Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 288
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Даже е по-правилно, защото на 28.06. нямаш данъчно събитие, освен ако тогава не са платили. Но и да  е така, имаш 5 дни за съставяне на ф-рата.

# 271
  • Мнения: 22 414
Даже е по-правилно, защото на 28.06. нямаш данъчно събитие, освен ако тогава не са платили. Но и да  е така, имаш 5 дни за съставяне на ф-рата.

Не, фактурата е платена на 02.07.2019г.

Разговарях с клиента, за него няма проблем да направя корекцията. Ще се получат 2плащания в един месец, когато му издадем фактурата за м. 07 в края на месеца, но не било проблем за него.

Благодаря много

# 272
  • Мнения: 3 723
Здравейте, да попитам за корекция на декларация 1 от месец януари, срока е до 28,02, нали, не мога д апипам нищо сега, благодаря

# 273
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Здравейте, да попитам за корекция на декларация 1 от месец януари, срока е до 28,02, нали, не мога д апипам нищо сега, благодаря
Би трябвало да може, но на място в НАП, не става по ел.път.

# 274
  • Враца
  • Мнения: 458
Здравейте, да попитам за корекция на декларация 1 от месец януари, срока е до 28,02, нали, не мога д апипам нищо сега, благодаря
Корекция  в Нап с писмо и дискета с новите данни, много са бързи, преди месец ми се наложи. Виж за обр.6 чаках повече, защото беше в намаление и ми искаха рекапитулация за периода.

# 275
  • Мнения: 3 723
Много ви благодаря, и няма да ме проверяват и мъчат,нали, получила се е грешка при мен ще трябва да е в увеличение , защото едно обезщетение по чл.224 не е влязло в осигур. доход , а го има в заповедта

# 276
  • Враца
  • Мнения: 458
Много ви благодаря, и няма да ме проверяват и мъчат,нали, получила се е грешка при мен ще трябва да е в увеличение , защото едно обезщетение по чл.224 не е влязло в осигур. доход , а го има в заповедта
Разбира се, че няма да те мъчат. Още повече, че е в увеличение. Не се притеснявай, на всеки се случва. Тук няма глоби, при ДДС-то има при корекция.

# 277
  • Мнения: 3 723
Сега една колежка каза, че би трябвало да ми приемат и по ел. път , дали е вярно, за д1 за всички служители ли трябва да пусна корекция , а за д6  редовна с увеличението на данъка

# 278
  • София
  • Мнения: 1 247
Много ви благодаря, и няма да ме проверяват и мъчат,нали, получила се е грешка при мен ще трябва да е в увеличение , защото едно обезщетение по чл.224 не е влязло в осигур. доход , а го има в заповедта
Осигурителен или облагаем доход? Защото обезщетението по чл 224 не се облага с осигуровки, само с ДОД.

# 279
  • Мнения: 3 723
Облагаемият доход, за сега само дод ще платя

# 280
  • Враца
  • Мнения: 458
Облагаемият доход, за сега само дод ще платя
Пак се подава декл.обр.1.
Сумата на обезщетението за неизползван платен годишен отпуск по чл. 224, ал. 1 от Кодекса на труда се добавя към облагаемия доход по чл. 24 от ЗДДФЛ, посочен в точка 31 от Декларация образец 1. Съответно в точка 31А се посочва и начисленият данък върху сумата на това обезщетение.

# 281
  • Мнения: 3 723
Благодаря Flowers Hibiscus

# 282
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте на всички, ако някой има нужда от добър счетоводител...имам добра счетоводителка, повече от 10 год ми води счетоводството и не съм имала никакви проблеми. Преди да си отвори самостоятелна счетоводна кантора, работи в една от най-големите счетоводни къщи и водеше фирми с многомилионни обороти. Ако някой се интересува, ми пишете на лични.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте отново... Ако вкарвам детски стоки от Англия, задължително ли фирмата трябва да е регистрирана по ДДС (ЕООД ще е фирмата)? Бях днес при счетоводител,каза ми,че може да не е по ДДС,но мои познати ми казаха,че щом ще зареждам от Англия, задължително трябва (понеже там нали няма ДДС на детските стоки)

# 284
  • Мнения: 728
Здравейте отново... Ако вкарвам детски стоки от Англия, задължително ли фирмата трябва да е регистрирана по ДДС (ЕООД ще е фирмата)? Бях днес при счетоводител,каза ми,че може да не е по ДДС,но мои познати ми казаха,че щом ще зареждам от Англия, задължително трябва (понеже там нали няма ДДС на детските стоки)

А защо не вярвате на счетоводителя?



Чл. 99. (1) На регистрация по този закон подлежи всяко данъчно незадължено юридическо лице и данъчно задължено лице, което не е регистрирано на основание чл. 96, 97, 98, чл. 100, ал. 1 и 3 и чл. 102 и което извършва вътреобщностно придобиване на стоки.
(2) Алинея 1 не се прилага, когато общата стойност на облагаемите вътреобщностни придобивания за текуща календарна година не надвишава 20 000 лв.
(3) За лицата по ал. 2 възниква задължение за подаване на заявление за регистрация по този закон не по-късно от 7 дни преди датата на възникване на данъчното събитие за придобиването, с което общата стойност на облагаемите вътреобщностни придобивания надвиши 20 000 лв. Вътреобщностното придобиване, с което се надхвърли посоченият праг, подлежи на облагане с данък по този закон.
(4) Стойността по ал. 2 е общата сума на облагаемите вътреобщностни придобивания, с изключение на придобиването на нови транспортни средства и на стоки, подлежащи на облагане с акциз, без данъка върху добавената стойност, дължим или платен в държавата членка, от която стоките са транспортирани или изпратени.
(5) Алинея 1 не се прилага по отношение на:
1. лицата по чл. 168, които придобиват нови превозни средства;
2. лицата по чл. 2, т. 4.
(6) Лице, което е регистрирано на основание на този член и за което възникнат основания за задължителна регистрация по чл. 96, 97 и 98 или за регистрация по избор по чл. 100, ал. 1 и 3, се регистрира по реда и в сроковете за задължителна регистрация или регистрация по избор.

Общи условия

Активация на акаунт