Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 135
Права си. Така съм глътнала бастуна, че за прозорците въпроси задавам. Толкова питанки ми изкачат всеки ден, че ще се побъркам. А парите как заминават-това друга тема. Проблемът при нас е, че направихме много промени и постоянно ми се налага да  мисля и обмислям разни неща. Благодаря ви. Скоро със сигурност ще се включа с нова питанка.

# 136
  • Бургас
И аз пък с питанка, ама този път за фасадата.
Да не правим облицовка с камък решихме да е с едни шарени като мозайка, не им знам името, какво ви е мнението. Дали е по-изгодно, защото при големи температурни разлики може да се отлепва камъка.
В момента гледам сайтове за външни фасади, някой сайт като дизайн за нашите географски ширини да знаете. Само на американски попадам. Чудя се дали слагам външни щори или капаци, ама и те парички струват.

# 137
Здравейте!

Включвам се в темата с един въпрос.
Бихте ли ми казали за съгласуване и одобряване на инвестиционни проекти задължително ли е да имаме "Решения по ОВОС или решения за преценяване на необходимостта от ОВОС"?
Става въпрос за еднофамилна къща до 250кв в община Панчарево.

# 138
И аз се чудих защо ни искат съгласуване с РИОСВ, не го намерих регламентирано.
Подаването на заявлението става онлайн, не се плаща такса.
След една седмица е готово и си го вземаш на място.

# 139
  • Бургас
Ние също правихме в РИОСВ с една папка документи, които бяха даже сканирани на диск. И така папката с диска след 14 дни си взехме документа.

# 140
Здравейте!

Включвам се в темата с един въпрос.
Бихте ли ми казали за съгласуване и одобряване на инвестиционни проекти задължително ли е да имаме "Решения по ОВОС или решения за преценяване на необходимостта от ОВОС"?
Става въпрос за еднофамилна къща до 250кв в община Панчарево.

Щом е община Панчарево - всичко искат... дори и да не им трябва Rolling EyesUnamused Ние минахме по този път и точно тази община ни загуби една година само за документи ...

# 141
И аз се чудих защо ни искат съгласуване с РИОСВ, не го намерих регламентирано.
Подаването на заявлението става онлайн, не се плаща такса.
След една седмица е готово и си го вземаш на място.

Благодаря много за отговорите на всички!

Tall poppy, кои точно документи подадохте? Уведомление за инвестиционно предложение или Искане за преценяване на необходимостта от ОВОС, или пък и двете?
На е-мейла на отдел "ОВОС и ЕО" ли го подаде?

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 13:00 от nellytan1

# 142
Ние не сме от София и подавахме в местното РИОСВ. Документът се казва Уведомление за инвестиционно предложение. Съветът ми е първо да им се обадите по телефона и да ги питате какво точно искат. Тук бяха много любезни и всичко ми обясниха, като ми спестиха едно ходене дотам.

Общи условия

Активация на акаунт