Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 32

  • 40 834
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 818
Геодезист със сигурност ще е наясно около доста от нещата по парцела, зоните,изискванията за строеж ,регулации и т.н. Помислете и за адвокат по документалната част - да направи всички проучвания за парцела - да не се пръкне някоя баба ,дето  да вика ,че 10 години го е копала и да има претенции ,че го е придобила по давност...или някой братовчед.

# 46
  • Мнения: 260
Задължително ще се проверява обстойно . Иначе до колкото до това колко е Идеално в представите ми . Ми то ако не е идеално няма смисл да го мисля . Колкото по идеално е толкова повече ми се иска да стане , Дори и да се сложат много повече усилия от готова къща или парцел с стара такава Simple Smile Това е краен случай , ако след всички проверки се окаже невъзможно физически и финансово

# 47
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ние минахме през смяна на статута на нива. С човек движещ документацията стана за повече от година. Парите, коити сме дали не са актуални вече- беше преди повече от 10г. Нашата нива е на 50м от последните къщи на селото с лице на черен път. После и разрешително за строеж си извадихме с всичките галимации. Дори ЕВН ни дадоха разрешение за времянка и ни сложиха стълб с електромер. До последната къща от селото. Ние трябваше да си го закараме на 50м до нивата. Така се стекоха обстоятелствата, че нищо не построихме, но тези неща( смяната на статута, ПУП и разрешително за стоеж)си отнесоха 2-3 години. И то задвижвани от човек, занимаващ се само с това.

# 48
  • Мнения: 260
Имота е Земежелска земя. Пратиха ми документите му . Ще ходя и в общината за повече инфо . А горе долу колко струва смяна на статут и всичките му прииждащи неща ?

# 49
  • София
  • Мнения: 4 192
Не се занимавайте, не сте от тук, по начина на писане си нямате никаква представа с какво се захващате. Дори да смените статута след 2 години, почват проблемите с пътя. Това ще ви струва пари. Прокарването на тока ще ви струва много, много пари. Айде водата може да изкопаете на място след разрешение от басейнова дирекция. Ама за да почнете да строите ще ви трябва и канал. Пишете че сте под последните къщи, което означава, че няма да имате със сигурност такъв. А вече няма вариант за септични ями. Може пак да се оплаквате, че се държим грубо, ама просто се опитваме да ви спасим от глупостите, които сте намислили.
Я кажете за тази нива този вашия "приятел" каква цена ви иска на квадратен метър.

# 50
  • Мнения: 260
 20 евро ! За това реално пиша. тази група за да добия представа дали да се захващам или не Simple Smile
Не се занимавайте, не сте от тук, по начина на писане си нямате никаква представа с какво се захващате. Дори да смените статута след 2 години, почват проблемите с пътя. Това ще ви струва пари. Прокарването на тока ще ви струва много, много пари. Айде водата може да изкопаете на място след разрешение от басейнова дирекция. Ама за да почнете да строите ще ви трябва и канал. Пишете че сте под последните къщи, което означава, че няма да имате със сигурност такъв. А вече няма вариант за септични ями. Може пак да се оплаквате, че се държим грубо, ама просто се опитваме да ви спасим от глупостите, които сте намислили.
Я кажете за тази нива този вашия "приятел" каква цена ви иска на квадратен метър.

# 51
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
20 евро на квадратен метър или 20 000 евро общо? И в двата случая според мен е много.

# 52
  • Мнения: 92
20E квадрат за нива ?! Anguished Явно съм пропуснала из всичките писания, но къде точно се намира ?

# 53
  • Мнения: 260
Толкова вървят в интерес на истината . 20 евраина квадрат за нива . Гледала съм и други ниви . Намира се близо до София .

# 54
  • Перник
  • Мнения: 4 859
В случай, че е близо до София, цената не ми изглежда висока.
Аз съм непоправом оптимист, но смятам, че няма невъзможни неща.
Angelina 91, ако толкова много искате мястото, наемете си специалист/и (геодезистът е добро начало), които да проучат имота и да ви дадат реална представа какво можете да направите с него, колко време и средства би отнело.

# 55
  • Мнения: 260
И аз съм оптимист и трудно се отказвам ! Имам приятел геодезист , просто чакам да се прибере от почивка и преди да се откажа ще проуча какво и що Simple Smile
В случай, че е близо до София, цената не ми изглежда висока.
Аз съм непоправом оптимист, но смятам, че няма невъзможни неща.
Angelina 91, ако толкова много искате мястото, наемете си специалист/и (геодезистът е добро начало), които да проучат имота и да ви дадат реална представа какво можете да направите с него, колко време и средства би отнело.

# 56
  • Мнения: 36
Имота е Земежелска земя. Пратиха ми документите му . Ще ходя и в общината за повече инфо . А горе долу колко струва смяна на статут и всичките му прииждащи неща ?

След покупката на имота, другите големи такси за смяната на статута са за изготвянето на ПУП и държавната такса на Министерство на земеделието. На нас всичко, с всякакви такси и таксички, за 4 дка нива ни струваше 14 300 лв. От тях 6 000 лв са таксата на Министерството - 1500 лв./декар. Тази такса зависи от много неща, така че, няма как да знаеш предварително. Като сложиш и цената на земята, такса на нотариус за сделката, ваденето на скици и други документи, цифрата ще набъбне сериозно. Не се опитвам да те отказвам, а само да прецените реално финансовата страна на нещата Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 4 192
Написах ферман и го изтрих нарочно. Аз се отказвам  Peace

# 58
  • Мнения: 92
Понеже в момента имаме разни премеждия с фирмата, която се занимава със строежа на къщатата ни - някой от вас има ли препоръчан и изпитан човек, който да се занимава с довършителни работи ?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Понеже в момента имаме разни премеждия с фирмата, която се занимава със строежа на къщатата ни - някой от вас има ли препоръчан и изпитан човек, който да се занимава с довършителни работи ?
За кой район става въпрос и какво визирате под довършителни работи?
Ще се радвам ако споделите премеждията си, че точно в момента събираме оферти за груб строеж.
Ще съм благодарна на всеки, който се включи с препоръки за какво да настояваме в офертата, че ми се вижда доста "постна" - само 3 точки.

Общи условия

Активация на акаунт