Екстрасистоли?

  • 28 831
  • 429
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 1
Здравей Дара,  няма глупави въпроси!  Да това е екстрасистоли, аз ги чуствам по различен път всеки път. Това което описваш, също ми се е случвало.  Силна болка придружена с чувство за  удър или натиск в гърдите. Ужасно е! Ходих при специалист,  които ми на прави всички изследвания и твърди че сърцето ми е здраво, но този ужас продължава. Опитвах с какво ли не, но не нищо те помага.  Просто изведнъж идват и така може да е с дни. Опитвам се сама да се успокоявам и контролирам, но и това е трудно. Незнам!! Може само да те разбере които го е изпитал.  Определено няма да ти помогне паниката, от личен опит го казвам. Дано при тебе да е временно.  🤗

# 211
  • Мнения: 1
Здравейте!
Вече от 2 години , усещам тези гадни екстрасистоли.. Отначало бяха слаби и незначителни , ходих на 5 кардиолога досега. ЕКГ, Ехография, Холтер- всичко наред. На холтера ми излезнаха 500 камерни екстрасистоли.
Според кардиолога всичко е на нервна почва, сърцето ми е здраво. Ходила съм на ендокринолог за щитовидна жлеза и там всичко е в отлично състояние.  Ходих и на психиатър - изписа ми Стрезам и Мерсинол. Пих ги известно време обачее и от тях никакъв резултат....  Екстрасистолите си продължават най-вече вечер като си легна и си почивам... Кардиоложката ми изписа бета блокер Бизор и Ритмонорм по 3 пъти на теб. Отначало имаше резултат , обаче от няколко дена пак почнаха.. По едно време пих и сироп на Допелхерц Витал Тоникум. Изпих 2 шишета от него по 3 пъти на ден и пак без резултат... Не знам вече какво да правя и към коого да се обърна...
Забравих да подметна че и кръвни изследвания съм правила ( ПКК, хормони на щитовидна жлеза, калий, калций, магнезий, глюкоза - всичко отново наред.. )

# 212
  • Мнения: 133
Здравейте!
Вече от 2 години , усещам тези гадни екстрасистоли.. Отначало бяха слаби и незначителни , ходих на 5 кардиолога досега. ЕКГ, Ехография, Холтер- всичко наред. На холтера ми излезнаха 500 камерни екстрасистоли.
Според кардиолога всичко е на нервна почва, сърцето ми е здраво. Ходила съм на ендокринолог за щитовидна жлеза и там всичко е в отлично състояние.  Ходих и на психиатър - изписа ми Стрезам и Мерсинол. Пих ги известно време обачее и от тях никакъв резултат....  Екстрасистолите си продължават най-вече вечер като си легна и си почивам... Кардиоложката ми изписа бета блокер Бизор и Ритмонорм по 3 пъти на теб. Отначало имаше резултат , обаче от няколко дена пак почнаха.. По едно време пих и сироп на Допелхерц Витал Тоникум. Изпих 2 шишета от него по 3 пъти на ден и пак без резултат... Не знам вече какво да правя и към коого да се обърна...
Забравих да подметна че и кръвни изследвания съм правила ( ПКК, хормони на щитовидна жлеза, калий, калций, магнезий, глюкоза - всичко отново наред.. )
Абсолютно по същия начин съм и аз. От 6 месеца съм с екстрасистоли, обиколих кардиолозите в града, два пъти холтер - единия път около 250 камерни и 50 надкамерни, втория път 250 на 250 горе долу от двата вида. Правил съм какви ли не изследвания на какво ли не и не знам вече и аз към кого да се обърна. От около месец пия конкор 1/4 на ден, сякаш има някакъв ефект, но не знам и аз. От ритмонорма получих много сериозно сърцебиене и кръвно вдигнах, за това го спрях. Магнезий пия от много време, пробвам с билки, чайове, билкови добавки...Всички кардиолози казват здраво сърце, имам само пролапс на митрална клапа - малък и това е, обаче ектрасистолите си продължават...

# 213
  • Мнения: 486
Здравейте и от мен! Искам да споделя с вас нещо, което ми помага в борбата с екстрасистолите.
Преди време писах тук, че хвоща ми помага много. Пих го повече от две години и бях много доволна, но установих, че щом го спра  и скоро сърцето започва да напомня за себе си. Започвам отново хвоща, но докато да се задейства  ефекта от него си минаваха седмица, две.
Да, хвоща ме излекува, но  на моменти все така се активираше сърцето по-малко, а и признавам си чувствах, че повече не ми се пие от него,  беше вече крайно време да го спра.
Понеже в  една група  от много време хвалеха действието на френската лавандула за най-различни здр. проблеми, реших тази пролет да  попия от нея. Купих си я от Турция. Вече  съм до средата на втората опаковка. Едновременно с нея обаче реших да пия и чай от коприва.
Резултатът в момента е- никакви екстрасистоли.Дали това е краят им? Чак не мога да повярвам. Половината ми живот мина в тормоз от тях
Хвощ не съм пила отдавна. Стопирах го напълно, когато започнах двата чая.
Понеже открих информация, че фр. лавандула лекува аритмия, реших, че тя вероятно ми е помогнала. Моя възрастна колежка обаче се сети нещо много интересно, че детето и като малко имало проблем със сърцето и тогава им казали да дават чай от коприва за сърцето на детето и след време проблемът просто изчезнал. И затова  си мислех, че навярно и тя може да ми е помогнала за нещо.. От два, три месеца  насам сърцето ми абсолютно не се обажда, въпреки, че  тези месеци ми бяха много натоварени. Надвам се да не е временно, а проблемът да се е ликвидирал трайно

# 214
  • Мнения: 8
Моите се виждаха на ЕКГ. На холтер - 11000. След 9 месеца прием на  Беталок зок от най-ниската доза, 50 мг, които пиех сутрин и вечер по половинка, сега вече съм само на една половинка, а холтерът отчита 3000 екстрасистоли за денонощие. Върви на оправяне.
Вижте си за всеки случай и стомаха ,аз самият пих бета блокери заради тахикардия и екстрасистоли 10 години повечето лекари ме пращаха на невеолози и психиатри и нито един не ме прати на гастроентеролог след толкова години се видя чак хиатална херния и много други екстри,изключете всички възможни хормонални наследствени и външни причинители ,но погледнете и стомаха ако не останат други възможности ,ако сте млад човек беталока се изписва предимно на по млади пациенти да знаете че бързо се привиква към него за около година спира да действа поне при мен така се получи и минах на конкор.

# 215
  • София
  • Мнения: 16 103
На 54 съм вече, трудно ще мина за млада. А установих, че има пряка връзка между началото на менопузата и екстрасистолите. Няколко месеца преди да спра Беталока минах на ХЗТ (хормонозаместваща терапия) и когато съм на фемостон (конти), не усещам екстрасистолите.

# 216
  • Мнения: 19
На 48 съм... Преди две години ми отстраниха матката заради миоми, като запазиха двата яйчника. Година преди това цикъла ми стана нередовен и вероятно още тогава съм започнала по-сериозно да навлизам в менопауза. Сега вече нямам начин да следя какво се случва с цикъла защото нямам такъв. Та горе долу по същото време преди около три години ми се появиха и екстрасистоли и паник атаки. През всичкото това време посетих не малко кардиолози-правих Холтер, ехокардиография но не се откри нищо, казават че сърцето е структурно здраво. Щитовидна жлеза - изследвах хормони , наред са но имам възел, които казаха да следя. Според тях няма нищо обезпокоително и едва ли екстраситолите са от щитовидната жлеза. Напоследъдък екстрасистолите  зачестиха особено сутрин , веднага след събуждане. Та да попитам-възможно ли е да се дължат на хормонален дисбаланс при менопауза? Има ли сред вас някой с хормонални "екстрасистоли"? И с какво изследване може да се докаже тази връзка-менопауза-екстрасистоли? Има ли някой, който е успял да се отърве от тях?
Благодаря!

# 217
  • Мнения: 486
Happy 73,през всичко което съм минала за толкова години разбрах, че когато се намери лека на сърцето, абсолютно нищо вече не му пречи. Когато сърцето е разстроено, всичко му пречи, и хладното време, и цикъла,моето полудяваше преди дори само защото съм отишла до тоалетната. Половин час лежане за да влезе в ритъм, само защото съм ходила по голяма нужда. Ако кажа, че съм чувствала поне 10 модела на най-различни аритмия, ще са малко.
Сега и аз изглежда влизам в климакс. Миналия месец не ми дойде цял месец, а сега два пъти за един месец , осми ден кървене, но сърцето никак вече не протестира.
Ако много го изтормозя горското със стрес и бързане, получавам единствено по един еднократен удар,, сякаш спира за секунда, но ми се случва рядко.
Така, че не спирайте да търсите лека,опитвайте различни неща, дано всеки за себе си да го открие.

# 218
  • Мнения: 1 711
Здравейте!
Вече от 2 години , усещам тези гадни екстрасистоли.. Отначало бяха слаби и незначителни , ходих на 5 кардиолога досега. ЕКГ, Ехография, Холтер- всичко наред. На холтера ми излезнаха 500 камерни екстрасистоли.
Според кардиолога всичко е на нервна почва, сърцето ми е здраво. Ходила съм на ендокринолог за щитовидна жлеза и там всичко е в отлично състояние.  Ходих и на психиатър - изписа ми Стрезам и Мерсинол. Пих ги известно време обачее и от тях никакъв резултат....  Екстрасистолите си продължават най-вече вечер като си легна и си почивам... Кардиоложката ми изписа бета блокер Бизор и Ритмонорм по 3 пъти на теб. Отначало имаше резултат , обаче от няколко дена пак почнаха.. По едно време пих и сироп на Допелхерц Витал Тоникум. Изпих 2 шишета от него по 3 пъти на ден и пак без резултат... Не знам вече какво да правя и към коого да се обърна...
Забравих да подметна че и кръвни изследвания съм правила ( ПКК, хормони на щитовидна жлеза, калий, калций, магнезий, глюкоза - всичко отново наред.. )
Абсолютно по същия начин съм и аз. От 6 месеца съм с екстрасистоли, обиколих кардиолозите в града, два пъти холтер - единия път около 250 камерни и 50 надкамерни, втория път 250 на 250 горе долу от двата вида. Правил съм какви ли не изследвания на какво ли не и не знам вече и аз към кого да се обърна. От около месец пия конкор 1/4 на ден, сякаш има някакъв ефект, но не знам и аз. От ритмонорма получих много сериозно сърцебиене и кръвно вдигнах, за това го спрях. Магнезий пия от много време, пробвам с билки, чайове, билкови добавки...Всички кардиолози казват здраво сърце, имам само пролапс на митрална клапа - малък и това е, обаче ектрасистолите си продължават...
Аз съм в абсолютно същата ситуация. 1:1, само дето имам още повече есктрасистоли, които траят по няколко дни и след това има 10 дни затишие. Започвам да се замислям дали този ужким незначителен пролапс на митралната клапа (имам същото в най-леката му форма) не оказва влияние?

Също се замислям за 1 пост малко по-нагоре за стомаха. Имам чувството, че всеки път при мен тръгват от там, даже там ги усещам в доста от случаите. Замислям се дали да не посетя някакъв лекар заради този стомах. Някой да има идея какъв трябва да е? На теория е възможно именно от стомаха да се "бъзика" киселинната среда и затова да има смущения в електропроводимостта.

# 219
  • Мнения: 133
Здравейте!
Вече от 2 години , усещам тези гадни екстрасистоли.. Отначало бяха слаби и незначителни , ходих на 5 кардиолога досега. ЕКГ, Ехография, Холтер- всичко наред. На холтера ми излезнаха 500 камерни екстрасистоли.
Според кардиолога всичко е на нервна почва, сърцето ми е здраво. Ходила съм на ендокринолог за щитовидна жлеза и там всичко е в отлично състояние.  Ходих и на психиатър - изписа ми Стрезам и Мерсинол. Пих ги известно време обачее и от тях никакъв резултат....  Екстрасистолите си продължават най-вече вечер като си легна и си почивам... Кардиоложката ми изписа бета блокер Бизор и Ритмонорм по 3 пъти на теб. Отначало имаше резултат , обаче от няколко дена пак почнаха.. По едно време пих и сироп на Допелхерц Витал Тоникум. Изпих 2 шишета от него по 3 пъти на ден и пак без резултат... Не знам вече какво да правя и към коого да се обърна...
Забравих да подметна че и кръвни изследвания съм правила ( ПКК, хормони на щитовидна жлеза, калий, калций, магнезий, глюкоза - всичко отново наред.. )
Абсолютно по същия начин съм и аз. От 6 месеца съм с екстрасистоли, обиколих кардиолозите в града, два пъти холтер - единия път около 250 камерни и 50 надкамерни, втория път 250 на 250 горе долу от двата вида. Правил съм какви ли не изследвания на какво ли не и не знам вече и аз към кого да се обърна. От около месец пия конкор 1/4 на ден, сякаш има някакъв ефект, но не знам и аз. От ритмонорма получих много сериозно сърцебиене и кръвно вдигнах, за това го спрях. Магнезий пия от много време, пробвам с билки, чайове, билкови добавки...Всички кардиолози казват здраво сърце, имам само пролапс на митрална клапа - малък и това е, обаче ектрасистолите си продължават...
Аз съм в абсолютно същата ситуация. 1:1, само дето имам още повече есктрасистоли, които траят по няколко дни и след това има 10 дни затишие. Започвам да се замислям дали този ужким незначителен пролапс на митралната клапа (имам същото в най-леката му форма) не оказва влияние?

Също се замислям за 1 пост малко по-нагоре за стомаха. Имам чувството, че всеки път при мен тръгват от там, даже там ги усещам в доста от случаите. Замислям се дали да не посетя някакъв лекар заради този стомах. Някой да има идея какъв трябва да е? На теория е възможно именно от стомаха да се "бъзика" киселинната среда и затова да има смущения в електропроводимостта.

Напълно е възможно това със стомаха. Даже в много случаи проблемът идва точно от там. Също така някои неща провокират екстрасистоли - при мен това са кафе, цигари, преумората също.

# 220
  • Мнения: 4
Здравейте, получавете ли екстрасистоли след ковид-19? Получавам доста често екстрасистоли при физически труд? Усещането е ужасно и доста неприятно. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно. Кога отминават? Кардиолозите твърдят , че няма нищо сериозно и , че ще отшумят, но те нямат край. Бихте ли споделили вашия опит и мнение?

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте, получавете ли екстрасистоли след ковид-19? Получавам доста често екстрасистоли при физически труд? Усещането е ужасно и доста неприятно. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно. Кога отминават? Кардиолозите твърдят , че няма нищо сериозно и , че ще отшумят, но те нямат край. Бихте ли споделили вашия опит и мнение?

Аз бях с доста по време и след ковид, без значение от физическата активност. Кардиолога ми изписа магнерод.

# 222
  • Мнения: 1 711
Здравейте, получавете ли екстрасистоли след ковид-19? Получавам доста често екстрасистоли при физически труд? Усещането е ужасно и доста неприятно. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно. Кога отминават? Кардиолозите твърдят , че няма нищо сериозно и , че ще отшумят, но те нямат край. Бихте ли споделили вашия опит и мнение?
Да, при мен се отключиха преди 2 години след инфекцията. От тогава си ги имам. Вече нямам надежда, че някога отново ще съм си нормален младеж. Кардиолозите ми казват същото, но усещането е меко казано ужасно. По-силните емоции влияят негативно върху тях. Това, което при мен помага е мента, глог и валериана - не че отминават, но не се усещат чак толкова зверски силно, ами една идея по-притъпено.

# 223
  • Мнения: 4
Здравейте, получавете ли екстрасистоли след ковид-19? Получавам доста често екстрасистоли при физически труд? Усещането е ужасно и доста неприятно. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно. Кога отминават? Кардиолозите твърдят , че няма нищо сериозно и , че ще отшумят, но те нямат край. Бихте ли споделили вашия опит и мнение?
Да, при мен се отключиха преди 2 години след инфекцията. От тогава си ги имам. Вече нямам надежда, че някога отново ще съм си нормален младеж. Кардиолозите ми казват същото, но усещането е меко казано ужасно. По-силните емоции влияят негативно върху тях. Това, което при мен помага е мента, глог и валериана - не че отминават, но не се усещат чак толкова зверски силно, ами една идея по-притъпено.



А как се справяш и магнерота не ми помага на мен . По колко екстрасистоли получаваш?

# 224
  • Мнения: 1 711
Здравейте, получавете ли екстрасистоли след ковид-19? Получавам доста често екстрасистоли при физически труд? Усещането е ужасно и доста неприятно. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно. Кога отминават? Кардиолозите твърдят , че няма нищо сериозно и , че ще отшумят, но те нямат край. Бихте ли споделили вашия опит и мнение?
Да, при мен се отключиха преди 2 години след инфекцията. От тогава си ги имам. Вече нямам надежда, че някога отново ще съм си нормален младеж. Кардиолозите ми казват същото, но усещането е меко казано ужасно. По-силните емоции влияят негативно върху тях. Това, което при мен помага е мента, глог и валериана - не че отминават, но не се усещат чак толкова зверски силно, ами една идея по-притъпено.

А как се справяш и магнерота не ми помага на мен . По колко екстрасистоли получаваш?

Научих се да не се паникьосвам всеки път като имам епизод с екстрасистоли (вече знам, че не умирам от това) и съответно пулса не ми се вдига (колкото по-висок става, толкова по-често има чувството човек, че ги усеща). Без паниката, която по принцип е напълно нормална реакция в такива моменти, екстрасистолите не ми изглеждат толкова чести (обикновено по 10-15 на минута). Отделно забелязвам, че колкото повече спортувам, ама не силови тренировки, а повече кардио, толкова по-добре се чувствам и на следващия ден нямам екстрасистоли.

Общи условия

Активация на акаунт