Какъв метод е най-добрият за започване на обезкосмяване на подрастващ?

  • 3 758
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 438
Бръсненето ги прави по-гъсти и твърди- поне при повечето хора- бръснейки косъма вие заздравявате корена- като с растенията си представете Wink обяснено ми е от дерматолог...
Бихте ли казали името на дерматолога? Искам да направя една консултация.

Навсякъде откривам обратното.
Скрит текст:
Мит 5: При бръснене космите стават по-дебели и гъсти
Още едно невярно твърдение. Космите в човешкото тяло са ограничен брой и не стават повече. Просто, когато ги обръснете, космите започват да растат от мястото, откъдето сте ги откъснали, тоест от стеблото, а не от върха. Стеблото винаги е по-дебело от върха.
https://bulmed.bg/2016/07/25/%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BC%D0% … 1%8F%D1%82%D0%B0/

Тук обяснено от дерматолог. Единствено хормоните ги променят.

Не съм съгласна- моите косъмчета са руси, както съм писала по-горе, и ги маха перфектно. Естествено върху бяло-руси скандинавски няма да стане, защото нямат пигмент, но русоляви - без проблем..
Да, възможно е да греша, нямам опит, само по описанието в сайта им съдя:
"Работи върху естествено тъмни руси, кафяви и черни косми..."
https://www.philips.bg/c-m-pe/hair-removal/lumea
Пишете им да го коригират, защото така подвеждат потребителите Hands Plus1

П.П. Детето на авторката е на 3 клас, т.е. на 9-10 г., така или иначе няма как да ползва Лумеата, тя е за 14+.

# 16
  • Мнения: 64
Според мен, ако са много тънки, по-добре е да започне със самобръсначка. След това с кола маска или епилатор. Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Преди да закупя фотоепилатор бих искала да събера информация за такъв вид уред.
1. Ще навреди ли по някакъв начин на почти 13годишна, която все още няма цикъл?
2. Облъчва ли по някакъв начин?
3.Когато се обработват интимни зони има ли риск от безплодие?
Може въпросите ми да са глупави, но е добре да се знаят тези неща, а ако има подробно обяснение някъде ще помоля за линк.

# 18
  • Мнения: 46 438
За вреда не знам, но няма да има ефект:

"Светлинните импулси, които излъчват процедурите с фотоепилатора Philips Lumea, са напълно безвредни, тъй като не променят клетъчното ДНК-то, както ултравиолетовите лъчи. Няма регистрирани данни за дългосрочни странични ефекти. По отношение на възрастовото ограничение, минималната възраст е 14 години, т.е. трябва да е започнал менструалният цикъл при момичетата. При по-ранна възраст е неефективно, защото космените фоликули все още се развиват.
Поздрави,
Д-р Павлова"
http://bobismakeup.com/answers-dr-pavlova/

# 19
  • Мнения: X
За вреда не знам, но няма да има ефект:

"Светлинните импулси, които излъчват процедурите с фотоепилатора Philips Lumea, са напълно безвредни, тъй като не променят клетъчното ДНК-то, както ултравиолетовите лъчи. Няма регистрирани данни за дългосрочни странични ефекти. По отношение на възрастовото ограничение, минималната възраст е 14 години, т.е. трябва да е започнал менструалният цикъл при момичетата. При по-ранна възраст е неефективно, защото космените фоликули все още се развиват.
Поздрави,
Д-р Павлова"
http://bobismakeup.com/answers-dr-pavlova/

Благодаря много!

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За започване на обезкосмяване със сигурност не е подходяща фотоепилацията! Поне 2 години от първия цикъл трябва да са минали, за да се пристъпи към трайно обезкосмяване!
Дъщеря ми започна с крем, бързо й омръзна и кара със самобръсначка. На 14 г. е почти, засега маха само мишници. Предполагам, че това лято ще се наложи и с краката да се оправя. Догодина съм обещала да й купя лазерни процедури и да се свършва мъката от рано.

# 21
  • Мнения: 64
Аз обаче наскоро попаднах в нета на някаква кола маска на дискове, която пишеше, че е подходяща за старт. Мисля, че беше с екстракт от жасмин. Ще пратя линк, като я намеря Simple Smile

# 22
  • Мнения: 8
Здравейте, дами! В миналата тема го казах, но все пак, за да се знае с кого пишете, момиче на 16 съм:hugs:. Досега не ми се е налагало да си обезкосмявам интимните части (просто защото не мисля, че беше необходимо до този момент), а само подмишници и крака. Идва лято, а на мен започнаха да ми растат косъмчета и по вътрешната част на бедрата до сгъвката на краката и по корема. И се замислям сериозно кой метод да предприема като за начало. Знам, че с бръснач не е добре, защото стават като мъжка брада косъмчетата и трябва всеки ден, но за другите начини нямам мнение. Интересувам се като за начало как да се справям, а по нататък като свикна може би с кола маска. Бихте ли ме посъветвали? Blush

# 23
  • Мнения: X
Недей с бръснач или крем, растат бързо и по-твърди.
Онзи ден водих моята дъщеря на 13г. на кола маска на подмишници и интим. Каза, че не е усетила болка. Ще видим кога ще започнат да никнат косъмчета отново, дано не е скоро.

# 24
  • Мнения: 46 438
Недей с бръснач или крем, растат бързо и по-твърди.
Не е вярно. Няколко поста по-нагоре има подробно обяснение.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Две години след първия цикъл може да се правят процедури с лазер. Догодина смятам да заведа дъщеря си и да приключва с мъките, а не като мен да се мори зял живот с тия пусти косми. Мишници и краката под коляно за начало е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт