Екстрасистоли?

  • 29 660
  • 429
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
Може ли антидепресант да ги отключи.Преди два месеца ме оперираха, две седмици след операцията вдигнах високо кръвно.Изпаднах в паника, отидох на кардиолог,, сърце, ЕКГ перфектна.Пия хапче за кръвно.Грешката беше, че ли казаха, че кръвното е на нервна почва и ми изписаха антидепресант.Той не подейства, отидох на психиатър, смени го.И тук се отвори ада.За 13 дни страничните ефекти ме побъркаха, денонощно потене, тресене, безсъние и безпокойство на макс.Пет пъти ходих до псито да и обяснявам, че ми е много зле, временно било.Спрях антидепресант и същата нощ за първи път усети  как сърцето прескача удар.На сутринта го улових и на пулса.А  реди два дни, понеже бяха много на често ги хвана и ЕКГ.Камерни, които май са по-опасни?И без това съм с тревожно разстройство и силна хипохондрия, това ме закова съвсем.Изписа ми хапчета.Пих ги само един ден, на другия не, днес е третия и пак усещам от обяд до сега около 30, и по-леки.Който и да питам, споко, от тях не се мре.Те знам да.и е вярно или не, но усещането на систолите е плашещо
И се чудя да пия ли хапчета.Имам час за друг кардиолог за 8 януари.Завеждащ на кардиологична в Св Георги

# 61
  • Мнения: 54 402
Не се умира от екстрасистоли.
И спри тия психотропни, че съвсем ще откачиш.

# 62
  • София
  • Мнения: 543
Здравейте. И аз се мъча с тези екстрасистоли. Проблемът ми е, че съм бременна в 8-ми месец. До преди седмица - две не изпитвах такива прескачания. Ходих два пъти до Спешното. Там ми правеха ЕКГ, казаха, че е ок. Насочиха ме към доктор Серафимов от София мед. Той направи ЕКГ и прегледа сърцето с ехограф. Каза, че не вижда проблем, но все пак иска да сложи холтер. Гинеколожката ми ме насочи към доктор Чилингирова от Света Екатерина. Според нея имам пролапс на митралната клапа, изписа панангин. Ще го взема обаче утре. Тя също препоръчва холтер, ако лекарството не подобри нещата. Притесних се, защото днес зачестиха. Преброих около 20-тина за днес.

# 63
  • Мнения: 106
Попитайте дали може да пиете магнерот ..

# 64
  • София
  • Мнения: 543
Благодаря. Забравих да спомена, че пия магнерот от 6-ти месец заради контракции.

# 65
  • Мнения: 486
Здравейте. И аз се мъча с тези екстрасистоли. Проблемът ми е, че съм бременна в 8-ми месец. До преди седмица - две не изпитвах такива прескачания. Ходих два пъти до Спешното. Там ми правеха ЕКГ, казаха, че е ок. Насочиха ме към доктор Серафимов от София мед. Той направи ЕКГ и прегледа сърцето с ехограф. Каза, че не вижда проблем, но все пак иска да сложи холтер. Гинеколожката ми ме насочи към доктор Чилингирова от Света Екатерина. Според нея имам пролапс на митралната клапа, изписа панангин. Ще го взема обаче утре. Тя също препоръчва холтер, ако лекарството не подобри нещата. Притесних се, защото днес зачестиха. Преброих около 20-тина за днес.
Да,неприятни са екстрасистолите,но просто знайте че нищо няма да ви стане.Абсолютно нищо.
А как ви се струват 30,40 бр.за 5 мин.Толкова бяха моите по време на третата бременност. Е,нищо ми няма.Даже сега съм тип,топ.Вече ги  и няма.
Но точно като родих и това сърце си спомням, полудя.Пълна аритмия. Даже не се оплаках в болницата, защото си се знам и какво ще ми направят.Нищо.
Та искам да ви кажа,че 20 бр.са нищо пред няколко хиляди за денонощие.
А лекарства никога не съм пила.

# 66
  • София
  • Мнения: 543
Благодаря Ви. Вече знам, че нищо няма да ми стане. Иначе първият път като се случи, се притесних, честно казано. Иначе рискувам да се вкарам в порочен кръг на притеснения и екстрасистоли.
Благодаря Ви за споделения опит. Знаех си аз, че не са чак толкова екзотична находка по време на бременност.

# 67
  • Мнения: 106
Как сте? Справяте ви се с гадините( екстрасистолите) ? Замлъкнахте нещо...

# 68
  • София
  • Мнения: 543
Моите са по-малко след като кардиоложката ми даде зелена светлина да пия Валидол. Не знам дали помага в действителност или е плацебо ефект.

# 69
  • Мнения: 106
За много години! Как сте през новата година? Отървахте ли се от гадините ?

# 70
  • София
  • Мнения: 543
За много години! Вчера пак се появиха, но аз се бях ошашкала, че бебето не мърда. Моите екстрасистоли явно са обвързани с бременните ми притеснения, които не са малко. Поне малко остана, Божа работа дали ще останат екстрасистолите след бременността. Дано не.

# 71
  • Мнения: 106
Да,кога трябва да се появи бебчето? Аз по време на бремеността въобще нямах,обаче след раждането какво стана,направо незнам,целия ми организъм полудя...много се надявам скоро да се оправят нещата,че вече до гуша ми дойде ......Дано и при вас всичко е наред...А останалите са много мълчаливи,никой нищо не казва Simple Smile ако сте намерили начин за справяне,споделете,моля Simple Smile))

# 72
  • София
  • Мнения: 543
Средата на февруари.

# 73
  • Мнения: 157
Няма спасение от тях. Просто трябва да свикнете. Аз ги имам от пет години,започнаха по време на бременността. Правила съм всевъзможни изследвания. Една камара добавки и бета блокера съм изпила. Все тая.

# 74
  • Мнения: 106
Това въобще не е оптимистично...и от 5 години,постоянно ли ги имате,смисъл ежедневно ли? И какви са надкамерни,камерни,никаква причина ли няма да тях,много ли са на брой ?

Общи условия

Активация на акаунт