Газовите печки за отопление на бебе

  • 4 973
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 855
Цитат на: Fun
Защо смяташ, че през деня с акумулираща няма да е топло. На нея това й е принципа- нощем се затопля, а през деня отдава топлината. Вярно че е по-скъпо с нея, но със сигурност няма да мръзне детето.
Иначе и аз съм против газова за бебе!


  202uu

# 16
  • Мнения: 2 489
Акумулиращата обаче е цяла ламя! Гълта 4 kw, за справка супермощният ни климатик само 1 kw и става много топло само за половин час.

# 17
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Ние за първа зима се отопляваме с климатик, но нещо не ме кефи направо се задушавам а въздуха е толкова сух  Shocked  Понякога просвам пране в стаята за да се овлажни въздуха, но няма особен ефект, само дето прозорците адски се изпотяват. Моят коментар е малко офф но ...... аз да си се оплача  Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Диди
Не само миризмата е лошото на газовите печки. "Гълтат" кислорода, а влагата която отделят може да ви докара до мухъл. Ние една зима се топлихме на газ и беше кошмар. После ремонтче. А защо не пробвате с газов конвектор. Най-добре попитайте в специализиран магазин за отоплителни уреди!


Тази газ в природата е без мирис. Миризмата се добавя при производството, именно за това - да може да се усети изтичането й, защото иначе става много опасно. Можеш да загубиш съзнание без да се усетиш как изтича газта.
Щом има миризма - значи има изтичане на газ!

Не знам защо реши, че не знам за миризмата на газта? Никъде в поста не съм казала нещо в противоречие с това което казваш!

# 19
  • Мнения: 8 769
По-добре печка на дърва, отколкото газова. Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mirelkata
Имаме акумулираща, но ми се сртува ,че хем няма да е топло през деня, хем е ужасно скъпа. А кварцовата каква е ?


Абсолютно не бъркаш. Миналата година имахме в хола акумулираща печка, която работеше само нощем, в стаята маслен радиатор, който пускахме в 19:00 часа. Платихме 270 лв. ток, а температурата в стаите не се качи над 16 градуса. Решихме си проблема с камина в водна риза.

За газта - готвя на газ (като има в бутилката), смятаме да си сложим газов бойлер, НО в стаята не бих сложила газова печка, още повече при детето!!!!

# 21
  • Мнения: 2 258
Имаме такова чудо в къщи,но не си и помислям да го ползвам.Страх ме е от всякакви неща,функциониращи с помощта на газ.

# 22
  • Мнения: 1 187
И аз съм против, ако имаш друга възможност по-добре не рискувай. newsm12

# 23
  • София
  • Мнения: 1 121
Майка ми се отоплява с такава, но само в най-студените дни. При изгарянето на газта се отделя вода и прозорците се запотяват, ако прекали се появява главоболие. Освен това печката е на три степени, при включена само първа за 10 дена изхарчи една голяма бутилка, което по около 19 лв. бутилката прави около 60 за месеца. По-добре ток, ако питате мен. Ние тази зима си купихме духалка - е много бързо затопля, обаче едвам се диша, така изсушава въздуха. Като се роди детето няма да го подложа нито на едното, нито на другото.

# 24
  • Мнения: 128
4etoh niakade 4e ne se preporu4vat pri bebeta, no ne si spomniam kude. a ne miri6e li na gaz ot tiah?

# 25
  • русе
  • Мнения: 335
Blagodarq vi, naistina se otkazah ot ideqta, pyk i bqh zabravila, che staqta na bebeto trqbva da se otoplqva i noshtem Simple Smile

# 26
  • русе
  • Мнения: 335
В края на краищата решихме да купим печка чудо. Няма как,пък и се надявам да е още по-уютно с нея...Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 975
Не ползвай ГАзова!! Те са вредни и за възрастни хора а какво остава за малко бебе.....
Майка ми имаше такава газова печка..... И от сърбене в очите, бодеж че и главоболие не можех да се отърва.....  Imp

Общи условия

Активация на акаунт