Нащърбена бебешка лъжичка за хранене

  • 1 427
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте,дами!
Притеснена съм и имам нужда от съвет. По време на миенето на бебешките прибори установих, че лъжичката е нащърбена и се притеснявам, че бебето може да е глътнало някаква част.Става дума за малко нащърбено на силиконова лъжичка на  Nuk. А ми се струва възможно да го е направила бебка, понеже току що избиха първите 2 зъбчета.Как бихте постъпили? Имам ли повод за притеснение според вас? Опасно ли ви звучи? Прилагам снимка.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 23:33 от radi_923

# 1
  • София
  • Мнения: 392
Ние бяхме изяли лепенка от великданско яйце с размер на 2 стотинки и остри ръбове. След спешна консултация в Пирогов ни се изсмяха - то с игли, безопаснии и т.н. нямало проблем, та за това ли.
Като гледам микроскопичния размер на пластмасата не би трябвало изобщо да се притеснявате. А дори да я е остъгала със зъби, то 1000% няма да е остро, така че си намерете нещо друго за притеснение.

А и тези лъжички би трябвало да са сметнати да бъдат остъргвани от острите зъбки на мъниците и със сигурност не сте първите. Ние за да избегнем тези притеснения винаги сме ползвали една нарочена за целта сребърна лъжичка от 3 поколения, че да няма такива драми.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 00:27 от Uprising

# 2
  • София
  • Мнения: 39 754
Нищо ѝ няма на бебка. Напълно възможно е да е нагризала/нащърбила лъжичката със зъби. Бебешките зъби са остри.
Ако се притеснявате от пластмасата/силикона може да храните с желязна лъжичка.

# 3
  • Мнения: 216
Благодаря ви,момичета! 😊

# 4
  • Мнения: 27
Нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт