Азиатска козметика и грим 8

  • 53 531
  • 743
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Момичета помагайте ,много ми е сложно всичко това с азиатската козметика ,марки продукти не мога да се ориентирам ,толкова са много:laughing: искам да избера някоя читава корейска марка ,но ще е директно за Русия
Скрит текст:
от тук пазарувам ,затова ако някой отдели 5 минути да ми каже какво там е добро и качествено ,ще съм много благодарен.(30+ кожа нормална ) това е което знам Rolling Eyes
Има ли проблеми кожата, акне, зачервявания, петна, пори? Мъж/жена?
Защото моята е нормална, но имах петънца /нормална в смисъл няма омазняване/.

# 106
  • Мнения: 4 007
И аз се интересувам по същия начин, но ме беше срам да попитам Sad
Ще следя с интерес. Моята кожа е комбинирана само с акне, напоследък е много суха на бузите и ме опъва.
Моля помагайте

 
Момичета помагайте ,много ми е сложно всичко това с азиатската козметика ,марки продукти не мога да се ориентирам ,толкова са много:laughing: искам да избера някоя читава корейска марка ,но ще е директно за Русия
Скрит текст:
от тук пазарувам ,затова ако някой отдели 5 минути да ми каже какво там е добро и качествено ,ще съм много благодарен.(30+ кожа нормална ) това е което знам Rolling Eyes
Има ли проблеми кожата, акне, зачервявания, петна, пори? Мъж/жена?
Защото моята е нормална, но имах петънца /нормална в смисъл няма омазняване/.

# 107
  • Мнения: 874
Viola Tarakanova,никакъв проблем:plus1:

# 108
  • Мнения: X
Viola Tarakanova,никакъв проблем:plus1:
И аз съм пускама там, няма проблем.

За акне хвалят cosrx, падове с киселини и тоника и серума на SOME BY MI - AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle, Вит. С.

# 109
  • Мнения: 13 257
Най-добре се насочете една серия за акне да вземете, изброили са марки - измивна пяна, падове, серум крем и овлажняващи маски, това като за начало.
За белезите a-derma имат прекрасен продукт, корейски аналог незнам и не съм търсила, встрани ми от нещата, които ми трябват.

# 110
  • Мнения: 1 795
Момичета помагайте ,много ми е сложно всичко това с азиатската козметика ,марки продукти не мога да се ориентирам ,толкова са много:laughing: искам да избера някоя читава корейска марка ,но ще е директно за Русия
Скрит текст:
от тук пазарувам ,затова ако някой отдели 5 минути да ми каже какво там е добро и качествено ,ще съм много благодарен.(30+ кожа нормална ) това е което знам Rolling Eyes

Ако не е тайна защо искаш да пазаруваш от там? Simple Smile
На бързо погледнах, но като цяло няма почти нищо интересно и заслужаващо си като марки и продукти. Повечета са много нисък клас с лоши продукти. Селектирал си само маски, това ли те интересува като продукт? Според мен може да разгледаш Mediheal, JMSolution, TonyMoly някои видове, на It`s skin хиалуроновата е много хубава ежедневна маска.

Всички корейски сайтове доставят до Русия, да не говорим, че сумата са плащане на ДДС мисля, че е 100долара и доставките са по-бързи.  Там има и физически магазини за азиатска козметика (Подружка), в които се предлагат много марки и на добри цени, защото Русия и Корея от години си поддържат търговски взаимоотношения.

Да похваля It'S SKIN -Hyaluronic Acid Mositure Mask Sheet. Много приятна ежедневна маска,подходяща за всеки тип кожа, включително мазна и комбинирана (за суха има нужда от допълнително по-богато кремче). Хубав състав, хидратира, видимо освежава и "напомпва". Кремова есенция почти без аромат, която попива много бързо без остатък, мека основа, има какво да се желае от формата на отворите очи/уста, но като цяло не е проблем.
https://www.yesstyle.com/en/its-skin-hyaluronic-acid-mositure-ma … ml/pid.1054126564
(има я на по-добри цени, но този линк ми излезе първи)

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 19:50 от Viola Tarakanova

# 111
  • Мнения: 4 007
Забелязах че в "Розата" слънцезащитните са с около 30 и повече % намаление. Това постоянно ли е ? Добро намаление ли е ?
Защото буквално от вчера се запознавам с корейската козметика и не съм наясно една промоция наистина ли е такава или това -30% е постоянно състояние и промоция означава -50/-70% ?
Благодаря

# 112
  • Мнения: 947
Момичета, ползвах вече няколко пъти JM solution luminous pearl sun stick

и си мисля, че май стикът не е моето. Не ми харесва някак.. Не мога да преценя дали съм покрила хубаво лицето и повтарям, а е мазен сякаш, лепкав. Номера с потупване върху грим категорично няма да ми се получи, нямам и намерение да пробвам, за там си трябва спрей. Отделно понеже не знам дали съм покрила хубаво лицето (основата на носа и около ноздрите си е трудно) не ми е надежден за основна защита. Искам си крем, който да си размажа с пръсти, да съм сигурна къде съм минала. Това пък, което ми хареса е, че минах изключително близо до миглите на долен клепач и нямах проблем с очите, които са ми изключително чувствителни. Много искам да пробвам спрея, интересно ми е как ще го понесат очите ми, а с него не мога да ги избегна и също как ще се държи върху грим! А стикът.. ще го ползвам лятото за подновяване в дните когато съм без грим. Или отсега като тази сутрин, кучето не издържаше за разходка и още преди да си правя сутрешните процедури се омазах с него набързо и навън. Joy

# 113
  • Мнения: 1 795
Lale_Lili, цените по различните сайтове са много различни, на повечето обявените начални са нереално високи и съответно процентите също Laughing
Аз винаги си сравнявам нещата по сайтовете със средната им цена в еbay-  възприемам я за базова и вече спрямо нея преценявам дали намалениет е реално или не.
В розата като цяло цените са занижени (под средните за дадения продукт), но има висока доставка и трябва хубаво да се калкулира тотала. Периодично пускат допълнитeлни отстъпки на марки или колекции. За момента най-добри цени при редовните намаления имат Jolse на Megadeal и Stylekorean при акции "всичко от дадена марка за $9.99".

Момичета, ползвах вече няколко пъти JM solution luminous pearl sun stick
Скрит текст:
и си мисля, че май стикът не е моето. Не ми харесва някак.. Не мога да преценя дали съм покрила хубаво лицето и повтарям, а е мазен сякаш, лепкав. Номера с потупване върху грим категорично няма да ми се получи, нямам и намерение да пробвам, за там си трябва спрей. Отделно понеже не знам дали съм покрила хубаво лицето (основата на носа и около ноздрите си е трудно) не ми е надежден за основна защита. Искам си крем, който да си размажа с пръсти, да съм сигурна къде съм минала. Това пък, което ми хареса е, че минах изключително близо до миглите на долен клепач и нямах проблем с очите, които са ми изключително чувствителни. Много искам да пробвам спрея, интересно ми е как ще го понесат очите ми, а с него не мога да ги избегна и също как ще се държи върху грим! А стикът.. ще го ползвам лятото за подновяване в дните когато съм без грим. Или отсега като тази сутрин, кучето не издържаше за разходка и още преди да си правя сутрешните процедури се омазах с него набързо и навън. Joy
IceIce, много благодаря за споделеното мнение Flowers Hibiscus- тия стикове само ги пъхам и вадя от разни кошници, и се чудя дали да поръчам, но явно ще пропусна. Спрея и аз много го искам, но май няма читав търговец, който да го доставя до БГ...

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 23:22 от Viola Tarakanova

# 114
  • Мнения: 947
Виола, поръчала съм спрея и то по твоя препоръка. Не казвам, че стикът е лош, напълно възможно на някой да му хареса повече от крем, просто аз не се разбирам с цялата идея стик-слънцезащита.  Иначе съставът явно ми понася добре (отделно е компактен и бих казала перфектен за подновяване в движение, когато нямам грим), което е рядкост за слънцезащити при мен и затова залагам много на спрея. Права си, че няма читави търговци за него. Аз рискувах с един доста съмнителен, но цената си е нормална за продукта и четох, че jm solution по принцип се предлагат официално в Китай, та викам айде ..едно повече или по-малко.. Започнах вече да се моля пощальона да ми звъни в моменти когато мъжа ми го няма, взе да ми става неудобно. Joy

# 115
  • Мнения: 4 007
Намерих тази статия, дали отразява правилно последователността на режима и продуктите ? (Аз съм 30+)
До скоро не ползвах никаква козметика и съм твърдо решила да започна, но искам да е както трябва.
Благодаря

https://www.peachandlily.com/pages/korean-skin-care-routine

# 116
  • Мнения: 348
Идвам с нещо като мини ревю Simple Smile

С поръчката ми от Jolse пристигнаха и няколко тестера и имах възможност уикенда да ги използвам.

Единият е на Innisfree - Green Tea Seed Essence In Lotion

Първо, доста интересна консистенция, която определям като по-близка до серум отколкото до лосион/тонер. В събота първо използвах ХК на мокра кожа и веднага след това този продукт. Резултатът беше леко лепнене и отне време да попие. Вчера действах тонер-тази есенция-ниацинамид-ХК и нямаше проблеми с абсорбацията. И в двата случая обаче говорим за силно хидратиращ продукт. Първата вечер го използвах след СПА ден и всякакви сауни, парни бани, смяна от топло на студено (басейн) и ми подейства много добре. Снощи целта на рутината беше хидратация след глинена маска и преди ретиноид. Отново много силно хидратиране, днес дори се събудих с усещане за леееко омазняване от ретоноида, което не ми се беше случвало от месеци. Смятам, че би бил подходящ за суха кожа и в по-топлото време, а от хора с мазна/комбинирана и дехидратирана спокойно може да се ползва в студените месеци, ако го бях открила по-рано щях да го взема.

Другият продукт е Blithe - Pressed Serum Gold Apricot

Отново, много интересна консистенция, някак напомня на гомаж, без да има абразивни частички. Доста силен аромат, по-скоро на портокал, отколкото на кайсия. За мен е много приятен, но може би ще подразни чувствителните носове. Първата вечер го използвах над есенцията на Innisfree и май ми дойде малко повече. Кожата ми не мазнееше на пипане, но някак лъщеше. Сега, някой може да поспори, че това е озаряващия ефект, който продуктът твърди, че има, но аз с моята мания да не лъщя не се възприех. Хидратация обаче определено има. Днес отново съм с него и съм впечатлена. Първо, бях по-пестелива с хидратиращите продукти, изчаках всичко да попие добре и завърших с него. Да, определено има глос ефект. Добавих слънцезащитата, пълен грим и дотук всичко е перфектно. Няма лъщене, няма свличане на грима, а по пътя към работа не спрях да се гледам на огледалото в колата и да се чудя челото ми откога е толкова гладичко и нежно. Няма от какво друго да е!

Отделно от това, споделям, че вчера направих един експеримент, за който бях взела продуктите на Пурито. Като цяло, всяка пролет съм нападната от един ситни пъпчици след като започна по-активно да си бръсна ръцете (никога няма да ида на кола маска, направих го преди бала си и трябвше да гримират и тях след това, а лазерът май ми е противопоказен.) Веднага след душ и цялата процедура минах първо с падовете, после с тоника с центела и накрая завърших с един възстановяващ балсам на европейска марка. Не виждам поражения днес, така че засега съм доволна.

# 117
  • Мнения: X
В beautynetkorea

# 118
  • Мнения: 3 118
Намерих тази статия, дали отразява правилно последователността на режима и продуктите ? (Аз съм 30+)
До скоро не ползвах никаква козметика и съм твърдо решила да започна, но искам да е както трябва.
Благодаря
https://www.peachandlily.com/pages/korean-skin-care-routine
Съвсем точно са описани нещата според мен.

# 119
  • Мнения: X
Днес взех стика на jm solution /перления/. За разлика от IceIce, аз съм с положително мнение за него.
 Много ми харесва, нанесох навсякъде без проблем, върху къшъна на Миша Glow. От 12 до 17ч бях навън нямаше проблем два пъти го нанесох върху къшъна.
Самия стик е с извивка, която спомага за лесно и прецизно нанасяне навсякъде вкл. около носа, между очите.

Общи условия

Активация на акаунт