СЕДМИ КЛАС. С розмарин и бЕло - за просветно дело

  • 46 668
  • 749
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 11 703
Спунк в скрития текст няма нищо.Явно аз съм български реотан...

# 376
  • София
  • Мнения: 922
Преди малко се върнахме от ПИ БЕЛ в СМГ. Нещо им е издишала леко организацията -  забавили са се с началото на втора "част", защото не са имали достатъчно листя за всички седмокласници. Седяли са по двама на чин - седмокласник и третокласник. Набора излезе половин час след началото на "втора част" Flushed. Не разчитам да се е справил с преразказа... Оплаках се...

# 377
  • София
  • Мнения: 8 280
Селена, и миналата година на ПИ бяха така заедно от два различни класа.

# 378
  • София
  • Мнения: 922
Това, че са били два класа не го е притеснило. Чудел се е дали да подскаже на третокласника до себе си за една задачка. Направило му е впечатление, че детето се мъчи и му беше смешно, че и той се мъчел на същите задачи на тази възраст, а сега му изглеждат елементарни.

# 379
  • София
  • Мнения: 8 280
Селена, не е даже никак смешно (но не пречи човек да се усмихне на ситуацията, от опита на годините... Как звучи Joy) . По-добре малчото е само да се бори, че за това училище трябва или да се пребори, или...
Миналата година се пекох на двоен огън - 7класник и 4класник. Задачи за движение се решаваха от двамата. Когато срещнехме някоя различна, привиквах другия да види условието.
Общо взето единствената разлика бе, че малката не работеше с дроби....
За съжаление не вярвам, че нещо ще се промени в бъдеще със заобикалянето на приема, било то след 7 или след 4 клас.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 00:45 от Desem

# 380
  • Мнения: 4 070
Здравейте, в пощата не откривам ключове за ПИ по БЕЛ на Междучасие, Вектор и Веди. Дали някой има възможност да качи?

# 381
  • Мнения: 1 812
Имам мейл от Междучасие за ПИ по математика. Доволна съм, на първият изпит беше по зле от 60% от децата Anguished, сега е по-добре от 77% от децата Relieved . И наборката е много доволна. Има 71 точки върви напред, което е важно.Средният резултат от ПИ по математика в Междучасие е 51 точки.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 14:15 от Rady

# 382
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз имам мейл. Люлея се между двете крайности с тези резултати на щерката. Ама би трябвало да не се изненадвам, че по математика е по-добра отколкото по БЕЛ. От години е така.
Та след като се сринах със 73т. по БЕЛ и в нейния курс и пак толкова в Междучасие. Сега по МАТ - 93т. в курса им и 95т. в Междучасие. Тя ми премигва насреща и казва: "Може би е по-добре да кандидатствам в математическа гимназия..." Уф, добрутро пиле шарено...
Така и така до самия изпит нищо не се знае. Че на една позната детето супер математик от стрес се издъни с 54т. на изпита по мат. след 90+ на всички пробни. Ама обратното да стане с моята малка "филоложка" силно се съмнявам.

# 383
  • София
  • Мнения: 6 094
Rady, мисля, че статистиката на "Междучасие" все още не е пълна. Има невъведени данни.

# 384
  • София
  • Мнения: 7 053
Миа, ако я влече и й се отдава, защо не?
95 т. в Междучасие си е повече от отличен резултат.
Тестовете им по БЕЛ много се доближават до реалните, за разлика от математиката...

# 385
  • Мнения: 1 812
Спунк, да и аз така мисля. Така да се каже междинни резултати. Smirk

M_I_A , прекрасен резултат по математика. Браво!

При нас няма изненади, БЕЛ е 93 точки, математика 71, но е добавила 30 точки в математиката, бях в потрес след първия ПИ по математика.

# 386
  • София
  • Мнения: 6 182
Слънчевата, явно ѝ се отдава, повече от БЕЛ. Но в 4-ти клас баща ѝ много я натискаше за СМГ и непрекъснато я засипваше със задачи (у дома, не на курс) и тя даде заден. При стреса на изпитите и в СМГ, и в ПЧМГ направи бакалски грешки и се издъни много грозно. ММ пък го беше взел при сърце и спретна едни драми, та съвсем я отврати. Та до преди два месеца тя обясняваше, че мрази математиката. Мрази, мрази, ама колко да я мрази? За курс по БЕЛ винаги тръгва с притеснение и свит стомах. За курс по МАТ заминава с кеф и удоволствие, въпреки че се налага да става в неделя в 6:00 за да стигне навреме, но не ѝ тежи.
Аз тъкмо мислех да говоря с нея по този въпрос и се радвам, че сама стигна до извода.
Не изключвам да се случи и сега да направи грешки в сметките, но поне явно на теория са ѝ ясни нещата.
Rady, точно си мислех как са ни на обратно децата

# 387
  • Мнения: 4 577
И на нас вчера ни върнаха резултатите по МАТ и отново сме с любимите частни случаи. Моят син не разбира, че колкото и да е изобретателен в решението, все ще му вземат точки. Ама каквото такова.

# 388
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Браво на нея Миа,след като има по ясно математическо мислене значи по-добре с математика да се ориентира!

# 389
  • Мнения: 1 812
Милите ни деца. Вместо да си развиват интересите и заложбите свободно се стресират с изпити от рано. ..... Много ми е мъчно за децата напоследък и съм станала една такава спокойна, не и пиля толкова много на наборката, само я побутвам да си организира по-добре времето. Явно от употребата на червено е, април-май ще мина на бело и съвсем ще се успокоя сигурно.
M_I_A , аз си помислих същото. Моята девойка до пети клас обичаше повече математиката.В училище имат страхотен преподавател по БЕЛ, тя я обожава, а по математика нещата никак не се розови и тя промени любимите предмети.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 15:02 от Rady

Общи условия

Активация на акаунт