Срам ме е че живея в такава мафиотска държава

  • 31 931
  • 780
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 12 297
60 000 са по думите на бб . Но са регистрирали само първата година , докато се усетили
че ако не рагистрираш няма да ти ги върнат ..така че умножи ги по колко искаш

Т.е. си говорим празни приказки. В общи линии, ако погледнеш колко са стигнали тук и там, колко са влезли през Гърция, Италия, през нас - сметката излиза без нужда от умножения.

Така или иначе, според мен мигрантската криза няма нищо общо с липсата на желание да ни приемат в Шенген, а и Шенген с корупцията.

# 376
  • София
  • Мнения: 19 249
Оу, Делянчо Добрев този път наистина е подал оставка... И той ли е пазарувал от евтинките жилища?
Къде ги дават, бе, само аз не съм разбрала

# 377
  • Мнения: 1 945
Делянчо май беше си сложил цялата рода на работа в общината .

# 378
  • Мнения: 19 007
разни роднини и приятели купували апартаменти в София...

# 379
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Оу, Делянчо Добрев този път наистина е подал оставка... И той ли е пазарувал от евтинките жилища?
Къде ги дават, бе, само аз не съм разбрала
Финансовите облаги и евтините луксозни апартаменти са само за висшите партийни номенклатури от герб. За простия електорат - само данъци, бачкане и от време на време бонус - показване на Бойко Борисов по телевизора да успокои раята.
След изборите гербаджиите ви готвят скоково повишение на тока...

-------

Шоковото повишаване на тока - неизбежно. Чака ли ни 20% увеличение?
Не можело да се прави социална политика с цената му, смята експерт

Националната електрическа компания е поискала близо 20% увеличение на тока за бита и малките фирми от 1 юли.

Според доклад на НЕК прогнозната средна покупна цена на тока за бита и регулирания пазар от 1 юли е 151 лева за мегават, което е с близо 20% повече от утвърдената цена за текущия период.

Трите електроразпоредителни дружества заговориха за поскъпване, но със стойности наполовина на цитираните - между 8% и 9%.
 
Още по темата
Инфлацията ще изяде повишаването на доходите
КЕВР проверява има ли манипулации на пазара на ток

По думите на бившия директор на ЕСО Валентин Колев пред Bulgaria ON AIR поскъпването на тока е неизбежно, тъй като разходите за въглеродния диоксид са се увеличили много.

Според бившия заместник-министър на икономиката и енергетиката Явор Куюмджиев парите, които се събират за енергетика, не отговарят на разходите.

По думите му, ако цените трябва да са пазарни и да се търси баланса в енергетиката, те трябва да са още по-високи.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2019/04/09/shokovoto-povishavane-na … lichenie.407009,8



 

# 380
  • Мнения: X
Момиче! НЕК е монополист. Монопола определя цената - достатъчно е само за два месеца при силно търсене да намали предлагането на свободно договаряне з сметка на регулирания.
Моля ви не пускайте предизборно лозунги - всички знаем кое величие с О завършващо на  решаски държи енергийния пазар

# 381
  • Мнения: 14 617
Цитат
През годините,когато у нас имаше доста преминаващи е било точно и единствено със съгласието на меркел и компания.
Grinning Те пък бежанците щото по цял ден са гледали евронюз и са чакали някой да ги покани. Ако нямат евронюз и не чуят че Меркел ги кани щяха да си седят у дома докато им падат бомби по главите и ги душат с химически атаки. Те идват просто защото държавите им са разрушени до основи, тухла върху тухла не е останала. Не щото тоя или оня ги поканил. Grinning
Вече няколко пъти видяхме режисираните и изиграни химически атаки.Поканата бързо се разчу освен през социалните мрежи с любезното съдействие на АлДжазира,която е излъчвала по цял ден призив.Самите ''бежанци'' го споделиха сто пъти и основателно се ядосваха,че не им дават къщи,коли и пари в Германия и Холандия.Има няколко клипа на искрено възмутени новопристигнали през есента на 2015г.
Германия не иска сама да се опази,ние българите ще я пазим.СмЕх!Който иска да хваща децата,мъжО и приятелите циганета и да отива на гръцката граница,за да опази от потока  към Германистан.

# 382
  • Мнения: 24 467
Бихме били наясно с бройката на нашите единични случаи, ако имахме поне малко обективна информация и статистика.

Ако вземем за пример Гърция и допуснем, че през 2015-та нашите "единични случаи" са били колкото гръцките - т.е.  близо милион - та дори и наполовина, само половин милион - трябва да сме невероятни майстори, за да ги пробутаме нататък, без следващите страни да се усетят. Или да останат тук, без никой да се усети.

ПП Помня, че май въпреки желанието ни даже не успяхме да убедим Брюксел, че сме гореща точка. Това донякъде също говори за цифрите.

За съжаление нищо не мога да допусна, базирайки се на нашенски източници на данни.

# 383
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Поне двама души, които са почтени и независими искат да се явят на изборите за европейски парламент - Десислава Иванчева и Минчо Христов (бивш депутат в НС, води предаване по Евроком). Тази събота   интициативни комитети събират подписи - за Минчо Христов на входа на университета, а за Десислава Иванчева, не съм 100% сигурна, чух че е на входа на Борисовата градина, но не можах да намеря конкретно съобщение в интернет.
Така че тези които се оправдават че няма за кой да се гласува, защото всички са еднакви, не са прави - ще има и различни.

# 384
  • Мнения: 12 297
Поне двама души, които са почтени и независими искат да се явят на изборите за европейски парламент - Десислава Иванчева и Минчо Христов (бивш депутат в НС, води предаване по Евроком). Тази събота   интициативни комитети събират подписи - за Минчо Христов на входа на университета, а за Десислава Иванчева, не съм 100% сигурна, чух че е на входа на Борисовата градина, но не можах да намеря конкретно съобщение в интернет.
Така че тези които се оправдават че няма за кой да се гласува, защото всички са еднакви, не са прави - ще има и различни.
"Различни" на европейските избори на практика може да бъдат дясната формация, която прави Италия и евентуално ако Макрон направи някаква обратна формация / и съответно членовете на тези формации в България, ако се появят такива/.

Независимите Иванчева/Христов, ако са сами за себе си, какво точно ще правят, на чии политики ще имат възможност да въздействат и с кого ще гласуват. На практика от тях нищо няма да зависи, ще си стоят в парламента без никаква особена полза и подкрепа.

# 385
  • Мнения: 1 454
Не мисля да изпращам нови, да се учат тепърва на евродепутатство, май само да си живеят в Европа.Полза никаква!
Още" yes" депутати, отиват да се съгласяват.Ами няма нужда, няма да гласувам.

# 386
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Не мисля да изпращам нови, да се учат тепърва на евродепутатство, май само да си живеят в Европа.Полза никаква!
Още" yes" депутати, отиват да се съгласяват.Ами няма нужда, няма да гласувам.
Ами все едно, гласуваш не гласуваш, България ще изпрати 17 броя депутати, колкото ни е положено. Като гласувате, ще имате възможност да въздействате, кои точно те да бъдат.
Vapor, коя страна точно ще заемат - десните евроскептици или към проевропейските партии, мисля че ще се разбере в хода на кампанията. Но досега не съм чула у нас някой да агитира за излизане от ЕС. Да защитаваш националните интереси, и да си проевропейски настроен, не са взаимноизключващи се понятия. Точно тук е тънкия момент. Защото добрата стара Европа ще продължи да ни прецаква - нас в периферията, изостаналите и затъващите в проблемите си. Такива политики ще се прокарват и занапред. И затова е особено нужно да има хора, които имат собствено мнение, не са зависими на корумпирани партии, и са доказали че могат да бъдат на страната на хората, които представляват.
Изборът е ваш, както се казва.

# 387
  • Мнения: 12 297

Vapor, коя страна точно ще заемат - десните евроскептици или към проевропейските партии, мисля че ще се разбере в хода на кампанията. Но досега не съм чула у нас някой да агитира за излизане от ЕС. Да защитаваш националните интереси, и да си проевропейски настроен, не са взаимноизключващи се понятия.

Изобщо нямам предвид дали са евроскептици или проевропейски. Това няма абсолютно никакво значение за 2-ма независими депутати, които нито имат партийно семейство, в което да лобират някакви национални интереси, нито правят някаква разлика в парламент от около 700 души, в който ако се не лъжа има не повече от 20 независими депутати /май доста от тях станали независими вследствие на раздяла с партиите си/ и това не е случайно. Тежестта е точно нулева.

Иначе ако чакаш някого да си изяснява в хода на кампанията защо иска да става евродепутат и как работи тази работа с европарламента не ми се вижда плодотворно занятие. Да бяха се записали поне в Европейска пролет с Дием 25 - "Да вкараме гражданите в парламента" или нещо такова, би било що-годе подходящо, въпреки че едва ли формацията има шанс. Но не вярвам да са се интересували толкова подробно.

# 388
  • Мнения: 1 454
Иванчева, кандидат евродепутатка, Гликоза я определяше като различна, ами да , различна е 20 години присъда.

# 389
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Иванчева, кандидат евродепутатка... ами да , различна е 20 години присъда.
Присъда издадена от някакъв корумпиран съд в Тикволандия не може да е релевантна. Те и главорезите от Ислямска държава издават присъди наляво-надясно и какво от това?!

И като говорим за присъди, абе какво стана с оня сладур Христо Бисеров??

Христо Бисеров си остава с имотите, а и с парите в Швейцария. Съдът прекрати делото за конфискация на 2 милиона лева



Съдът прекрати делото срещу бившия зам. - шеф на ДПС Христо Бисеров за конфискация на имущество за 1 921 000 лева. Решението е от вчера.
Още по темата
ДПС реабилитира Бисеров, връща го в партията
Христо Бисеров е оправдан от Апелативния съд
СГС прекрати делото срещу Бисеров за "пране на пари"
Съдът оправда Бисеров, невинен по всички обвинения
Прокуратурата поиска 4 г. затвор за Христо Бисеров

То е в резултат на тълкувателното решение на Върховния касационен съд, което казва, че при прекратено наказателно производство не може да се внася иск за конфискация на имуществото.

Според експертите от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество има достатъчно доказателства, че имотите са от незаконно придобити доходи, но въпреки това нищо няма да бъде отнето от Бисеров.

През март миналата година в Софийския градски съд (СГС) тръгна процес за конфискация на имущество на Христо Бисеров, доведения му син и съпругата му за близо 2 милиона лева.

Бисеров беше обвинен за това, че през 2012 г. е представил в Сметната палата декларация с невярно съдържание, като не оповестил сметките си в банка в Швейцария.

Той беше обвинен и за това, че в периода 13. 12. 2012 г. – 21. 02. 2013 г., в условията на продължавано престъпление, е извършил финансови операции с имущество (314 529 щатски долара и 117 192 евро), за което е знаел или предполагал, че е придобито чрез престъпление.

Доведеният син на Бисеров - Ивайло Главинков, беше обвинен за това, че за същия период по банков път е придобил 314 529 щатски долара и 117 192 евро, за които е знаел или е предполагал, че са придобити от престъпление.

Бисеров напусна парламента и ДПС на 3 ноември 2013 година. Тогава не беше оповестено с какви мотиви той излиза от политиката, но стана ясно, че преди да се реши на тази крачка, Бисеров е бил привикан от почетния лидер на ДПС Ахмед Доган.

Бисеров беше оправдан на три инстанции, а от ДПС му възстановиха членството в партията.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/temida/2018/12/11/hristo-biserov-si-ostava-s … hveicariia.396189







Общи условия

Активация на акаунт