Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 300
Точно така...

# 301
Възхитително.

# 302
А според новите промени трябва ли проекта да е "валидиран" от надзорна фирма преди да бъде внесен в общината за одобрение?

# 303
Доколкото знам не е задължително, но така минава по-лесно в общината. Не че на нас това ни помогна де.
Аз пък да питам друго - сега значи е задължително да се наеме фирма за технически надзор по време на строежа, така ли? Те ли движат документите или не? И в кой момент трябва да се сключи договор с тях?

# 304
  • Пловдив
Доколкото знам не е задължително, но така минава по-лесно в общината. Не че на нас това ни помогна де.
Аз пък да питам друго - сега значи е задължително да се наеме фирма за технически надзор по време на строежа, така ли? Те ли движат документите или не? И в кой момент трябва да се сключи договор с тях?
ние пристрояваме ( 56 кв.м. + навес) и разрешителното за строеж ни е от преди промените и затова сме по старите разпоредби, но ни върнаха няколко пъти за различни договори при подаване на искане за строителна линия.
Документите   ни ги подготвя техническия ръководител и ни казва кое след кое и в какъв срок , но ние ги внасяме в Общината. Такава ни е уговорката.
Та последно, искането ( протокол 2) се окомплектова при нас, така при подаване.

1.   ИСКАНЕ за присъствие и заверка на протокол при определяне на строителна линия и ниво на строеж и откриване на строителна площадка. ( Тука е важно да посочите дата за явяване на лице от общината, защото ако не се яви, протокола има право да го подпише и техническия. Но те трябва да го знаят това .)
Документи, които поискаха при внасянето в общината:
2.   Квитанция за платена такса 20лв. ( таксата е според съответната община)
3.   Разрешително за строеж - копие
4.   П.Б.З. челен лист – копие
5.   Договор за техническо ръководство на строеж /  за 5-та категория/ – копие
6.   Договор за упражняване на авторски контрол / задължително от архитекта на проекта/ – копие
7.   Договор за изпълнение на СМР / ако се строи по стопански начин, този договор се подписва от името на Техническия ръководител/ – копие
8.   Ксерокопие на дипломата на Техническия ръководител.
П.С. Над определена квадратура се иска и :
1   Разрешително за ползване на общинско депо за депониране и обработка на строителни отпадъци № ……………от 20…..г.
2   Разрешително за ползване на общинско депо за депониране и обработка на земни маси № …………………от 20…..г.

Общи условия

Активация на акаунт