Счетоводител в нужда се познава 15

  • 27 913
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте, става въпрос за фирма без дейност...трябва да се подаде една декларация в НСИ, до сега съм подавала само онлайн, до колкото виждам тая година ще се подава на имейл или на място, но аз не съм в България а печата ми е там. Та въпроса ми е има ли как да я попълня с КЕП или трябва да я изтегля ако я изтегля обаче не знам как да я попълня  Thinking
С електронен подпис на фирмата можете да  я подадете онлайн през сайта на НСИ.
Но отделно трябваше до 31.03. да подадете и формуля Г3 в Агенция по вписванията.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 14:25 от Ала-Бала

# 151
  • Мнения: 578
Здравейте, става въпрос за фирма без дейност...трябва да се подаде една декларация в НСИ, до сега съм подавала само онлайн, до колкото виждам тая година ще се подава на имейл или на място, но аз не съм в България а печата ми е там. Та въпроса ми е има ли как да я попълня с КЕП или трябва да я изтегля ако я изтегля обаче не знам как да я попълня  Thinking
С електронен подпис на фирмата можете да  я подадете онлайн през сайта на НСИ.
Значи аз не съм разбрала правилно Simple Smile Благодаря Simple Smile

# 152
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Как бихте процедирали в този случай - имаме работник, който ползва продължително време болнични. В края на януари го викат на ТЕЛК за да му ги удължат. Става ясно, че ще има още един болничен за 30 дни, но аз към 25.02 не съм го получила, и съответно за януари лицето е в неплатен отпуск. На 01.03 човека казва, че все още чака болничния, но потвърждава че ще е за 30 дни до някой февруари, и подава молба за прекратяване на договора, съответно от 01.03 е прекратен. И вчера получаваме 2 броя болнични, които свършват на 25.03.
Някой имал ли е подобен случай. Първия болничен ми е ясен, ще го подам, по времето му все още е бил назначен. Но с втория какво да правя...

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 21:42 от Alexandra

# 153
  • софия
  • Мнения: 222
Интересува ме за 8 часов работен ден на минимална заплата 566 лв. продавач,удръжката ми за осигуровка е 127 лв,редно ли да е толкова?

# 154
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Как бихте процедирали в този случай - имаме работник, който ползва продължително време болнични. В края на януари го викат на ТЕЛК за да му ги удължат. Става ясно, че ще има още един болничен за 30 дни, но аз към 25.02 не съм го получила, и съответно за януари лицето е в неплатен отпуск. На 01.03 човека казва, че все още чака болничния, но потвърждава че ще е за 30 дни до някой февруари, и подава молба за прекратяване на договора, съответно от 01.03 е прекратен. И вчера получаваме 2 броя болнични, които свършват на 25.03.
Някой имал ли е подобен случай. Първия болничен ми е ясен, ще го подам, по времето му все още е бил назначен. Но с втория какво да правя... Другото което ми мина през ума, е да залича прекратяването в НАП, и да го пусна сега..


Как е прекратен договора?
По взаимно съгласие?
Ако е така, то просто подаваш двата болнични и след 01.03. няма да му платят от НОИ.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Интересува ме за 8 часов работен ден на минимална заплата 566 лв. продавач,удръжката ми за осигуровка е 127 лв,редно ли да е толкова?
Да, толкова е, можеш да провериш в https://www.kik-info.com/kalkulatori/zaplata.php

# 156
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Александра - мисля, че да.

# 157
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Здравейте! Аз си позволявам понякога да давам съвети, но сега имам нужда от помощ относно следния казус:
Държавен служител е уволнен поради съкращаване на длъжността, с право на обезщетение за съкратена длъжност – 2 мес.  2 седмици след уволнението го избират за член на РИК. Това е правоотношение по Изборния кодекс, според който членовете са лица, упражняващи трудова дейност на изборна длъжност /чл. 68 ИК/. Назначават се за срок от 2 месеца.
Това обстоятелство според вас води ли до прекратяване на обезщетението на съкратения служител?
Всъщност до колкото разбирам има едно обезщетение, което се плаща за неспазено предизвестие /1 месец/, и още 1 месец обезщетение в случай, че служителят не си е намерил работа. Та по-скоро второто обезщетение следва ли да се изплати в такъв случай или не?

# 158
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Здравейте! Аз си позволявам понякога да давам съвети, но сега имам нужда от помощ относно следния казус:
Държавен служител е уволнен поради съкращаване на длъжността, с право на обезщетение за съкратена длъжност – 2 мес.  2 седмици след уволнението го избират за член на РИК. Това е правоотношение по Изборния кодекс, според който членовете са лица, упражняващи трудова дейност на изборна длъжност /чл. 68 ИК/. Назначават се за срок от 2 месеца.
Това обстоятелство според вас води ли до прекратяване на обезщетението на съкратения служител?
Всъщност до колкото разбирам има едно обезщетение, което се плаща за неспазено предизвестие /1 месец/, и още 1 месец обезщетение в случай, че служителят не си е намерил работа. Та по-скоро второто обезщетение следва ли да се изплати в такъв случай или не?

Само за времето, в което реално не е било на работа. За това, което е за неспазено предизвестие - дължи се за периода на предизвестието или частта от него.

# 159
  • Мнения: 577
Здравейте! Моля ви за съвет. На работа съм на срочен трудов договор ,който изтича края на юни месец. Преди няколко дни разбрах,че съм бременна. Четох,че не съм защитена от прекъсване на договора.Не мисля да крия от работодателя си,но не знам как ще реагира. Какви са ми опциите в такъв случай? Чувствам се в безисходица.Лошото е,че и с бременността нещата не тръгват мн добре и може ще ми трябват болнични.

# 160
  • Мнения: 1 472
За да получаваш майчинство към 45 - тия ден преди термин трябва да имаш тр.договор. Ако може работодателят да те назначи отново на тр.договор и да си плащаш през него осигуровките, е най-добре.

# 161
  • Мнения: 577
Разбирам,но проблема идва от това ако не желае да ме назначи отново.Има ли вариант някак аз сама да си внасям осигуровки за фонд майчинство?

# 162
  • Русе
  • Мнения: 1 513
На срочен договор ли си или на договор със срок на изпитване?

# 163
  • Мнения: 577
Трябва да погледна отново дали има срок на изпитване.Със сигурност пише ,че срока е валиден до 26.06.2019. Идеята на работодателя ми беше след този договор да ме назначив в друга негова фирма и на др длъжност.Притеснено ми е дали изобщо ще сключим втори договор.

# 164
  • Мнения: 2 681
Разбирам,но проблема идва от това ако не желае да ме назначи отново.Има ли вариант някак аз сама да си внасям осигуровки за фонд майчинство?

Не.
Може да помолиш близък с фирма да те назначи и да му плащаш всички разходи за осигуровки и данъци.

Общи условия

Активация на акаунт