Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Подарете на детето си книга – подарете му празник!

Тема 1  Тема 2   Тема 3  Тема 4  Тема 5  Тема 6  Тема 7  Тема 8  Тема 9  Тема 10  Тема 11

Сайтове, от които най-често поръчваме книги:
http://www.bgbook.dir.bg - доставка за София 1 лв., поръчка, направена до 00 ч., се доставя на следващия ден, за поръчка над 100 лв. 30% отстъпка
http://www.book-bg.com - доставка за цялата страна - 1лв, имат намаления и промоции
https://www.e-zona.bg - хубави постоянни намаления, обичайно 25%
http://www.booktrading.bg - тромав сайт, но пускат книжки на промоции, имат и малки постоянни намаления на всички книги, обикновено едва 5%
http://www.booktraffic.bg - безплатна доставка, хубави постоянни намаления, но сравнително бедно детско съдържание и не много хубаво направен сайт, надявам се да се поправят и в двете посоки
http://www.book.store.bg - най-хубаво направеният сайт, богато разнообразие, възможност за преглед на страниците, доставка под 30 лв. - 2,90, под 50 лв. - 1,90, над 50 лв. - безплатна. Нямат намаления.
http://www.bookpoint.bg - постоянно намаление на всички книги 15%, сравнително богато разнообразие
http://www.helikon.bg - имат книги, които трудно се намират, малки намаления обикновено 5%, но също правят промоции понякога

Филми по книги:
Скрит текст:
Първа част:

Чебурашка и Крокодила Гена

Малкият Никола 2009/ Le Petit Nicolas

Има го и в elit-bg.com и energy-torrent.com.    

Емил от Льонеберя/ Michel aus Loenneberga

Има го и в elit-bg.com.

Матилда 1996/ Matilda

Има го и в energy-torrent.com, но със субтитри.

Иван и неговото вълшебно пони/ Ivan and his magic pony

Двойната Лотхен/ Das doppelte Lottchen

Както и игралния филм разбира се.

Малкият Никола и Емил от Льонеберя съм сваляла преди, но..
за Тримата от Простоквашино, Конче гърбоконче, Матилда и Двойната Лотхен, може да разчитате на мен за сийд. Simple Smile

п.п. В торента Емил от Льонеберя видях и се намират "Роня дъщерята на разбойника" и "Братята с лъвски сърца".
Пропускам някои най вероятно, но ще допълвам. Simple Smile

Втора част:

Карлсон, който живее на покрива

Шекспирови приказки

Лили чудото

Шумът на върбите

Пчеличката Мая

Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада/
Naksitrallid

Приключенията на Лукчо

Анн От Фермата Грийнгейбълс/ Anne Of Green Gables (1985)

алтернативен линк
субтитри

Трета част:

Малка принцеса

Огнивото

Бременските музиканти

Магарешката кога

Приключенията на мечето Падингтън

Маугли

Нилс Холгерсон

Принцесата и граховото зърно

Трите Малки Прасенца

Паяжината на Шарлот

Пипи дългото чорапче

Спящата красавица

Питър Пан

Приключенията на Буратино

Моето семейство и други животни

Роня дъщерята на разбойника

Палечка

Четвърта част:

Ян Бибиян

Фаталната запетая

Васко да Гама от село Рупча

Том Сойер 1938
 -  субтитри - пуснете търсене и свалете тези (пасват на релийза) -  The Adventures Of Tom Sawyer (1938)  - veskoka

Том Сойер 2011

Тайната градина

Мили мой, Мио
  субтитри в един от кмоментарите

Черният красавец
анимация

Черният красавец
 игрален

Мери Попинз

Пета част:

Дневникът на Пластелинко / Plastusiowy pamiÄ  DVDRip.XviD  PL audio

Дейвид Копърфийлд (1993) / David Copperfield  DVDRip.DivX  BG Audio

Дейвид Копърфийлд (1999) / David Copperfield  DVDRip.XviD  BG sub

"Rumpelstilzchen"/ "Румпелщилцхен"(Стори-пакост), с бг суб

Два филма за Господин Тау, с бг суб

Добрият великан (1989) /The Big Friendly Giant (1989)  DVDRip.XviD  BG Audio

Братята с лъвски сърца / The Brothers Lionheart (1977) BG sub

Роня, дъщерята на разбойника (1984) /Ronja Rovardotter aka Ronia DVDRip.XviD  BG sub

Таро синът на дракона / Таро - сын дракона  руско аудио

Румцайс / Rumcajs 1 CD  DVDrip.m4v

2CD  и 3CD

The Neverending Story / Приказка безкрай (1984)  БГ.Аудио

# 1
  • На топло в неговото сърце.
Книга за всяко момче-дори прочете 42 страници още първата вечер!

# 2
Две спонтанни покупки, които щерката хареса:

# 3
"Дневникът на един дръндьо", "Ръководство за Minecraft фермерство", "Фантастичните животни и къде да ги намерим" и "Матилда". Дъщеря ми е на 8 и половина години.

# 4
  • София
последно купих на дъщеричката си Патиланци на Ран Босилек. Голям смях пада, като четем.

# 5
# 6
Включвам се и аз в темата, защото пазарът е прелят от нови автори и книжки, които дори и не бях чувала 😁 допреди 2 год.
Ян Бибиян подарихме за Нова година, а за Коледа - Коледни приказки.
Естествено е на вълна Дръндьо и ги чете с голям захлас

# 7
  • ВАРНА
Моята 10г дъщеря хареса поредицата за Пърси Джаксън и Училище за добро и зло Simple Smile

# 8
Топ мистериите на България. Дъщеря ми е в трети клас и сама поиска книгата. Не съм я прочела цялата ,но мисля, че допринася за общата култура на всеки. За децата е интересно всичко, което е свързано с легенди и тайни.

# 9
Естествено е на вълна Дръндьо и ги чете с голям захлас
Ох, вече се чудя кога и моето дете ще спре да чете само Дръндьо

# 10
Благодаря за темата Simple Smile

Споделям последната ни книга, и аз я започнах Simple Smile

# 11
Моята племенница е на 7год и от както е на училище- само eнциклопедии иска! Grinning Може да седи с часове и да си ги чете и разглежда и после идва и разказва, разказвааа - май ще става голям учен Grinning

# 12
# 13
  • Варна

Синът ми скоро навърши 6г и много се увлича по такива истории.

Резюмето в ozone.bg:

Скрит текст:
Книгата започва със страховита сцена – цяло семейство е прободено до смърт от „човек, на име Някойси Джак”, но най-малкият член, едва проходило бебе, успява да избяга. Съвсем скоро момченцето се оказва в близкото гробище, където духовете, които го обитават, решават да го осиновят, за да го предпазят и му позволяват да живее в техния свят.

Детето, Никой Оуенс, е наречено така, защото „прилича единствено на себе си и на никого другиго”

Сюжетът съвсем бързо се насочва към разказването на по-детски и приятелски случки. Геймън, вдъхновен от „Книга за джунглата” на Киплинг, описва как детето броди между надгробните камъни, като задава многобройни въпроси и се натъква на тайните както от света на живите, така и от този на мъртвите. Всеки път, щом то се отдалечи от обичайната си игра сред надгробните камъни, се натъква на нови опасности и разбира до къде се простират възможностите и силите му и усвоява нови умения, от които се нуждае, за да оцелее, както в пределите на гробището, така и в огромния свят отвъд.

# 14
Щом му харесват такива, препоръчвам за след това и "Поредица от злополучия".

# 15
За последно на щерката и подарих един трилър -   Тайната на мъртвите. Не е много тежка, ама е големичка, 530 страници. Сюжета не е лош. Подарих и и една друга, за добрите успехи в училище, BTS-Възходът на Бангтан.

# 16
Детето е още малко, но като стигнем дотам, задължително ще й дам да чете "Роня, дъщерята на разбойника". Тази я имаме, а ще й купя и "Емил от Льонеберя". Самата тя и без това ми прилича на въпросния Емил.

# 17
"Емил от Льонеберя" е любима книга на дъщеря ми, благодаря за препоръката за "Роня".

# 18
Последно купих на дъщерите ми книжката ,,Растения,който ни хранят'' на издателство Фют.Уникална книжка е,струва само 5.90 лв,а научихме как се отглеждат фурми,ванилия,какао,сусам...Четем я с голяма наслада

# 19
Последно се редихме за автограф на Топ мистериите на България и заедно с нея получи и Не пипай тази книга. След това му взех ваучер за Хеликон, но още не сме ходили да си хареса нещо (момче на почти 14 г.).

# 20
Поръчах

Малкият е почти на 9 и засега доброволно чете само

но се надявам да му хареса и нещо ново. Хм, 60 страници - ще се справим с общи усилия.

Редактирам се, защото си харесах още заглавия от промоцията на озон.бг
Този комикс
https://www.ozone.bg/product/iliycho-i-avgust-i-sedemte-dzhudzheta/
Момчето пораства. Приключения в Африка - Роалд Дал
https://www.ozone.bg/product/momcheto-porastva-priklyucheniya-v-afrika/
И тази
https://www.ozone.bg/product/orla-zhabarja-tv-rdi-korici/

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 16:40 от CoffeCup

# 21
"Войната на таралежите”.

# 22
Карлсон, който живее на покрива

# 23
  • Sofia
- Феята от Захарницата 1 и 2 (и двете изчетени на един дъх, препоръчвам ги);
- Пакс (все още не я е прочела);
- Голямото бягство на дядо (хареса първите 3 - Бабата бандит, Зъбар злобар и Страшната лелка, та дадохме шанс и на 4тата).

# 24
 От днес -"Таралежите се раждат без бодли". Госпожата им пуснала филма в училище и детето поиска книгата Simple Smile

# 25
# 26
Прочетена вече.

# 27
  • София
С племенницата я четем и заедно научаваме нови и интересни неща.

# 28
Един Учител, за каква възраст е според вас енциклопедията?

И какво означава LAROUSSE и не е преведена думата или поне транслитерирана?

Това е последната книга за децата, но признавам си и за мен е страхотно попадение.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 11:53 от mama_na_nana

# 29
За около 6г, според мен
За харесващите Франклин
https://www.fiut.bg/prikljuchenijata-na-franklin-i-negovite-prijateli.html

# 30
LAROUSSE е името на енциклопедията. Това е френско издателство, което издава всякакви енциклопедии и е специализирано в това. Много от тях са детски.

# 31
С племенницата я четем и заедно научаваме нови и интересни неща.

Много, много благодаря! Simple Smile останахме доволни

# 32
  • Плевен
"Белият жираф" - Лорън Сейнт Джон
Стана любимата книга на дъщеря ми -10г.

# 33
# 34
Записвам се да ви следя, макар че дъщеря ми е още малка (почти на 6г.). Последно купих Сакъз Сардуня на Елиф Шафак, прочетох 3 глави и ми се стори много интересна, но още няма да я чета на детето, ще отложа, то и на самата книжка си пише 7+. Зачетох "Деца играят вън" на Георги Данаилов и ми е много забавна, но не мога да преценя дали едно днешно дете би я разбрало, моля ако някой има впечатление от децата си да сподели как се е възприела и на каква възраст!
От книжките за по- големи (вече не бебешки) сме прочели "Пипи Дългото чорапче" - хареса я и малко от нещата не разбираше; "Мери Попинз" - също я хареса, но доста неща не разбираше, понеже гледахме новия филм по Нова година и затова поиска да я четем; "Крокодилът Гена" - тя си беше баш за възрастта, много добре дойде; "Ние, врабчетата" - учудващо разбираше и много я хареса, дори най- много от всичко хареса тази книжка. И аз съм купила Ванилиите (нали така ги наричат?) - "Феята от захарницата", но не я четем, чудя се дали не е малка още за нея, макар че зная, че ги четата на 5-6-годишни деца и ги харесват.

# 35
  • В Страната на Чудесата
pina, не мога да дам отзиви за книгите, за които питаш. Младежът ми още не ги е чел. Но за вашата възраст задължително минете през "Мили бате" - уникална книга, много любима и на мен и на детето. Heart Eyes Единствената, която първо аз му четох (като беше на 6) и после чете сам още 2 пъти. "Патиланско царство" също е подходяща за вас, относително по-лека за възприемане от "Мери Попинз".

# 36
Заглеждала съм я "Мили бате" наистина трябва да ѝ обърна внимание на тази книга. "Патиланско царство" я гледах и нея в една книжарница, даже зачетох - аз не я харесвам и си мисля, че тя няма да разбере думите, то някои аз не ги разбирам дори, за да ѝ ги обясня. Може би трябва да се пробва, все пак, тя да прецени. Благодаря за препоръките!

# 37
# 38
  • София
При нас пък Патиланците се хареса, въпреки че ми беше трудно да обясня някои думи. Веднъж я прочетох аз, веднъж те сами си я прочетоха.
Последната, която им купих беше Мечо Пух, а издирвах и Дракончето Поли, защото я имат като задължителна за втори клас, но не я намерих.

# 39
  • Edinburgh-UK
Здравейте:) Моля ви препоръчайте ми интересни книги за 8 год .дете (момче)на достъпен език .Детето живее в чужбина .До сега сме чели следните книги "Небивалици""Мечо Пух""Карлосон който живее на покрива".Приемам други идеи но да са на достъпен език тъй като горепосочените са му интересни, но трябва да разяснявам какво се е случило с по-лесни думички .Благодаря ви

# 40
Децата ан 8 са пленени от историите на Дръндо. Иначе - Приказки по телефона, Приключенията на Пинокио, историите на Малката Божана....

# 41
  • Edinburgh-UK
Децата ан 8 са пленени от историите на Дръндо. Иначе - Приказки по телефона, Приключенията на Пинокио, историите на Малката Божана....
Забравих да напиша ,че Приказки по телефона му е любима ,дори някои от приказките ги знае на изуст. Ще потърся Историите на малката Божана .

# 42
"Феята от захарницата" - според мен е доста достъпна като език, книгата е съвременна и направо просто написана. Главният герой е момче, не се подвеждайте от заглавието. Има издадена и втора част, ако ви хареса, а по Коледа се очаква и трета част, понеже стана голям хит.
Добавям, че главният герой е на 9г., точно като за вас.

# 43
  • София
swetla99, щом детето е харесало Джани Родари,бих препоръчала Пътешествието на Синята стрела.

# 44
А аз препоръчвам на Е.Успенски - Чичо Фьодор, кучето и котаракът, както и като краен срок поредицата за Петсън и Финдъс от С.Норквист.
Последно подарих - Пеперуденият лъв на М.Морпурго.

# 45
Последно подарих "Доктор Сън", защото тя е по трийлърите.

# 46
pina, не мога да дам отзиви за книгите, за които питаш. Младежът ми още не ги е чел. Но за вашата възраст задължително минете през "Мили бате" - уникална книга, много любима и на мен и на детето. Heart Eyes Единствената, която първо аз му четох (като беше на 6) и после чете сам още 2 пъти.

"Мили бате" вече е прочетена. Наистина много хубава книжка, жалко че не е издадена с по- добри илюстрации, заслужава такива.

# 47
# 48
  • Berlin
Онзи ден се сдобихме с няколко книжки на Роалд Дал на български - "Чарли и шоколадовата фабрика" (той си я пожела на български), "Чарли и големият стъклен асансьор", "Дани - шампион на света""Жирафът, пеликанът и аз",  баба му ни ги донесе. Аз рядко купувам, повече взмимаме от библиотеката (на немски).
По-назад видях "Книга за гробището", за 6г дете мислите ли, че е подходяща? Големият син е на 8г и прочете "За щастие млякото", супер се изкефи и решихем да пробва и тази, но му дойде в повече (началото) и му я взехме, като порасне още малко, ще му я дадем да я прочете. Тя започва с това как избиват цялото семейство на едно бебе.

# 49
По повод автора на "За щастие, млякото", прекрасният Нийл Геймън и едно негово много хубаво интервю https://lira.bg/archives/142935, където казва "Спрете децата да четат, каквото им харесва, и те ще се откажат от книгите".

И част: "Литературата е нещо, което се гради от букви, препинателни знаци и въображение – така създаваш цял свят, който хората възприемат през собствената си призма. Те срещат неща, виждат места и светове, които иначе никога не биха познали. Стават някой друг и когато се завърнат в собствената си реалност, са неминуемо променени."

Heart

# 50
  • Berlin
Хаха, любим ми е и на мен Нийл Геймън и ни най-малко не съм спирала детето, даже аз настоях за “Книга за гробището”, нооо не. Simple Smile

# 51
Не, не, изобщо не го казвам в този контекст. Аз съм сигурна, че не го спирате Simple Smile
Още не му е дошло времето.

# 52
На едното- “Мечето Падингтън в Тауър”,  на другото “Костенурке, костенурке” на Роалд Дал, третото само си избира.

# 53
  • София
"Хюго"

# 54
Наскоро подарих на племенника си "Том Сойер".
Това е любимата детска книга на мъжа ми.

# 55
Могъщият Спронок, синът ми я прочете 2 пъти.

# 56
  • София
"Пет приказки" на Валери Петров

# 57
  • В Страната на Чудесата
"Шантавия до шия" от Радостина Николова.
Много му харесва на младежа. Казва, че не е очаквал, че ще е толкова забавна.  Simple Smile

# 58
  • Пловдив
Втората част на "Дива вещица" - http://https://m.helikon.bg/220240-%D0%94%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B … %B0-%D0%A7.2.html

# 59
Малкият принц

# 60
  • София
Колко годишна е Вашата девойка?
За 8 годишно ми е питането дали става.

# 61
  • Edinburgh-UK
Dog Man комикс книга 7

# 62
  • Пловдив
Първата част  https://m.helikon.bg/196450-%D0%94%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B … %D1%86%D0%B0.html я чете като беше на 9год. На книгата пише над 11 год., но не смятам, че за 8-9год. не е подходяща. Напротив - много й беше интересна.

# 63
На мен тази книга ми беше страшничка и неприятна, на детето също.  Втората не мисля, че бих купила.

# 64
Горещо препоръчвам "Феята от захарницата" и втората част- "Четиринадесет ванилии и половина".

# 65
Дъщеря ми я чете на 9 и много я хареса, но все пак за 8г ми се струва рано.
Зависи какво друго е прочела до този момент.

# 66
  • София
Общо взето всичко от задължителната литература след първи клас. В момента чете Ян Бибиян, преди това Емил от Льонеберя. Просто ми се искаше да прочете нещо различно от тази литература.
Иначе последно взех "Приказки за цялото семейство" , много са интересни и поучителни.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 17:36 от Лиана11

# 67
Книга-игра "Съновидение".

# 68
Искам да купя Хари Потър, но не зная дали са последователни историите и да взема първеата част? Коя бихте препоръчали?

# 69
Разбира се че от първата, там започва с това как го взимат в Хогуортс... проследява се порастването му в книгите.

# 70
  • София
Книгата има много красив илюстрован вариант!!! Препоръчвам

# 71
Да, но после остава като една голяма, непотребна, неудобна вещ...странен формат има.

# 72
Да, но после остава като една голяма, непотребна, неудобна вещ...странен формат има.
Еее, после в библиотеката на училището - дарение, да видиш как се радват! Аз там изпратих всички израснати книжки и получих няколко благодарствени писма, не че съм ги искала, но хората се радват на обновен с нови книжки библиотечен фонд.

# 73
Да, и това е вариант. Засега ги подаряваме на близки деца.

# 74
  • София
не бих дала определение на книга "непотребна" и "неудобна вещ"
Илюстрациите в книгата допринасят четящия да се пренесе в света на разказвача...
И все пак всеки си решава кой вариант е най-удачен Simple Smile

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 17:21 от slan4ogled

# 75
Моят син (10г) отказва засега да чете книги без картинки. Сега от лятото чете от време на време Хари Потър, голямото издание и ако я прочете първата няма да се замисля въобще да купя пак от същата втората част. Само да чете. А наистина после варианти за освобождаване на място от/за книги има много.

# 76
Днес ходих до книжарница, купих 1 част. Но няма картинки. Само онлайн разглеждах, но там не пише коя част е и като не познавам книгата, не можах да се ориентирам дали са свързани.
Благодаря!

# 77
Това е първата илюстрована книга.

# 78
Хари Потър и непотребна!

Да видите нашите копия!
Първо аз на младини ги събирах докато излизаха една по една.
Един ден дойде време и дъщеря ми да ги прочете. И ги прочете по 20 пъти. Разпаднаха се и им се отлепиха на коя корицата, на коя страната.
Бих си купила нови издания просто ей така да си ги имам, защото и аз никога няма да спра да ги препрочитам, заразена съм диживотно Simple Smile
А и имам по-малка дъщеря, на която след някоя година ще ѝ дойде времето да прогледне на свой ред.

Но точно тези илюстрованите не ми харесват. Илюстрациите не са мой тип. Някой ден по-нататък ще направят още по-яки издания и тогава ще си ги купя.

# 79
Юна, при нас такава книга е "Играч първи приготви се" - разпадна се от четене, измачка се цялата, нищо че е тухла, мъкне я навсякъде, ще рече човек, че няма други книги в библиотеката си.

# 80
Явно не харесвам такива пристрастявания. Не че и нашата илюстрована не стои в леглото като любима и само се премята тази "тухла", но мен ме дразни това.

# 81
Явно не си я чела. Или пък нямаш любими книги.

За мен въпросът въобще не стои.

# 82
  • Berlin
.
О, да, зарибена съм и аз с Хари Потър, сега пробваме с големия син. Той също отказваше книги без картинки до скоро, едва се нави да започне Философският камък, но му хареса много, сега приключва и втората книга. 🎉Иначе книгите ги дадохме и на една приятелка, прочете ги за отрицателно време. 😀
Последно се сдобихме с Плъхбургер на Дейвид Уолямс, това е третата или четвъртата негова книга, която четем, забавни са. За сметка на това пък “Тими провалът” за мен е една смотана книга, понеже аз я чета на децата преди заспиване... отказах се, не искам да я продължаваме. Същото стана и с една друга подобна, за Манолито, забравих заглавието.

# 83
И аз се бях хвърлила да купувам илюстрованото издание на Хари Потър и философският камък за да я чета на дъщеря ми на 6г. и половина. Обаче зачетох в Читанката и прецених, че е твърде рано за нея. Все пак ще я купя и ще я четем, но най- рано след година или даже след две. Прочетох 10 глави от Читанка и мисля, че за мен няма да бъде любима книга, ще видим как ще ѝ се стори на дъщеря ми. От първата глава нищо не разбрах. После от втората ми хареса и след това към 7-ма, 8-ма и нататък стана като американски сериал-дъвка, сякаш очаквах повече. Иначе е много атмосферна, илюстрациите ми харесват, до колкото съм разгръщала набързо в книжарница, но ми се сториха хубави.
Аз харесах много Роалд Дал, дъщеря ми също.

# 84
Точният момент за четене на Хари Потър е когато детето само прояви интерес и е способно само да си прочете цялата книга.

# 85
Ще се пробвам с Хари Потър и аз, може пък да му хареса. На 9 и половина е младежът, трети клас. Но ще взема илюстровано издание, ако намеря. "Хари Потър и философския камък" ли беше първата от поредицата?

# 86
Моето дете се зарадва, че не е с картинки, защото била много дебела. 😁 Явно я е виждал в приятели и го е стреснал обема. Сам изяви желание да я чете.

# 87
Ще се пробвам с Хари Потър и аз, може пък да му хареса. На 9 и половина е младежът, трети клас. Но ще взема илюстровано издание, ако намеря. "Хари Потър и философския камък" ли беше първата от поредицата?

Дъщеря ми е точно на същата възраст и я чете с удоволствие. В момента привършва втората част, вълнува се, разказва ми. Аз също съм фен на Хари Потър. Да, това е първата част. Приятно четене!

# 88
  • Пловдив
Страхотна тема!!!
Попълних списъка с някоя и друга книга Simple Smile

Последно му подарих 4 книга от поредицата за Тими Провала. Харесва много поредицата и съм му обещала, да я събере. Simple Smile
На 9 години е, също запален фен на Хари Потър.

# 89
Страхотна тема!!!
Попълних списъка с някоя и друга книга Simple Smile

Последно му подарих 4 книга от поредицата за Тими Провала. Харесва много поредицата и съм му обещала, да я събере. Simple Smile
На 9 години е, също запален фен на Хари Потър.

Утре (1 ноември), по повод празника, ще има намаление 50% в книжарници Сиела на книги на тяхното издателство. Всички книги от поредицата "Тими Провала" ще бъдат намалени и ще можете да ги вземете на половин цена.Дано съм била полезна Simple Smile и се извинявам за лекото отклонение от темата.

# 90
  • Пловдив
Чакам с нетърпение Simple Smile
Отделила съм си сума от доста време и се зарадвах много на новината - така хем ще напазарувам за коледния календар тази година, хем ще остане бюджет и за моята библиотека да добавя някое и друго заглавие Simple Smile

# 91
Не стигаме до подаряване на книга защото дъщерята с нетърпение чака следващата книга от някоя поредица при което се купуваше незабавно и ги четеше на един дъх като след ден-два оставаха излишни. Добре че са училищната и новата квартална библиотека да помагат иначе тези няколкостотин книги които вече е прочела щяха да ни създадат сериозен проблем какво да ги правим. Не съм и предполагал, че ще стигна дотам да отказвам да купувам книги или че ще й се карам да не чете до много късно вечер, но е факт. Задължителните книги в училище изглежда са й безинтересни и се оставят за последния момент.

# 92
  • Berlin
Кварталната библиотека е нашето спасение. Simple Smile)) Отделяме по час-два за там и ходим често след училище. За миналата учебна година има поне 33 книги прочетени, по-предната бяха 12, така че определено имаме напредък с четенето.

# 93
Попадали ли сте на хубава книга за приятелството при децата, по-скоро тинейджърите? Искам да взема такава за един младеж.

# 94
  • Пловдив
Войната на таралежите... Ако не е прекалено "детска" - нямам опит още с тийнейджърска възраст

# 95
За деня на будителите:
Софийски магьосници за 14 годишен
Зимни проказки за 4,5 годишен

# 96
За деня на будителите - Щастливей и Органайзерът 3,0 за голямото и за малкото дете от тази прекрасна поредица Животът на пчелите  и Как порастват малките делфини.

# 97
  • Sofia/Burgas
За "Деня на будителите" взех доста неща:
Лиско в гората - Борис Априлов
Боби и тайните агенти на Дядо Коледа - Юлия Спиридонова
Сам в гората - Ваня Настанлиева
Съчко - Джулия Доналдсън
Животът на пчелите - Фридерун Райхенщетер
Вълшебникът от Оз/Страната на Оз - Лиман Франк Баум
Алиса в страната на чудесата/Алиса в огледалния свят - Луис Карол
На неочаквания хълм - Бенджи Дейвис
Черният заек - Филипа Ледърс
Островът на дядо - Бенджи Дейвис
Лешникотрошачката - Валерия Докампо

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 15:23 от Butterfly_Lovehunter

# 98
  • Пловдив
И аз се възползвах от намаленията за Деня на Будителите.
Поръчах 4 и 5 книги от поредицата за Тими Провала; Кало Змея; Истории за деца, които смеят да бъдат различни; Любими коледни истории от Джани Родари; Малкият принц; Нещата, които синът ми трябва да знае за света; Български народни приказки; Български народни приказки от Македония, 101 отбивки с деца и 2 книжки за оцветяване - Хари Потър и Фантастични животни

# 99
Попадали ли сте на хубава книга за приятелството при децата, по-скоро тинейджърите? Искам да взема такава за един младеж.
Препоръки за нещо от съвременните за 15год. младеж и девойка?

# 100
Знаете ли книгата "Феята от захарницата" за каква възраст е подходяща?

# 101
Юнa, според мен за 8-10 годишни.

# 102
  • София
Ние скоро я слушахме на аудиокнига и дъщеря ми , която е на 11 я определни като книга за по-малки деца. Определено не й беше интересна,изслуша я просто защото не обича да оставя недовършени книги Simple Smile

# 103
Дъщеря ми я чете на 10 и я определи като бебешка.

# 104
Дъщеря ми е на 4г и се чудя дали е твърде малка. Ще я взема все пак, не пречи да стои за по-нататък, ако сега е рано.

# 105
  • Edinburgh-UK
Ние сме на почти 9 год ,но не живеем в България ако има значение но детето се справя доста добре с бг език .Вмомента му я чета книжката "Феята от захарницата "и много му харесва.Щерката е на 6 год ,но е много зле с бг език и въобще не и е интересна явно е още малка за нея ,но най-добре вие си преценете спрямо детето .

# 106
Кралица буря
Той си я поиска за десетия рожден ден, не я чете и изобщо не го обвинявам. доста глупаво четиво и за десетгодишни, и за всякакви други.

# 107
"Феята от захарницата" е идеална за 6-годишни. Дъщеря ми още нямаше 6 когато я прочетохме. Героите са по- големи (на 9г.), но действието и езика са елементарни. Сега с нетърпение чакаме третата част, тя си я харесва доста, аз не чак толкова. Познавам семейства, в които и на 4-годишни я четоха, но според мен няма смисъл. Рано е, трябва им още житейски опит, за да оценят повечето ситуации. Има доста книжки като за 4-годишни, не бързайте.

# 108
  • Edinburgh-UK
"Феята от захарницата" е идеална за 6-годишни. Дъщеря ми още нямаше 6 когато я прочетохме. Героите са по- големи (на 9г.), но действието и езика са елементарни. Сега с нетърпение чакаме третата част, тя си я харесва доста, аз не чак толкова. Познавам семейства, в които и на 4-годишни я четоха, но според мен няма смисъл. Рано е, трябва им още житейски опит, за да оценят повечето ситуации. Има доста книжки като за 4-годишни, не бързайте.

Някои от думите не са цензурирани ,моето дете поне не ги е чувало и в бързината без да искам прочетох няколко от тях и ми направи впечатление ,че ги е запомнил .Вече много внимавам като я чета ... Думи като идеот и  подобни ...

# 109
# 110
  • Berlin
“Идеот” ли пише наистина? Че отиваме към едни други думи в такъв случай.😄Като Спидерман или както там беше.

# 111
  • Edinburgh-UK
“Идеот” ли пише наистина? Че отиваме към едни други думи в такъв случай.😄Като Спидерман или както там беше.

Да, съвсем сериозно ,имаше и още няколко от сорта .. още я четем книгата и не сме я прочели

# 112
Аз нямам нито финансовата възможност, нито място вкъщи за още и още книги. Затова записах сина ми в библиотеката преди 2 години и той сам ходи с раница и тротинетка. Взема предимно исторически - за българските революционери, от онези опърпани книжлета, издадени преди 30 години. На седмица чете между 5 и 10 книжки. Малки, но все пак чете и най-важното - сам си ги избира.

# 113
  • Пловдив
Едва ли има четящо дете, което не е записано и на библиотека Simple Smile
Синът ми с нетърпение искаше, да се запише в училищната и остана много разочарован, когато от там му казали, че читателски карти изкарват на второкласници и нагоре... Същият ден го записах в кварталната.
Година по-късно, вече беше изчел от там, каквото става за него и го заведох в градската библиотека - беше като дете в магазин за бонбони Heart
Кофти е, че е на другия край на града и с работно време, съвпадащо с часовете, в които той 2 на училище, но пък се научи, да си запазва книгите онлайн и аз просто отивам и ги взимам, когато взимам и моите Simple Smile
По темата - последно купих Приятелят на Дядо Коледа! Уникална е книжката, но сина ми ще я получи на 1.12 Heart

# 114
И на мен тази книжка ми изглежда много обещаваща, но за съжаление хич не ми допадат илюстрациите.
Всъщност не се изразих правилно. По-скоро се опасявам, че на дъщеря ми няма да ѝ харесат. Иначе са много хубави.
Но мисля, че все пак ще я купя след още известни колебания.

Малката ми дъщеря е страшно капризна и отказва книжки по някакви много нелепи причини, като например "Не харесвам лилави корици" - с този аргумент вчера отказа да слуша за Снежанка и седемте джуджета.
Повечето от любимите книжки на кака ѝ, които не е нужно да чета, защото мога директно да ги издекламирам до една, тотално ги отсвирва.
Много ми е чудно защо така се получава, но харесва само книжки, които сме купували специално за нея. Всичко по-старо, останало от кака ѝ, го обявява за глупаво и скучно. Даже писмата от Феликс ги изпокъса, а ги имахме всички с твърди корици Sad Мноооого скучни били.

Добре, че Петсън и Финдъс минават, но никоя друга книжка от старите няма тази чест. И тях не ги харесва и наполовина колкото кака ѝ ги харесваше навремето (а тя даже още си ги чете понякога!!!), но поне ги слуша и тук-таме се смее.
Дано да намеря с какво да я заинтригувам.

# 115
Не може ли да ги прибереш, да изчакаш да ги забрави и после да й ги вадиш една по една, представяйки ги като купени за нея?
Може да е нещо като ревност. Малките деца обикновено се дразнят, че ползват дрехи и играчки на по-големите си братя и сестри.

# 116
  • Пловдив
Моето дете е втори клас. Чете много, но само енциклопедии. Художествена литература не мога да го накарам да прочете. Предложих: Мечо Пух, Ян Бибиян, Приключенията на Лукчо, Приказки по телефона (хареса само една от приказките).... Много го притеснява обема на книгата. Мисли, че като седне и трябва да я прочете цялата?!:smiles:
Като отидем в библиотеката, не мога да го накарам да си тръгнем. В училище си носят книги от къщи - някой донесъл тази за Дръндьо. Явно е хвърлил едно око, защото изкоментира, че пишело глупости вътре.
Сега имаме друга драма. Ние с тати имаме електронни книги - как така за него няма? Обещах да му давам да чете от моята. Давайте идея коя книга да му кача, за да го запаля по художествената литература?

Иначе последно купихме една книга с Лего идеи.

# 117
Не може ли да ги прибереш, да изчакаш да ги забрави и после да й ги вадиш една по една, представяйки ги като купени за нея?
Може да е нещо като ревност. Малките деца обикновено се дразнят, че ползват дрехи и играчки на по-големите си братя и сестри.

Тя не знае, че преди да се роди, нещо се е случвало Grinning Не ги отхвърля, защото не са купени за нея. Тя и новите не ме е виждала да ги купувам.
Просто си стоят по рафтовете. Веднъж съвсем наскоро купих една за Феликс, надявайки се, че сега като е по-голяма, ще я хареса повече, но пак не я хареса.
По-скоро вкусът ѝ е насочен към по-нови книжки. Аз бих ги определила като по-плоски и глуповати, лишени от особена драма. Например няма лоши герои в тях и никой не прави нищо зло. Всички се хилят като зелки и на мен лично доста ми тъпеят, но явно това ѝ е нивото за момента.
Всички, които поставят някакви по-сложни за осмисляне проблеми, ѝ идват неразбираеми явно.

Опасявам се, че решението е да продължавам да ѝ купувам глуповати книжки, но то не ме радва много.
Ще пробвам с Мечо Пух. Там нищо зло и сложно няма (поне докато сам се задълбаеш) и се надявам да открие нещо в нея.

# 118
  • София
Юна, щом детето има интерес към книжки, това е добре. Много добре. Колко годишно дете, аз не разбрах?
Каквито харесва такива, то се променя туй нещо. Лека полека. Само да не ги къса Grinning
До там бих имала претенции към детето.

# 119
Аз по друг начин разбрах "които сме купували специално за нея".
Сега разбирам кое не харесва.
Ми, да пробваш Франклин тогава Simple Smile

# 120
На 4 години е, тъкмо ги навърши.
Франклин наистина е добра идея. Там няма абсолютно никакви лоши. Доста е издържано по нейните критерии.

# 121
Аз започвам да се питам-след ''Хари Потър'' с коя книга,също толкова увлекателна, може да се продължи,за да не се изгуби хъсът и желанието за четене? Девойка имам,на 9г. и буквално не мога да я откъсна от "Хари Потър", но седемте части  ще бъдат изчетени в един момент.Моля,дайте вашите предложения(голяма част от детската класика вече е прочетена,но без особен ентусиазъм за жалост).

# 122
  • Пловдив
Синът ми е на 9 Simple Smile
Точно след Хари Потър изпадна в "дупка" и нищо не му грабваше вниманието... Прочете Приказките на Барда-някоя-си и Фантастичните животни, след това поредицата за Пърси и продължението ѝ - поредицата Боговете на Олимп.
След това Землемория и поредицата Наследството (с едни дракони на корицата).
Това са книгите, които чете с интерес след Хари.
Двете книги за Невърмур също много му допаднаха, както и поредицата за Тими Провала (през 2020 се очаква Сиела да издадат на български и последните 2 части).
За това се сещам в момента, ако нищо не я грабне, утре мога да попитам сина си конкретно за заглавия, които са го впечатлили, защото в момента карам по спомен, какво е коментирал

# 123
Франклин е любима поредица вкъщи вече толкова години. Идеална за 4 годишни любопитковци. Последно допълних с "Франкилн и коледният подарък" и "Франклин иска домашен любимец"

# 124
Пърси Джаксън, Дива вещица могат да се харесат евентуално.
Иначе следва препрочитане на ХП по н-на брой пъти. За съжаление имам такъв случай вкъщи.

Юна,  сещам се , че и Дисни филмчетата са позитивни. Например Ягодка, Джей Джей, Мързел град. Май ги има и на книжки. Едва ли ше са нещо впечатлително, но все пак да кажа.

# 125
Аз пробвах с какво ли не, но успях да откопча дъщеря ми от Хари Потър чрез Пърси Джаксън.

Но не стана много бързо. Няколко месеца си препрочиташе седемте една след друга пак и пак. Въобще не се мина с едно четене. И това, че ги свърши, не значеше, че няма да има какво да чете след това - точно обратното, беше си намерила какво да върти до откат Simple Smile

Дайте на децата време да си препрочитат книгите, когато им харесат.

Пърси Джаксън десетте книги ги въртя също няколко месеца, после пак се връща към Хари Потър и така.

От тази хватка я извадих с Дива вещица, а после прочете Хекс Хол и пак зацикли. Над десет пъти прочете трите книги от Хекс Хол за последните 3 години. Подозирам, че това е най-много пъти четената от нея книга или все пак някой том на Хари Потър може би успява да се класира.
Междувременно имаше и книги, които чете по веднъж, не всичко я залепя така здраво.

# 126
Явно повечето деца изпадат в "абстиненция" след "Хари Потър. Ще опитаме с Пърси Джаксън.

# 127
  • В царството на мечтите
Бабата бандит Автор:   Дейвид Уолямс

# 128
  • Пловдив
Запалил се е напоследък да чете българската история... Днес в една колежка случайно мернах тази книга и я взех на заем, да му я покажа... и вече я поръчах Simple Smile

# 129
sweet_maniche може ли снимка на някоя и друга вътрешна страница.
Видях рекламата и идеята за тази книга ми хареса.
Но вече няколко седмици в която и книжарница да вляза нямат разпечатен екземпляр.
Много ме дразни това, че не мога да я разгледам а трябва само по рекламата да я купя.
Мерси предварително.

# 130
  • Пловдив
Разбира се - утре ще щракна Simple Smile

# 131
  • София
Тук могат да се видят някои страници от книгата
https://www.book.store.bg/p267027/almanah-istoria-na-bylgarshtin … -palangurski.html
Аз я позагледах за моя внук, на 9 години, но определено му е още рано, според мен.

# 132
  • Пловдив
И синът ми е на 9 Simple Smile Точно затова исках, да я погледне и да прецени сам, дали я иска. Снощи не можах да го накарам да я остави Laughing ...но в момента е запленен от българската история.

Качвам няколко снимки в скрития текст
Скрит текст:
Съдържанието:
Няколко раздела:
И накрая има страници със снимки, предполагам са от самото предаване

# 133
sweet_maniche много благодаря за снимките Simple Smile явно ще се купува Simple Smile

# 134
  • Пловдив
Книгата и мне ме заинтригува, макар че никога не съм гледала формата Simple Smile И понеже в момента темата е интересна и актуална за баткото, реших че ще му я покажа Simple Smile
Определено, според мен е книга, която трябва да присъства във всяка семейна библиотека!

# 135
  • София
Някакво мнение за тази книга- игра https://www.ozone.bg/product/schuri-svalki-jak-kupon/ Или  тази https://www.ozone.bg/product/mojat-zhivot-v-internet/  Търся подходящо  четиво за капризна 13-годишна тийнейджърка с тема, която   би могла да я заинтригува. Романи чете,  приказни  сюжети и фентъзи- не. Последно
 чете на влогърите Изабела и Стан.Приемам препоръки че в чудо съм се видяла.Дупката при нас продължава твърде дълго, а  училищната литература и седмокласната одисея не допринасят за излизането от нея...

# 136
  • Berlin
Сдобихме се с Феята от захарницата, но 2ра част. Свързани ли са или може да се чете самостоятелно? Че ако кажа на детето, че е втора част, няма да иска да я почне дори, имахме случай подобен. Ако я зачете пък, да не се чуди какво става.

# 137
  • Edinburgh-UK
Сдобихме се с Феята от захарницата, но 2ра част. Свързани ли са или може да се чете самостоятелно? Че ако кажа на детето, че е втора част, няма да иска да я почне дори, имахме случай подобен. Ако я зачете пък, да не се чуди какво става.

Мисля,че е свързана ,но тези които са я чели да кажат .Аз сега поръчах втора част от България и чакам да я получа .
Аз пак с мойте отрицателни гледни точки от книгата .Не ми хареса главата с Дядо Коледа където се говорише че ,майката на Филип е скрила подаръците във шкафа и че Дядо Коледа не съществувал .Добре че моят син не може да чете толкова дебели книги на бг език и аз му я четох и си поизмених и измислих докато четях .Все пак той още вярва в Дядо Коледа ,реших да го напиша да го имате в предвид ако детенце я чете сам/сама книгата и вярва в вълшебството на Дядо Коледа

# 138
Купете и първа част, де. Продава се онлайн.

# 139
От тази седмица - поредния Дръндьо и поредния Д. Уолямс. Малко ми е писнало и от двамата автори, но пред нищо, избирам тях. Дръндьото го прочете още вечерта, в която го купих.

Филип от "Феята на захарницата" не беше ли на 10, че и повече години? Нормално е той да не вярва твърде в Дядо Коледа.

# 140
  • Edinburgh-UK
От тази седмица - поредния Дръндьо и поредния Д. Уолямс. Малко ми е писнало и от двамата автори, но пред нищо, избирам тях. Дръндьото го прочете още вечерта, в която го купих.

Филип от "Феята на захарницата" не беше ли на 10, че и повече години? Нормално е той да не вярва твърде в Дядо Коледа.

Филип е на 9 година Simple Smile

# 141
......
Филип е на 9 година Simple Smile
Сигурно си права, не помня добре.
Не знам на каква възраст е детето ти, на което си спестила факта, че Дядо Коледа не съществува, но в България е норма дете на 9 години, че и по-малко, да не вярва вече в него. В ОК масово децата си остават по детски наивни и чисти до малко по-късна възраст, факт.

# 142
  • Пловдив
Въпрос на личен избор на родителите е, до кога ще поддържат илюзията Simple Smile
Дреб миналата година (в момента е на 9), ме попита вярно ли е, че няма Дядо Коледа - обясних му, че той съществува, но заради това, че някои деца са били в книгата му с непослушни деца, то техните родители купуват подаръците и ги оставят вместо него под елхата Simple Smile
Повярва и сега продължава да поддържа тезата!

# 143
  • В Страната на Чудесата
Моят 9-годишен ме е питал многократно дали аз купувам подаръците за Коледа. Аз му отговарям, че съм аз, но той не ми вярва. Mr. Green Така че, точно при 8-9-годишните няма никаква норма. Твърде често са чували истината, но продължават да вярват в магията.