Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 301
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
И ние върнахме два апарата на фирмата, от която са закупени, но нито разпечатки направиха, нито нищо...продължава да ме гложди, не тряваше ли аз да пусна отчет.

# 136
  • Мнения: 3 723
Отчети да задължително, до прекъсване на работа, дали не са ги направили в сервиза, питайте има време

# 137
  • Мнения: 2 681
От днес приключвам работа със стария си касов апарат. От тук нататък ще приемаме само плащания по банка. Извадих си месечен и годишен отчет. Техникът, който поддържа касовия апарата каза, че не трябва да правя нищо повече със стария апарат, просто да не го използвам. Така ли е?

Занесохме стария касов апарат в Датекс, платихме 24.00 лв. за бракуване и след 1 седмица отидохме да си вземем протокол за отписване от НАП.Те направиха всички видове разпечатки - от началото на работата на апарата до последния ден. Лепнах ги в касовата книга.  Пиша в мн.ч, защото ходих със служебен шофьор. От тогава - няма плащане в брой и попълване на касова книга - ураааа!

# 138
  • Мнения: X
Близо до нас има фирма, която търгува с касови апарати. Снощи като минавах ги съжалих девойките. В 9 вечерта и двете захлупени пред компютрите. Тази сутрин пак са така. Чудя се дали въобще са се прибирали.

# 139
  • Мнения: 587
Здравейте,предварително се извинявам,защото не съм сигурна дали това е точната тема за въпроса ми.
Искам да ви попитам след изтичането на 6-те месеца болничен за временна нетрудоспособност (болест),какво следва след 6-я месец.Може ли да се удължи болничния,защото спецификата на заболяването не позволява да се върне на работа.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Здравейте,предварително се извинявам,защото не съм сигурна дали това е точната тема за въпроса ми.
Искам да ви попитам след изтичането на 6-те месеца болничен за временна нетрудоспособност (болест),какво следва след 6-я месец.Може ли да се удължи болничния,защото спецификата на заболяването не позволява да се върне на работа.
Би трябвало да има насрочена дата за явяване на ТЕЛК, оттам преценяват дали ще издадат още болнични, дали ще дадат % някакъв, и забрана за определената работа.

# 141
  • Мнения: X
Може да се удължи, но това става след подаване на документи и минаване през ТЕЛК за удължаване на болничния. Това е различна процедура от пенсионирането.

# 142
  • Мнения: 587
Благодаря ви,т.е би следвало този болничен от ТЕЛК,като заплащане да е по-високо от пенсията от ТЕЛК?

# 143
  • Мнения: 195
Здравейте. Знаете ли дали мога да подам Годишната данъчна декларация по чл. 92 утре, защото днес (31.03) е неделя?

# 144
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Здравейте. Знаете ли дали мога да подам Годишната данъчна декларация по чл. 92 утре, защото днес (31.03) е неделя?

Да, може

# 145
  • Мнения: X
Благодаря ви,т.е би следвало този болничен от ТЕЛК,като заплащане да е по-високо от пенсията от ТЕЛК?
ТЕЛК разрешава да продължите да бъдете в болнични над 180 дни, които можете с ЛКК да вземете. Реално от ТЕЛК е само разрешение ЛКК да продължи още месец, два или три, според състоянието, да издава болнични, които ще бъдат платени от НОИ. Това е в случай, че се очаква възстановяване на работоспособността.

# 146
  • Мнения: 322
Здравейте, фирмата ми няма дейност за 2018, трябва ли да подавам данъчна декларация или само декларацията в ТР и НСИ е достатъчна ? Благодаря Simple Smile

# 147
  • Русе
  • Мнения: 1 512
Каква е фирмата - ООД, ЕТ? В НСИ задължително декларация за неактивност. ГДД не трябва да се подава. В ТР зависи, дали е ЕТ или ЕООД. Ако е ЕТ не трябва, ако е ООД се подава.

# 148
  • Мнения: 322
Благодаря, ЕООД е подадох в ТР вече .

# 149
  • Мнения: 578
Здравейте, става въпрос за фирма без дейност...трябва да се подаде една декларация в НСИ, до сега съм подавала само онлайн, до колкото виждам тая година ще се подава на имейл или на място, но аз не съм в България а печата ми е там. Та въпроса ми е има ли как да я попълня с КЕП или трябва да я изтегля ако я изтегля обаче не знам как да я попълня  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт