Счетоводител в нужда се познава 15

  • 27 911
  • 743
  •   1
Отговори
# 300
  • Русе
  • Мнения: 1 513
Първо, да попитам какъв точно договор сте сключили. В ЕООД собственикът няма как да сключи "трудов договор" със себе си, може да сключи ДУК /договор за управление и контрол/.
Другото, което си мисля, че след като сте подали в началото на годината, че цяла год ще се осигурявате като СОЛ без болнични, не трябва ли до края на годината да внасяте осигуровки като СОЛ, това не знам.

# 301
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Не знам какъв точно договор съм подписала, не е в мен в момента, но счетоводителката ми обясни, че било подобно на трудовия договор. В НАП вече излизам като управител на фирмата, а не като собственик...

# 302
  • Мнения: 1 167
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. ДДС декларацията за м. Юни протокол по чл 117 влиза само в дневник за продажби без този за покупки.Така е и подадена. ДДС то е 18 лв. Какво мога да направя ?

# 303
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,моля за съвет. Искам да открия фирма на мое име,но имам запор на банковата сметка, предполагам веднага ще се направи и на фирмената сметка? Какъв процент ще ми се удържа от постъпленията в сметката? И изобщо да правя ли фирма на мое име? Благодаря предварително на отзовалите се,спокоен ден.

# 304
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. ДДС декларацията за м. Юни протокол по чл 117 влиза само в дневник за продажби без този за покупки.Така е и подадена. ДДС то е 18 лв. Какво мога да направя ?
В следващата декларация го включи в дневника за покупки.
Здравейте момичета,моля за съвет. Искам да открия фирма на мое име,но имам запор на банковата сметка, предполагам веднага ще се направи и на фирмената сметка? Какъв процент ще ми се удържа от постъпленията в сметката? И изобщо да правя ли фирма на мое име? Благодаря предварително на отзовалите се,спокоен ден.
Щом е запорирана няма да имате достъп до средствата и постъпленията в нея.
Или работите само кеш, или оправяте запора и след това регистрирате фирма.

# 305
  • Мнения: 1 167
Здравейте момичета, имам нужда от съвет. ДДС декларацията за м. Юни протокол по чл 117 влиза само в дневник за продажби без този за покупки.Така е и подадена. ДДС то е 18 лв. Какво мога да направя ?
В следващата декларация го включи в дневника за покупки.
Здравейте момичета,моля за съвет. Искам да открия фирма на мое име,но имам запор на банковата сметка, предполагам веднага ще се направи и на фирмената сметка? Какъв процент ще ми се удържа от постъпленията в сметката? И изобщо да правя ли фирма на мое име? Благодаря предварително на отзовалите се,спокоен ден.
Щом е запорирана няма да имате достъп до средствата и постъпленията в нея.
Или работите само кеш, или оправяте запора и след това регистрирате фирма.


Благодаря много !

# 306
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Здравейте момичета,моля за съвет. Искам да открия фирма на мое име,но имам запор на банковата сметка, предполагам веднага ще се направи и на фирмената сметка? Какъв процент ще ми се удържа от постъпленията в сметката? И изобщо да правя ли фирма на мое име? Благодаря предварително на отзовалите се,спокоен ден.

В момента най-вероятно имате запор на личната Ви сметка, като физическо лице. Ако регистрирате дружество и откриете фирмена сметка, тя евентуално може да бъде запорирана, ако дружеството има някакви задължения. Пак ще напиша "евентуално", но така или иначе не знаем как ще се развият нещата, може за Вашите лични задължения като физическо лице, да наложат запор на дружествени дялове, които ще притежавате като си откриете фирма, но пак казвам, това е чисто хипотетично.

# 307
  • Мнения: 7
Благодаря ви много момичета

# 308
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте отново 😊 Съжалявам за многото въпроси... Когато фирмата ми е регистрирана в ТР (търговия),но все още не съм я регистрирала в НАП,мога ли да купувам стока? След това,дали ще могат да се осчетоводят фактурите?

# 309
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Здравейте отново 😊 Съжалявам за многото въпроси... Когато фирмата ми е регистрирана в ТР (търговия),но все още не съм я регистрирала в НАП,мога ли да купувам стока? След това,дали ще могат да се осчетоводят фактурите?
В НАП не се регистрира, подава се заявление за започване на дейност. Мисля, че беше в 7-дневен срок от започване на дейност - издадена фактура, купена стока и т.н, това е началото на дейността.

# 310
  • Русе
  • Мнения: 1 513
Здравейте, гледам, че НАП са пуснали приложението за проверка на откраднатите лични данни. Въведох няколко ЕГН-та - моето и на др. роднини. Излиза ми едно и също съобщение на всички: "За вашето ЕГН има неправомерно разкирити лични данни" и нищо повече.

# 311
  • Мнения: 578
Здравейте не знам дали въпроса ми е за тая тема, но не намерих подходяща...та въпроса ми е аз съм от Бургас, но в момента съм в София може ли да си платя здравните осигуровки тук в някой клон на НАП, понеже виждам, че декларация 7 се подава по местоживеене. Няма как да се прибера сега. Благодаря Simple Smile

# 312
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте не знам дали въпроса ми е за тая тема, но не намерих подходяща...та въпроса ми е аз съм от Бургас, но в момента съм в София може ли да си платя здравните осигуровки тук в някой клон на НАП, понеже виждам, че декларация 7 се подава по местоживеене. Няма как да се прибера сега. Благодаря Simple Smile
За плащане-можеш. И през интернет, ако имаш ПИК  ив офис на НАП, където има банков клон, или ПОС терминал.

# 313
  • Мнения: 578
Имам КЕП, но го ползвам само да подавам едни декларации на фирмата мъжа ми, до сега не съм пробвала за здравни осигуровки.
Исках на място в НАП защото ми трябва спешно да възтановят здравните ми права и да не объркам нещо Thinking

# 314
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Имам КЕП, но го ползвам само да подавам едни декларации на фирмата мъжа ми, до сега не съм пробвала за здравни осигуровки.
Исках на място в НАП защото ми трябва спешно да възтановят здравните ми права и да не объркам нещо Thinking
За спешното възстановяване мини през служителна НАП първо.

Общи условия

Активация на акаунт