Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 12

  • 71 328
  • 632
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 190
"Очите на дракона" беше първата книга, която четох на Кинг, и то по-скоро в тийнеджърска възраст. След това "Подпалвачката". Моето мнение е, че повечето му книги не са подходящи за впечатлителни малки деца или подрастващи.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Да се запиша при вас... Simple Smile
Искам някак да събудя интереса на сина ми към книгите.Може ли препоръка за интересно четиво за тийн на 13? Благодаря!

# 227
  • Мнения: 5 259
Какво е чел до сега и от какви теми се интересува?

Интересното за един е много скучно за друг и обратно. Универсални решения няма.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Какво е чел до сега и от какви теми се интересува?

Интересното за един е много скучно за друг и обратно. Универсални решения няма.
Точно там е проблема...нито той знае, нито аз Head Band
Все си мисля, че някаква по-поносима фантастика би му харесала...

# 229
  • Мнения: 19 289
Юна, благодаря за рецензията.
Няма да й я давам в този случай.
Иначе гледахме втория филм семейно и ни хареса.
Моята прочете Кало Змея. Сега се оглеждам за друга подходяща книга.
Можеш ли да препоръчаш нещо, което е грабнало дъщеря ти наскоро?

# 230
  • Мнения: 5 259
В момента препрочита Магистериум, преди това беше "Играта на Ендър".
Не ѝ се захваща нищо ново, защото е в предстартова треска, чакайки 13-тата от поредицата за Скълдъгъри Плезънт, която излиза след 2-3 седмици. Чака я цяла година с адско нетърпение и сега е точно на финала на голямото чакане.

Преди това чете "The Last Magician"на Lisa Maxwell, на мен нищо не ми говори книгата, предполагам, че не е нещо особено.

Мъча се да измисля как да я накарам да започне да чете Пратчет, но за сега не успявам. Само кратък пробив с "Добри поличби" имахме, но заради Нийл Геймън, когото по прнцип харесва. На Пратчет здраво му се инати, дори "Автентичната котка" не успях да я убедя да прочете, а тя е много забавна.

# 231
  • Мнения: X
Аз лично подарих на дъщеря си Дневникът на Един Дръндьо. Знам, не е сериозна литература, но пък е голяма почитателка на поредицата.

# 232
  • Мнения: 295
Последната книга, която купих  на дъщеря ми (която е почти на 10г.) е "Агент Ванилия в мисия" Горска ягода", прочете я за един ден,което е обяснимо сега в извънредното положение. Иначе преди около месец приключи с последната част от Хари Потър и (очаквано) сега друга книга трудно й грабва интереса... по препоръка опита с" Пърси Джаксън", но не й хареса, прочете 100 стр. от първата книга и каза, че не я грабва.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 6 630
Аз взех Игрите на глада. Прочете я за ден, след което поръчах и останалите две Simple Smile
Аз пък чета Хари Потър сега и понеже преди години съм чела Игрите, сега всеки разпитва другия за развръзката Simple Smile

# 234
  • Мнения: 295
Аз взех Игрите на глада. Прочете я за ден, след което поръчах и останалите две Simple Smile
Аз пък чета Хари Потър сега и понеже преди години съм чела Игрите, сега всеки разпитва другия за развръзката Simple Smile
Аз съм  чела и "Хари Потър", и Игрите на глада", но за втората не знам не са ли малки още... (помня, че Вашето момченце е на същата възраст като дъщеря ми) Споделете, моля, как му се струва?

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 6 630
Харесва му много. Тъкмо започна третата  (аз изоставам с магьосническия свят)

# 236
  • Мнения: 5 259
И моята дъщеря някъде на 10-11 прочете "Игрите на глада" и доста ѝ хареса. Наскоро ги препрочита пак. Струва ми се, че възрастта е ОК за тази книга.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 6 630
След това мисля да му дам Дивергенти - имам ги в електронен вариант

# 238
  • Мнения: 2 285
Моето лично виждане е, че на 10 г. са още твърде малки за книги с толкова много смърт, като "Игрите на глада". Поне нашето лапе е толкова чувствително, че направо абсурд... Вживява се ужасно и така се разстройва... На последните части на "Хари Потър" често му се налагаше да спира с четенето, за да разпуска натрупаното напрежение... А последно чете "Баба праща поздрави и се извинява"... Всъщност, за първи път четохме книга заедно... обаче на моменти съжалявах, че съм му я дала - твърде мрачна и тъжна е на места... Определено му хареса книгата, но със сигурност не е успял да вникне в нея в дълбочина и бих го насърчила да си я препрочете отново след няколко години.
"Янко и вълшебната книга" и "Манюня" съм набелязала за подаряване сега. Бих се радвала на коментари и мнения.
В момента, след като препрочете целия наличен у дома Р. Дал, чете "Туне Глимердал".

# 239
  • София
  • Мнения: 495
Моята 10- годишна госпожица чете "Джелсомино в страната на лъжците" и паралелно с него- "Топ мистериите на света" и "Истории за лека нощ за момичета бунтарки".
Поръчала съм й "Сакъз Сардуня" и "Училище за вълшебства и други истории".
Не бих й предложила Игрите на глада в близките 2-3 години. Има още толкова много хубави книги походящи за 10-12 год. и от класиката и от новоиздадените, че няма да й стигне времето. От Хари Потър е стигнала до пета част.
Все пак всяко дете си е различно и родителите най- добре знаят какви са му интересите.

Общи условия

Активация на акаунт