МНОГОДЕТНИ МАМИ № 70

  • 57 307
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 104
Здравейте, радвам се , че все още има семейства , които искат и отглеждат повече от две деца. Аз лично съм майка на четери невероятни деца. Съответно на 18г. , 14г. , 4г., 2г. Наскоро се сблъсках с един парадокс и ми се иска да получа и вашето мнение Многодетна майка ли съм или не съм ?! Когато записвах малката на ясла  ми казаха , че мога да ползвам само 50% отстъпка от таксата тъй като не се водя многодетна майка , защото децата са от двама бащи, било 2+2? Някой има ли подобен случай? И как да си обесня факта в случая, че бащите са ги раждали ? От Велико Търново съм , ако това има някакво значение изобщо. Благодаря ви.
Добре дошла в отбора на може би многодетните! Моето първо дете е на 20 и сега кандидатствах за дг като двудетна, а не като многодетна майка. Колко удобно държавата гледа не че е родено трето или четвърто дете, а на колко години е първото!
Иначе за таксите съм поставяла въпроса къде ли не, включително пред политици на демографски форуми. Всяка община решава за себе си този въпрос. Само в София-град всички общини освобождават от такси многодетните. В София-област си решават отделните общини! Ако кметовете вземат решение, може никое дете да не плаща за дг или ясла и има такива населени места - без оглед колко са децата в семейството. Така че пишете до кметовете, изисквайте, настоявайте за насърчаване на многодетните.

И моето трето дете е от друг баща и като питах за държавната кухня на бебето ми казаха, че ще ползваме намаление, в системата за яслите пък в София ни се начисляват автоматично точки за многодетно семейство, децата са присъдени на мен, но не знам при прием и записване ще ми искат решението от съда, така или иначе и всичките да са от различен баща аз съм им майка и аз ги отглеждам
Трябва да са регистрирани в едно домакинство по адресна регистрация. В системата пише точно какви документи ще Ви искат.

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 19:34 от AnMary

# 136
  • София
  • Мнения: 3 113
Честит празник на Св. св. Константин и Елена, да са здрави и успешни всички, носещи техните имена! 

За тези, с които нямаме връзка във Фейсбук, пускам и тук поканата за среща на Клуб "Пълна къща", отворена за всички многодетни родители, които биха проявили интерес:

На 18 юни (вторник) от 17.30 ч. каним всички многодетни семейства, които се интересуват от дейността на Клуб "Пълна къща" към Асоциация Родители, на неформална среща в офиса на асоциацията, за да се запознаем и да споделим опит в отглеждането на три и повече деца!

Какво да очаквате от срещата?
- Кратко представяне на Асоциация Родители и Клуб "Пълна къща".
- Запознанства с други многодетни родители
- Разговор за обществените нагласи и политиките, касаещи многодетните семейства
- Възможност да станете член на клуба
- Кафе, чай и лека почерпка от нашите любезни домакини

Адресът е: офис на Асоциация Родители, гр. София, жк. Яворов, бл. 73, ет. 2, звънец "Охрана";  телефон за връзка - 02/944 17 99

Ето и линк към събитието. Ще се радваме да поканите ваши многодетни приятели!

# 137
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте! Приемате ли нови попълнения? Аз съм мама на трима дребчовци: батко на "вече 10" и две момичета на "почти 9" и 6м. След двамата породени ми е много интересно да видя какво е да си родител на дете, което няма породен брат/сестра 😁 И аз този път сякаш вече имах и времето, и настройката, да се насладя на всеки момент като за последно. И мен ме дразни да ме наричат "майка-героиня". Все едно съм се справила с нещо ужасно тежко, което животът ми е стоварил, а не е моят личен избор и моето желание...

# 138
  • Мнения: 1 575
След двамата породени ми е много интересно да видя какво е да си родител на дете, което няма породен брат/сестра 😁 И аз този път сякаш вече имах и времето, и настройката, да се насладя на всеки момент като за последно. И мен ме дразни да ме наричат "майка-героиня". Все едно съм се справила с нещо ужасно тежко, което животът ми е стоварил, а не е моят личен избор и моето желание...
Все едно аз съм го писала, ама преди 5г. Само, че вече не ми остава време да се наслаждавам. Не знам какво става, но имам чувството че съм като хамстер в колело. Извинявам се за оплакването.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 395
Разбирам те, учениците отнемат ужасно много време, а и нерви и усилия ако не са особено ученолюбиви... А ти скоро ще имаш трима 🙄 Ноо още има-няма 5г. и ще ти олекне програмата, тогава ако вярваме на филмите ще се чудиш какво да правиш в свободното си време.. Аз бих започнала списъка от сега за всеки случай 😁

# 140
  • Мнения: 9 866
Мацки, колко пари събирате за края на учебната година?
Ние по 16 лв за 3 госпожи.
Добре е, нали?
Занималнята, класната и новата класна.

# 141
  • Мнения: 1 575
Благодаря за подкрепата! Hug
Учениците не знам, ама пуберите отнемат много енергия.
Мислила съм какво бих правила когато децата пораснат и станат самостоятелни, става ми малко тъжно, че няма да са покрай мен, ама такъв е живота.
Обожавам бебоците, хем са винаги до теб, хем не те нервират, хем миришат страхотно Heart Eyes

# 142
  • София
  • Мнения: 3 113
Мацки, колко пари събирате за края на учебната година?
Ние по 16 лв за 3 госпожи.
Добре е, нали?
Занималнята, класната и новата класна.

Ние по 20 лв. за 2 госпожи, понеже е последна година ( IV клас). Blush

# 143
  • Мнения: 9 866
Какво ще вземете? Моите "колежки" предлагаха да дадем парите, аз обаче не съм съгласна, и предложих ваучер.

# 144
  • София
  • Мнения: 1 635
Ние взехме по кутия бонбони и ваучер за книжарница за учителите + букет за класната.

svee, много е яко с големи деца и малко бебе. Умирам да го мачкам по цял ден, докато са на училище. Направо като с първо дете се чувствам.

# 145
  • Мнения: 1 603
Ох а ние прохожда ме.  Никой не иска от големите да я поводи поне малко и само гледат да изклинчат.  Да прохожда си викам вече Stuck Out Tongue Winking Eye

# 146
  • Мнения: 478
И аз много идилично си го представям как ще съм по цял ден само с едно бебе вкъщи докато двамата са на градина и училище.
Реално на малката почти не си спомням първите две години от живота. Помня само най-важните моменти и другото ми е в мъгла Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 1 395
Да, много е спокойно докато са на училище. Като се върнат решавахме задачи ходейки напред-назад с бебе в ръце. Малката ще знае таблицата за умножение преди да проговори, всеки ден по време на баня кака й идва да я рецитира 😂

Аз не мога да убедя родителите да съберем пари дори за общ букет, явно ще сме си с по цвете само.

# 148
  • София
  • Мнения: 3 113
Какво ще вземете? Моите "колежки" предлагаха да дадем парите, аз обаче не съм съгласна, и предложих ваучер.

Да, и ние взехме подаръчни ваучери, които могат да се ползват във всички магазини с ПОС-терминал. Освен това ще има и по една снимка в рамка на целия клас за спомен.

# 149
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
В класа на малката- 1 кл.,  родителите предложиха кутия с декупаж за класната. Получи се страхотна, децата сложиха вътре листчета с послания/ пожелания. Имаше букети за всички г-жи- 6 броя, събирахме по 15 лв.
От своя страна учителките им връчиха към свидетелствата и малко подаръче- снимка колаж от събития през учебната година.

Общи условия

Активация на акаунт