Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 177
  • 743
  •   1
Отговори
# 105
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Като нямаш пълни изходни данни няма как да познаеш от къде идва стойността на себестойността.

# 106
  • Мнения: 1 167
Като нямаш пълни изходни данни няма как да познаеш от къде идва стойността на себестойността.

А тя как ги изчислява, защото също ги няма тези данни ?

# 107
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Като нямаш пълни изходни данни няма как да познаеш от къде идва стойността на себестойността.

А тя как ги изчислява, защото също ги няма тези данни ?

Няма как да позная. Защо не я попиташ?

# 108
  • Мнения: 2 461
Lorelly, на 100 % й подават данни от производството. И при нас главния се занимава с това и не е словоохотлив Simple Smile
Няма какво да се притесняваш затова. При одиторска проверка нали пак ГС ще дава обяснения откъде идват тези цифри.

# 109
  • Мнения: 1 167
Не и дават данни от производството, защото тя не работи в сградата ни. Аз съм оперативен и съм си само аз. Тя си е в счетоводната кантора и реално информацията и я поддавам аз. Или тя влиза в програмата ми. Ето аз днес бях приключила всичко до МО, което прави накрая и с което завежда гп по СБ. Пак я попитах да ми обясни, каза да се уча сама. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 3 699
Познавам колеги, които си ги нагласят изписват материал  по това колко печалба да изкарат, незнам дали се работи и по този нсчин- правят " инвентаризация" на останалия материал и изписват разликата, чувала съм , че правят така в заведения за хранене. Работила съм малко в счет.  на ресторант, но изписвах материали на база рецепти , нямам опит

# 111
  • Мнения: 140
Здравейте, ще съм много благодарна ако ми отговорите. Имам идея да отдавам място за нощувки под наем. Как може да стане това, без да имам фирма и без да съм самоосигуряващ се? Предполагам е същото както при отдаване на жилище под наем, но не съм запозната. Благодаря Simple Smile.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 244
Здравейте, ще съм много благодарна ако ми отговорите. Имам идея да отдавам място за нощувки под наем. Как може да стане това, без да имам фирма и без да съм самоосигуряващ се? Предполагам е същото както при отдаване на жилище под наем, но не съм запозната. Благодаря Simple Smile.
По принцип е същото, да. Трябва да правите авансови вноски за данъка първите три тримесечия на годината, и да подадете декларация по чл. 55 за внесения данък. С годишната декларация по чл. 50 изравнявате и доплащате данъка на годишна база. Всичко това може да се прави с ПИК от НАП. Ако ще отдавате през платформите на Букинг, Еърбиенби и подобни обаче, си мисля, че попадате в разпоредбите на чл. 97а от ЗДДС и подлежите на регистрация по ЗДДС.

Ето малко информация по въпроса:
https://nap.bg/page?id=417

# 113
# 114
  • Мнения: 3 699
А как ще издава бележка по чл.45 на всеки човек за 3-4 нощувки ли, и с всеки ли трябва да с подписва договор за наем? За даване на стаи за нощувки се плаща патентен данък, трябва категоризация на обекта, а също се плаща и туристически данък за всеки човек за ден престой, води се специален регистър за лицата, другия вариант е по- лесен, но дали е правилен и законен и аз му се чудя от доста време

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 11:19 от sunrise_67

# 115
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Здравейте,бих искала да ви попитам нещо относно документите за пенсия.Майка ми е родена 59год. и иска да  знае колко години стаж има.Какви документи трябва да събере,ако иска да подава заявление за пенсиониране?

# 116
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте,бих искала да ви попитам нещо относно документите за пенсия.Майка ми е родена 59год. и иска да  знае колко години стаж има.Какви документи трябва да събере,ако иска да подава заявление за пенсиониране?
http://www.nssi.bg/forusers/procedures/167-procesotppensii/682-ropp

# 117
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Моя позната пита - ако си е ползвала третата година майчинство, тя признава ли и се за стаж? Тя смята, че ако и се признава е събрала стажа за пенсия, но ако не е  и остава още една година.

# 118
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Моя позната пита - ако си е ползвала третата година майчинство, тя признава ли и се за стаж? Тя смята, че ако и се признава е събрала стажа за пенсия, но ако не е  и остава още една година.

Мисля, че се признава за стаж при пенсиониране. Но нека в НОИ и направят сметките за по-сигурно.

# 119
  • Русе
  • Мнения: 1 501
Коя трета година майчинство - неплатения отпуск или за нещо друго става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт