отново за матраците

  • 9 336
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето линк към предишна моя тема, която изобщо не се хареса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100090.0

# 31
  • Мнения: 18 542
аз съм чувала, че дунапреновите матраци могат да доведат да безплодие, особено при момчетата. но винаги съм мислела, че това са бабини диветини  Thinking колкото до алергиите - то човек май може да е алергичен към всичо. 
Оф, ми то кое ли вече не е вредно!? Храната, въздуха...всичко!
Аз не съм вманиачена на тема здравословен живот...предпочитам да се възползвам от придобивките на цивилизацията и за това се опитаха да ме натирят в една друга тема, ама това е друг въпрос.  Simple Smile

# 32
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А къде се продават тези на бяла и какви са ориентировъчните цени?

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
Каквото и да решиш - само да не са ТЕД  #2gunfire #Cussing out - гола -вода са!!! #2gunfire

# 34
  • Мнения: 4 546
А къде се продават тези на бяла и какви са ориентировъчните цени?
ами аз само в Домо съм видяла такива. за големина 144/200, дебелина 16см  и калъфка с цип - 346 лв  Money

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 571
А къде се продават тези на бяла и какви са ориентировъчните цени?
Сайта не Екон и цените

# 36
  • Мнения: 18 542
А къде се продават тези на бяла и какви са ориентировъчните цени?
ами аз само в Домо съм видяла такива. за големина 144/200, дебелина 16см  и калъфка с цип - 346 лв  Money
На много места ги има вече.
Иначе цените са такива, да...не са ефтини Money

# 37
  • Мнения: 479
За да не подхващам нова тема, повдигам малко тази с идеята да подновя обсъждането за матраците и с надежда за съвет. Трябва да изберем матрак за леглото на Теди (вече ще спи на голямо легло), ама не знам въобще какъв (нито като марка, нито като материал). На спалнята и на детското креватче имаме матраци с пълнеж от кокос. Довални сме. Не са се деформирали (вече 4-5 години), удобни са... Но виждам, че се обсъждат повече други материали - като пенолатекс.
В голямо чудене сме какво да изберем  Thinking
Наистина ли латексовите запазват непроменена формата си? И са толкова удобни, колкото ги представят производители и търговци?

# 38
  • Мнения: 22 842
За да не подхващам нова тема, повдигам малко тази с идеята да подновя обсъждането за матраците и с надежда за съвет. Трябва да изберем матрак за леглото на Теди (вече ще спи на голямо легло), ама не знам въобще какъв (нито като марка, нито като материал). На спалнята и на детското креватче имаме матраци с пълнеж от кокос. Довални сме. Не са се деформирали (вече 4-5 години), удобни са... Но виждам, че се обсъждат повече други материали - като пенолатекс.
В голямо чудене сме какво да изберем  Thinking
Наистина ли латексовите запазват непроменена формата си? И са толкова удобни, колкото ги представят производители и търговци?
За латекс.Ние и детето спим на такива.Купихме ги от Лабринт.Има няколко фирми,които предлагат.Може да се избира твърдост и зони на комфорт.На детето матрака 94/200 май беше,излезе около 200 лв със свалящ и перящ се калъф.Много удобно за малки деца.Даже спим на латексови възгллавници,не ги сменям за нищо.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Абе не са ли много меки латексовите матраци?
Аз си купувах скоро матрак. Латексовите нещо не ми харесаха много меки и много искуствени излгеждат като от гума.

http://elite-mebeli.com/spring-beds/elite/exotik.html

Това си купих - кокос + твърд дунапрен. Мнооого съм доволна страхотен е то4но това исках. Най-твърдия които намерих, няма пружини, лятна и зимна страна, разумна цена!

# 40
  • Мнения: 479
Деси-мама,   наистина ли възвръщат първоначалната си форма тези матраци и въобще не хлътват след многократна употреба? А относно твърдостта - твърди ли са? (ние искаме твърди) Къде е този магазин Лабиринт (ако е магазин)?

# 41
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
и аз съм за латекса.Ние спим на матрак от МАГНИФЛЕКС и сме много доволни. GrinningА между тези на Бяла и нани ти препоръчвам на бяла.На мен,когато си поръчвах ми казаха,че няма разлика в качеството на бяла и тези на тед.Само вторите били по-скъпи заради марката.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
латекса не се ли води алерген...в смисъл, че провокира алергични реакции

# 43
  • Мнения: 479
Аз пак да си кажа, пък вие ако искате се съобразявайте.......Чела съм , че:
Пенополиуретана изпуска газ , който бавно уврежда нервната система........
Латекса е алерген
Препоръчвам ти матрак само от вълна, кокос или памучен дреп......
Това е...Ако се интересуваш и искаш линкове, пиши.......
Има още доста вредни неща, но не се сещам сега ....трябва да се поровя

secretgarden, нищичко не знам за този материал - латекс. В един твой по-преден пост си написала цитираното по-горе. Ако имаш някакви линкове, дай ги насам, моля те. Много мерси!

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да намеря линковете......

Ето ти тези...разрови се из сайта:

http://www.checnet.org/healthehouse/education/top10-detail.asp?Top10_Cat_ID=19

http://www.checnet.org/healthehouse/education/articles-detail.asp?Main_ID=348

http://www.checnet.org/healthehouse/education/articles-detail-pr … t.asp?Main_ID=359

Общи условия

Активация на акаунт