Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 186
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Е тогава как ще закриват фирма, която не съществува?

# 421
  • Мнения: 3 699
Не знам, нали имахме срок , в който ако не подадем данни за фирмата в търговския регистър,( когато започнахме да подаваме отчети), казаха ,че автоматично  ги заличават. Как може да се провери по друг начин и да се избегнат глоби евентуално.

# 422
  • Русе
  • Мнения: 1 502
Щом я няма в Търговския регистър означава, че фирмата не съществува, няма какво да се закрива. И аз водех счетоводството на една такава, която нарочно не я пререгистрирахме, защото човекът не осъществяваше дейност от няколко години. Беше ЕТ и даже в мен останаха печатът на фирмата, касовия апарат, кочана с ф-рите и др. Тази година реших, че е време вече да ги изхвърля и всичко отиде в коша. Погледнах, дали касовия апарат не става да го дам на детето да си играе, но не ставаше. Само че в моя случай нямаше хора, които някога да са били на трудов договор във фирмата. Не знам, ако е имало, какво се случва с ведомостите, досиетата на работниците, които трябва да се пазят 50 г.

# 423
  • Мнения: 3 699
И при тях не е имало хора, само са я открили и това е. А за това,че е закрита фирмата служебно дали се заплаща от собствениците на фирмите, както пишеше, би следвало от 2011 до сега да дойде известие за плащане или , Благодаря ви за търпението и съветите

# 424
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Не се заплаща.

# 425
  • Мнения: 3 699
Благодаря  Flowers Hibiscus

# 426
  • Мнения: 1 167
Здравейте, във връзка с проверка за възстановяване на ДДС за първи път ми искат аналитичен регистър на сметка 499. От оборотната ведомост ли да я изкарам, или си има някаква специална бланка за попълване ?

# 427
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте, във връзка с проверка за възстановяване на ДДС за първи път ми искат аналитичен регистър на сметка 499. От оборотната ведомост ли да я изкарам, или си има някаква специална бланка за попълване ?
От счетоводната програма по-скоро.

# 428
  • Мнения: 1 167
Здравейте, във връзка с проверка за възстановяване на ДДС за първи път ми искат аналитичен регистър на сметка 499. От оборотната ведомост ли да я изкарам, или си има някаква специална бланка за попълване ?
От счетоводната програма по-скоро.

Благодаря

# 429
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте 😊
Обмислям връщане на работа след майчинство на 4 часов работен ден.
Но имам някакви спомени , че ако се върна на 4 часов след това мога да правят с мен каквото си поискат. В смисъл , че могат да не ме върнат на 8 час и заплатата на която съм била. Някой запознат ли е да ми обясни минусите ?

# 430
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Всичко е въпрос на договаряне.

# 431
  • Мнения: 703
Здравейте, имам малко глупав въпрос. Имам кредитна карта, с която понякога пазарувам online, но веднага (в рамките на дни) си погасявам задълженията, а и никога не съм пазарувала с нея преди 15-то число на месеца, от скоро е. Искам да купя нещо, да кажем утре, 25.10, за което част от парите да върна от заплатата, която ще получа на 30.10, а другата част на 30.11. Имам 45 дни гратисен период, но едно 15-то чсило в текста малко ме притеснява, не знам дали не го разбирам грешно. Ще ви сложа текста и ако може да ми кажете до коя дата трябва да върна всички пари. До 15-ти октомври или началото на ноември, около 10-ти?

"Клиентите с револвиращи карти могат  да се възползват от безлихвен период до 45 дни за покупки на стоки и услуги, ако  до 15-то число на месеца, следващ отчетния период, погасят изцяло всичките си задължения."

# 432
  • София
  • Мнения: 161
Не са ли ти изпращали извлечение досега, за да се ориентираш?
От цитирания от теб текст изглежда, че периодът е от 01-ви до 31-ви октомври и дължиш плащане на 15.11.19. Ако можеш да отложиш покупката за 01 ноември, тогава ще трябва да платиш сумата на банката на 15 декември, т.е. това са 45-те дни гратисен период.

# 433
  • Мнения: 1 167
Момичета здравейте,
имам нулева интрастат декларация в поток изпращания и направих глупостта да не я поддам в срок. След три дена ми звъннаха от Нап да си я поддам веднага го направих и е приета. Вчера ми дойде покана за административно нарушение, че ще пиша възражение е ясно, но каква глоба могат да ми наложат, имал ли е някои такъв случай?

# 434
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Момичета здравейте,
имам нулева интрастат декларация в поток изпращания и направих глупостта да не я поддам в срок. След три дена ми звъннаха от Нап да си я поддам веднага го направих и е приета. Вчера ми дойде покана за административно нарушение, че ще пиша възражение е ясно, но каква глоба могат да ми наложат, имал ли е някои такъв случай?
от 500 до 5000 лв.
Confused
Стискам палци да се размине.

Общи условия

Активация на акаунт