Проблем с банков превод

  • 1 522
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте .. Незнам до колко въпроса ми е за тук , но имам проблем..
Миналия месец вкарвах пари по заем в Postbank .. Те ги взеха , дадоха ми бележка и както си му е реда .. На касата там можеш да си плащаш всички сметки , нещо като изи пей ..  А моят заем е във Fibank .. Днес обаче ми се обадиха , че няма вкарана сума и ще ме дадът на съдия изпълнител .. Въпроса ми е тези пари ще бъдат ли преведени .. Би трябвало от банката при плащане , да са видяли че не сме техен клиент .. Какво да правя ??

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 19:42 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Обърнете се към:
1. Пощенска, за да потвърдят дали е обработено плащането. Носете вносната бележка.
2. ПИБ, като дадете копие от вносната бележка, за да проверят за неразпознато плащане.

# 2
  • Мнения: 306
Първо проверете вносната бележка и съответно я занесете и в Пощенска и в ПИБ. И следващото което е, не мисля че при една забавена вноска имат право да ми дадат на съдия изпълнител.  Да не би да бавите повече от 3 вноски? И да, възможно е да преведете пари почти от  всяка банка към друга банка дори и да нямате сметка при тях. Просто таксата за превода ще е по-висока

# 3
  • Мнения: 2 998
Направете си няколко ксерокопия на вносната бележка и си пазете оригинала.

# 4
  • Мнения: 9 389
Преди да ви дадат на СИ трябва да заведат дело в Районен съд, да се сдобият с ИЛ и чак тогава да зведат дело при СИ.

# 5
  • Мнения: 4 808
Само една бележка ли ви дадоха? При превод към друга банка обикновено има такса и дават бележка и за нея. Да не сте объркали сметката? Отидете там, където сте платили, за да направят проверка. От Изи пей двама познати изреваха, на едните даже са им спряли тока, че не е платен. Не са им дали бележка и не можаха да докажат, платиха си го втори път.

# 6
  • Мнения: 9 389
Само една бележка ли ви дадоха? При превод към друга банка обикновено има такса и дават бележка и за нея. Да не сте объркали сметката? Отидете там, където сте платили, за да направят проверка. От Изи пей двама познати изреваха, на едните даже са им спряли тока, че не е платен. Не са им дали бележка и не можаха да докажат, платиха си го втори път.

Никога не са ми давали бележка за таксата. Всичко е сумирано на едно място. Включително и на изи пей.

# 7
  • Мнения: 9 468
Преди да ви дадат на СИ трябва да заведат дело в Районен съд, да се сдобият с ИЛ и чак тогава да зведат дело при СИ.

което по спомени може да стане за 3 дни чрез заповедното производство....

# 8
  • Мнения: 9 389
Преди да ви дадат на СИ трябва да заведат дело в Районен съд, да се сдобият с ИЛ и чак тогава да зведат дело при СИ.

което по спомени може да стане за 3 дни чрез заповедното производство....

3 дни в малките градове.

Общи условия

Активация на акаунт