, Карлсон и Незнайко - имате ли представа кои части от тях се разглеждат в училище, защото се съмнявам, че ще иска да прочете целите книги.

# 187
  • Мнения: 4 026
Имаме списък със 17 препоръчителни книги, прочела е 3 изцяло (Доктор Дулитъл, Малкият Никола, Торба басни),  няколко само ги започна - Незнайко, Малкият мъж, Приказки по телефона, прочете и малко извън препоръчителните - Роалд Дал най-много й хареса. Почти нищо не е писала и смятала, дано помни азбуката и поне таблицата до 3 Simple Smile

# 188
  • Мнения: 432
Да се запиша и аз в темата Blush радвам се, че я открих! Баткото ще бъде в 8 клас и покрай неговото кандидатсване до момента май девойката, бъдеща третокласничка, минаваше между капките. Сега мисля да поизместя фокуса и към нея  Smiling Imp Smile
За четенето- няма задължителен счисък, г-жата им каза да четат каквото им е интересно. И така цяло лято нищо и половина. Комикси, тънки книжчици с приказки и стихчета, една книга за Дръндьото...Сега зачете Дакела, явно се притесни, че няма да има какво да каже, когато г-жата ги попита какво са прочели. Добре, че чете бързо Stuck Out Tongue Winking Eye
Набързо прегледах последните страници и видях познати от 7мокласната одисея потребители, много драго ми стана Hug Връщам се да ви чета по-подробно и да си сверявам часовника.

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Ехеее, buni, каква е тази госпожа - 100 диктовки, ужас. Ние седмокласници нямахме ли си тази година, та и с малките да се напъваме Grin Много са ви дали за учене, ама то така трябва - от по-рано да ги започнем Stuck Out Tongue Closed Eyes Самоче аз нямах никакви сили да я преследвам да свърши нещо. Много през просото го ударихме това лято.

МНОГО СЕ РАДВАМ, ЧЕ СЕ СЪБИРАМЕ постепенно и в тази тема Revolving Hearts Очаквам още няколко попълнения от темичката ни на големите. Останалите ще ни извинят, че така фамилиарничим, но много преживяхме заедно с този седми клас на батковците и каките. Поне вече сме с опит, та акъл ще даваме, ако е актуален при тези ежегодни промени.

Edit: допълвам се, гледам и verochka писала преди мен, та си викам да не съм объркала темите и в осмокласната да пиша за трети клас - голяма група се събрахме Grinning

# 190
  • Мнения: 2 558
100 диктовки?!? 😳🤐🤦


aniK, ще давате акъл, че сте с опит 😁😘

# 191
  • Мнения: 11 558
Е, има и ентусиасти. От нашия клас се сещам за една майка, за която преди съм писала, и която би ги издиктувала. Ама то там и детето й е ентусиаст.
Да ви напомня да вземете от личните профилактичните карти. Днес с това се занимавах.

# 192
  • Мнения: 5 955
Моята дъщеря е прочела единствено писмата на дакела Simple Smile. Сбрника й по БЕЛ е решен, но не е оцветен. От сборника по математика има още 20 страници - планира да ги напише до 16-ти. И от диктовките й остават още 80, като не е правила поправки, а госпожата й изискваше всяка от стоте диктовки да е с поправка към нея, независимо дали е грешна Frowning1, изобщо мисля, че госпожата ще ме критикува и мен... Излишно е да казвам, че хич не й се ходи на училище. В тази връзка да попитам  - в задължителната й литература влизат Лукчо, Карлсон и Незнайко - имате ли представа кои части от тях се разглеждат в училище, защото се съмнявам, че ще иска да прочете целите книги.
Много домашни !
Моя само Мили бате!...Писма на един дакел и Училище за вълшебства и други истории ос списъка не е прочел.
Решава през ден по страница от домашното споделено от Дари* от миналата седмица.Мисля, че е  достатъчно за интензивен преговор преди началото на учебната година, като се има предвид че решава 1 час математиката и около час и половина задачите по бел, но мрънка...

# 193
  • Мнения: 815
Малката днес за половин час е прочела "Весело календарче" на Ангелина Жекова. Каза, че 7 от стихотворенията е знаела отпреди. Затваряла книжката, рецитирала си ги по спомен и после си ги проверявала. Grinning Каката никога не е чела стихотворения с охота, а Дея беше очарована след днешната книжка. Дайте предложения за други такива.

# 194
  • София
  • Мнения: 6 968
Ани, според мен са много. Само повод за разправии Confused. Дъщеря ми определено не надгражда, пише с огромно недоволство и... просто отбива номера.
И аз не диктувам, наистина нямам сили Confused

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 22:44 от buni

Общи условия

Активация на акаунт