Четвъртокласници 2020/2021

  • 34 317
  • 776
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 944
Имаме група на класа във фейсбук. Днес госпожата публикува списък с необходими материали. Относно тетрадките - 8 бр. широк ред, 40 стр. + 2 бр. А3 ( голям формат), 60 стр. Описани са за всеки предмет, а аз ги давам сумарно.


Сигурно А4 имаш предвид. От рано почнаха с големите формати.

# 211
  • Мнения: 815
Да, да. Joy  А4 за математиката.

# 212
  • София
  • Мнения: 5 885
А , това е готино А3 формат
Но то както е тръгнало, може вече и с А3 формати да ни натоварят, че са им малки леки раниците...... Grinning

А профилактични карти, някаква бланка ли е от книжарница, или се печата лист при личната ?
Вземала съм, ама за малката, за голямата, вече не помня.... какво беше...

# 213
  • Мнения: 11 558
За картата- отиваш при личната и искаш бележка за уч- ще. Питаха ме колко тежи и колко е висок, да попълнят, аз хабер си нямам и измислих някакви килограми и сантиметри. Не се плаща.

# 214
  • Мнения: 2 285
Някой назад пита за задължителната литература - мисля, че и преди е писано - в начален курс няма такава. Всички списъци с книги за лятно четене са с препоръчителен характер. Чак след 4-ти клас се започва със задължителните произведения от материала за 5-ти.
От нашия списък останаха 3 непрочетени книги, но за сметка на това младежът се справи с 800 стр. на 5-тия том на "Хари Потър" и още доста книги извън списъка. Тези непрочетените сигурно ще ги изчете до края на септември. Забелязвам, обаче, че в списъците продължават да присъстват книги, които са до такава степен отдалечени от живота на нашите деца, да не кажа и морално остарели, че са в състояние да откажат от четенето и най-любознателните деца. "Незнайко" е една от тях. Вкъщи също беше зарязана. И от "Том Сойер" не беше очарован, въпреки че я изчете от втори опит.

# 215
  • Мнения: 4 026
Дааа, и аз се зачудих дали не пиша в осмокласната за трети клас.

Дъщеря ми от тази година ще е на частна занималня. Досега в държавната беше голям купон и нула изпълнени задължения, чудно ми е дали ще успее сега да се мотивира и да се научи, че домашното е закон. Като знам тепърва какво ни чака (с голямата най-стресиращи засега бяха пети и седми клас, пети - с рязкото преминаване към изискванията на десетина учители, всеки от които смята, че неговият предмет е най-важният, и седми - разбира се, НВО) и като знам, че за разлика от голямата, хич не й се учи, тръпки ме побиват....

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Благородно ви завиждам, че седми клас е зад гърба ви. Ние тази година се хвърляме в ужаса с големия ми син.
За третокласника колко ще ми остава време не знам. Пък той изобщо не е от ученолюбивите и ако може ще се скатае на мига.
Здрави нерви си пожелавам! Grin

# 217
  • София
  • Мнения: 11 850
В нашето училище въвеждането на отделни учители по всички предмети става в 4-ти клас. За девойките не беше свързано с никакъв стрес и не се усети /освен, че им беше мъчно за класната от 1-3-ти клас/. Всщност, като изключим смяната на класния, промяната не е толкова голяма. Те и до 4-ти клас имат различни учители /по английски, физическо /повече от един/, рисуване, музика, технологии/. Разликата в 4-ти клас ще е, че български, математика и човек и природа вече ще са с отделни учители /прогимназиални, които ще ги изведат до края на 7-ми клас/, а не със старата класна /тя май остава само за човек и общество или и там ще са с друг учител/, ще е различен и учителят по английски. В 5-ти клас просто ще се добавят учители по история, география и ИТ, а в 7-ми клас по биология. Всъщност, така промяната става по-плавно и не се регистрира като нещо особено от децата.

# 218
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Да попитам имате ли часовник Муки т.е смарт ? Заслужава ли си покупката? Приемам мнения всякакви. На този етап все още се чудим. Като инвестиция не се притесняваме имаме още две девойки😊 все някоя ще го използва. Чудим се като ефективност ще върши ли работа🤔
Благодаря предварително 🌹

# 219
  • Мнения: 2 558
Щерката го носи 3 пъти точно. Joy Не й бил удобен на ръката като се обляга на чина, много голям бил... Сваляше го и в раницата го държеше, съответно като звъни не го чува. Най-редовно пък ме набираше без да иска като го натисне някъде случайно...

# 220
  • Мнения: 815
Още в първи клас обмисляхме покупка на такъв, тъй като Дея учи сама вкъщи. След първите две седмици г-жата категорично забрани на децата да ги носят по време на час. Имаше няколко дечица, които непрекъснато звъняха, а да не говорим, че и родители, баби и дядовци се обаждаха, без да се съобразяват, че децата са в час. Joy настъпваше хаос! Затова ние се спряхме на варианта с бюджетен телефон. Не го е носила в училище, само по екскурзии, лагери и вкъщи. Тази година ще го носи, тъй като се гласим да се прибира сама. Blush

# 221
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Да основно за пребиране от училище. Тази година няма да имаме занималня, ресурс нямат в училището. И трябва да се пребира сама. Ще ходи и на Английски език. В къщи може да и се наложи сама да стои. Четох,че имат с функции видео, GPS  и т.н. В час и нашата госпожа не им разрешава да ги носят. Стоят им без звук в чантите или в гардероба. Напълно я подкрепям👍

# 222
  • Мнения: 815
Помислете кой вариант ще е по-удобен при прИбиране. Сваляне и слагане на часовник ми се струва по-сложно от простия телефон. Има телефони на символични цени.

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Безумна глупост е този часовник! Купихме първия, когато излезе. Никога не сме ги ограничавали откъм устройства и естествено трябваше да имаме и това. Нaрадва му се за няколко дни. За 4-5 годишни деца става.
Не че не сме заплашвали големия, че aко прекалява с телефона, ще носи РОЗОВОТО MyKi на сестра си Grin

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 20:48 от aniK

# 224
  • София
  • Мнения: 11 850
И аз заплашвам за телефона, но вече и гаргите по двора не ми вярват. Smirk За третото дете не ми останаха сили да изпълнявам заплахите. Joy

Общи условия

Активация на акаунт