Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 198
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
имам фактури за тях, просто питам дали може вместо една по една , заедно накуп да осчетоводя
Аааа...това е друго, пишеш за касов бон до сега...не може, всяка ф-ра се осчетоводява поотделно. Наскоро колега измрънка, че има 30-40 ф-ри на месец от куриери, дето почнаха да фактурират опаковка по 0.10 лв на отделна фактура  и уви не измислихме друг начин, освен една по една.

# 391
  • Мнения: 3 700
Благодаря, не сме се разбрали да, фактура като касов бон, това исках да кажа точно като куриерските по 1 метър Simple Smile, благодаря

# 392
  • Русе
  • Мнения: 1 502
Да, и аз имам подобни фактури и то от Български пощи. За всяко писмо по две ф-ри, едната с ДДС, другата без ДДС. И като имам днес изпратени 10 писма, получавам 20 ф-ри за стотинки. Всяка ф-ра осчетоводявам поотделно, само плащането по тях с обща счетоводна операция 401/501.

# 393
  • Мнения: 3 700
Благодаря !
Извинявам се отново
Да си допълня питането, сега ми дойде на ум, понеже тези фактури са едната стойност е с ддс, а другата без, за материали и услуга и т.н., може ли само с една статия да се осчетоводи с номера на фактура , дата и 602/501, вместо да пиша за всяка две статии за ддс-то и сумата ,за която няма ддс

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 15:19 от sunrise_67

# 394
  • Русе
  • Мнения: 1 502
В случая май зависи от счетоводната ви програма. В моята това няма как да стане. Ако с дневниците по ДДС всичко ще ви е наред, не виждам причина да не може да го направите по начина, по който предлагате. Обаче тази ф-ра, която е без ДДС нали също трябва да влезе в Дневника за покупки с номер и дата. Но честно казано не успях да разбера точно какъв е вашия конкретен случай.

# 395
  • Мнения: 3 700
Да тя ще влезе в дневника за покупки, просто няма да ползвам ддс-то, ами защото не съм сигурна дали ще мога да я въведа в програмата по този начин веднъж сума с ддс, и още една сума без ддс, трябва да имам две записвания за един и същ документ. А ддс-то ми е някакви стотинки е не държа толкова да го ползвам, за това

# 396
  • София
  • Мнения: 1 610
Приятелка е започнала работа по трудов договор по чл.70 ал. 1 и чл. 67 ал. 1 т.1 със срок на изпитване.
Нещо не се харесват с работодателя.
Ако й се прекрати договора по чл. 71 ал. 1 ще има ли парво на 60% борса? /знаем, че работодателя трябва да инициира това уволнение//не е била на борса и има повече от 15 год. стаж.
Благодаря предварително!

# 397
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Приятелка е започнала работа по трудов договор по чл.70 ал. 1 и чл. 67 ал. 1 т.1 със срок на изпитване.
Нещо не се харесват с работодателя.
Ако й се прекрати договора по чл. 71 ал. 1 ще има ли парво на 60% борса? /знаем, че работодателя трябва да инициира това уволнение//не е била на борса и има повече от 15 год. стаж.
Благодаря предварително!
КСО
Чл. 54а. (Нов - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 115 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването и които:

# 398
  • София
  • Мнения: 1 610
Има стаж над 15 год, през прекъсване. Иска да е на борсата за месец-два докато си намери друга работа.
В този случай ще има ли право на 60% обезщетение?

# 399
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Има стаж над 15 год, през прекъсване.
В този случай ще има ли право на 60% обезщетение?
Да, ако прекратяването е по чл.71

# 400
  • София
  • Мнения: 1 610
Има стаж над 15 год, през прекъсване.
В този случай ще има ли право на 60% обезщетение?
Да, ако прекратяването е по чл.71

Благодаря! И аз така го разбирак като четох.
Работодателя със заповед ли й прекратява правоотношението? Има ли някакво предизвестие?
Ако работодателя не се съгласи да я уволни и тя напусне няма да има право на 60% обезщетение нали?

# 401
  • Русе
  • Мнения: 1 502
има предизвестие, колко време е то, трябва да пише в договора.

# 402
  • Мнения: 728
Чл. 71. (1) До изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие.(КТ)

# 403
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Има стаж над 15 год, през прекъсване.
В този случай ще има ли право на 60% обезщетение?
Да, ако прекратяването е по чл.71

Благодаря! И аз така го разбирак като четох.
Работодателя със заповед ли й прекратява правоотношението? Има ли някакво предизвестие?
Ако работодателя не се съгласи да я уволни и тя напусне няма да има право на 60% обезщетение нали?

Ако работодателят се съгласи да прекрати договора по чл.71 ал.1, то не дължи предизвестие - може от днес за утре.  Изпитателният срок в полза на работодателя ли е или не е посочено?

# 404
  • София
  • Мнения: 1 610
Благодаря! Мисля, че е в полза на 2-те страни.
Т.е. ако работодателя се съгласи не пречи да го прекратят и след седмица-две.

Общи условия

Активация на акаунт