отново за матраците

  • 9 325
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 539
Е кое скърца, като няма пружини? Laughing Да не би спалнята да скърца? newsm78 При моите родители това се получи.

# 16
  • Мнения: 18 542
Чета, на ТЕД латексовите матраци и тези с индивидуално пакетираните пружинки са с напълно еднаква гаранция - 8 години.
А латексовите на Бяла са с 10  Simple Smile и може да си сигурна, че пружинния ще се скапе по-бързо от латексовия.

# 17
  • Мнения: 18 542
Искам и аз да попитам -за латексов матрак не трябва ли отдолу да има скара на леглото и ако е с такъв може ли да се направи леглото с повдигащ механизъм-не става ли мого тежко оттази скара.
на нас дърводелецът, при който поръчахме спалнята ни каза, че не трябва да е със скара, а с цяла дъска  newsm78
Не, не и не!!!!!
Никакви плоскости, особено, ако си вземете латексов матрак. Първо посматрачните рамки са по-еластични и леглото ще е по-меко, второ са доста по-здрави от плоскостите (особено ако имаш скачащо на спалнята ти дете като моето) трето латексовият матрак трябва да "диша".
Какви са доводите на дърводелеца? Не мога да се сетя за основателна причита  newsm78

# 18
  • Мнения: 18 542
ако не се обръща мухлясва, така ли?

За съжаление нашия мухляса през зимата. На "Екон" гр. Бяла е, върху цяла дъска, на която са пробити няколко големи дупки, но отдолу е ракла - с повдигащ механизъм. Не го бяхме обръщали 5-6 месеца и накрая имаше леко мухлясало петно. Дамаската е от свалящите и я закарахме на химическо - изчисти се. Ако се обръща редовно, не би трябвало да има проблем. Иначе матрака е супер удобен, от както го имаме не мога да спя на друго легло.

И да те предупредя, ако искате да слагате механизъм, да знаеш че е доста тежък този матрак. Сама посмъртно не мога да го вдигна. И мъжа ми трудно го вдига, въпреки че не е слабак. Там държа само дрехи и одеала, които ще ми потрябват чак другия сезон.
Сменете плоскостите със подматрачни рамки и няма да имате проблеми с мухъл.
Само няколко големи дупки на плоскостта не са достатъчни, за правилната циркулация на въздуха. Една подматрачна рамка за размер 164/200 е около 80-90 лева.

# 19
  • Мнения: 22 776
Латекс и пак латекс.От 5 г спим на латексови матраци и възглавници.Подматрачни нямаме,а сме с дъска с много големи отвори.Понеже ги/на спалнята сме с 2 матрака,свързани с цип,зада мога да си ги обрущам лесно сама/ обръщаме често на всички страни/така пише и в упътването/и пера често калъфите,проблем с мухъл не е имало никога.Сега и детето спи на латексов на РЕЛАКС-малко по-твъри са,но много удобни.Има различни дебелини.Цената беше повече от прилична,около 200 лв за единичен.На МАгнифлекс не ми харесват въобще,гледах ги няколко пъти.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Чета, не знам дали има начин да се смени плоскостта с подматрачни рамки в нашия случай. Освен да сменим спалнята, а този вариант за сега не ме устройва, защото е на няма и 2 години. Просто ще обръщаме матрака честичко.

# 21
  • Мнения: 4 546
ами незнам какви са доводите на дърводелеца. можеби, защото ще има чекмеджета, знам ли  Thinking май ще звънна днес да проверя тая работа, дано само не са ни направили вече спалнята  Tired

# 22
  • Мнения: 18 542
Чета, не знам дали има начин да се смени плоскостта с подматрачни рамки в нашия случай. Освен да сменим спалнята, а този вариант за сега не ме устройва, защото е на няма и 2 години. Просто ще обръщаме матрака честичко.
Защо да не може?
На местата, на които стъпва плоскостта ще стъпи подматрачната рамка. Ако искаш можеш да си вземеш цяла с едно или две крачета по средата, ако няма напречна дъска, в което се съмнявам.

Аз така убедих един клиент, който искаше да си поръча при нас плоскост, а в крайна сметка си взе рамки и е много доволен.

# 23
  • Мнения: 18 542
ами незнам какви са доводите на дърводелеца. можеби, защото ще има чекмеджета, знам ли  Thinking май ще звънна днес да проверя тая работа, дано само не са ни направили вече спалнята  Tired
Чекмеджетата не пречат. Единственият минус е, че повече ще ти се плашат нещата вътре уж, иначе конструктивно няма пречки.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пак да си кажа, пък вие ако искате се съобразявайте.......Чела съм , че:
Пенополиуретана изпуска газ , който бавно уврежда нервната система........
Латекса е алерген
Препоръчвам ти матрак само от вълна, кокос или памучен дреп......
Това е...Ако се интересуваш и искаш линкове, пиши.......
Има още доста вредни неща, но не се сещам сега ....трябва да се поровя

# 25
  • Мнения: 18 542
Аз пак да си кажа, пък вие ако искате се съобразявайте.......Чела съм , че:
Пенополиуретана изпуска газ , който бавно уврежда нервната система........
Латекса е алерген
Препоръчвам ти матрак само от вълна, кокос или памучен дреп......
Това е...Ако се интересуваш и искаш линкове, пиши.......
Има още доста вредни неща, но не се сещам сега ....трябва да се поровя
Вълната също алергизира. Моят мъж се изрива от вълнени одеяла, така че внимавайте!
Нещо бях чела за латекса и алергиите, ще потърся къде беше, и ако ви интересува, ще пиша.

# 26
  • Мнения: 2 641
и аз мисля че най-добрите матраци са тези с кокос и още нещо - памук или някаква вата. сега имаме матрак с пружини  и вълнени и памучни подложки на Тед, а дъщеря ни спи на немски матрак от кокос и някаква тънка вата отгоре. Нестрадаме от мания че детето ще престине макар матрака да е тънак, даже като се роди зимата е спала на него само с чаршаф връз матрака. Този на Тед ни беше много удобен, твърд е, с лятна и зимна страна, но Ема го напика около 20 пъти !!! Сега трябва да го сменяме, моля кажет еми къде продават кокосови матраци.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Вълната също алергизира. Моят мъж се изрива от вълнени одеяла, така че внимавайте!
Нещо бях чела за латекса и алергиите, ще потърся къде беше, и ако ви интересува, ще пиша.


Когато  вълната не се " отглежда" специално за матраци или дрехи,  още докато е по гърбовете на овцете непрекъснато се пръска с разни отровни препарати срещу  въшки, и паразити.......Това си остава.......не се отмива.......Заради това и ланолина е толкова вреден, защото тази химия отива в кожата на овцете и т.н.....ох, не ми се пише изчерпателно за това, не съм на тази вълна в момента.....
Защо тези, които се интересуват не звъннат направо в някоя фирма, напр. Тед и да попитат дали правят по поръчка и дали не може  да си изберете пълнежа и т.н.....

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Намерих препоръки ........за здравословна спалня

http://www.greenhomeguide.com/index.php/knowhow/entry/632/C218

# 29
  • Мнения: 4 546
аз съм чувала, че дунапреновите матраци могат да доведат да безплодие, особено при момчетата. но винаги съм мислела, че това са бабини диветини  Thinking колкото до алергиите - то човек май може да е алергичен към всичо. 

Общи условия

Активация на акаунт