МНОГОДЕТНИ МАМИ № 70

  • 57 223
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 500
Ренка, а разбра ли се вече пола на бебето?

# 121
  • Мнения: 104
Здравейте! Майка на три деца съм, въпреки че по дефиниция според държавата не съм многодетна. Най-голямото ми дете вече е на 20 г. Второто е на 11, а третото - на 3.

# 122
  • Мнения: 1 429
Мами,малкия снощи се заля с разредител за боя,а май и в устата му е попаднало, защото миришеше устата му снощи.Аз веднага го измих,дадох му да пие вода,после кисело мляко.Не е плакал,само в момента на оливане с разредителя изплака,стресна се.Няма никакви симптоми на отравяне,спа си нормално.Не го заведох на доктор и се чудя,може ли да му има нещо,но да не проявява симптоми.Контактен е,играе,смее се.Мисля да звънна на личната сега,да видя какво ще каже тя.

# 123
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Мами,малкия снощи се заля с разредител за боя,а май и в устата му е попаднало, защото миришеше устата му снощи.Аз веднага го измих,дадох му да пие вода,после кисело мляко.Не е плакал,само в момента на оливане с разредителя изплака,стресна се.Няма никакви симптоми на отравяне,спа си нормално.Не го заведох на доктор и се чудя,може ли да му има нещо,но да не проявява симптоми.Контактен е,играе,смее се.Мисля да звънна на личната сега,да видя какво ще каже тя.
Ако имаш активен въглен дай му една таблетка да дъвче. Малката беше набарала хормоналните ми лекарства. Не знаех дали е яла от тях, но д-р ми каза да и дами активен въглен. И да следя. Дано всичко е наред.

# 124
  • Мнения: 1 575
renidimova, най-добре личната да ви успокои. Докато са малки все да си нащтрек и пак не става. С три малки, въобще не знам.
Завиждам на тези с чистите къщи. Аз се справям с готвене, пране и гладене, но не успявам да запазя къщата чиста. А толкова време ги уча на ред, но съм безсилна. Понякога откачам, викам и беснея. Все пак и работя, но само ме гледат и ми викат добре и така до следващия път. Уморена!!! Но са и голяма радост Hug

# 125
  • Мнения: 12
Здравейте, радвам се , че все още има семейства , които искат и отглеждат повече от две деца. Аз лично съм майка на четери невероятни деца. Съответно на 18г. , 14г. , 4г., 2г. Наскоро се сблъсках с един парадокс и ми се иска да получа и вашето мнение Многодетна майка ли съм или не съм ?! Когато записвах малката на ясла  ми казаха , че мога да ползвам само 50% отстъпка от таксата тъй като не се водя многодетна майка , защото децата са от двама бащи, било 2+2? Някой има ли подобен случай? И как да си обесня факта в случая, че бащите са ги раждали ? От Велико Търново съм , ако това има някакво значение изобщо. Благодаря ви.

# 126
  • Мнения: 8 029
Аз съм с три деца... третото е от друг баща... В актовете за раждане има  моето име и съм многодетна майка. И никой не си е позволил да коментира фамилии и т.н. на децата. Те живеят в едно домакинство - моето, и за доказване, че големите са си с мен съм показвала само решението за развод с присъденото на мен отглеждане... За таксите за градина ми искаха само актовете за раждане с моето име и ЕГН (фамилията в два от тях ми е различна)

# 127
  • Мнения: 12
В такъв случай общината има ли някакво влияние върху тези такси или си има закон за това, който така и не намерих. Ако децата не подлежат на такси или поне едното , как да си търся правата? Не става само въпрос за финансовата страна на нещата, писна ми да ме гледат все едно съм някаква ненормална решила да роди 4 деца и на всичкото отгоре не съм ромка. Днес просто се замислих над това, когато плащах поредните такси за градина и ясла. И двете директорки и на градината и на яслата ми обесниха, че когато децата не са от един баща , то аз не мога да ползвам привилегиите на майка чиито деца са от един баща. Питам се просто - Защо? И те не ми дадоха по смислен отговор от този- двама бащи !?

Последна редакция: чт, 02 май 2019, 15:28 от aligra

# 128
  • Мнения: 3 500
Това е абсурдно. Обадете се в Общината и питайте тях. Пишете им и изискайте официален отговор.

# 129
  • София
  • Мнения: 5 283
Пишете и на Асоциация Родители.

# 130
  • Мнения: 1 598
Да до общината официално
Иначе в тази тема точно се обсъждат подобни въпроси по повод ДЗ
https://m.bg-mamma.com/?topic=1112397.new#new
Участват и юристи

# 131
  • Мнения: 9 855
1. Всяка община сама решава за таксите, ще ги има ли или няма.
2. Поискайте писмено становище на директора на ДГ. Когато тя трябва да го напише и подпише, сама ще тръгне да проверява. Смятам, че ще си открие грешката.

# 132
  • Мнения: 478
Това наистина е абсурдно. Нали майка им е една и са многодетно семейство. В тяхното становище има идея само ако някое от децата е с присъдени родителски права и се отглежда от баща си. Щом живеят в едно домакинство си имат право на намаленията. Може да се бъркат заради формулировката " трето и следващо дете в семейството" ама чак пък толкова.
А аз се тръшкам че като изпишат баткото от детската градина ще ми вземат намалението на малката, нищо че брат и ще посещава детската градина през лятото с увеличена такса. Ще мога да имам намаление за дребната когато се роди бебето и тя се окаже второ дете в многодетно семейство.

И съвсем не по темата, да споделя голямото си постижения тази седмица. Успях да наместя два стола( без гърбовете вече) и една бебешка кошница на задната седалка в колата. Малко ще е сложно закопчаването и ще ми трябва удължител за средния колан, но поне няма да си купуваме нова кола.

# 133
  • София
  • Мнения: 8 932
Единственото тълкувание за многодетна майка съм срещала в закона за семейните помощи за деца.
 8. (нова - ДВ, бр. 15 от 2010 г.) "Многодетни" са майките, родили (осиновили) и отгледали три и повече деца над едногодишна възраст.
Това означава, че независимо от възрастта на детето си оставаме многодетни.
И моят син навърши скоро 18, но все още учи и си е част от семейството. В градината се опитват да ме накарат да плащам такса за най-малката, но няма да им се получи.
В Наредбата за таксите на София пише, че такса не се плаща за 3 или следващи деца на многодетни родители. Така че, докато съм такава, нямам намерение да им плащам нищо.

# 134
  • София
  • Мнения: 216
И моето трето дете е от друг баща и като питах за държавната кухня на бебето ми казаха, че ще ползваме намаление, в системата за яслите пък в София ни се начисляват автоматично точки за многодетно семейство, децата са присъдени на мен, но не знам при прием и записване ще ми искат решението от съда, така или иначе и всичките да са от различен баща аз съм им майка и аз ги отглеждам

Общи условия

Активация на акаунт